Wyroby ze skóry

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Wyroby ze skóry

Post autor: lygrys »

Nosicie rzeczy ze skóry czy raczej ograniczacie?
Są jakieś rzeczy skórzane, które nie wyobrażacie sobie z innych materiałów?

Ja szukam przeważnie zamienników i na tą chwilę praktycznie, tylko skórzane buty kupuje typu sztyblety (chelsea boots) i trapery ala Timberland 6.

Pasków skórzanych nie nosze od lat, tym bardziej odkąd w Castoramie kupiłem parciany pasek z elastycznych z materiału.

kurtek skórzanych nigdy nie lubiłem.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: Ema »

dobra, skórzana kurtka to chyba najbardziej ponadczasowy ciuch na świecie . ja ogólnie lubie rzeczy ze skóry, kurtka, buty i portfel ze skóry to podstawa, jedyne czego bym chyba nie założył ze skóry to portki, chociaz jakbym był murzynem i nazywał sie jimmy dix, to moze bym nosił
Awatar użytkownika
Tylko dobre dzinsy
Posty: 582
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:37

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: Tylko dobre dzinsy »

Jak dla mnie skura na w chuj propsie, ta sztuczna jest zjebana i sie psuje bardzo szybko, mam buciki chyba skurzane i robie w nich na budowie poki co zajebiscie sie trzymaja zero przemakalnosci a stopa czuje sie kontent
Jak mlody g tylko troche mlodszy
Se wyjebalem z polski I ciagle na
Wolnosci mimo ze popelnilem wiele zbrodni
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: Balaclava »

Pasek i portfel obowiązkowo
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: lygrys »

Tylko dobre dzinsy pisze: 27 lut 2021, 11:11 Jak dla mnie skura na w chuj propsie, ta sztuczna jest zjebana i sie psuje bardzo szybko, mam buciki chyba skurzane i robie w nich na budowie poki co zajebiscie sie trzymaja zero przemakalnosci a stopa czuje sie kontent
Jeżeli chodzi o buty BHP skórzane to rzeczywiście te zamienniki nie mają podjazdu.
Jedyny mi w moim przypadku, że ja buty skórzane muszę rozchodzić, bo zawsze mnie coś ociera, chyba, że to są sztyblety ze skóry gładkiej, bo przeważnie noszę tylko luźniejsze, bo gdyby wziął dopasowane to bym ich po prostu nie włożył na stopę.

Jeżeli chodzi o ciuchy to omijam skórę, bo wolę denim.
Poza tym ja wolę rzeczy prać, a skórzane chyba trzeba przecierać szmatką nasiąkniętą jakimś płynem?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: mateko »

Korzystał może ktoś lub korzysta z czegoś takiego? Sprawdza się?
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
https://sklep.solier.pl/product-pol-195 ... -BRAZ.html
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: zuperhero »

moim zdaniem w dzisiejszych czasach wystarczy coś takiego
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: mateko »

U mnie jakiś bilon zawsze musi brzęczeć
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: frikz »

zuperhero pisze: 13 lip 2023, 14:12 moim zdaniem w dzisiejszych czasach wystarczy coś takiego
Spoiler
Obrazek
A czy ktoś poleci coś tego typu, ale składane na pół (jakoś niepewnie się czuję jak te karty wystają) żeby było w miarę cienkie?
Potrzebowałbym zmieścić tam z 5-6 kart.
kurwa dwadzieścia trzy miliardy osiemset cztery miliony siedemset trzydzieści cztery tysięcy i pięćset trzydzieści cztery
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: mateko »

zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: zuperhero »

ogólnie to można sobie na ali powinąć za nawet 20pln. i nie dość że skórzany, to jeszcze jest opcja wybicia sobie inicjałów
Spoiler
Obrazek
zazwyczaj sklepy oferują kilka modeli: card-holder, składany card-holder(taki podwójny jak szukasz @frikz ) i pełny 'portfel'

chociaż muszę przyznać że w moim wypadku na card-holderze, po kilku miechach, prawie cały monogram się starł ale z kolei ojcu, któremu też powinąłem, napis ciągle siedzi(z tym że ja nosze w kieszeni, a on raczej w aktówce). także teraz wziąłbym bez napisu, ewentualnie szukałbym wyszywanego monogramu

e: aa i jeszcze jak znaleźć- w searchbarze na ali wpiszcie sobie 'leather card holder' wyskoczy tego multum
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: phobos »

https://manumi.pl/pl/portfele

tutaj sporo tego jest, ale od noszenia w kieszeni trochę mi się połamał w rogu
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: oldschool »

Ale ładny ten cardholder dla Kitty, może by tak prezencik :oops:
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: kapper1 »

Paski kupione u alkusa na stoisku w Łagowie właśnie świętują lekko ponad 5 lat, a używane są często, więc ciężko nie propsować
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: Sidd »

Portfel Manumi top, dostałem od żony nie wiem, chyba z 1,5 roku temu? Noszę cały czas, lekko wymiętolił się na przegubie ale tak jak przy normalnym zużyciu. Ewentualne zabrudzenia czyszczę Tarrago do skóry, myślę też żeby potraktować go renowatorem Saphir. Ogólnie polecam serdecznie. Mam też bilonówkę do pory, choć imo jest odrobinę zbyt płytka.
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: gogi »

Potrzebuję portfela. Te z Manumi ładne, ale wolę mieć przy sobie i dowód rejestracyjny, i bilon w razie czego. Ma ktoś z Was jakiś gamechanger w tej kategorii?
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: mateko »

Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1404
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: ffeee »

Ja mam tej firmy od ~8 lat i jest nie do zajebania
bez bilonówki (taki mam) https://brodrene.eu/cienki-portfel-mesk ... 19264.html
i z bilonówką https://brodrene.eu/cienki-portfel-mesk ... 50192.html
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 561
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: yaml »

https://machowicz.com.pl/produkt/portfel-huzar/

Jak go weźmiesz do ręki to się zakochasz. Faktura i grubość zastosowanej skóry niespotykana w innych portfelach. Ma to tę wadę że już pusty jest sporawy, z bilonem, kartami i dowodem rejestracyjnym to już będzie potężny grubas, ale mi tam to pasi teraz, jak go wyciągam to wszystkie inne wyglądają przy nim jak portfel nike na rzep

Btw mam też dwa paski od tej firmy i cała męska część rodziny też po jednym i polecam w huj
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Wyroby ze skóry

Post autor: gogi »

mateko pisze: 13 lip 2023, 13:57 Korzystał może ktoś lub korzysta z czegoś takiego? Sprawdza się?
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
https://sklep.solier.pl/product-pol-195 ... -BRAZ.html
mateko pisze: 13 lip 2023, 14:47 Może coś takiego @frikz
https://sklep.solier.pl/product-pol-175 ... -BRAZ.html
Kolego, jak płacą Ci za promocję, to średnio wykonujesz swoją robotę - samo suche wklejenie linka mnie raczej do niczego nie przekona, bo wolałbym wiedzieć, czy dobrze korzysta się z portfela, czy hajs się nie wysypuje, czy skórka się nie ściera, wiesz - opinia użytkownika.

Co do marki - kupiłem za czasów bycia biednym studenciakiemxd parę butów chukka (mniej więcej takie) i choć podeszwa wyglądała paskudnie, a materiał, z którego wykonane były buty przypominał strukturą onuce, to chodzenie w nich było średnio komfortowe. Być może lepiej wychodzą im portfele niż buty, ale nie zaufam.

Pozostałym dziękuję za sugestię, wezmę pod rozwagę.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
ODPOWIEDZ