Słuchawki

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1253
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Słuchawki

Post autor: stranger »

sven22 pisze: 26 wrz 2020, 14:54 Polecam wszystkim tym, którzy słuchają muzyki nie tylko na jutubku jak scrolluja fejsa kupić sobie dobre słuchawki. Przez x lat kupowałem chujnie w przedziale cenowym 100-300 zł i wszystko wytrzymywało max rok i do tego grało kiepsko. Problem w tym, że jak już usłyszycie dobre granie to potem ciężko sie słucha z "normalnych" odbiorników.
Daj jakieś przykłady tych dobrych słuchawek
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Słuchawki

Post autor: mario995 »

Ja od siebie mogę dać
AKG K240 MK2
Klasyk-klasyk-klasyk, ale dla mnie żyleta
I w miksie się sprawdzą, i w codziennym słuchaniu
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Słuchawki

Post autor: sven22 »

@stranger
Nie mam przykładów. Napisałem na forum i chłopaki doradzili mi jakie wybrać, bo prawdę mówiąc sam się na tym nie znam.
Ja akurat mam takie:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/dunu ... 52203.html
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Słuchawki

Post autor: Bolo »

nono sven typowe "ja sie znam i radze innym się też znać bo jak się znacie to hehe wtedy wiecie co to je muzyka" ale daj jakiś przykład jakie to są te ZAJEBISTE słuchawki które kazdemu są potrzebne.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Słuchawki

Post autor: sven22 »

@Bolo
Co? Gdzie napisałem, że sie znam? Wręcz przyznałem, że się nie znam, dlatego sięgnąłem po rady od osób kompetentnych w temacie :dunno:
Zresztą polecenie jakiegokolwiek sprzętu audio na zasadzie "pokaż dobre słuchawki" to jakaś pomyłka.
Najpierw należy przeanalizować co dana osoba oczekuje od sprzętu...
Japan
Posty: 195
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:52
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Słuchawki

Post autor: Japan »

AKG K550 i VE Monk.
Tylko to.
Tylko PiS
ksiazenieporzadek

Re: Słuchawki

Post autor: ksiazenieporzadek »

edifier w855bt
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10008
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Słuchawki

Post autor: lygrys »

Kupiłem sobie takie bordowe słuchawki Philipsa z mikrofonem Bluetooth
https://www.philips.pl/c-p/SHB3075RD_00 ... mikrofonem

I takie różowe przewodowe SONY
https://www.sony.pl/electronics/sluchaw ... 0a-zx110ap

by odpocząć trochę od pchełek.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Słuchawki

Post autor: Bubbles »

jak ktoś przywiązuje uwagę do słuchu, ale nie jest przewrażliwionym audiofilem, to słuchawki już za 200 zł na kablu będą grać dobrze. czy to tenorki czy mee p2, shozy formy 1.1 i chmara różnych innych doków. sam jestem właśnie jednym z nich i polecam zdecydowanie haylogu gt1 plus - nie wiem, czy są słuchawki na kablu za 100 zł które tak grają. mega zdziwienie - twsy, szeroka scena, nie zlewające się basy i generalnie bardzo przyjemna gra. są mocno uniwersalne. czerpiesz przyjemność ze słuchania, a to najważniejsze.

szczerze mam dość słuchawek na kablu, mee p2 jakościowo spoko sztosy, ponoć kabel miał być mega twardy i po roku się rozsypał. twsy to przyszłość, co prawda kompresja dźwięku jest nieunikniona, ale męczyć się z kablami to nie polecam nikomu...
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1966
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Słuchawki

Post autor: yytr »

Ja mam takie i są cudowne, szczerze polecam.

Audio-Technica ATH-ANC700BT
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-au ... -anc700bt/
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10008
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Słuchawki

Post autor: lygrys »

Ja głównie słucham podcastów albo radia, poza tym jestem głuchy, więc jak słucham muzyki to nie słyszę zbytniej różnicy.

Kupiłem dwie pary nausznych słuchawek by mi uszy odpoczęły trochę od tych dousznych.

Na kablu do słuchania radia, jak coś ciekawego się wydarzy w kraju.
Bluetooth jakbym chciał sobie kettlem pomachać albo hantlem w domu, a wolę to robić w słuchawkach, bo mi się co chwile ktoś dobija do drzwi, a ja nie lubię otwierać obcym - mam skrzynkę na listy, niech tam zostawią info.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: Słuchawki

Post autor: lll »

używał ktoś słuchawek z noise cancelling? bose, sony? jakie wrażenia jeżeli chodzi o komfort użytkowania na codzień? kupilibyście je drugi raz?
wst
Posty: 1692
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Słuchawki

Post autor: wst »

Ja używam nausznych Sony i Huawei Freebuds Pro, komfort normalny, jak każde inne słuchawki i ofc bym kupił.
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: Słuchawki

Post autor: lll »

1000xm3 czy jakieś inne?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10008
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Słuchawki

Post autor: lygrys »

Mam SONY nauszne na kabel, głównie je kupiłem dlatego, że jako jedyne były różowe, a ja wole nie mieć słuchawek białych ani czarnych, bo jak je gdzieś położę, to potem mam problem by je znaleźć, bo mi się zlewają z otoczeniem, dlatego wolę mieć w kolorze różnych odcieni czerwieni, bo to bije po oczach.

Z białym plastikiem jest taki problem, że od promieni słonecznych żółknie - podobno się utlenia czy jakoś tam.

Dla mnie te Sony są spoko, ale ja głownie słucham mp3 (tu jakoś brzmienia chyba zależy od jakości pliku) i radia.
Z doświadczenia wiem, że lepiej brać słuchawki znanych firm, bo one trzymają jakiś tam poziom.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
wst
Posty: 1692
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Słuchawki

Post autor: wst »

lll pisze: 15 lis 2020, 13:04 1000xm3 czy jakieś inne?
Tak.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7976
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Słuchawki

Post autor: eddy_wata »

ktos z forumowych audiofili poleci dobry DAC/wzmak słuchawkowy do ok ~1000 pln i do tego ktore sluchawki wybrac Philips Fidelio X2HR/Beyerdynamics DT990/ AKG k712 a moze jeszcze cos innego
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Słuchawki

Post autor: Addicted »

Wzmaka nie doradzę, ale zdecydowanie polecałbym coś z Beyerdynamic - DT990/DT880.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1966
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Słuchawki

Post autor: yytr »

lll pisze: 14 lis 2020, 21:50 używał ktoś słuchawek z noise cancelling? bose, sony? jakie wrażenia jeżeli chodzi o komfort użytkowania na codzień? kupilibyście je drugi raz?
Te ATH o których pisałem wyżej są z noise-cancelling i spoko, ale nie jest to taki efekt, że nie słyszysz nic z zewnątrz kompletnie. Komfort jest super, kupiłbym drugi raz.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Słuchawki

Post autor: LeeSu »

1000xm3 są dla mnie absolutnie najlepsze
brakuje mi w nich tylko opcji połączenia z kilkoma urządzeniami, żeby nie trzeba było za każdym razem się przełączać z kompa na telefon i vice versa
bose qc35 II mają to chyba, ale jak porównywałem jakość dźwięku, to bose daleko za soniaczami
no a teraz wyszły jeszcze 1000xm4, które normalnie można sparować z paroma urządzeniami, więc jakbym kupował tera, to pewnie bym celował w te
komfort taki, że czasem używam po 10h dziennie i nic nie przeszkadza
polecam
+48 997
To nie pitca na dowuz
ODPOWIEDZ