Marki, które straciły na popularności

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: Godhand »

sebring pisze: 06 sty 2021, 23:38 rzadko widuje ludzi w ciuchach superdry
Ja akurat bardzo lubię i mam od nich mnóstwo ciuchów. Wszystko jest moim zdaniem jakości premium.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: oyche »

u mnie w superdry od zajebania na mieście łazi, a chujowe to wszystko w opór
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: emcess »

superdry najgorsze, nie maja normalnych rzeczy, zawsze najebane jakichs randomowych numerkow, kieszeni, kolnierzy albo kolorowych guzikow. i to wszystko za calkiem spory hajs, nie warto
Obrazek jebac kiboli
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: wst »

eddy_wata pisze:
wst pisze: 06 sty 2021, 21:06 Turbokolor i Carhartt

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
carhartt przeżywa modowo którąś-już młodość, zupełnie nie wiem o czym mówisz. vintage workwear od Carharta jak i cały vintage wear to jedna z najpopularniejszych inspiracji teraz.
Niby gdzie? Nie noszą ich ani streetwear malolaci ani raperzy, jak było z 5-6 lat temu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
elpe
Posty: 323
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: elpe »

lygrys pisze: 06 sty 2021, 13:53 Była kiedyś taka firma 69 Sixty Nine, chyba nawet z Opola
Kilkanaście lat temu pół Opola latało w tych ubraniach, sam mam dwie pary dresów do roboty.
Od siebie dorzucam Eckō Unltd.
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: the »

Z 15 lat nie widziałem nikogo kto by miał na sobie Tribal Gear. And1 też dawno nie widziałem na nikim.
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: Beny »

the pisze: 07 sty 2021, 14:49 And1 też dawno nie widziałem na nikim.
to oni jeszcze istnieją? pamiętam na początku przygody z basketem to była marka, którą się najbardziej jarałem, żaden jordan czy inne tam

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
wst pisze: 07 sty 2021, 13:51 Niby gdzie? Nie noszą ich ani streetwear malolaci ani raperzy, jak było z 5-6 lat temu.
oj bzdury. carhartt jest obecnie chyba najbardziej popularną marką typowo basicowych rzeczy. mówienie, że nie ma ich w streetwear to żarcik
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: wst »

Ciekawe, że nie widać tego ani na ulicach ani na grupach ani nigdzie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5599
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: TdW »

Bo Carhartt jest dosyć drogi jak na przeciętną polską kieszeń i dlatego jest kojarzony jako marka premium mimo, że z założenia jest to odzież robocza. Pracowałem w jednostce, gdzie stacjonują wojska USA i większość cywilów chłopów od wsparcia technicznego, elektryków, kierowców itd nosiło właśnie ciuchy Carhartta
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: Godhand »

emcess pisze: 07 sty 2021, 13:49 superdry najgorsze, nie maja normalnych rzeczy, zawsze najebane jakichs randomowych numerkow, kieszeni, kolnierzy albo kolorowych guzikow. i to wszystko za calkiem spory hajs, nie warto
Bzdura.
SD ma oczywiście dużo ciuchów z wielkimi nadrukami, ale ma też mnóstwo gdzie jedynym akcentem firmowym jest malutki haft na piersi.Dokładnie jak mnóstwo innych firm odzieżowych.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: Beny »

TdW pisze: 07 sty 2021, 16:51 Bo Carhartt jest dosyć drogi jak na przeciętną polską kieszeń i dlatego jest kojarzony jako marka premium mimo, że z założenia jest to odzież robocza. Pracowałem w jednostce, gdzie stacjonują wojska USA i większość cywilów chłopów od wsparcia technicznego, elektryków, kierowców itd nosiło właśnie ciuchy Carhartta
I tak i nie. Co do pierwszego zgoda, nie jest to tania marka jak na polskie warunki, ale tez bez przesady. Średnia półka imo.
A co do noszenia tego przez każdego w USA, to raczej linia workwearowa jest tak bardzo popularna, a nie ta bardziej modowa.
wst pisze: 07 sty 2021, 16:33 Ciekawe, że nie widać tego ani na ulicach ani na grupach ani nigdzie.
Ciekawe, bo scrollując grupki i jakieś tam streetwearowe ig często spotykam.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5599
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: TdW »

@Beny A to w sumie dobrze wiedzieć, bo nie wiedziałem, że są dwie oddzielne linie Carhartta. Myślałem, że ta marka tak się spodobała "nierobotnikom", że zaczęto w niej chodzić na codzień i stąd jej popularność.
Co do polskich marek to przypomniało mi się jeszcze Outside Wear, jakieś 7-8 lat temu dostać popularne chyba każdy raper ze Step Records to promował.
deleuze
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2020, 0:57

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: deleuze »

wst pisze: 07 sty 2021, 16:33 Ciekawe, że nie widać tego ani na ulicach ani na grupach ani nigdzie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
jebnąłeś kardynalną gafę i teraz próbujesz desperacko się z tego wyplątać wariacie, przestań już. carhartt nie przeżywa kolejnej młodości, ta marka po prostu na stałe wpisała się w kulturę daily outfits - na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat możemy zobaczyć ich rzeczy w hip-hopowych klipach z 90s, 00s, 10s i 20s również, u aktorów takich jak depp, pattinson, gosling, affleck i stu innych łapanych przypadkowo na ulicy, w filmach nolana, lonergana, kassovitza i stu innych [2], w sekcjach modowych reddita, czanów, grupek fejsbukowych i stu innych [3], w ubiegłym roku też u celebrytów pokroju kardashianek i stu innych [4], na instagramie, na depopie, WSZĘDZIE i w każdym miejscu
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: Beny »

ponadto ziomal na swoim profilu ig okołostreetwearowym (9.5k folołuw) dał ostatnio ankietę typu "wybierzcie jedną markę odzieżową, którą byście musieli nosić do końca życia" i najwięcej głosów dostał nike i carhartt
Lukaszek
Zbanowany
Posty: 68
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:54

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: Lukaszek »

Kto wgl nosi ciuchy El lewako nie mam pojecia tak samo BOR same gimbusy. Nikt dorosly przy zdrowych zmyslach nie zalozylby takich obciachowych ciuchow na siebie.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: vampmoney »

TdW pisze: 07 sty 2021, 17:59 @Beny A to w sumie dobrze wiedzieć, bo nie wiedziałem, że są dwie oddzielne linie Carhartta. Myślałem, że ta marka tak się spodobała "nierobotnikom", że zaczęto w niej chodzić na codzień i stąd jej popularność.
Co do polskich marek to przypomniało mi się jeszcze Outside Wear, jakieś 7-8 lat temu dostać popularne chyba każdy raper ze Step Records to promował.
Teraz OW promuje Alberto co jest dla mnie jakimś nadprzyrodzonym wydarzeniem
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: lygrys »

Carhartt ma kolekcję WIP i ona chyba jest ceniona przez streetwearowców, ale z tego co się orientuje to zimówki carhartt nadal są jakoś tam popularne, bo są klasykiem i w cale takie nie drogie.
Chociaż latem więcej osób widziałem w bluzach z wielkim logiem Dickies niż Carhartt.

Superdry ma też basikowe rzeczy, sam ma spodnie sam ich solarskie (carpenter) spodnie w kolorze tytoniu i są fajne.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6722
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: jAg »

wst pisze: 07 sty 2021, 16:33 Ciekawe, że nie widać tego ani na ulicach ani na grupach ani nigdzie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Dementuję, w Polsce A często spotyka się Carhartta.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: wst »


deleuze pisze:
wst pisze: 07 sty 2021, 16:33 Ciekawe, że nie widać tego ani na ulicach ani na grupach ani nigdzie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
jebnąłeś kardynalną gafę i teraz próbujesz desperacko się z tego wyplątać wariacie, przestań już. carhartt nie przeżywa kolejnej młodości, ta marka po prostu na stałe wpisała się w kulturę daily outfits - na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat możemy zobaczyć ich rzeczy w hip-hopowych klipach z 90s, 00s, 10s i 20s również, u aktorów takich jak depp, pattinson, gosling, affleck i stu innych łapanych przypadkowo na ulicy, w filmach nolana, lonergana, kassovitza i stu innych [2], w sekcjach modowych reddita, czanów, grupek fejsbukowych i stu innych [3], w ubiegłym roku też u celebrytów pokroju kardashianek i stu innych [4], na instagramie, na depopie, WSZĘDZIE i w każdym miejscu
co xD
porównując do takiego 2014 to jest to marka, która mocno straciła na popularności, nigdzie nie powiedziałem, że przepadła, tylko nie jest tak popularna jak chociażby parę lat temu, gdy każdy młody szwagier z shc się w tym bujał i była to jedna z najpopularniejszych marek, a gość zapodaje, że nosili ją raperzy w 90s na klipach. Sam fakt, że w wielu sklepach tę kolekcję już są mniejsze lub w ogóle zrezygnowano z tej marki na to wskazuje.
Carhartt marką premium lol, WIP nie odstaje cenowo od innych brandów.


TdW pisze:Bo Carhartt jest dosyć drogi jak na przeciętną polską kieszeń i dlatego jest kojarzony jako marka premium mimo, że z założenia jest to odzież robocza. Pracowałem w jednostce, gdzie stacjonują wojska USA i większość cywilów chłopów od wsparcia technicznego, elektryków, kierowców itd nosiło właśnie ciuchy Carhartta
Fajnie, ja nie mówię o workwear, które noszą robotnicy, a o tej linii ulicznej, która kiedyś w Polsce była podstawowym wyposażeniem streetwearowca, a od paru lat nie jest tak popularna jak kiedyś, kiedy co drugi gość fitował w nim do infraredów i hazela.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Marki, które straciły na popularności

Post autor: pardon »

tdw jakos bardzo nie pobladzil, bo faktycznie byla to od zawsze marka stosunkowo droga (w zestawieniu z innymi popularnymi wowczas odziezowymi brandami)i nawet w erze shc wylozenie czterech/pieciu stow na jakas katane z carhartta, ktora zazwyczaj lezala na tobie jak worek pokutny, nie bylo czyms oczywistym; ceny kangurek tez byly ponadprzecietnie wysokie.

a popularnosc carhartta w pl mozna smialo mierzyc obecnoscia zimowych fasolek na polskich ulicach, kiedys wrecz obrzydliwie popularny ekwipunek, dzis pewnie kilkukrotnie rzadszy

diamond supply swoj peak tez ma chyba za soba, co nie?
ODPOWIEDZ