Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: lygrys »

Dużo wydajecie? Ile procent waszych zarobków na to idzie?
Kupujecie co miesiąc? Czy zdarza wam się nie kupować rzeczy do ubrania przez miesiąc albo kilka miesięcy?

Przez rok nie kupowała żadnych nowych ubrań. "Dwie pary dżinsów wystarczą"
https://natemat.pl/258917,niekupowanie- ... zero-waste
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: niuhniuh »

zazwyczaj jak kupuję to od razu kilka sztuk czegoś co mi się podoba. w sensie, mam np 5 takich samych bluz i 10 takich samych koszulek, ale w innych kolorach. Także w sumie raz na kilka miesięcy, no chyba że jakiś steal się zdarza po drodze.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: 2ps__ »

zdecydowanie za dużo :(
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: msh »

Dużo wydaję na ciuchy, ale najwięcej na ciuchy żony:). Tak dla siebie, to też lubię sobie kupić coś wyszukanego, nie jak niektórzy, że 10 minut i załatwione. Pod tym względem to ja bardziej jak steoretypowa baba:). Patrzę też na firmy. Buty, to timberland: trampki, trapery, sportowe. Tylko tej firmy kupuję buty. Żadne jeszcze mi się nie rozjebały, nawet z perspektywy 3 lat. Ciuchy, to często marynarki z galerii np. Zara, bo takie z Emporio Armani to koło 1k. No, ale nie mam jednego stylu ubioru, więc zamiast marynarki też kupuję puchową kurtkę z Calvina na przykład. Bluzy rozpinane, bez kaptura i wystarczy tego rozpisywania. W każdym razie dużo różnych ciuchów, ale ważne, żeby je odpowiednio dobrać, a nie np. marynarka i buty sportowe:) elo.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: zuperhero »

a mnie naszły ostatnio takie rozkminy, że kiedy jeszcze mieszkałem w Polsce, to jako że miałem Zalando z wysyłką zwrotną w razie nietrafienia z zakupem czy mnóstwo galerii handlowych, gdzie masz supermarket/siłownie/jakiś sklep specjalistyczny, więc po prostu przechodzisz mimochodem przez pasaże, to zawsze miałem tak 'a se wejdę do tego h&m czy zary jak już jestem na miejscu' i z tego powodu non stop coś kupowałem, bo ot tak wpadło mi w oko, na dodatek czasem te zakupy były kompletnie bez sensu, brałem jakieś szorty czy bluzę w identycznym kolorze i kroju który już mam, bo promocja, fajny wzorek, cokolwiek co przykuło moją uwagę. Może nie było to niszczące dla mojego portfela bo jestem kurwa bogaty ale tę kasę mogłem po prostu spożytkować lepiej + w pewnym momencie to mi się uzbierało tyle ubrań, że musiałbym mieć ładnie zorganizowaną garderobę(w sensie że osobne pomieszczenie), żeby to ogarnąć, a i tak 80% ciuszków kurzyło by się w szafie. Od 3 lat w ogóle nie chodzę do galerii,przez ten czas byłem raz w zarze, z dwa razy odwiedziłem uniqlo podczas wojaży po świecie i pewnie kilka razy kupiłem sobie tshirt pamiątkowy z jakiś zawodów czy koncertów. Stwierdzam, że nie czuje żebym cokolwiek tracił, żadnego braku, mam w czym chodzić i generalnie polecam taki minimalistyczny styl, kiedy kupujesz coś bo ci potrzeba, a nie z powodu magicznych sieci marketingowych zarzuconych w galeriach i sklepach na bezbronnego klienta.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: zemsta1kadluba »

ja miałem zazwyczaj taki tryb że będąc zagranicą raz w roku jechałem do jakiegoś fajnego centrum na świeżym powietrzu z mnóstwem sklepów, czy to w Roermond w Holandii, czy w Braintree w Anglii czy gdzie tam by mnie zawiało. No i w tym centrum spędzałem dzień, czasem dwa kompletując wszystko co uznałem że mi brakuje, co było spoko bo chodząc po różnych sklepach mogłem tworzyć sobie od razu całe fity, plus nieraz były fajnie promki, oczywiście trzeba w głowie sobie wcześniej poukładać mniej więcej czego ci trzeba i najlepiej znać swoje rozmiary, ale po takich konkretnych zakupach przez resztę roku to zdarzało mi się kupić ze 3 razy może coś na zalando jak akurat potrzebowałem.
I też jestem zdania że lepiej uważać na te trendy i super promocje bo kupisz sobie coś co jest teraz akurat w modzie, w chuj specyficzne, a potem trend się zmienia i zostajesz z ciuchem z którym nie wiesz za bardzo co zrobić. Lepiej sobie stworzyć najpierw taką klasyczną bazę która zawsze wygląda dobrze niezależnie od mody i do niej ewentualnie dokładać jakieś rzeczy w zależności od tego jaki chcesz mieć styl.
mołpy są kozackie
8es
Posty: 889
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:19
Lokalizacja: Ślůnsk

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: 8es »

W zeszłym roku zamówiłem bluzę przez internet która doszła na początku stycznia i to mój ostatni zakup ubrania
Mało wydaje na ubrania, większość ubrań które mam kupiłem w technikum jak byłem 2012-1016, potem na emigracji 2017 coś kupiłem i w 2018 kilka koszllek i te bluzę 2020

Edycja postu : przypomniało mi się w 2019 kupiłem 2 pary dresów
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: lygrys »

Ja mam tak, że kupuje ciuchy, a potem i tak nie chce mi się w nich chodzić, bo najwygodniej mi w kombinezonie roboczym.
A jak ciuchy trzeba prasować, to już w ogóle mi się nie chce ich zakładać, mimo że prasowanie trwa kilka minut.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2020, 22:12 przez lygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6722
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: jAg »

Wydaję zdecydowanie za dużo, jestem zakupoholikiem.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
ksiazenieporzadek

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: ksiazenieporzadek »

specjalista w obyciu ze swagiem
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: Godhand »

Zdecydowanie za dużo na buty.
Na ciuchy w miarę rozsądnie, i tak mam za dużo.
Ale butów mam o wiele za dużo, a i tak ciągle kupuję.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: aleksy »

nie, niedużo
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: lygrys »

2018-09-16 Dla Pieniędzy - JAK PRZEŻYĆ W MIEŚCIE ZA 1500? 05:48
Spoiler
Gdybym wydawał, tylko 100zł miesięcznie na ciuchy to bym się chyba powiesił.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: cloud »

Możesz rozwinąć myśl?
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: lygrys »

W tym filmie,który wrzuciłem koleś mówił, że najlepiej wydawać 100zł na ciuchy miesięcznie jak się zarabia najniższą krajową.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: cloud »

No dobrze, ale wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Rozumiem, że dla ciebie 100zł miesięcznie na ubrania to za mało, tak?
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: daveyo »

Z całym szacunkiem, ale jest to chyba najbardziej farmazoniarski kanał na youtubie opierający się na jakichś śmiesznych statystykach, spekulacjach, które zmieniają się z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: lygrys »

cloud pisze: 20 lip 2020, 19:26 No dobrze, ale wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Rozumiem, że dla ciebie 100zł miesięcznie na ubrania to za mało, tak?
Tak, bo lubię kupować ciuchy.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: kid »

mam fazy jak ze wszystkim, czasem pol roku wyjebane totalnie a czasem faza wjedzie to przez kilka dni oprozniam konto na tshirtydzinsybutykołczanykajdany ale potem nie zaluje bo mam w czym chodzic
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Dużo wydajecie na ciuchy, buty i dodatki?

Post autor: lygrys »

Ile butów kupujecie rocznie i ile na nie wydajecie?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ