DIY [przeróbki krawieckie]

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

DIY [przeróbki krawieckie]

Post autor: lygrys »

Jest temat o "Majsterkowaniu", to zakładam temat o krawiecki "zrób to sam","do it yourself","handmade"...
Może się to komuś przyda.

Tak się składa, że ostatnio chciałem przerobić sobie naszywki na rzepowe i nie mogłem znaleźć w sieci żadnych dobrych sposób jak to zrobić - firm robiące takie rzeczy też nie znalazłem.
Sprawdzałem krawieckie patenty na youtube, a tam głównie o rzepach do firanek.
Sprawdzałem różne fora na ten temat, ale tam polecali głównie rzepy 3m do wieszania obrazów, ale żaden paten nie był sprawdzony.

Postanowiłem improwizować.
Przejrzałem ofertę rzepów samoprzylepnych na sklepach typy Obi, Leroy Merlin, Castorama, Jula czy Mrówka.

Z racji tego, że mam najbliżej Leroy Merlin i Castorama kupiłem tylko tam to co mieli.

Odprułem naszywki i normalnie nakleiłem na haczykowy panel rzepowy z klejem

Rzep samoprzylepny Diall 20 cm x 10 cm biały 7,98zł
https://www.castorama.pl/rzep-samoprz-b ... 87282.html
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Rzep w taśmie umożliwia wieszanie i zaczepianie elementów z materiału. Długa rolka pozwala poprowadzić materiał wzdłuż ścian czy podłóg. Możesz jednak również odcinać dowolne fragmenty rzepu, by wieszać lub mocować mniejsze fragmenty tkaniny. Rzep przydaje się w pracach krawieckich. Jest też nieodzowny przy okazji wieszania dekoracji ściennych. Warto zawsze mieć taką rolkę w szufladzie, by móc tworzyć je w dowolnym momencie.
bo to jedyny rzep samoprzylepny, który ma na opakowaniu informację, że można go ciąć nożyczkami.
Obciąłem wystarczające rzepy i koniec roboty.
Przyklejony rzep do naszywki się trzyma i nie pruje się w miejscach wycięcia.
Niczym naszywkę nie musiałem oczyszczać, nie musiałem też miejsc w którym ciąłem rzep przypalać zapalniczką - jak na jakimś filmie o przyszywaniu rzepu do firanek kazała robić krawcowa.

Jeżeli ktoś przerobił sobie naszywki na rzepowe i nie chce sobie naszywać panele rzepowe na ciuchy, to są firmy które sprzedają ciuchy i dodatki z już naszytymi rzepami.

CZAPKA BASEBALL - POLYCOTTON RIPSTOP 47,90zł
https://www.helikon-tex.com/pl_pln/cz-b ... pstop.html
Spoiler
Obrazek
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ