Modowy offtopic

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Modowy offtopic

Post autor: KillerCroc »

O w sumie fajnie pytanie skoro już podało, jakie polecicie łagodne środki do mycia takie ogólnodostępne że wbijam sobie do drogerii i nie muszę się martwić że nie mają? Zawsze w Rossmanie brałem takie 3 żele z Westlab no i zastanawiam sie czy to już jest dobra półka czy nie
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Modowy offtopic

Post autor: Wiewior »

Mam takiego fajnego pdfa ze środkami do mycia ryja, podrzucę potem link jak mi z głowy nie wyleci.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11502
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Modowy offtopic

Post autor: SWN »

@KillerCroc tutaj masz pdf z opisami polecanych, przetestowanych kosmetyków dostępnych w rossmanie, tutaj przegląd jakich składników unikać.

Jeśli coś nie działa to daj znać i wrzucę na jakiegoś otwartego hosta, bo kopiowałem bezpośrednio z fb.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Modowy offtopic

Post autor: KillerCroc »

Dziękuję ślicznie, zabieram się za lekturę
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Modowy offtopic

Post autor: crbn »

Nie działa, daj na jakiś host. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Modowy offtopic

Post autor: Wiewior »

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11502
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Modowy offtopic

Post autor: SWN »

crbn pisze: 15 lip 2020, 18:40 Nie działa, daj na jakiś host.
Produkty z Rossmana
Przegląd składników

Ogólnie zarówno te moje pdfy jak i kolegi wyżej pochodzą z facebookowej grupki Twarzing, którą serdecznie polecam, jeśli ktoś ma jakieś grubsze problemy. Przygotujcie się tylko na tonę regulaminów i sztywnych wymogów, bo administratorki mają podejście rodem z elektrody i jeśli ktoś wylatuje z pytaniem które było, to post zostaje wyjebany.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Modowy offtopic

Post autor: crbn »

O kurde, spodziewałem się jakichś żeli do twarzy, a tam same pianki albo płyny do higieny intymnej. :D Niestety przeleciałem losowe z listy i niektóre wcale nie mają super składu, więc trzeba uważać.
Obrazek
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11502
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Modowy offtopic

Post autor: SWN »

Jeśli chodzi o samą mordę i w miarę neutralną skórę, to ze swojej strony (a jak to często bywa w takich przypadkach, samemu mając problemy czytałem bardzo dużo i powiedzmy że coś tam ogarniam) mogę śmiało polecić produkty Bielendy, Vianka, Sylveco i Tołpy. U mnie to taka żelazna czwórka, która opiera się na fajnych składach, nie kombinuje zbytnio z seriami i przede wszystkim nadal robi półapteczne produkty, a nie jakieś kolorowe uNdEr20 promowane przez youtuberów. Aktualnie używam tej serii i jest kozak, a jeśli chcecie coś na bogato, to celujcie w niebieską serię Yvesa Rochera który w połączeniu z linkowanym już wcześniej aloesem uratował mnie od wieloletnich problemów z cerą.

Prawda jest niestety (albo dla niektórych stety) taka, że nasza skóra to kwestia w większości genetyczna (plus dietka i stres) i jeśli komuś pisane jest mieć zapychającą się cerę, nadprodukcję sebum czy tam łatwe podrażnienia to choćby stosował całą półkę produktów i tak raz na jakiś czas trafi mu się zjebany okres i elo. Z drugiej strony chyba każdy z nas ma ziomka, który myje się raz na dwa dni, wpierdala czipsy i zapija energetykiem, a w życiu nie widzieliście na jego mordzie ani pryszcza. Niestety tak jesteśmy już zbudowani i każdemu polecam zrobić sobie czasem twardy reset od czegokolwiek innego niż woda, powoli dokładać składniki i obserwować swoją skórę przy okazji porannego myćka, żeby znaleźć idealną równowagę między produktami które faktycznie działają na waszą buzię, a tymi które ją wkurwiają.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10026
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Modowy offtopic

Post autor: lygrys »

dzisiaj chodziłem sobie w spodniach Dickies 874 36x32 i dla mnie to są najlepsze spodnie chino jakie miałem.
Idealnie leżą fajnie się układają, mimo składu 65% polyester i 35 bawełny nie jest w nich gorąco przy wysokich temperaturach jak dzisiaj.
Chyba uzbieram sobie kolekcję 874.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
wst
Posty: 1692
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Modowy offtopic

Post autor: wst »

KillerCroc pisze: 15 lip 2020, 16:43 O w sumie fajnie pytanie skoro już podało, jakie polecicie łagodne środki do mycia takie ogólnodostępne że wbijam sobie do drogerii i nie muszę się martwić że nie mają? Zawsze w Rossmanie brałem takie 3 żele z Westlab no i zastanawiam sie czy to już jest dobra półka czy nie
Bywa Nautica Siberica np.
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Modowy offtopic

Post autor: konrad »

Na mnie najlepiej sprawdziły się pasta Fresh&Natural i pianka All About Aloe
i używam ich na zmianę w zależności od potrzeb. W ogóle bardzo lubię całą serię aloesową, bo i tonik i peeling mi odpowiadają.
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Modowy offtopic

Post autor: Bubbles »

Spoiler
polecam biolaven sylveco jezeli chodzi o pielegnacje. szampon mieli chyba najdelikatniejszy jaki widzialem za ~20zł. jednak był taki delikatny, że ledwo mi pomady zmywał do włosów i musiałem na petala się przenieść.
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Modowy offtopic

Post autor: crbn »

Na ile Wam te kremiki 50ml wystarczają? Za małe to to wszystko.
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10026
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Modowy offtopic

Post autor: lygrys »

Mam takie biało czarne glano-broksy

STEELBOOTS4U ALCAPONE SHOES
https://www.steel-boots.com/shop/3-eyel ... /alcapone/
Spoiler

Obrazek
Niestety po ostatnim spacerze zaczęła mi pękać i schodzić biała farba ze skóry (chyba pomalowali coś w stylu zamszu).
Ktoś wie czy da się jakoś usunąć to całe białe badziewie?
Rozpuszczalnik sobie poradzi z tym?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Modowy offtopic

Post autor: KillerCroc »

Jak już miałbym coś próbować to aceton Lygra, uważaj na czarne elementy
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Modowy offtopic

Post autor: manio »

kiedyś chyba o to pytalem. Co to są za buciki?

Obrazek
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11502
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Modowy offtopic

Post autor: SWN »

Jakiś stary model North Starów, na tyle buta widać logo
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Modowy offtopic

Post autor: manio »

a no widzę, dzięki :}
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Modowy offtopic

Post autor: bloodyhell »

czołem, panowie zbliża mi się wesele ziomka i szczerze powiedziawszy nie bardzo chce mi się pakować tam w garniturze, jesteście w stanie polecić jakąś stylizacje na tyle elegancką, by móc się bez przypału tam pokazać?
ODPOWIEDZ