KOSZULKI

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Moralny Kac Gigant
Posty: 16
Rejestracja: 06 paź 2019, 19:46

KOSZULKI

Post autor: Moralny Kac Gigant »

Panowie, zarzucam wątek koszulek i nadruków. Jeśli ktoś potrzebuje to oferuję najlepsze ceny koszulek najlepszej jakości i wszystkie metody zdobienia. Jakby co pisać. A żeby nie było, że to nie ten dział i nie ten temat to mam pytanie: jakie koszulki według Was mają najlepszą jakość w stosunku do ceny? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: KOSZULKI

Post autor: PeterStillNinety's »

A według Ciebie ?
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Moralny Kac Gigant
Posty: 16
Rejestracja: 06 paź 2019, 19:46

Re: KOSZULKI

Post autor: Moralny Kac Gigant »

PeterStillNinety's no więc tak. Koszulki to temat rzeka. Ale postaram się przekazać esencję. Przez prawie dekadę pośredniczyłem w produkcji odzieży. Kosztowało mnie to sporo nerów i pieniędzy, bo zawsze było coś nie tak. Postanowiłem raz na zawsze zakończyć te odwieczne dywagacje.
Na rynku jest mnóstwo tzw. koszulek reklamowych. Większość producentów podaje jak jeden mąż dumny frazes 100% bawełna. I jest to poniekąd prawda. Ale większość firm bazuje na niewiedzy Klientów. Ogólny podział bawełny to ring-spun i open-end. Ta pierwsza to bawełna czesana. Ring-spun cechuje się miękkością i gładkością, proces powstawania trwa 5 razy dłużej, stąd koszulki tego typu są droższe. Open-end to bawełna o otwartych końcówkach - stąd jej charakterystyczna szorstkość, dzięki której wydaje się grubsza. Klasycznym przykładem open-end'ów są koszulki FRUIT OF THE LOOM. Następne przekłamanie to sławetna GRAMATURA. Większość firm zawyża gramaturę. Co do gramatury: wszystko poniżej 180g/m2 to koszulki typu "widać w nich suty i włosy na klacie" - mówię o białych. Gramatura w przedziale 180g-210g to koszulki reprezentatywne jeśli chodzi o "grubość". Kolejną bardzo ważną kwestią jest krój i to jak koszulka zachowuje się po praniu. Open-end'y stają się workowate. Co do kroju to praktycznie w koszulki każdej firmy jest coś nie tak. Jak nie jest zjebana długość lub szerokość to rękawek jest nieteges. Jak już krój jest ok to coś zepsują ze ściągaczem. Po kilku nieudanych zamówieniach postanowiłem zamówić wszystkie koszulki reklamowe dostępne w Polsce. Po wydaniu ponad 2.000zł i przemacaniu tego co przyszło stwierdziłem, że:
- to co piszą i pokazują na zdjęciach ma się nijak do stanu faktycznego
- lepiej wydać kilka zł więcej i mieć konkretny produkt
- żeby znaleźć złoty środek "jakość-krój-cena" Jan Kowalski musi wydać ponad 2K.

Dlatego postanowiłem rozwiązać ten problem raz na zawsze, dla wszystkich zajawkowiczów, których nie stać na wydanie takiej sumy.

W tym wpisie skupię się na przedziale cenowym 9zł-16zł i podam moje TOP5:

5. SOL'S IMPERIAL - 190g: zajebista jakość, gruba, miła w dotyku, ale... ostatnio zmienili krój rękawków (mogłyby być większe)
4. STEDMAN ST2100 - 180g; dobra jakość, dość gruba, miła w dotyku. Wyżej od SOL'S bo ma obecnie dużo lepszy krój.
3. GILDAN PREMIUM COTTON 180g: bardzo dobra jakość, gruba, miła w dotyku, bardzo dużo kolorów (miejsce 2, bo o 2-3zł tańsza niż ADLER)
2. RUSSEL R-180g: bardzo dobra jakość, gruba, miła w dotyku, super krój - co Ameryka to Ameryka;) 2 miejsce, bo droga.
1. ADLER/MALFINI HEAVY - 200g: zajebista jakość, gruba, miła w dotyku, sporo kolorów (jakościowo trochę lepsza od GILDAN PC, ale droższa)

Osobny dział to koszulki szyte od podstaw w polskich szwalniach. To wątek na osobny temat. Cena tych ze szwalni (180g/210g) to 25zł-30zł.

Cen tych z TOP5 nie podaję, bo każda firma oferuję swoją cenę i u każdego innych produkt jest w lepszej bądź gorszej cenie.
Zależy od polityki firmy i promocji w danym czasie. Ogólnie rozrzut cen w hurtowniach i dystrybutorów potrafi być duży. Co ciekawe dla produktu wartego +-9zł potrafi być różnica 3-7zł na sztuce! Co jest dla mnie chore, patrząc na to, że są to w większości OFICJALNI DYSTRYBUTORZY.

Tak więc Panowie, sprawdźcie sobie w razie zainteresowania 10 sklepów/dystrybutorów wypiszcie ceny i walcie do mnie na priv.
GWARANTUJĘ NAJNIŻSZĄ CENĘ.

Ps. Co ważne. 90% firm oferuje niższe ceny (ale nie niższe niż ja) przy kupnie kilkudziesięciu, zazwyczaj kilkuset sztuk.
U mnie, przez siedzenie w branży od kilku lat ceny jak z kilkaset sztuk już przy 5 koszulkach (właściwie przy jednej, ale wtedy cena wysyłki jest większa od ceny koszulki).

Jak będzie odzew na temat, to cyklicznie mogę wrzucać ABC a w zasadzie A-Z produkcji odzieży.
Zaczniemy od materiałów, potem przejdziemy do zdobienia odzieży, metek, przywieszek i pakowania.

Mam praktycznie całą bazę szwalni i firm w których robią wszystkie polskie brandy (zarówno firmy w stylu Diamante, Patriotic, Diil, Prosto, Alkopoligamia, New Bad Line, BOR jak i wszyscy raperzy oraz zespoły).

Tutaj piszę jako osoba prywatna, ale wraz z Żoną działamy jako zarejestrowana Firma. Na wszystko wystawiamy faktury.

To moja pasja dlatego chętnie pomogę tym którzy stawiają w temacie pierwsze kroki albo tym, którzy się tym zajmują i przepłacają.

Pozdrawiam Zajawkowiczów
Ostatnio zmieniony 07 paź 2019, 16:31 przez Moralny Kac Gigant, łącznie zmieniany 5 razy.
Moralny Kac Gigant
Posty: 16
Rejestracja: 06 paź 2019, 19:46

Re: KOSZULKI

Post autor: Moralny Kac Gigant »

Nie ukrywam, że temat koszulek zarzuciłem na forum, bo zdaję sobie sprawę, że każdy z Forumowiczów ma sporo znajomych i możemy wspólnie przytulić jakąś flotę za pośrednictwo a przy okazji zaproponować produkt najlepszej jakości w najlepszej cenie. Wilk syty i owca cała;) Pozdro
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: KOSZULKI

Post autor: Archie »

Moralny Kac Gigant pisze: 07 paź 2019, 9:33Jak będzie odzew na temat, to cyklicznie mogę wrzucać ABC a w zasadzie A-Z produkcji odzieży.
Zaczniemy od materiałów, potem przejdziemy do zdobienia odzieży, metek, przywieszek i pakowania.
Ciekawy post, czekam na dalsze odsłony tego cyklu.

Jak chcesz większy odzew to wrzuć do siebie maila, bo nie każdy czytający ma konto na forum.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Moralny Kac Gigant
Posty: 16
Rejestracja: 06 paź 2019, 19:46

Re: KOSZULKI

Post autor: Moralny Kac Gigant »

Dzięki za cenną uwagę:) Podaję mail na którym ogarniam tylko tematy związane z odzieżą: [email protected]
Jak ktoś będzie konkretny i na prawdę będzie chciał coś zrobić to w trakcie korespondencji podam dane Firmy i co dla kogo robiliśmy.
Pozdrawiam TKO
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: KOSZULKI

Post autor: Ablazir »

Czekam na kolejne części :D
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: KOSZULKI

Post autor: lygrys »

ktoś wie orientuje czy w polskich sieciówkach można kupić białe t-shirty z porządnym ściągaczem przy szyi?
Pytam, bo nie chce mi się przez kupować w sieci odzieży reklamowej.
Mam kilka Gildanów i są spoko, ale wkurza mnie to, że trzeba je zamawiać w internecie.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 813
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: KOSZULKI

Post autor: tomek5lg »

W sieciówkach nie kupisz lygrys raczej z mocnym ściągaczem, sam kiedys szukalem i nic nie ma. A te gildana warte polecenia? widze ze są na allegro nawet po 10 zl za sztuke i zastanawiam sie czy nie wziąć kilka, niby jest 100% bawelna
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3919
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: KOSZULKI

Post autor: emcess »

tragedii nie ma jeśli chodzi o jakość, ale gildany i inne takie mają to do siebie, że mają słaby krój, rękawy odstają np
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 813
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: KOSZULKI

Post autor: tomek5lg »

Wlasnie tego nie lubię jak są takie rękawy, chyba że tylko na zimę pod bluzę. dzięki za info w każdym razie
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: KOSZULKI

Post autor: lygrys »

tomek5lg pisze: 25 sie 2021, 10:28 W sieciówkach nie kupisz lygrys raczej z mocnym ściągaczem, sam kiedys szukalem i nic nie ma. A te gildana warte polecenia? widze ze są na allegro nawet po 10 zl za sztuke i zastanawiam sie czy nie wziąć kilka, niby jest 100% bawelna
Dla mnie Gildan jest spoko, ale mają dziwny krój, bo są wąskie i mega długie, więc raczej do kogoś wyższego niż ja - mam 180cm.
U streetwearowców podobno Adler
https://www.adler-sklep.pl/4-koszulki-adler-meskie

Ma bardzo dobrą opinię, mam dwa ADLERy UNISEX 101 CLASSIC 2XL czarne i białe
Spoiler

i jeżeli chodzi o ściągacz to są lepsze niż te Gildana i Fruit Of The Loom

Tu dla porównania masz moje Fruit of The Loom Ringspun Premium białą XL i czarną L
Spoiler

Najgorszy jest Stedman
Spoiler
Niestety kupowanie koszulek basicowych polega na metodzie prób i blędów.

Dandycore kiedyś robił test białych t-shirtów

#Dandycore #TestTshirtów #JakWybraćTshirt
Wielki test t-shirtow! Tanie vs drogie - czym się różnią?
Spoiler
I według nich najlepiej fituje koszulka Fruit Of The Loom za 15zł jeżeli chodzi o jakość do ceny, ale tam Adlerów nie testetowali.

Ja bym polecał sprawdzić Adlera, bo choć Gildan jest mocno popularny w UK i USA, to nie wszystkim ich kroje odpowiadają.

Kiedyś będę musiał zrobić sobie zdjęcia we wszystkich moich koszulkach Gildana, bo mam od S do 2XL.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: KOSZULKI

Post autor: mateko »

Dawaj w esce
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: KOSZULKI

Post autor: lygrys »

W sobotę spróbuje zrobić zdjęcia i wrzucić.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 813
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: KOSZULKI

Post autor: tomek5lg »

Dzieki byku chyba powine te od adlera jednak, cena też przystępna a wydają się lepsze od gildanów
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: KOSZULKI

Post autor: lygrys »

Jeżeli chodzi o koszulki to nie znoszę tych grubych 180g czy 200g, dla mnie 160g to najlepsza opcja bo nie lubię t-shirtów grubości polówki.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: KOSZULKI

Post autor: Master »

Ma ktoś kontakt do @Moralny Kac Gigant ?
Na mail nie odpowiada. Albo może ktoś jeszcze zajmuje się na serio tematem i pomoże?
Chciałbym ogarnąć jakiś fajny "merch" do firmy.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: KOSZULKI

Post autor: kr0pka »

Gdzie białe basic koszulki w dobrej cenie kupować? Fajnie by było, gdyby były też pockety. Dodatek elastanu to jest mega opcja.
nic na potem
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: KOSZULKI

Post autor: niuhniuh »

te heavy z adlera są w chuj nierówne, bierzesz ten sam model w tym samym rozmiarze ale w innych kolorach i przychodzi ci 6 zupełnie innych rozmiarowo koszulek
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: KOSZULKI

Post autor: strandmon »

lygroid kiedys lahti pro polecal
ODPOWIEDZ