Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
hanys
Posty: 220
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:41

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: hanys »

^^ Ale fajna jest ta jodełka od Mr.Vintage :bowdown:. Szkoda, że jestem programistą i chodzę tylko w bluzach, bo bym kupił.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: kon rafal »

Całe życie myślałem, że lowrider jest chadem z ciemnymi jak noc włosami i jeszcze ciemniejszym zarostem, a tu proszę


Tak czy siak wielkie 5 dla Ciebie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hanys
Posty: 220
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:41

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: hanys »

A rzeczywiście Lowrider bardzo ładnie przyfitował, propsy.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: badi »

ziomeczki idę na wesele we wrześniu a ostatnio byłem na takiej imprezie w wieku 7 lat czyli ponad 10 lat temu i nie mam garnituru bo na studniówkę nie szedłem, do matury pożyczyłem i jakoś tak się żyło na wyjebce bez tego. w końcu nadszedł ten moment i muszę kupić coś dojebanego ale mam ogromny dylemat bo niby jakies tam ruchy w biznesie robię i przydałby mi się taki elegancki elegancki że w jakimś stonowanym kolorze, ale z drugiej strony przecież wariacik ze mnie i chciałbym jakiś pstrokaty zajebisty pastelowy i nie wiem co robić. z drugiej strony nic a nic się na tym nie znam więc może jest tutaj ktoś na tyle mądry żeby mi powiedzieć: a zobacz to badi przecież ten garnitur jest trochę elegancki i trochę freaky - będzie dla ciebie idealny

jest ktoś taki tu?
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

Nie, bo nosimy się klasycznie bez pajacerki.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Cz4rny1337 »

błyszczący kup
Obrazek
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20270
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

badi pisze: 28 lut 2020, 10:34 i przydałby mi się taki elegancki elegancki że w jakimś stonowanym kolorze, ale z drugiej strony przecież wariacik ze mnie i chciałbym jakiś pstrokaty zajebisty pastelowy i nie wiem co robić.
poprawna odpowiedź brzmi: kup dwa, inaczej efekt będzie tragiczny
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: badi »

trzeba będzie chyba, dziękuję za poważne podejście do tematu phoBOSS
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20270
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

lepiej kombinuj w stronę uniwersalnych butów, bo:

a) rozmiar stopy ci się raczej nie zmieni
b) lepiej wydać duży kwit na buty aniżeli garnitury

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Barker-Ne ... xford/6023 ja mam takie i nie nadadzą się chyba tylko na własne wesele albo jakiś pogrzeb
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11613
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: FLoo »

czy ktoś potwierdzi tą rozmiarówkę yanko?

normalnie noszę 43/9,5/27,5 i zastanawiam się czy 41,5 będą ok?

Obrazek
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

badi pisze: 28 lut 2020, 10:34 ziomeczki idę na wesele we wrześniu a ostatnio byłem na takiej imprezie w wieku 7 lat czyli ponad 10 lat temu i nie mam garnituru bo na studniówkę nie szedłem, do matury pożyczyłem i jakoś tak się żyło na wyjebce bez tego. w końcu nadszedł ten moment i muszę kupić coś dojebanego ale mam ogromny dylemat bo niby jakies tam ruchy w biznesie robię i przydałby mi się taki elegancki elegancki że w jakimś stonowanym kolorze, ale z drugiej strony przecież wariacik ze mnie i chciałbym jakiś pstrokaty zajebisty pastelowy i nie wiem co robić. z drugiej strony nic a nic się na tym nie znam więc może jest tutaj ktoś na tyle mądry żeby mi powiedzieć: a zobacz to badi przecież ten garnitur jest trochę elegancki i trochę freaky - będzie dla ciebie idealny

jest ktoś taki tu?
generalnie dobrze dopasowany garnitur sprawdzi się w wielu sytuacjach, a jak chcesz żeby był trochę odstrzelony to bawisz się z poszetkami/krawatami czy skarpetami i wizerunek można trochę sformalizować bardziej lub mniej. granatowy wiadomo jest bardzo uniwersalnym kolorem, ale taki szary, może w stronę grafitowego sprawdzi się równie w wielu sytuacjach.

jak masz pitos, to kupuj dwa, jak nie to po prostu radziłbym zrobić coś z tego co napisałem i będzie bajka. buty też mają generalnie różny stopien formalności. monki fajnie wyglądają, z jednej strony ekstrawagancko, a z drugiej w sumie elegancko, tylko kojarzy się ze starym stylem.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: badi »

mordo bubles lubię Cię i wiem że masz w sobie więcej klasy i stylu niż uż. @ricky ale powiem ci że wybrałem dwa garnitury na weselicho kuzyna i prezentują się one następująco

https://www.zalando.pl/opposuits-confet ... x-t11.html

https://www.zalando.pl/isaac-dewhirst-p ... sDg24E-3bE

no i do tego normalnie jakieś wygodniaste najesy na nogi i zgadnijcie kto zostanie królem oczepin :joint: :joint: :joint:
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

jesus murphy... nie no nie w moim stylu, ja bym tego nie założyl, ale skoro ci się podoba to noś. mimo wszystko osobiście wesele traktowałbym w sposób bardziej formalny, nie chciałbym skupiać większej uwagi niż pan młody. ten purpurowy to jeszcze, ale tamten to ci powiem no ekstrawagancki... :lol: też warto wziąć pod uwagę, że każdy garnitur praktycznie potrzebuje jakichś poprawek, zamawianie takich rzeczy jest nieco ryzykowne. chyba, że masz wywalone jak ci się klata opina czy jak barki schodzą. no i skład tego kolorowego 100% poliester... no w takie pogody, to ty się mordo upocisz jak świnia.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zemsta1kadluba »

o kurwa ten pierwszy badi wariacie :bowdown:
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: stranger »

@badi
Zrób unboxing tego pierwszego, bo to raczej szmaty jeśli chodzi o dobór materiałów.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zemsta1kadluba »

poliestrowy garniak to larry laffer tier
mołpy są kozackie
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

badi pisze: 19 cze 2020, 12:04 mordo bubles lubię Cię i wiem że masz w sobie więcej klasy i stylu niż uż. @ricky ale powiem ci że wybrałem dwa garnitury na weselicho kuzyna i prezentują się one następująco

https://www.zalando.pl/opposuits-confet ... x-t11.html

https://www.zalando.pl/isaac-dewhirst-p ... sDg24E-3bE

no i do tego normalnie jakieś wygodniaste najesy na nogi i zgadnijcie kto zostanie królem oczepin :joint: :joint: :joint:
Ale cringe boże
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: peterkurten »

Też idę na wesele we wrześniu, tylko że swoje i powoli rozglądam się za garniakiem, ale chuja się znam. Budżet w jakim chciałbym się zamknąć to 3k razem z koszulą,butami itp. jest na to szansa ?
Zawsze marzył mi się jasny garnitur w jakąś drobną kratkę, wypada takie coś na swój ślub ubrać ? Czy jak to powinno wyglądać?
Pomóżcie chopaki :oops:
@Łąsą @Bubbles może @hanys @Lowrider ???
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: PeterStillNinety's »

@badi odpowiedz na twoje pytanie to tzw. zestaw koordynowany Poczytaj sobie Jego plus jest taki że możesz łączyć górę i dół z innymi rzeczmi np marynarka do jeansów na luzniejsze okazje A tak kupisz garniak i przez nastepny rok go nie ruszysz...

Teraz sie skup - stac cie na to i jedyne sensowne rozwiązanie to pójście i uszycie garnituru/zestawi koordynowanego na miarę Naprawdę nie kupuj gówna z sieciówki bo sobie tylko krzywdę zrobisz a hajs jak krew w piach Serio Teraz dobre rzeczy szyją za rozsądne ceny
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

peterkurten pisze: 20 cze 2020, 21:19 Też idę na wesele we wrześniu, tylko że swoje i powoli rozglądam się za garniakiem, ale chuja się znam. Budżet w jakim chciałbym się zamknąć to 3k razem z koszulą,butami itp. jest na to szansa ?
Zawsze marzył mi się jasny garnitur w jakąś drobną kratkę, wypada takie coś na swój ślub ubrać ? Czy jak to powinno wyglądać?
Pomóżcie chopaki :oops:
@Łąsą @Bubbles może @hanys @Lowrider ???
słuchaj - ja ci mogę dać swoją propozycję, nie jestem wszechwiedzący i wielu rzeczy nie wiem. wesele - swoje, to chyba jeden z najważniejszych dni w swoim życiu, ja bym postanowił na formalność. jednak też nie ma co przesadzać, fajnie jakby garniak nie był nudny i przewidywalny. wiadomo - proste granaty, jeszcze źle dobrane może mieć każdy :lol:

nie wiem ja szczerze na swój ślub postawiłbym na granatowy kolor, jasne odcienie wydają mi się bardziej na gościa, a nie na pana młodego. może grafit, ale ładny granat z ewentualną minimalną kratką (wiadomo - kratka odejmuje formalności) taką jak tu
Spoiler
Obrazek
wygląda przecudownie. rozdrabniając się od dołu, wybrałbym CZARNE oxfordki lub ewentualnie CZARNE monki -
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
a jak bardziej elegancko - to czarny prosty oksford, z jak najmniejszą ilość wyżłobień itd. skarpety, stawiałbym pod kolor spodni, w każdej sytuacji to zadziała, bo wydłuży trochę nogi. każdy lubi mieć długie nogi... oczywiście długie, przy siadaniu nie ma mowy o tym, żeby ci choćby kawałek skóry wystawał. co do spodni, to co - wiadomo komplecik, ale osobiście postarałbym się o nie kupowanie spodni, które kończą się na kostce, a raczej które dotykają delikatnie buta. mówię to, bo wiadomy znak rozpoznawczy polskich garniturowych spodni - zbyt szerokie i zbyt długie, ale właśnie żeby nie iść za bardzo w drugą stronę. bo o ile mniej formalne okazje i tam spodnie kończące się na kostce, a nawet trochę krócej nie wyglądają źle, tak w tej sytuacji lepiej zachować odpowiednią długość. jeżeli chodzi o marynarkę, główne o co bym zadbał, to jak najmniejsza ilość kieszeni i szerokie klapy (pomijając oczywiście dopasowanie, bo tego nie będę przy każdym podpunkcie pisał. można to sobie wyguglować, jaka powinna być długość, jak powinny schodzić barki, długość rękawa etc.). szerokie klapy to piękno, a niestety polskie marki z reguły bronią się przed szerszymi klapami i fundują śmieszne, takie wąskie, które sprawiają, że wyglądasz źle. no i kwestia czy lubisz jednorzędowe czy dwurzędowe. ja wolę dwurzędówki, ale większość woli jednorzędówki, wiec jak jednorzędówka granatowa to polecam np jakąś gładką, szarą kamizelkę. fajnie to dopełni całość. w butonierce kwiatek, ale raczej w żadnym innym miejscu. poszetka? zależy, no ale ja pod szeroką klapę dodałbym białą poszetkę złożoną w dziurawego puffa, fajnie podkreśli to oryginalność, jednak najbezpieczniej zostawić pewnie tv folda - prostego i eleganckiego. koszula - kołnierzyk postawiłbym raczej na opcje kent lub cutway i oczywiście mój ulubiony, ale nie każdy lubi - pin collar, ale w sytuacji kiedy masz krawat (polecam ci iść w krawat, a nie w muchę, ładniej to się prezentuje na panu młodym). pamiętaj o tym, żeby kołnierzyk koszuli chował się pod klapą marynarki, a nie latał swobodnie. mam na myśli;
Spoiler
Obrazek
. piszę to, bo niewielu ludzi na to zwraca uwagę, a jest to szczegół, który imo jest istotny. no i główny grzech w koszulach - inne guziki niż białe (przezroczyste) a najlepiej spinki. fajnie jest też mieć oczywiście bawełnianą koszulę, ale w mikrowzór
Spoiler
. muszki w sumie nawet nie rozważam, więc nie piszę :D wyżej wspomniany krawat, tutaj można delikatnie poszaleć - nigdy z tego samego materiału co poszetka i w tym kolorze. ja ostatnio byłem na ślubie i czy to z granatem czy z grafitem fajnie zgrywa się krawat z grenadyny
Spoiler
ale no do najtańszych nie należy, wtedy niższym kosztem można postawić na wełniano jedwabny, czyli
Spoiler
można też pobawić się oczywiście w inne, jakieś wzorowate. do wyboru do koloru, ważne też, żeby był ładnie zawiązany z łezką - jakiegoś windsora czy półwindsora (polecam obejrzeć kilka poradników, łezka dodaje fajnego akcentu).

jestem pewny, że w tej kwocie zmieściłbyś się z tym z dobrze skrojonym garniturze z bawełny. bawełna jest kozak, bo masz przewiew, żaden poliester! dodatkowo - żadnych kolorowych obszyć tzw. tanajnówek
Spoiler
Obrazek
jezeli chodzi o sklepy, to masimo dutti na pewno, lancerto też spoko, Giacomo Conti (chociaż uważaj w polskich markach, żeby właśnie były szerokie klapy i odpowiednia długość marynarki, czyli minimum zakryte pół pośladków, a może być nawet trzy czwarte, wtedy będzie bajka), dodatkowo w porządku są niektóre z vistuli. generalnie jak idziesz odważnie i możesz zamówić coś przez neta, to polecam suitsupply. mają super garnitury, czasami bywają promocję i są dobre ceny generalnie. no warto też uwzględnić, że każdy garnitur będzie wymagał poprawek krawieckich.

jest noc, nie wiem czy wszystko dobrze napisałem, ale najlepiej popatrz sobie tez na kanaly typu dandycore czy po prostu jak noszą garnitury, niektóre brać z dystansem i powinno coś ci siąść. też ostatnimi czasy panuje imo mierna moda na bardzo wąskie spodnie garniturowe. i to takie, że aż kant ginie w spodniach i boki ci się wałkują na nogach. wystrzegaj się równie takich rzeczy, wszystko powinno leżeć ładnie bez zbędnych zagięć.
ODPOWIEDZ