Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cloud »

wnioskuję o rangę Elegancik dla użytkownika @Bubbles
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

szefie ostatnie pytanie jeśli można, która z tych
Spoiler
Spoiler
w ogole znajde gdzies bardziej szczegolową rozmiarowke? nie moge znalezc wiec w sumie trzeba na kolnierzyku sie oprzec
@Bubbles
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

nie no byczku dawaj tę z egipskiej bawełny, superancki mikrowzorek, no i bawełna egipska - inwestycja na lata :rotfl: a i pewnie to wiesz, ale lepiej pamiętaj o praniu po każdorazowym lekkim zapoceniu, bo żółte plamy zostają.

wiesz co, w tym drugim choćbym chciał cie jakoś mocniej nakierować, to nie wiem za bardzo. koszuli nigdy nie kupowałem przez internet, ale słuchaj - weź kliknij "wybierz rozmiar" później "size finder" i powybieraj opcje zgadzające się z twoją sylwetką.
@sZp
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

teraz nie wiem czy to szyderka z ta bawelna egipska xD

nie widzialem tego size finder, ublock mi blokował, dzięki jeszcze raz!
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

sory, widocznie pomimo mlodego wieku jestem boomerem i nie potrafie odpowiednio uzywac emotek. tak - bierz bawelne egipska.
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

w sobote zamowilem ze suitsupply i w piatek paczka była juz u mnie, niestety biała koszula miala byc super slim fit, a dosc sporo na brzuchu/bokach odstaje, no coz trzeba po galeriach handlowych pochodzic
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

no jest to pewne ryzyko zamawiania przez neta bez przymierzenia. zwróć, suitsupply chyba wszystkie koszty bierze na siebie. wiadomo, każdy ma trochę inną posturę pomimo np. tej samej wagi.

dlatego dla mnie zamawianie przez suitsupply jest nieco alternatywą, jezeli nie chce ci się chodzić lub nie masz czasu na galerie. dobrze się sprawdza przy promocjach, kiedy za 300/400 zł masz garnitur z fajnej bawełny. wtedy nawet jak nie jest dobrze dopasowany, to krawiec może zdziałać cuda. wiele rzeczy jest do zmodyfikowania.
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

no tak zrobie, a gdzie w galeriach spoko koszuli szukac, bo chyba jakas wolczanka odpada np.?
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

pierwsze co to massimo dutti. zawsze jakościowo i krojem mi odpowiadała najbardziej. nawet udało się znaleźć na moje 2 metry i 78kg :rotfl: no powinieneś koniecznie sprawdzić.

tak oprócz tego Lancerto, Wolczanka, może coś z Recmana, Vistula.

tak na dobrą sprawę popatrz po wszystkich sklepach, przymierz sobie na spokojnie popatrz jak materiał w twoich oczach czuć, bo generalnie jakościowo te wszystkie sklepy są całkiem zbliżone. to przez to że są różne serie. jedna będzie lepsza druga gorsza. zawsze znajdziesz coś dla siebie, często za tym idzie cena. na takiej wolczance przez ciebie wspomnianej koszule bywają na promce z 220 na 70 np i wtedy ta koszula jest prawdopodobnie git. no i pewnie profesjonalne ekspedientki będą ci wciskać białe koszule z czarnymi guzikami, napisze to jeszcze raz żebyś nie zapomniał - weź z białymi...
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

Który zestaw prezentuje się lepiej?
Spoiler
Obrazek
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Godhand »

Trudno powiedzieć nie widząc całej sylwetki i butów.
Brązowy krawat jest ok, ale poszetka wygląda jak diabełek z jakiejś reklamy - do zmiany.
Drugi zestaw jest przyzwoity ale nudny.
Nie znam się kompletnie - ocena tylko według wrodzonej (więc być może żadnej) estetyki.

Zdrówka.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

@Godhand właśnie ta poszetka wygląda całkiem ładnie, tylko nie umiem złożyć jej tak, by widoczna część komponowała się z krawatem.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Godhand »

cukier pisze: 16 sie 2020, 18:56 @Godhand właśnie ta poszetka wygląda całkiem ładnie, tylko nie umiem złożyć jej tak, by widoczna część komponowała się z krawatem.
Poskładaj tak samo, jak masz ułożoną tę czerwoną.

Zdrówka.

A, i poświęciłbym chwilę na naukę wiązania jakiegoś fajnego węzła. Zależnie od Twojej budowy i materiału krawata. Wydajesz się dość wysoki i szczupły, aktualny węzeł będzie to podkreślać, mógłbyś zastosować coś bardziej "masywnego".
Ponownie - nie znam się, pamiętaj.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20272
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

jak klapy marynarki nie przykrywają wyłogów kołnierzyka, to wygląda to słabo

obrazek poglądowy
Spoiler
Obrazek
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: LeeSu »

oba zestawy niestety do niczego
1. nigdy nie meczuj poszetki z krawatem
2. nie składaj tak poszetek, wygląda to źle, zrób po prostu tak
Spoiler
Obrazek
3. za wąskie te krawaty, postaraj się o coś szerszego (8,5cm)
4. przez to, że krawat jest wąski węzeł nie wygląda dobrze. na szerszym krawacie zawiąż dobrze four-in-hand i bedzie cacy

to tak z rzeczy, które można łatwo naprawić, bo oprócz tego masz chyba za długie rękawy w marynarce, za wąskie klapy i jak phobos napisał, kołnierzyk się nie chowa (to też w sumie można łatwo naprawić kupując koszule z kołnierzykiem włoskim albo półwłoskim, tylko wtedy przydałby się masywniejszy węzeł)
Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 19:33 przez LeeSu, łącznie zmieniany 1 raz.
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Godhand »

phobos pisze: 16 sie 2020, 19:22 jak klapy marynarki nie przykrywają wyłogów kołnierzyka, to wygląda to słabo
Racja, może tak być.
Natomiast, raz że umiejętność zawsze się przyda, a aktualny węzeł nie wygląda najlepiej, dwa, że najlepiej byłoby ocenić już zrobiony, na koszuli, którą ma kolega.

Zdrówka.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

Bardzo brzydka marynarka i koszula.
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

co do poszetki realnie to mozna ja zlozyc tak ze po prostu wbijasz ją w brustasze, lepiej to wyglada niz ten fold co ty zrobiles imo. taki nieład nie wygląda źle, a co do matchowania ich razem rowniez sie zgadzam ze lepiej tego nie robic. mozna co najwyzej dac akcent koloru ktory tam jest, ale nie podpasowywac wzorem. jak masz dobierac, to druga marynarka ma przy dlugie rekawy. pokminilbym albo nad 1 zestawem albo w ogole zmienil na inny.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

Bubbles pisze: 21 sie 2020, 1:34 jak masz dobierac, to druga marynarka ma przy dlugie rekawy
ale to są dwie te same marynarki. xD

wziąłem zestaw pierwszy ale nie układałem sensownie tylko wgniotłem poszetkę i była ładnie wygnieciona
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

to w takim razie dąż do tego, żeby lezała jak na pierwszym skrinie.
ODPOWIEDZ