Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Łąsą »

otwieram

jak chcesz sb kupić garniak na studniówkę, ale tak żeby fajny był, a przy okazji nie za drogi, to idziesz do Bytomia czy Vistuli, gdzie wyprzedaży nie ma tylko w Szczepana i lany poniedziałek i bierzesz kurwa GRANATOWY, wełniany (wszywka z producentem tkaniny daje przeciętnie +10 do jakości), biała koszula do tego, nie kombinuj że jakieś kolory, że wiesz, że niby wszyscy w białej, biała jest dobra, siedź cicho i słuchaj. do tego krawat, najlepiej nie jakiś jednolity, tylko kropeczki, paseczki - tutaj zostawiam już wolną rękę, mam nadzieję, że tego nie spsocisz. do tego poszetka, wiadomo. biała. lniana lub jedwabna.
a buty to czarne oksfordy. tak, mogą być brązowe. brogsy też mogą. w sumie to polecam ciemnobrązowe brogsy.
jak ma być tanio, to nie wiem gdzie to kupić. jak ma być tanio i dobrze, to Meermin, Bexley, Crownhill, Berwick - no coś se znajdziesz. jak myślisz, że da się taniej, to owszem - da się, ale no buty nie zrobią już takiego wrażenia. jak kupisz raz dobre buty to gwarantuję, że już nigdy nie weźmiesz jakichś CCC za 99 ze zmielonej świńskiej skóry pomalowanych emalią. znaczy czaję, jak chcesz po prostu odhaczyć jakąś imprezę w garniaku i mieć z głowy to CCC spoko, ale jeśli kupujesz z zamiarem chodzenia w tym częściej niż raz na milenium, to zobaczysz, że warto te szejset wyłożyć i poczuć co to znaczy mieć buty, a nie jakieś skórzane onuce.
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Sergiusz »

Lowrider pisze: uwaga kurwa to jest post do którego będzie się linkować na każdej stronie:

chcesz sobie kurwa kupić garnitur żeby był spoko i nie wiesz jaki? otóż kurwa, powinieneś kupić garnitur:
- granatowy
- z wełny 100%
- tak kurwa, granatowy garnitur będzie dobry na egzamin, studniówkę, ślub twój, ślub kolegi, pogrzeb, wyjście do opery
- tak kurwa, buty mogą być czarne. brązowe zasadniczo też, chociaż są mniej eleganckie - na własny ślub odradzam, na ślub siostry zależy, jak chcesz, ja bym nie założył.
- buty: czarne. brązowe buty są spoko, ale odnoszę wrażenie że w klimacie garniaków zaczynają funkcjonować tak jak kiedyś krawat typu śledź, tj. no kurwa przecież takie są spoko a nie te kurwa zwykłe szerokie jak wujek osrany z wąsem. chuja prawda
- buty: zależy czego oczekujesz. możesz dołożyć 1000 zł do yanko i wtedy dostaniesz propsy od monka, ale jak będziesz je zakładać dwa razy w roku to idź sobie faktycznie poszukać oksfordów na jakimś królewskim herbie i będziesz zadowolony
- gdzie się kupuje garnitur? w vistuli, bytomiu czy jakimś lancerto. sprawdzacie żeby miał kurwa 100% wełny bo w tych sklepach też lubią odpierdolić chujnię i wjebać coś z plastiku, tego nie robicie
- za ile się kupuje garnitur? ww. firmy średnio przez 66-75% roku mają kurwa wyprzedaż i co chwile wjeżdza jakaś promocja. jak tu trafiłeś to zasadniczo masz trochę oleju w głowie i nie potrzebujesz go na za dwa dni, więc posiedź i poczekaj, możesz zapytać w temacie gdzie aktualne jest coś taniej
- jaki ma być ten garnitur? dobry na ciebie, tzn:
- spodnie nie mają być za długie ani za szerokie tu masz link jakie mają być spodnie tu też,
- marynarka ma ładnie leżeć w ramionach a nie odstawać jak pierdolone shouldery na orku w wowie, a spod rękawa ma ci wystawać z 1 cm koszuli. protip: w 90% rękawy w marynarce będą za długie o 0,5-2 cm bo w polsce szyje się marynarki dla małp a nie dla ludzi. to się skraca, tak samo jak spodnie. skracanie często jest w cenie, tylko trzeba o to zapytać
- klapy w garniturze są spoko jak są szerokie, wąskie klapy są dla nażelowanych pizd z gimnazjum, serio
- marynarkę zapinasz kurwa na górny guzik, który powinien być na wysokoścci splotu słonecznego, a nie mostka
- jak nie wiesz który garnitur kupić to kup ten ktory na tobie lepiej leży, spodnie łatwiej przerobić niż marynarkę
- jak jesteś nieforemny to pytaj o zestawy w których kupujesz osobno spodnie i marynarkę (z innych rozmiarów), wielu osobom to ratuje dupę
- bierz pod uwagę że 90% sprzedawców w tych sklepach ktore wymieniłem na początku chuj się zna i ci zawsze będą mówić że wyglądasz zajebiście a i tak wyglądasz chujowo, nie ufaj tym chujom.
- koszula: biała. b i a ł a. nie w kurwa groszki, kropki, barmany, ani nie ekri ani kość słoniowa.
- koszula: kołnierzyk koszuli: najbardziej spoko jest włoski czyli taki kurwa full szeroko rozstawiony (150-180 stopni na kątomierzu). takie kołnierzyki lepiej wyglądają jak ktoś jest szczupły. jak jesteś gruby to bierz półwłoski (120 stopni), który tez jest spoko i jest uniwersalny i pasuje każdemu. nie bierz kentów bo nie jesteś frajerem. tutaj masz podgląd, cutaway i spread to włoski, a semispread to półwłoski
- dodatki: kup se kurwa krawat j e d w a b n y jednolity albo w jakiś spoko wzór. nie kupuj krawatu w sklepach, bo tam są chujowe wąskie krawaty dla frajerów. kup se na jakieś stronie typu republic of ties gdzie krawaty są fajne i tanie albo poluj na allegro gdzie można ich od chuja kupić za grosze. nie meczuj krawatu do koloru kreacji partnerki bo nie jesteś wieśniakeim (>ślizger >partnerka)
- dodatki: poszetka wejdź se kurwa na allegro wpisz 'poszetka len biała' i se kup ją za 15 zł i będzie fajnie
- dodatki: mucha: no już skończ kurwa odpierdalać wystrojonego dandysa jak nie umiesz krawata dobrze zawiązać i odpuść sobie hit sebixów przez co normalne muchy giną w morzu gówna. do muchy potrzebujesz innej koszuli. pod żadnym pozorem nie kupuj tych chujowych muszek ze sklepów co są zawiązane z automatu bo są kurwa paskudne i będziesz wyglądać jak śmieć (tzn dla tych dwóch osób na weselu co mają o tym pojęcie, pozostali nie zauważą różnicy bo sami są ubrani chujowo ale ciocia krysią cię spropsuje ojoj mati jaki elegancik proszę proszę). jak mimo wszystko chcesz muchę, ale taką normalną, to się odezwij w temacie, pomożemy
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Łąsą »

nie znałem wcześniej, propsuję
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

a ja z tego korzystałem, bodajże strona 174 :bowdown:
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Sergiusz »

również w życiu się przydało i później byłem kurwa piękny, wielki propsik Lowrider, nie mogło tego tu zabraknąć
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

https://www.wolczanka.pl/2-koszule-za-1 ... ie-lambert

trochę tam zostało lambertów w różnych rozmiarach, wólczanki nie warto ale lambert za 65 zł warto
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
krul
Posty: 460
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:19

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: krul »

widzial ktos jakies fajne (i tanie) czarne broguesy oxfordy?
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: manio »

Czarne cienke golfy gdzie dostanę?
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: dwupak »

kupilem w grudniu w zarze za 109, czarny i cienki. moze jeszcze bedzie
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

A właśnie. Łąsa splunął na buty z CCC, jednak buty od Lasockiego są bardzo wygodne. Wyrwałem na promce za ~150zł i nie obtarły mnie podczas studniuwy a chodziłem w nich w sumie dwa razy po domu zapobiegawczo. Mega wygodne. Także dementuję, nie wszystko co tanie musi być słabe.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Sergiusz »

cukier pisze: 18 kwie 2019, 13:59 A właśnie. Łąsa splunął na buty z CCC, jednak buty od Lasockiego są bardzo wygodne. Wyrwałem na promce za ~150zł i nie obtarły mnie podczas studniuwy a chodziłem w nich w sumie dwa razy po domu zapobiegawczo. Mega wygodne. Także dementuję, nie wszystko co tanie musi być słabe.
Też takie miałem i zwacha na ruchy ziomeczku, dwa razy na weselu wszystko spoko a za trzecim razem tak mnie obtarły że przez tydzień ledwo chodziłem, najgorzej że to zima była także jakieś lekkie, wygodne buciki nie wchodziły w grę;(
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

pozdrawiam_ pisze: 18 kwie 2019, 16:45 Też takie miałem i zwacha na ruchy ziomeczku, dwa razy na weselu wszystko spoko a za trzecim razem tak mnie obtarły że przez tydzień ledwo chodziłem, najgorzej że to zima była także jakieś lekkie, wygodne buciki nie wchodziły w grę;(
To też inna sprawa. Ja łącznie miałem je ubrane trzy razy wyjściowo i za każdym razem dobrze się spisały poza mojej niechęci do takiej a nie innej budowy podeszwy. Cóż, to nie trampki ale i tak było całkiem spoko.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Łąsą »

cukier pisze: 18 kwie 2019, 13:59 Łąsa splunął na buty z CCC
nie no, post na górze to wiadomo miał być żartobliwy. tak jak pisałem - jak ktoś nie czuje zajawki na klasyczną modę męską, to CCC spoko, bo po co wydawać kwit na coś, czego użyje raz lub dwa razy w roku. moim zdaniem po prostu warto wydać pieniądz na dobre buty - lepiej zaoszczędzić na wszystkich innych elementach stroju i dołożyć do butów, niż zrobić na odwrót.

a jeśli idzie o wygodę, to porządne buty skórzane na pewno dadzą się we znaki bardziej, niż takie sieciówkowe. nie bez przyczyny to służba kiedyś rozbijała buty.
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
pykpyk
Posty: 1061
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:15

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: pykpyk »

tfw kurwa jestes niskim suchoklatesem i zamiast kupic sobie na promce w bytomiu fajny garniak za 399zl to najtansze w twoim rozmiarze welniane sa po 700 i to szare a normalne po 800-900 i to 1/2 modele max :( moze bedzie jakas lepsza promocja przed sierpniem jeszcze
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

Łąsą pisze: 19 kwie 2019, 11:57 post na górze to wiadomo miał być żartobliwy
Wyjątek potwierdza regułę, mordziaty. W niższej półce cenowej również da się wyrwać świetne i wygodne buty. A jak powiedziałeś - nosi się je sporadycznie, to starczają jak najbardziej.
pykpyk pisze: 19 kwie 2019, 12:46 tfw kurwa jestes niskim suchoklatesem i zamiast kupic sobie na promce w bytomiu fajny garniak za 399zl to najtansze w twoim rozmiarze welniane sa po 700 i to szare a normalne po 800-900 i to 1/2 modele max :( moze bedzie jakas lepsza promocja przed sierpniem jeszcze
A ja kupiłem tanio prawie wszystko co potrzebne do szczęścia i nie narzekam. Propsowali w temacie na slizgu, że całkiem dobrze się ubrałem.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Lothia
Posty: 860
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Lothia »

Kolego, nie noś butów Lasockiego, bo od tego można dostać STOPY CUKRZYCOWEJ
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

żarty o cukrzycy zawsze w cenie :bowdown: :bowdown:
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
shelby
Posty: 66
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:41

Re: Buty

Post autor: shelby »

Panowie

butki do garnituru, nie za miliony monet to gdzie byście polecili szukać? odwiedziłem CCC, ale nic tam nie przypasowało. byłbym wdzięczny za jakiekolwiek propozycje,

wielkie pondro dla was
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Holden »

Odwiedź TKMAXX
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: taka »

Obczaj Ryłko, całkiem spoko stosunek jakość/cena. Cenowo do 300 powinieneś się zmieścić, od dwóch lat używam i nie narzekam.
ODPOWIEDZ