Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

we wrześniu wesele kolezki i czas zacząć coś ogarniać, mam jakiś granatowy garniak starszy, planuje do tego szarą kamizelkę, biała klasyczna koszula
Spoiler
czarny pasek i buty, do tego krawat ten polecony wyżej
Spoiler
i myślałem o takiej poszetce
Spoiler
byłby ok taki zestawik? chociaz myslalem o jakiejs fioletowo-zielonej poszetce
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zemsta1kadluba »

gdzie kupujecie garniaki? sieciówki, sklepy internetowe, aukcje?
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

sZp pisze: 22 cze 2020, 19:53 we wrześniu wesele kolezki i czas zacząć coś ogarniać, mam jakiś granatowy garniak starszy, planuje do tego szarą kamizelkę, biała klasyczna koszula
Spoiler
czarny pasek i buty, do tego krawat ten polecony wyżej
Spoiler
i myślałem o takiej poszetce
Spoiler
byłby ok taki zestawik? chociaz myslalem o jakiejs fioletowo-zielonej poszetce
wygląda bardzo fajnie. jak zamierzasz kupować kamizelkę, to polecam serio rozejrzeć się za tym kolnierzykiem pin collar. wygląda z kamizelką to tak pięknie, że... no fioletowo zielona poszetka tez moze byc, generalnie moze byc w ogole inny kolor krawata i poszetki. po prostu zeby sie nie gryzly jak patrzysz na stylizacje i będzie spoko.
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

dzięki za odpowiedź, ciężko mi było znaleźć odpowiednią poszetkę wiec chyba wlecę w ten zestaw:
Spoiler
Spoiler
chociaz moze zwykłą białą lnianą zakupić, eh nie lubię tego, przegląda się tyle i nie wiadomo co kupić

tera koszula biała, bo 400 zł to trochę dużo... no i muszę poszperać kamizelki żeby do kolesia z jakimiś przykładami iść
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11614
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: FLoo »

poleci ktoś jakiegoś krawca w wwa? poprawki spodni/marynarki/koszuli
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

sZp pisze: 23 cze 2020, 19:50 dzięki za odpowiedź, ciężko mi było znaleźć odpowiednią poszetkę wiec chyba wlecę w ten zestaw:
Spoiler
Spoiler
chociaz moze zwykłą białą lnianą zakupić, eh nie lubię tego, przegląda się tyle i nie wiadomo co kupić

tera koszula biała, bo 400 zł to trochę dużo... no i muszę poszperać kamizelki żeby do kolesia z jakimiś przykładami iść
len to piękny materiał, tylko nie wiem czy się nie będzie gryźć trochę lniana koszula z bawełnianą marynarką. kwestia twojego już gustu mi się wydaje, jak będzie w porządku to pewnie. po prostu len jest troche mniej formalny, charakterystycznie się podgniata i fakturę ma taką.

co do koszuli to nie wiem, najlepiej również przymierzac te rzeczy w sklepach. tak z pamięci, to mogę polecić
Spoiler
ale to pin collar, jak inne no to nie wiem musisz sobie sam popatrzeć. masz od groma tych sklepow, najatwiej imo postawic wymagania. budzet, mikrowzor czy bez, rodzaj kolnierzyka, kolor i pod tymi względami jazda. wybierz kilka, popatrz sobie i moze cos wybierzesz.

zestaw poszetka + garnitur jak najbardziej fajny :D
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zemsta1kadluba »

ja tam specem nie jestem ale bałbym się że lniana koszula do garnituru z bawełny dziwnie będzie się komponować bo len się strasznie gniecie i przez to generalnie lepiej nosi się trochę luźniejsze koszule z tego materiału (przynajmniej mi)
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

Bubbles pisze: 24 cze 2020, 15:51 len to piękny materiał, tylko nie wiem czy się nie będzie gryźć trochę lniana koszula z bawełnianą marynarką. kwestia twojego już gustu mi się wydaje, jak będzie w porządku to pewnie. po prostu len jest troche mniej formalny, charakterystycznie się podgniata i fakturę ma taką.

co do koszuli to nie wiem, najlepiej również przymierzac te rzeczy w sklepach. tak z pamięci, to mogę polecić
Spoiler
ale to pin collar, jak inne no to nie wiem musisz sobie sam popatrzeć. masz od groma tych sklepow, najatwiej imo postawic wymagania. budzet, mikrowzor czy bez, rodzaj kolnierzyka, kolor i pod tymi względami jazda. wybierz kilka, popatrz sobie i moze cos wybierzesz.

zestaw poszetka + garnitur jak najbardziej fajny :D
tzn. mialem na mysli białą posztkę lnianą xD

koszula bawełniana oczywiście, klasyczna biała do garniaka/krawata ew. z jakimś mikrowzorem też spoko by była, musze do galerii się przejść chyba, a chciałem tego uniknąć, jeszcze góra ciała lekko zrobiona a brzuch chudziutki i zawsze się czuję, jakby wisiała na mnie na dole wisiała ta koszula
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zemsta1kadluba »

slim fita sobie jakiegoś złap, albo do krawcowej idź bo to prosta rzecz w sumie do zrobienia jak ci ramiona dobrze leżą, dużo nie dopłacisz.
a jeśli chodzi o galerie to w dobie wirusa to może nie być taki głupi pomysł, ja ostatnio poszedłem do Wólczanki która zdaje się być trochę hejtowana przez klasycznych elegantów, ale mieli bardzo duże obniżki cen po tym lockdownie i kupiłem sobie spoko koszulę za 100 zł, bawełniana, biała z delikatnym wzorem i włoskim kołnierzykiem.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cloud »

szary garnitur (elegancki kurwa) na wesele i jakie buty do tego? czarne, brązowe? jaki krawat? poszetka? help

bo koszula biała ofc?

cc: @Bubbles
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

zemsta1kadluba pisze: 24 cze 2020, 17:41 slim fita sobie jakiegoś złap, albo do krawcowej idź bo to prosta rzecz w sumie do zrobienia jak ci ramiona dobrze leżą, dużo nie dopłacisz.
a jeśli chodzi o galerie to w dobie wirusa to może nie być taki głupi pomysł, ja ostatnio poszedłem do Wólczanki która zdaje się być trochę hejtowana przez klasycznych elegantów, ale mieli bardzo duże obniżki cen po tym lockdownie i kupiłem sobie spoko koszulę za 100 zł, bawełniana, biała z delikatnym wzorem i włoskim kołnierzykiem.
bez jaj, według mnie wazniejsze jest poczucie gustu, a jak cos widzisz co ladnie wyglada gdziekolwiek to nie ma co skreslac firmy. wiem jacy są dandysi i jak ich wszystko boli, gdybym ja się tak przejmował aż mocno tym ze wystaje mi pol centymetra mankietu czy 4 milimetry to bym ochujał. a są i tacy. no i to tak jak z lnem wspomniałem, ten materiał z bawełną w większości przypadków się gryzie. widze, ze wszyscy sie zgadzamy :rotfl:

panie @cloud szary garnitur jest świetny jako gość sam zamierzam taki kupić, ale imo lepiej wygląda bardziej w stronę ciemnej szarości niż jasnej. oczywiscie mam nadzieję, że kupisz z w miarę szeroką klapą, co? teoretycznie do szarych garniaków pasują trzy kolory butów: czarny, brąz i burgundowy. czarny jest najbardziej formalny, burgundowy i brązowe mniej formalne, to bardziej codzienne kolory i nie pasują pod wszystkie garnitury, zaś czarny w sumie pasuje. pod taki czarny garnitur założyć brązowe buty to imo fuj :eek: więc no ja jestem zwolennikiem monków, ale pod szary garniak takie brogsy też fajnie by siedziały. kolor butów musisz sobie wybrać, ale dodam, że bardzo fajnie siedzi burgundowy kolor lub ciemny brąz.
monki
Spoiler
Obrazek
brogsy
Spoiler
Obrazek
krawacik, no ja generalnie lubię się bawić krawatami. ten mi wpadł w oko, jak sobie przeglądam.
Spoiler
Spoiler
bord bardziej podpasuje.
zauważyłem, że takie knity fajnie siedzą z szarymi garniturami.

znalazłem jakieś poszety, może któraś ci wpadnie w gust
Spoiler
Spoiler
ułożyłbym sobie to w jakiegoś mountain folda albo puffa i fajnie by wyglądało.

co do koszuli to no nie wiem byczku, w ostatnim poscie sie rozpisalem trochę, wiesz że jestem zwolennikiem pin collarów z krawatami, więc gdybym tutaj nie umieścił owego nie byłbym sobą.
Spoiler
a jak nie, to zobacz w sumie fajna promocja na lamberta.
Spoiler
no szukałbym coś w tym stylu i byłoby spoko, może z szerszymi wyłogami. a i może też być niebieska koszula, ale no nie wiem imo biała>>>>>
weź se nad skietami jeszcze pomyśl. możesz pozaleć, ale możesz stonowanie dobrać w kolor spodni np.

edit; nie bardzo rozumiem bo na jednym krawacie piszą, że robią od 6-8 na drugim nie zawierają takiej informacji i w ogóle nie ma podanego jaka to szerokość. można przy zamówieniu pewnie dopisać, że chcesz 8 albo po prostu spytać się o najszersze warianty i essa. jezeli wezmiesz z szerszymi klapami marynarkę, to powinno być okej. z tą koszulą to widzisz malo rozmiarów, podałem przykład. możesz szukać też innych kołnierzyków, przegoogluj sobie który ci się najbardziej podoba czy cutaway czy kent czy jeszcze inny, pochodź po galeriach i może coś znajdziesz. bo o ile krawat, poszetkę, skarpety, ewentualnie buty można kupić przez internet, tak z koszulą jest ciężej...
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cloud »

kurwa bubbles, stawiam piwo :bowdown:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zemsta1kadluba »

Bubbles pisze: 24 cze 2020, 23:01 bez jaj, według mnie wazniejsze jest poczucie gustu, a jak cos widzisz co ladnie wyglada gdziekolwiek to nie ma co skreslac firmy. wiem jacy są dandysi i jak ich wszystko boli, gdybym ja się tak przejmował aż mocno tym ze wystaje mi pol centymetra mankietu czy 4 milimetry to bym ochujał. a są i tacy. no i to tak jak z lnem wspomniałem, ten materiał z bawełną w większości przypadków się gryzie. widze, ze wszyscy sie zgadzamy :rotfl:
całkowicie się z tobą zgadzam, nie mówiąc że ja generalnie ubieram się mocno casualowo więc tym bardziej mam tbw w dandysów, ale mam jedną wielką miłość do koszul i sporo powinąłem w Wólczance na różnych promkach, będąc zawsze zadowolonym- piłem raczej do tego narzekania że dużo jest też u nich produktów w wysokich cenach, z taką sobie jakością, ale proste że nie ma skreślać całej firmy tylko dlatego że paru osób w internecie pierdoli jaka to nie jest okropna.
i szacun za posta bo widzę zajawka kipi
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

a dzięki za uznanie chłopy, no lubię temat, więc w razie w postaram się pomóc. życzę wzajemnej zajawki na tym punkcie

btw. @cloud wiem ze jestes na pomadowych swirach, ale jeszcze nie skminilem kim jestes byku, daj lajka przy fotce na cmdnk i jestesmy kwita :rotfl:
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: peterkurten »

@Bubbles nowy xzychu ślizgawki, propsuje mocno
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: sZp »

nie dosc, ze garniturowy swir to jeszcze pomadowy
pisz wiecej :bowdown:
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20271
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

zemsta1kadluba pisze: 25 cze 2020, 0:49 w Wólczance na różnych promkach, będąc zawsze zadowolonym- piłem raczej do tego narzekania że dużo jest też u nich produktów w wysokich cenach, z taką sobie jakością, ale proste że nie ma skreślać całej firmy tylko dlatego że paru osób w internecie pierdoli jaka to nie jest okropna.
no z nimi jest tak, że koszule Wólczanka to zwykle tandeta, mam jedną fajną a reszty to się odechciewa gdy przychodzi do prasowania, ale Lambert to już całkiem niezłe i dobrze się prasują

chociaż straciłem zajawkę bo do pracy od 2 lat praktycznie nie chodzę w sensie do biura, dziewczyna też tym zainteresowania szczególnego nie wyraża, jak szedłem na pogrzeb ostatnio to musiałem założyć przymały już granatowy garnitur i mówiła, że wygląda OK :lol: a ja myślałem, że pękną mi zaraz plecy
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ksiazenieporzadek

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: ksiazenieporzadek »

ja jakoś z pół roku temu też powinąłem se na promkach lamberta koszule po 6-8 dyszek i całkiem spoko dla osoby niewczutej
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Wtn »

Panowie,myślę o jakichś spodniach w kratę i jakichś butach do tego,co polecacie co się ładnie komponuje ze sobą?
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Bubbles »

toc chlopaki przestancie, nie slodzcie juz tak

mało podałeś informacji - spodnie mają być w kant czy to obojętnie, czy może mają nie być w kant, buty mają być casualowe do tego czy bardziej formalne niż zwykłe sneakersy? ze spodni, to poszukaj w zarze coś, pewnie będzie najtaniej i najwięcej wpadnie ci w oko z takich. jak nie to dalej sieciówki, ale mniej tandetne niż cropp czyli jakiś h&m, bershka, pull... co byś z tego nie wybrał, jakość będzie podobna. jak nie to spróbuj coś z firm bardziej eleganckich również w galeriach, mają niektóre kolekcje bardziej casualowe. no i najlepszy sneakers który można założyć do spodni w kant, chinosów, dżinsów w zamiarze bycia smart casual to imo adidas stan smith. więc no wybór buta prosty.
ODPOWIEDZ