Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7543
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: eddy_wata »

albione kozak wiadomo
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: esdoen »

mancipium pisze: 14 lis 2020, 10:44 Można kupić pasek ze skóry za 50zł (sam zamowilem, wiec moge dac znac jak jakosc - na pewno nie bedzie to tak dobre jak paski od Waldemara Drabęta polecone przez xzychu, ktore sluza mi 6 rok i wygladaja jak nowe)
byku i jak tam z paskiem? bo właśnie mój pasek levisa dokonał żywota (wiedziałem że nie ma co ufać tej kurwie ze sklepu, że mechanim obracania klamry się nie spierdoli), na razie go naprawiłem, ale chyba czas zamówić nowy. Plus poprosiłbym namiar na te paski od xzycha, bo nie jestem w temacie :(
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

nie kupisz juz pasków od xzychu. Firma Bawel z podlaskiego. ekapcie eu to sie nazywało. Niestety nie sprzedaja juz detalicznie.
Moj pasek zalozylem 5x wiec ciezko ocenic czy ma potencjał na długotrwaly zywot. wyglada porzadnie.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: kon rafal »

Szary garnitur na wesele siostry w maju, na którym będę świadkiem to spoko opcja? Jeśli tak, to jakiego koloru krawat? Buty i pasek chyba brązowe co?





Wielkie 5 dla Was

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

Awatar użytkownika
carl
Posty: 435
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: carl »

tak, do szarości brąz

ale jako świadek (jeszcze siostry) to ja bym celował w czerń mimo wszystko, w sensie w czarny garnitur
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

kon rafal pisze:Szary garnitur na wesele siostry w maju, na którym będę świadkiem to spoko opcja? Jeśli tak, to jakiego koloru krawat? Buty i pasek chyba brązowe co?





Wielkie 5 dla Was

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki
Ja na świadka wziąłbym dark navy, szary spoko jako gość.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: lygrys »

10 akcesoriów stylowego mężczyzny 😎✨ Porady i wskazówki | ZOPHIA Stylistka
Spoiler
Pasek 4 w 1 Dorian Dwustronny z Wymienną Klamrą
139,90 zł

https://www.lancerto.com/pl/pasek-doria ... -j-br.html
Spoiler
Obrazek
Genialne.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

Gdzie kupie obecnie najlepsze buty klasyczne tak do 500zł? Bo wypadłem z obiegu ostatnie dwa lata.
encrenoire

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: encrenoire »

:shock: :shock: :shock: :shock:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2021, 14:27 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 220
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:41

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: hanys »

^^

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-2 ... zarny/5918.

Ogólnie za 700-800zł już łatwo coś kupić, 500zł to właśnie taka kwota, że niby sporo, ale chuja jest. Swojego czasu Królewski Herb, ale nie wiem jak to obecnie wygląda.
encrenoire

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: encrenoire »

:shock: :shock: :shock: :shock:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2021, 14:27 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 220
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:41

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: hanys »

Tutaj jeszcze sensowne opcje ciut drożej niż zakładany budżet:

https://partenope-shoes.com/pl/13-buty-meskie-oxford
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

W sumie trochę mi szkoda takiej kwoty na buty mimo wszystko. Jestem sknerą. Jeszcze kot mi się do nich zsika i tyle z butów. Pamiętam, że jak były czasy, że byłem gotowy za takie buty tyle zapłacić to chodziły właśnie po 500zł. A jaki jest wcześniejszy sensowny próg cenowy? 300-400? Co w nim sensownego? Dzieki za rady.
Najbardziej chyba potrzebuje dobrych czarnych derbów i pewnie kupiłbym ciemnobrązowe brogsy, gdyż je uwielbiam.

https://www.kazar.com/pl/sklep/37024-br ... 01-02.html

ktos mial buty z kazara?
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

Za 300zl to pomijając fakt żenującej jakości oraz wykonania, to te buty są poprostu brzydkie, a do tego niewygodne.
Najlepiej przeglądać vinted albo olx i kupić jakieś Loake albo Barkery, do 500zl znajdziesz na pewno.
Co nie zmienia faktu, że zakup lepszych butów i odpowiednia konserwacja to długoterminowa oszczędność.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

yakubu73
Posty: 189
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:34

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: yakubu73 »

Panowie, prosze o pomoc. Pan młody potrzebuje buty na swój ślub. Problemem jest to, że nosi wkładkę rozmiar 32-33 cm. Gdzie mogę dostać eleganckie buty w takim rozmiarze.
ksiazenieporzadek

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: ksiazenieporzadek »

co łatwiej jest poprawić, marynarkę czy spodnie? bo mam taki kurwa problem, że jak marynarka jest git to spodnie w udach opięte, a jak spodnie git no to marynarka wygląda jak spadochron

byłem w sklepach no i w sumie ciężko było coś znaleźć, babka powiedziała że najlepsza opcja to kupić zestaw osobno marynarka i osobno spodnie, ale podejrzewam, że wolała mi wpierdolić takie coś za 1150zł, gdzie normalne garniaki były w cenie po 500-700zł, bo pewnie tam mają premie od obrotów jakieś

to co na mnie git leżało to był rozmiar 182/112/110, a w tych zestawach to miałem wybór albo 176/116/106 albo 182/120/110

ostatecznie jak jestem jakiś niewymiarowy to będę musiał wypierdolić ten 1150zł na ten zestaw osobno marynarka i spodnie

jeszcze pomyślałem, że w sumie może mógłbym podbić do mojego krawca i zapytać ile weźmie za uszycie dla mnie garniaka na miarę, z tego co poczytałem w necie to na garnitur potrzeba około 3,5 - 4 mb materiału, materiał wyszedłby mnie z 600zł to jak mam kupować w sieciówce za 1150zł to już bym wolał dać kafla za uszycie całkowicie na miarę i bym miał zajebiście dopasowany do siebie (bo chyba z 400zł max by wziął krawiec za uszycie? nie wiem, nie znam się, miasto 40k więc ceny warszawskie też raczej tutaj nie są, ja u niego tylko skracam spodnie i zwężam od nogawki w dół to płacę 15 - 30 zł w zależności od tego jaki ma humor)
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

z tego co pamiętam @Łąsą kiedyś szył spodnie u lokalnego krawca

a co do mieszania to wszędzie tak jest niestety
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

chyba w Poznaniu nikt nie uszyje Ci na wymiar garnitur za 1000zł łącznego kosztu.

Xzychu by odpisał abyś schudł.

spodnie wiele łatwiej skrócić czy zwęzić, a i według mojej wiedzy powinny mieć materiał do rozszerzenia, jednak w kwestii ud to Ci niewiele pomoże. Ostatecznie mniej dopasowane spodnie mniej widać niż źle dopasowaną marynarkę.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Łąsą »

spodnie zdecydowanie łatwiej przerobić, ale trzeba brać za duże, za małych się nie da przerobić

za 400 złotych nikt ci nie uszyje czegokolwiek sensownego, trzy lata temu szyłem ostatni garniak to 1000 od igły u nieznanego krawca w lublinie
poza tym szycie u takich osób wymaga abyś więcej wiedział o fachu niż sam krawiec i pilnować wszystkich szczegółów
jakaś recepta mordo tej?
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: strandmon »

a koniecznie garnitur potrzebny? moze zestaw koordynowany styknie, bedzie taniej, latwiej i uzyteczniej
ODPOWIEDZ