Zegarki

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Zegarki

Post autor: kon rafal »

Props czy hejt? Odp szczodro

Obrazek

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

Awatar użytkownika
kamkal
Posty: 41
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:57

Re: Zegarki

Post autor: kamkal »

hejt
ksiazenieporzadek

Re: Zegarki

Post autor: ksiazenieporzadek »

Syf


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Zegarki

Post autor: oldschool »

Hejt również.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Zegarki

Post autor: cukier »

Będę niedługo brać się za renowację zegarka po dziadku. W internecie wyczytałem, że jest to automat. Chodzi do teraz, ale jest trochę zabrudzony, szybka jest z dwiema ryskami. Tarcza też nie najlepszej świeżości. Pasek raczej kupię nowy, taki, co mi będzie dobrze na dłoni siedział. Nie wiem czy teleskopy miałbym tylko dać do wyczyszczenia czy założyć nowe. Może się okazać, że stare mogą być solidniejsze.
Jakie kroki powinienem uczynić, by przywrócić dobrą kondycję zegarkowi ręcznemu?

Myślę też, czy wymiana tarczy/szkła nie wpłynie zbytnio na faktyczny stan zegarka. Bo skoro dziadkowy, to dziadkowy i nie zmieniać a jedynie wyczyścić. Chciałbym jak najwięcej elementów widocznych zatrzymać takich, jakie były a znalezienie pasujących elementów do danego modelu może być trudne bądź drogie.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Johnny

Re: Zegarki

Post autor: Johnny »

Jeśli ma to być dalej zegarek po dziadku, to imo tylko czyszczenie (ewentualnie szkiełko do wymiany, jest to cześć poniekąd eksploatacyjna), + do zegarmistrza na konserwacje mechanizmu.
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Zegarki

Post autor: rubinstein »

kon rafal pisze: 30 sie 2020, 10:55 Props czy hejt? Odp szczodro
Spoiler
Obrazek
Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki
ja rozumiem magię loga, ale zdecydowanie lepiej to wygląda, bo kolorystycznie jest sztos
Spoiler
Obrazek
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Zegarki

Post autor: peterkurten »

Jest tu jakiś zegarkowy świr ? Firma Davosa to coś ok ? Dokładnie o ten zegarek mi chodzi https://zegarownia.pl/zegarek-meski-dav ... 161-526-55
Albo ogolnie pytanie czy do powiedzmy 10-13k uda się kupić zegarek ( omega?) który nie będzie tracił na wartości i będzie można go odsprzedać bez straty, takie fajne zamrożenie gotówki.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Zegarki

Post autor: cukier »

Johnny pisze: 30 sie 2020, 22:02 Jeśli ma to być dalej zegarek po dziadku, to imo tylko czyszczenie (ewentualnie szkiełko do wymiany, jest to cześć poniekąd eksploatacyjna), + do zegarmistrza na konserwacje mechanizmu.
Mam informację, że w sumie zegarmistrz polecany niedaleko mnie poleruje szkło. Chciałbym właśnie nie wymieniać elementów, a jak będzie czuć ten stary feeling to nie będzie źle - to ma być w końcu pamiątka rodzinna.

Myślę czy poszukać sobie w fajnej cenie paska, który będzie pasował ładnie do niego i przy okazji pewnie zaoszczędzić, niż kupować pasek u zegarmistrza, który wiadomo swoją cenę podnosi dosyć mocno ;)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

peterkurten pisze: 05 wrz 2020, 12:36 Jest tu jakiś zegarkowy świr ? Firma Davosa to coś ok ? Dokładnie o ten zegarek mi chodzi https://zegarownia.pl/zegarek-meski-dav ... 161-526-55
Albo ogolnie pytanie czy do powiedzmy 10-13k uda się kupić zegarek ( omega?) który nie będzie tracił na wartości i będzie można go odsprzedać bez straty, takie fajne zamrożenie gotówki.
Zegarki od davosy są spoko, solidna jakość w swoim przedziale cenowym.

Co do inwestycji w zegarki to nie jestem specjalistą, ale nie sądzę, że jakaś stockowa omega za 10k będzie miała jakąś niesamowitą stopę zwrotu.
Awatar użytkownika
offline
Posty: 85
Rejestracja: 10 paź 2019, 19:31

Re: Zegarki

Post autor: offline »

Kupował ktoś na stronie zegarki24h.pl? Kuszą cenami o kilka stów niższymi niż u autoryzowany zegarmistrz stacjonarnie.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Zegarki

Post autor: Whtn »

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-ori ... ab0009g19b
props?
Spoiler
nie jestem cyganem jbc
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Zegarki

Post autor: zemsta1kadluba »

wpływ raperów Kizo i Malik Montana sprawił że moi koledzy z osiedla przerzucili się ze srebra na właśnie takiego rodzaju zegarki i powiem ci że mi się to absolutnie nie podoba
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Zegarki

Post autor: stranger »

Zegarek jest fajny, czytelny. Nie jest to jakaś typowo cygańska krowa. Ciężko to dobrze zbilansować z ubiorem ale bardziej props niż hejt
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Złote zegarki na bransolecie to cygaństwo pierwszej wody, a tu jeszcze tarcza pod kolor :D
Imo jak złota koperta, to tylko na pasku.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Zegarki

Post autor: Whtn »

zegarek stonowany, do koszuli lub garnituru już mam, ale ciężko go nosić na codzień bo do zwykłego tisa wygląda średnio, i teraz rozglądam się za czymś na codzień, do fitu ala chodze w dresie i słucham diho, a srebro jest dla mnie absolutnie dysgustywne
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

to ja już bym wolał se jakiegoś g-shocka wrzucić, niż coś takiego całego w złocie
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Zegarki

Post autor: Whtn »

to w sumie taki pierwszy lepszy wybór by był bo o ile kojarzę orient ogólnie jest na propsie, dodatkowo promocyjna cena zachęca, ale nie ukrywam, że jak najbardziej celowałbym w coś złotego z granatową/czarną tarczą
a g shocki zupełnie mi się nie podobają, doceniam mnogość ficzurów, ale jak wiadomo, zegarek ma wyglądać, godzinę mogę sobie sprawdzić na telefonie :rotfl:
Spoiler
Obrazek i wydaje mi sie ze w porównaniu do czegoś takiego to i tak mała wioska, mój fryzjer z nadgarstkiem dziecka ma takie coś i tarcza wygląda na większą od dłoni
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Zegarki

Post autor: zemsta1kadluba »

Whtn pisze: 12 wrz 2020, 20:45 zegarek stonowany, do koszuli lub garnituru już mam, ale ciężko go nosić na codzień bo do zwykłego tisa wygląda średnio, i teraz rozglądam się za czymś na codzień, do fitu ala chodze w dresie i słucham diho, a srebro jest dla mnie absolutnie dysgustywne
obczaj sobie zegarki z takim matowym srebrem bo ja tych błyszczących też nie lubię
albo do dresu często zakładam mojego hugo bossa na czarnym pasku i czarną tarczą co dostałem w prezencie więc coś w tym rodzaju
tutaj post gdzie wstawiałem go
Spoiler
zemsta1kadluba pisze: 01 cze 2020, 22:34 ja też nic specjalnego, aczkolwiek lubię to co mam
mój codzienny zegarek do wszystkiego którego mi nie szkoda, a niebieska tarcza mi fituje do bombery
Spoiler
Obrazek
mój zegarek na trochę bardziej formalne rzeczy (choć całkiem formalny to on nie jest ale najbliżej jest temu), ostatnio w sumie tylko do kościoła go zakładam xd
Spoiler
Obrazek
mój zegarek na eksluziw dresowy styl i się wiezie dobry hip hop
Spoiler
Obrazek
mój pierwszy zegarek, niestety pasek się zepsuł i nie mogę nigdzie znaleźć takiego samego więc muszę w końcu się wziąć i zainwestować w jakiś zamienny.
Spoiler
Obrazek
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

o, w sumie te czarne bransolety to może być trop, na pewno lepiej wyglądają, niż złote
a gshocki wcale nie muszą mieć najebane nie wiadomo co, można kupić zwykłą kostkę i też raczej są stonowane w miarę, jak na takie zegarki do ciorania
ODPOWIEDZ