Zegarki

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Zegarki

Post autor: Aka M »

cukier pisze: 30 sie 2020, 16:42 Będę niedługo brać się za renowację zegarka po dziadku. W internecie wyczytałem, że jest to automat. Chodzi do teraz, ale jest trochę zabrudzony, szybka jest z dwiema ryskami. Tarcza też nie najlepszej świeżości. Pasek raczej kupię nowy, taki, co mi będzie dobrze na dłoni siedział. Nie wiem czy teleskopy miałbym tylko dać do wyczyszczenia czy założyć nowe. Może się okazać, że stare mogą być solidniejsze.
Jakie kroki powinienem uczynić, by przywrócić dobrą kondycję zegarkowi ręcznemu?

Myślę też, czy wymiana tarczy/szkła nie wpłynie zbytnio na faktyczny stan zegarka. Bo skoro dziadkowy, to dziadkowy i nie zmieniać a jedynie wyczyścić. Chciałbym jak najwięcej elementów widocznych zatrzymać takich, jakie były a znalezienie pasujących elementów do danego modelu może być trudne bądź drogie.
zostaw taki jaki jest i nic nie zmieniaj, skoro dziadek przez x lat nic nie zmienial, to na bank chcialby zeby taki zostal. Jezeli Ci sie nie podoba wizualnie to w szkate i niech sie mrozi.
Johnny

Re: Zegarki

Post autor: Johnny »

Jak dostałeś mieszkanie po dziadku, to tez czasem nie remontuj - dziadkowi się podobało tyle lat, to na bank chciałby żeby takie było już do końca świata.

Co wy czasami za brednie wypisujecie :lol: :damn:
Awatar użytkownika
Clay
Posty: 1561
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:26

Re: Zegarki

Post autor: Clay »

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Raczej spoko w tej cenie
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Zegarki

Post autor: dwupak »

brałem go w grudniu 2016, zajebisty jest. poza paskiem zero sladow uzytkowania
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Zegarki

Post autor: Aka M »

Johnny pisze: 13 wrz 2020, 12:16 Jak dostałeś mieszkanie po dziadku, to tez czasem nie remontuj - dziadkowi się podobało tyle lat, to na bank chciałby żeby takie było już do końca świata.

Co wy czasami za brednie wypisujecie :lol: :damn:
Co Ty porównujesz mieszkanie do zegarka, nie dość że po renowacji straci wartość materialnie to w dodatku wartość sentymentalną. Są pewne rzeczy, których się po prostu nie zmienia. Powinien leżeć taki jaki jest i nosić taki jaki się dostało.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Zegarki

Post autor: cukier »

@Aka M Renowacja zegarka pod względem; wyczyścić porządnie i naprawić mechanizm. Wtedy to ma sens. Inaczej nie myślę.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Zegarki

Post autor: Aka M »

No i propsuje
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Zegarki

Post autor: mancipium »

Whtn pisze: 12 wrz 2020, 20:45 zegarek stonowany, do koszuli lub garnituru już mam, ale ciężko go nosić na codzień bo do zwykłego tisa wygląda średnio, i teraz rozglądam się za czymś na codzień, do fitu ala chodze w dresie i słucham diho, a srebro jest dla mnie absolutnie dysgustywne
https://www.google.com/search?q=zaztori ... 145rZfRibM

takie cos moge polecic w sumie. Na pewno do garniaka i koszuli bedzie wygladał spoko, ale do tisa bialego i czarnych spodni tez moim zdaniem pasuje. irl nie swieci sie tak jak na zjdeciu.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Co ty polecasz, przecież to marka Apartu, z ich odpowiednio wysokim narzutem. Za te pieniądze da się kupić lepszy sprzęt. No chyba że komuś się podoba i wygląd jest jedynym kryterium :dunno: Ale za tysiaka to już lepiej imo kupić se Zeppelina, przynajmniej mają jakiś styl.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Zegarki

Post autor: mancipium »

standard kurwa kazdego forum. zawsze znajdzie sie wariacina co bedzie mowil ze jak laptop to tylko apple, jak telefon to tylko samsung, a jak auto to wez kurwa merca bo fiat na pewno sie od razu rozjebie. chcialem napisac wiecej, i napisałem, ale skasowałem - nie ma sensu. zegarek jaki jest kazdy moze sprawdzic, wnuki z niego korzystac nie beda.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

No gościu, nie każę mu kupować Rolexa, ale za ten hajs można kupić coś lepszego, niż przepłacone gówno ze sklepu jubilerskiego. W ogóle z dupy porównanie, bo appla to polecasz mu ty - cena odpowiednia wysoka, a standard do niej niewspółmierny.
Johnny

Re: Zegarki

Post autor: Johnny »

Jak ktoś chce za tysiaka kupić zegarek, który jest najtańszym chińczykiem (bez znaczenia czy kwarcowym czy mechanicznym) który w hurcie kosztuje pewnie z $10, ale ma logo znanej firmy, to przecież nie musi nas słuchać i niech sobie kupuje. Tylko po co pyta o zdanie?

Serio, poczytajcie trochę o tych markach modowych w zegarkach i jaki to jest chłam...
ksiazenieporzadek

Re: Zegarki

Post autor: ksiazenieporzadek »

dobrze tato
Johnny

Re: Zegarki

Post autor: Johnny »

śmieszne
Awatar użytkownika
Dudek
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zegarki

Post autor: Dudek »

Jakiś ładny Seiko do 2k dostanę? Pomuszcie
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Dudek pisze: 12 mar 2021, 18:35 Jakiś ładny Seiko do 2k dostanę?
Dostaniesz, ale zależy w jakim stylu szukasz. Coś bardziej sportowego? Eleganckiego?
Johnny

Re: Zegarki

Post autor: Johnny »

Nie rozumiem pytania - jest internet, są znane sklepy z zegarkami czy nawet Allegro - wpisz "Seiko" filtr cena do 2000 i sobie sam sprawdź :roll:
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Zegarki

Post autor: Godhand »

G-shock jest wiernym przyjacielem, ale czas na jakieś zmiany.
Kojarzycie jakiś fajny zegarek na szerokiej podkładce?
Albo ewentualnie coś co na brązową lub camel podkładkę, będzie według Was fajnie pasować. Jakieś pomysły?
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Zegarki

Post autor: pietrax »

zastanawiam sie nad czyms takim, co myslicie?
https://allegro.pl/oferta/bulova-zegare ... 0854287426
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
ODPOWIEDZ