Zegarki

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Przecież G-Shocki to zajebiste zegarki do zapierdalania w terenie, masz tam zasilanie słoneczne, gpsa, chuj wie co jeszcze, więc nic lepszego do jakichś wycieczek i aktywnego spędzania czasu nie znajdziesz :dunno: A jak ci się rozjebie pasek albo obudowa, to zamawiasz nowe ubranko z aliexpress i jazda dalej. Sam się zastanawiam nad jakimś, ale chyba pójdę w kostkę, nie w te okrągłe.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Zegarki

Post autor: Godhand »

Kamil51 pisze: 01 cze 2020, 0:32

W piątek odebrałem paczkę z nowym czasomierzem. Zakupiłem G-shocka GA-2100 1A1
Bardzo fajny.
Gratki.
ksiazenieporzadek pisze: 01 cze 2020, 0:55 Masz 14 lat czy jakieś inne powody kierowały tobą kupując gshocka?
Ja mam czterdzieści i z moim GAW-100B tough solar rozstaje się tylko kiedy trzeba się elegancko ubrać. Czyli rzadko.
Zdrówka.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Zegarki

Post autor: oldschool »

Ja mam takie, chociaż kolekcją bym tego nie nazwał:

Nixon The Sentry 38 SS Matte Black / Gold
Spoiler
Obrazek
Atlantic Seabase
Spoiler
Obrazek
CITIZEN NH8350-83L
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Ja sobie obecnie z takim śmigam:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Zegarki

Post autor: rubinstein »

oldschool pisze: 01 cze 2020, 21:25 Ja mam takie, chociaż kolekcją bym tego nie nazwał:

Nixon The Sentry 38 SS Matte Black / Gold
Spoiler
Obrazek
ładny ten nixon. podobaja mi sie te zlote akcenty z czarnym. chcialem sobie na pierwszy nawet kupic podobny (Esprit ES1G098M0085), ale zdecydowalem sie na Meller-6NR-3BLACK
Spoiler
Obrazek
powiem szczerze, niespecjalnie znam sie na zegarkach, to jest w sumie na probe :dunno:
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Zegarki

Post autor: oldschool »

Nixon jest fajny, ale tarcza jest strasznie mała (mi to nie przeszkadza, bo genetycznie mam tak chude nadgarstki, że węższych się nie da :oops: ), ale dla przeciętnego człowieka to może być wada. Z tej mojej trójki to Citizen obiektywnie wygląda na żywo najładniej.
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Zegarki

Post autor: rubinstein »

no ja tez mam raczej chude wity, stad zrezygnowalem z esprita 41 mm na tego melera 40, chociaz nie wiem, jak bardzo to bedzie mialo znaczenie
no i cenowo troszke lepiej ^^
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Zegarki

Post autor: zemsta1kadluba »

ja też nic specjalnego, aczkolwiek lubię to co mam
mój codzienny zegarek do wszystkiego którego mi nie szkoda, a niebieska tarcza mi fituje do bombery
Spoiler
Obrazek
mój zegarek na trochę bardziej formalne rzeczy (choć całkiem formalny to on nie jest ale najbliżej jest temu), ostatnio w sumie tylko do kościoła go zakładam xd
Spoiler
Obrazek
mój zegarek na eksluziw dresowy styl i się wiezie dobry hip hop
Spoiler
Obrazek
mój pierwszy zegarek, niestety pasek się zepsuł i nie mogę nigdzie znaleźć takiego samego więc muszę w końcu się wziąć i zainwestować w jakiś zamienny.
Spoiler
Obrazek
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Zegarki

Post autor: oldschool »

Od najlepszego do najgorszego je ustawiłeś :D No ale ja lubię raczej proste zegarki, bez miliona elementów na tarczy.
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Zegarki

Post autor: rubinstein »

o wlasnie, a macie jakis ulubiony "sposob" noszenia? za, przed czy na kosci?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

oldschool pisze: 01 cze 2020, 22:35 Od najlepszego do najgorszego je ustawiłeś
Powiedziałbym, że wręcz odwrotnie, no chyba że mówimy tylko o wrażeniach wizualnych :)
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Zegarki

Post autor: oldschool »

A jakie są niewizualne? Zegarek ma mierzyć czas, jak się nie psuje i nie rozwala to co wymagać więcej? Ja traktuję zegarek jako element biżuterii.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

No widzisz, i masz do tego pełne prawo, natomiast jest mnóstwo kryteriów, które pozwalają ci poziom zegarka określić. W zegarkach modowych większość ceny płacisz za markę i design, a mechanizm w środku jest w najlepszym przypadku mocno przeciętny. Kupując zegarki marek zajmujących się stricte produkcją zegarków, nie traktujących tego jako poboczną działalność, kupisz najczęściej zegarek z dużo dokładniejszym werkiem. Dodatkowo kwestia rodzaju szkiełka, wodoszczelności, wszelkiego rodzaju ukomplikowań widocznych na tablicy, itp, itd. Wiadomo, że każdy lubi, jak zegarek ładnie wygląda, ale ja traktuję to jako jedno z kryteriów, nie jedyne i najważniejsze.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Zegarki

Post autor: Finn »

@zemsta1kadluba ten drugi (kościelny) bardzo ładny, ale reszta chujowa na maks.
ksiazenieporzadek

Re: Zegarki

Post autor: ksiazenieporzadek »

ja mam taki kupiony za dzieciaka
Spoiler
Obrazek
obecnie jestem na etapie rozglądania się za jakimś automatem i pytanie do osób bardziej ogarniętych, jaki budżet minimum powinienem przyszykować?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Zegarki

Post autor: kshaq »

Festina spoko marka.

A co do automatu, to zależy czego konkretnie szukasz. Myślę że jakies np. Orienty w automacie to się i w okolicach 5 stówek powinno znaleźć, więc sam mechanizm niewiele tu determinuje cenowo.
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: Zegarki

Post autor: RW0 »

Orient który ma świetny stosunek jakości do ceny ma dużą i ładną ofertę w okolicach 1000-1500pln
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Zegarki

Post autor: mancipium »

@widzeszalenstwo
kiedyś oprocz nixona tez fossil mial pieknego sikora zlotego z granatowa tarcza, wtedy kosztował ponad kaffla i nie bylo mnie na niego stać i był ładniejszy niż ten nixon, fajniejsze propocje.

Co do kolekcji. Kiedyś temat zegarków był dla mnie ciekawy, potem sobie uświadomiłem, że to palenie pieniędzy. Mam fajne i ładne bużetowe,
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Zegarki

Post autor: Pteh »

mam tego już ze 4 lata i nadal się nim jaram tak jak na początku :oops:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zep ... QMQAvD_BwE
Awatar użytkownika
johnsonpokrywa
Posty: 288
Rejestracja: 23 paź 2019, 15:33

Re: Zegarki

Post autor: johnsonpokrywa »

piękny w chuj, najładniejszy w temacie bez dwóch zdań. też mam zeppeliniego, ale innego

gratuluję dobrego smaku
I live on borrowed time, my expiration date I passed it, so lock me up forever, but this shit is everlastin'
ODPOWIEDZ