Fryzury i zarosty

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
carl
Posty: 435
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: carl »

ja jak nie umyje po wstaniu to nie ma opcji żebym coś z nimi zrobił/jakkolwiek ułożył

a na nadmierne przetłuszczanie to wydaje mi się jak ze wszystkim... najważniejsza dietka
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Machuu »

Poszukuję alternatywy dla szarego Reuzela i zielonego Uppercuta.
Najlepiej coś bez połysku, łatwo zmywalnego.
Co możecie polecić?
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

pewnie do dermatologa/trychologa najbezpieczniej iść. a najlepiej zwłaszcza do dermatologa, z tego co wiem trycholog zwykle nie ma takich kompetencji, chociaż nie wiem pewnie zależy od lokalizacji kto jak i co umie. ja myję wieczorem, kładę się spać i rano mam równy przedziałek i włosy normalnie ułożone, ale jak masz problemy to zostaje ci wstawać rano i myć i układać włosy nie ma innego wyjścia. chyba że nauczysz się spać na plecach w miarę w 1 pozycji przez całą noc jak ja. a no i co warto uwzględnić - im częściej myjesz włosy, tym szybciej się przetłuszczają. tak to niestety działa. mnie się udało wyznaczyć całkiem zdrową barierę, ale to pewnie też przez używanie pomad woskowych. mianowicie myję włosy generalnie co 2 dni, jak mam wosk to co +/- 3 dni.

szary reuzel to sredni/firm hold z matowo/naturalnym wykonczeniem a uppercuta nie znam, ale domyslam sie ze to podobne produkty, wiec jakis baxter of california clay, ktory ma lepszy hold i wykończenie może delikatnie tłustsze bo jednak to woskowy clay, a nie wodny jak w przypadku reuzela. cavaliera również mogę polecić. to tyle z woskowych propozycji, a z wodnych to undead clay, który niestety jest limitowany, ale niedlugo moze na stanie. z dostępnych możesz spróbować cub&co medium clay/cub&co firm clay. to tak z grubsza.
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: demon »

crbn pisze: 01 gru 2020, 13:31 Miał ktoś tak, że przetłuszczały mu się strasznie włosy i musiał je myć codziennie, ale jakoś z tego wyszedł i już mu się aż tak nie przetłuszczają? I jeśli tak, to jak? :(
Ja od kilku miesięcy zapuszczam włosy i zainteresowałem się tym tematem. Przede wszystkim jeśli używasz randomowego szamponu z rossmanna, to zamień go na jakiś delikatny, naturalny bez SLS. Zwykłe szampony są bardzo mocne i wysuszają skórę, co może wzmagać przetłuszczanie. Jak stosujesz odżywkę to tak samo. Możesz też zainteresować się wcierkami i peelingiem do skóry głowy, jeśli sama zmiana szamponu nic nie da. Jeszcze jest coś takiego jak olejowanie, czyli nakładanie oleju lub olejku na włosy i to niby pomaga polepszyć kondycję i wygląd włosów, ale nie stosowalem jeszcze.

Poza tym nie używaj ręcznika do wycierania włosów po umyciu. Zamiast tego ręcznik papierowy lub czysta koszulka bawełniana, np. taka której już nie nosisz. Włosy susz najlepiej zimnym powietrzem. Unikaj mycia gorącą i zimną wodą.

Co do samego mycia, to polecam metodę "kubeczkową". Czyli zamiast dawać szampon bezpośrednio na głowę, najpierw daj go do plastikowego kubka/pojemnika i rozcieńczyć z wodą.

Generalnie nie zaleca się "przeciągać" nieumytych włosów, czyli nie myć mimo że są już mocno przetłuszczone. To może prędzej zaszkodzić. Jeśli wyżej wymienione metody niewiele ci pomogą i nadal włosy następnego dnia będą tłuste to po prostu myj je codziennie. Wiele kobiet dbających o włosy tak robi. Możesz też pójść do dermatologa lub trychologa, problem może leżeć w hormonach.
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: crbn »

Generalnie wiedzę teoretyczną mam, ale próbowałem już tylu sposób i mało co mi pomaga, jedynie jak jestem świeżo po fryzjerze i przycięty krótko, to na max. dwa tygodnie mam spokój i jest git, ale potem, jak już mi boki odrastają i góra jest coraz wyższa, to ehh.

O ręczniku wiem, znaczy nie stosuję ręcznika papierowego, tylko normalnie ręcznik na łeb kładę i nie "szoruję" po głowie, tylko lekko przyklepuję.
Jak używam suszarki, to nigdy najgorętszy strumień, kiedyś stosowałem zimny, ale on u mnie odwrotne efekty przynosił, nie wiem czemu, i od tamtej pory biorę średniej.

O dziwo najlepszą kondycję włosów miałem jak na co dzień używałem pomad i wcierek z wody brzozowej. Teraz pomady nie używam i u fryzjera na krótko się strzygę, za to teraz powróciłem do wody brzozowej i zobaczę, co będzie.

Oczywko nie "przeciągam" mycia włosów, choć kiedyś tak robiłem i to była tragedia. Moim ideałem byłoby myć je samą wodą, tylko do tego trzeba mieć normalne włosy. :lol: A jak myjesz samą wodą, to na początku jest ciężko, a potem włosy się przyzwyczajają.

A, no i kurwa od zawsze mam tak, że szampon mi się nie pieni jak za pierwszym razem nakładam i mycie jest do dupy, kompletnie nie czuję, że mi się umyło. Więc teraz tak naprawdę jak myję, to na dwa razy - biorę raz, spłukuję, zero piany i jak drugi raz nakładam, to już piana elegancko się robi. :dunno:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Piters »

Kurwa przyznam, że nie chce mi się czytać tematu bo głównie jest o włosach

Szukam trymera do brody dobrego, polecacie coś? Chciałbym coś może nie do mega długich, ale na pewno coś więcej niż kilka mm
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: oyama »

@ToMojaStaraKsywka
przypominasz mi Nowciaxa z ekipy Friza
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Z kturej strony
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: niuhniuh »

kupiłem sobie znowu Murray's Superior, klasycznie 85g za 30zł i wiecie co - moje top 1 pomad z tych niewielu, które próbowałem :bowdown:
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ART »

jesli to jest top1 to chyba naprawde niewielu probowales
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: niuhniuh »

haha no nie będę się kłócił, to prawda.

#teammurrays
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: lygrys »

Ja już mam tak długie włosy, że idę w taką fryzurą
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek



+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: oyama »

prawie jak Che Guevara!!!
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ebismolarek »

Czy jakaś obeznana w temacie spoko mordka chciałaby mi doradzić na pw w sprawie fryzury, odpowiedniej pomady i takie tam? :oops:
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 323
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: elpe »

Po co na pw? Pytaj tutaj :D
Goodguy
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2020, 8:01

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Goodguy »

Tylko reuzel jak coś
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ART »

Goodguy pisze: 27 gru 2020, 0:55 Tylko nie reuzel jak coś
poprawione
Spoiler
swirki jak cos ;p
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Goodguy
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2020, 8:01

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Goodguy »

No proste gościu
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: widzeszalenstwo »

Używał ktoś fire & brimstone, matta od mr bear albo daimon barbet texture clay?
Ostatnio zmieniony 27 gru 2020, 13:56 przez widzeszalenstwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wtn »

ja f&b używałem a o co chodzi
ODPOWIEDZ