Fryzury i zarosty

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: msh »

Ja mam teraz włosy pomiędzy długie/średniej długości. Po jednej stronie krótkie, zaczesane do tyłu, po drugiej też zaczesane do tyłu, ale już nie krótkie bo ucho zasłaniają. Zresztą co chwile mam nową fryzurę, to już taki fetysz się robi:).
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

niuhniuh pisze: 11 lip 2020, 13:30 Dzięki panowie, dawałem na lekko wilgotne i dość mało no i hold rzeczywiście niezbyt zadowalający. Jutro spróbuję na mokre.
dlatego ja również na początku dodałem, że spoko byłoby to łączyć z różową świnią. w barbershopach często dają takie połączenie, jak ktoś chce greaserskiego looku. zielona + rozowa to kozak mix, ale no na mokre na samej zielonej mimo wszystko powinno dac rade. jezeli nie siądzie, to lipa, ale chociaż to nie jest jakaś droga pomada. wtedy polecam wejść na grupę pomadowe świry na fb i pokupować próbki greaserskich mokrych/tłustych pomad po kilka złotych za kilka ml i jak ci coś siądzie to po prostu zdecydujesz się na zakup. ja sam swoją przygodę zacząłem od kilku pomad które mi totalnie nie siadły i hajs był w błoto, bo polecali jakieś sraczkowate masveri, które holdu w ogóle nie ma (totalne zero).
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1438
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: niuhniuh »

Ok, dzięki za rady, ogarnę sobie tę grupkę. Wcześniej używałem Murray's Superior (o której słyszałem na jakimś filmiku, że to zazwyczaj pierwsza pomada dla amatorów :lol: ) i co prawda trzymało nieźle, ale strasznie męczące to było, włosy całe tłuste, z łap to trzeba było zmywać jakieś 2 minuty no i czuło się ten ciężar na włosach. Dlatego teraz mam zamiar sobie popróbować jakichś nowych.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wtn »

te masveri jak coś to spoko na pre jest

no i @niuhniuh polecam ogarnąć naszego grupowego pomadowego świra na yt,fajnie prezentuje wszystkie pomady beardrusta jeśli nie znasz

https://www.youtube.com/channel/UCm_qq3 ... eLjggAENGA
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: cukier »

jak w temacie świń jesteśmy to co tam w sztabie wyborczy przypadku szarej świni polecacie? suche, wilgotne, mokre? nie lubię włosów wyglądających na tłuste, a ciężko mi bez zwilżenia złapać tego najmocniejszego holdu
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wtn »

Pisaliśmy parę stron temu o szarej,coś tam narzekali na aplikacje na suche ale ja wrzucam normalnie i nic mnie nie szarpie więc polecam

edit
a jak ktoś pisze że szara szarpie to chyba nikt nie miał do czynienia z prawdziwymi matami xd
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

szara swinia w ogole nie jest jakas wybitna. wrzucaj na suche ewentualnie lekko wilgotne, jak ci nie siada to nic wiecej z niej nie wyciągniesz. ludzie polecają ją jako pierwsza pomada, ale no nie wiem są o wiele fajniejsze smary w moim odczuciu. czy to taniutki goldwell roughmann, który też klei i mocniejszy chwyt można wyciągnąć niż na szaraku, a o baxterku clayu nie wspominająć. wszakże cena wyższa, ale jakość również.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1438
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: niuhniuh »

dobra, dałem na próbę zieloną na mokre zaraz po myciu, więcej produktu, do tego trochę suszary i już jest lepiej. dzięki panowie
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wiewior »

Koledzy oglądacie jakieś ciekawe kanały na yt poświęcone fryzurom, produktom? Subuje beardrust i pomadziarza, może jest ktoś warty uwagi z zagranicy?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: kshaq »

Baxter clay imo bardzo podobny do arcadian clay, tylko trochę gorszy w każdym aspekcie :dunno:
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

co? baxter clay a arcadian to totalnie inne produkty. arcadian to baza jak kojarzę wodno aloesowa, baxter clay to czysto woskowa glina. kaolin ma bardzo wysoko, generalnie hold 300 razy silniejszy. arcadian jest bardziej matowy, baxterem bardziej sie mozesz pobawic. dasz wiecej - uzyskasz fajny, tlusty look. dasz mniej, masz mat/natural.

ciezko mi uwierzyc, ale arcadian dzialal na moich wlosach jak beachboy, czyli w ogole, a baxter to top1 glina.
Wiewior pisze: 11 lip 2020, 17:47 Koledzy oglądacie jakieś ciekawe kanały na yt poświęcone fryzurom, produktom? Subuje beardrust i pomadziarza, może jest ktoś warty uwagi z zagranicy?
nie ma tego sensownego za dużo, ale obczaj sobie cameron a. gość z racji pewnego wyłysienia przestał pompować, ale wiedza i umiejętność czesania u niego jest na najwyższym poziomie. do tego rzeczowe recenzje i dużo smarów przerobił. możesz wziąć pod uwagę gościa "the pomp" - pomimo ze jego pompy to bardziej turtle shelle, to recenzje robil spoxik i tez duzo produktow ogarnal. kilka pomad przerobił także Steven McKinley - spoko gość, też kilka rzeczy obejrzałem. dzięki niemu zdecydowałem się na zakup voodoo brew kiedyś.

z Polski to Pan Pomada.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10026
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: lygrys »

WEGAŃSKIE POMADY I KOSMETYKI DO BRODY
02 LIPCA 2019

https://www.barberlife.pl/2019/07/wegan ... brody.html

Wegańskie kosmetyki do brody – które surowce kosmetyczne nie są wegańskie?
https://cyrulicy.pl/weganskie-kosmetyki-do-brody/

Jakby ktoś szukał takich produktów, a nie wiedział jakie kupić.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wtn »

Wiewior pisze: 11 lip 2020, 17:47 Koledzy oglądacie jakieś ciekawe kanały na yt poświęcone fryzurom, produktom? Subuje beardrust i pomadziarza, może jest ktoś warty uwagi z zagranicy?
https://www.youtube.com/channel/UCheGDy ... yCFjlIuqmA
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 643
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: KamilNO »

Najlepszy matowy puder to?
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wtn »

Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1438
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: niuhniuh »

miał ktoś pomadę Uppercut Deluxe Matt? spróbowałbym też czegoś matowego i szukam dobrych opcji. beardrust poleca :dunno:
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

z tego co patrzę filmik z 2016, wtedy może polecał, aktualnie sądzę, że stroniłby od tej pomady. masz masę fajniejszych produktów, zresztą beardrust jest już na takim poziomie, że mu wszystko siada. matowe to zależy do czego masz - najtaniej na spróbowanie goldwell roughmann, nawet z roska można kupić za ~25 zł. produkt w tubie o miedzianym kolorze. też zależy jak matowe to wykończenie chcesz - tak matowe, że aż wysuszające wizualnie czy matowe naturalne czy naturalne wykończenie (mat, ale widać że coś jest nałożone na włosy).
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: elpe »

Uppercuty obecnie są słabym wyborem, bo na rynku jest bardzo dużo ciekawych produktów. Zależy też jaką masz fryzurę i czego oczekujesz od pomady. Najbezpieczniejszym wyborem może faktycznie będzie goldwell roughman, mi do luźnego side parta fajnie siadał
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1438
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: niuhniuh »

Bubbles pisze: 13 lip 2020, 17:17 naturalne wykończenie (mat, ale widać że coś jest nałożone na włosy)
coś takiego by mi siedziało myślę. długo już noszę włosy z tłustym lookiem i chcę sobie przetestować mat. spróbuję Goldwell, jak nie przypasuje to mała strata. Dzięki
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

nie ma sprawy, czuję się jakby nie było delikatnym winowajcą za reuzel greena (który chyba mimo wszystko siadł na mokre) więc nie chcę teraz drożyzny polecać :rotfl: pomimo ze mam kilka lat doświadczenia z pomadami, to tez wiem ze kazdy ma inne wlosy. ja polecam drozej undead claya, chcesz na pw moge ci wyslac foty jak mi siedzial lub baxter clay.
ODPOWIEDZ