Fryzury i zarosty

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Wtn »

Napisz na grupce pomadowe świry, pewnie ktoś ma na sprzedaż
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

jezeli umiecie w ukladanie wlosow, to 180bpm zajebista pomada - niedawno kupilem dla ziomka na swieta i dla siebie w probkach

polaczenie mroczka z pomadowych z meska wyspa daje niezłego rejwa + średni chwyt - wykonczenie mat, ale nie suchy tylko ODPOWIEDNI mat tbh (nada sie do messy ale i do czesanych tez siadzie co ciekawe - sprawdziłem, przy 2 scoopach daje "natural look" vibe)

z tego co zauwazylem bedac pomadowym muszkieterem polecam uzbroic sie w 3 pomady zeby byc kompletnym -
baxter of california clay - do naturalnych, luzniejszych przyczesek (ale bardziej slickowych niz 180), ewentualnie pol scoopika na messy - ale to gorzej sie sprawdzi przez dominującą wazelinę i woski w składzie

180bpm clay - na wyjscie na plaze na messy (dobrze sie sprawdzi bo baza woda i kaolin), ewentualnie luzna przyczeska ktora moze sie rozwalic - generalnie pomada na daily

fiber grease - wodniak z naturalnym/nieco tlustym wykonczeniem na powazne zbiorowiska typu wesela (zwlaszcza zarzucony na mokro)

ew. jak potrzebujecie mocnego betonu na wlosach to dokupujecie sobie pompa niebieskiego i mozecie go zarzucic na mokro + dobic ewentualnie lakierem, choc to juz w ekstremalnych przypadkach. polakierowane wlosy pozniej ciezko przywrocic do zywota, a z pompem mozna dzialac, jezeli cos sie rozwali.

wykwity typu vb2 od high life sam kiedys uzywalem, ale z czasem - to sa pomady tylko do pompów 10 metrowych, bo tego nic innego nie utrzyma ewentualnie jakichś wymysłow artystycznych. :eek:
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: elpe »

Bubbles pisze: 24 gru 2021, 15:13 180bpm zajebista pomada
potwierdzam, jak zapuszczałem długie włosy jako jedna z niewielu dawała sobie z nimi radę, przy czym nie wyglądałem jak menel dworcowy. Teraz do quiffa też siada elegancko, nawet jako prestyler. Do tego jeszcze montibus i dla mnie to zestaw idealny
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: widzeszalenstwo »

kapper1 pisze: 12 gru 2021, 23:24 Panowie, ciężary.
Mam powiedzmy, że uppercuta. Dotychczas starczał mi Layrite Cement Clay.
Włosy mam gęste, góra kończy mi się na wysokości oczu, którą zaczesuje do tyłu i minimalnie podnoszę przód.
W tym momencie robi mi się często naturalny przedziałek na Marka Mostowiaka, Layrite + prestyler nie trzyma.
Wyczytałem na grupie Pomadowe świry na fb czy coś takiego, że polecają BluMaan Cavalier Heavy Clay lub Templeton Tonics Oasis Clay.
Ktoś miał do czynienia z nimi? Ma inne propozycje?
Oczywiście interesuje mnie matowa, z bardzo mocnym chwytem, może pachnieć jak gówno, byleby mi trzymało włosy schludnie wyczesane do tyłu do końca dnia.
Cavalier to bardzo suchy mat i moim zdaniem raczej coś do rozczochranej czupryny niż zaczeski grzebieniem
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Beny »

Cavalier clay ni chuja nie jest suchym matem. Zostawia takie lekko tluste wykończenie, ale nadal w kierunku naturalnego looku.
Skończył mi się baxter i zamówiłem tego mroczkowego BPMa, zobaczymy jak to siedzi.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2347
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: kapper1 »

widzeszalenstwo pisze: 30 gru 2021, 1:04 Cavalier to bardzo suchy mat i moim zdaniem raczej coś do rozczochranej czupryny niż zaczeski grzebieniem
Mała aktualizacja:
przetestowałem na moim łbie Cavaliera, Crazybulla tego mocnego i Oasisa:

https://barbercompany.pl/matowa-glinka- ... clay-113g/

Oasis >>> Crazybull > Cavalier (jak poprawię łapą zaczes lub nawet szczotką to za każdą poprawą szybciej się rozwala - ma mocny chwyt, ale albo nie umiem się nim posługiwać albo się nie sprawdza)

Ostatnio poszedłem spać z Oasisem na głowie, rozpiździel na głowie jak Einstein, wystarczyło zaczesać szczotką i włosy wróciły do swojego położenia, więc polecam gorąco, na razie sprawuje się bardzo dobrze. Jedyną wadą jest wydajność, szybko idzie, a widzę, że aktualnie jest problem z dostępnością.

Jak ktoś ma jeszcze jakiegoś lepszego killera do zaczesu mat w tył z minimalnie podniesioną górą, schowanym (przyklepanym) tyłem, który wygra z moim naturalnym przedziałkiem na Mostowiaka to pluję na maczugę będę mega wdzięczny :oops:

Poglądowo co mam na łbie i o co mi chodzi (górę dalej hoduję, aktualnie jest trochę dłuższa niż na zdjęciu)
Spoiler
Obrazek
@Bubbles rozeznany widzę to oznaczam
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1799
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: the badman »

SIEMKA ZNAWCY.

W 2022 CHCIAŁBYM POWAŻNIEJ ZAINWESTOWAĆ W SIEBIE CZYTAJ NP WE FRYZURĘ BO Z ZAROSTEM TO RACZEJ CUDOW JUŻ NIE BĘDZIE. CELUJE W KLASYKĘ:
Obrazek

Czasem miałem taką fryzurkę ale to raczej taka amatorka, tania pomada, jakiś spray, więc szału nie było. Więc tak krok po kroku co byście polecili żeby było top, jaką pomadę do undercutu, prestyler (coś tam poczytałem że fajnie mieć), jaką szczotkę itp itp. No i fajnie żeby nie zbankrutować więc całość z 200zł plus suszarka (też do 200 bym chciał dać). Jak wiecie z JPD powodzenie u dziewczyn mam :lol: ale może jak zrobię to profesjonalniej to trafię na mniej jebniętą (wiem wiem, to ja jestem jebnięty). Dziękówa!
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

kapper1 pisze: 31 gru 2021, 3:07 @Bubbles rozeznany widzę to oznaczam
wiesz co, w sumie pewnie podobnie moglbym okreslic wydajnosc tych produktow, chociaz no ja jestem baxterowy najbardziej. slick/slickopomp jest kurewsko-trudną zaczeską, podejmowałem się tego kilka lat temu ale lejące włosy genetycznie + falownosć temu nie pomaga, po prostu sidepart jest idealnym wyborem. zmieniasz trochę środek ciężkości na rogu bani przez co nie ma jak ci się rozlecieć. do tego jest najbardziej daily imo. oasis ma ciekawą formułę, niby wodna pomada ale wosk już na drugim miejscu, najczęściej wygląda to nieco inaczej.

raczej wątpię że znajdziesz coś lepszego z glinek, wiem ze do takich fryzur klejące pomady się nadają, tj. voodoo island z high life - ale to już shine za duży. typowo wodnych clayów nie ma co brać, oteksturują ale nie przytrzyma to mareczka za bardzo.

badman

do takiej stylizacji to:
quiff roller (moze byc z upcuta, nie ma znaczenia tbh - po prostu zeby wygladal najlepiej jak ten z upct)
ten chlop ma zrobionego jakiegos dziwnego undercuta, w zaleznosci od twoich wlosow, sypałbym tutaj baxtera of california clay (chlop tez jak widze ma wykonczenie nie suche, a takie naturalne) kwestia gustu - czy to oasis wyzej wymieniony czy crazy bull... celowałbym w woskowo-wodne claye lub woskowe.
prestyler sie przydaje, natomiast glinki zwlaszcza lekkie często spełniają jego założenia. jak masz jakiegoś beachboya, możesz to załadować na mokre włosy - mniejszy scoop na palec. bywały czasy, że ładowalem baxtera na pre, ale pozniej wychodziło przytłusto. każda pomada zarzucona na mokro zwiększy ci połysk, nawet matowa. chyba, że wrzucisz malutkiego scoopa, to nie odczujesz tego praktycznie, tylko wtedy też włosy mało co odczują :rotfl: (generalnie jak jestes doswiadczonym userem, to i bez pre sobie poradzisz z taka fryzura, masz ją lekko w bok zaczesaną, mareczek nie powinien się pokazywać)
jakbys cos chcial konkretnego z prestylerow kupic, to mi siedzial dobrze bialy reuzel (reuzel clay matte) grooming tonic tez zjadliwy. nie ma co przesadzać, prestylery dodają ci w zasadzie objętość i plastyczność włosów, ale z zachowaniem odpowiedniego kierunku.
możesz też sobie sprawić grzebień, ale to bardziej do wydzielania przedziałkow. ręka/quiffroller na zmianę + odpowiednie suszenie + fajna pomada i tekstura sama się zrobi.
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 944
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: pietrax »

Tak se czytam no i trochę pojebani jesteście, w sensie swirusy totalne. Ja se używam kurwa taft irresistible power o trzymaniu z numerkiem 4 za jakieś 10 złotych i jestem zadowolony jak nie wiem, 3 minuty układania każdego dnia i jest fajnie bardzo. Dobrze trzyma, jest to krem, więc nie ma problemów z ilością, bo zawsze.mozna dołożyć albo zrobić bardzo delikatnie

Po huj co innego :dunno:
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Bubbles »

zalezy co ukladasz wariacie, u mnie pomady sluza do podkreslenia tekstury i nadania odpowiedniego wykonczenia wlosom, chwyt jest sprawa drugorzedna. jaka masz dlugosc wlosow? jaka fryzure ukladasz? do krótkiego sideparta czy krótkiego quiffa nie trzeba fikusnych pomad, bo te fryzury trzymaja sie same... sprobuj slicka albo ladnego pompa/nawet podniesionego slicka zrobic na tym smarze co uzywasz, to rozleci sie calkiem predko. do tego np ja mam gore niemal do brody, boki rowniez dlugie - przy takiej dlugosci nawet sidepart bywa ciężki do zachowania.

w tych tanich masz syfiasty sklad, a takie glinki kaolinowe (baxter, cavalier) sa tbh nawet zdrowe dla wlosow.
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Beny »

pietrax pisze: 02 sty 2022, 11:26 Po huj co innego
a po chuj negować czyjąś "zajawkę"? jeśli tobie pasuje produkt drogeryjny z syfiastym składem, to zajebiscie, mi natomiast żaden z produktów dostępnych w drogerii nie pasował choćby w najmniejszym stopniu i zacząłem się wkręcać w temat pomad. teraz używam produktów, z których jestem zadowolony i wiem, że nie niszczę sobie włosów jakimś syfem.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1424
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ffeee »

uppercut wyszedł już z mody?
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 13:29 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: cloud »

podbijam haye, przecież to chujowy produkt, który został szybciutko zweryfikowany jakieś sto lat temu, ciężko powiedzieć czy on kiedykolwiek był w modzie :oops:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3987
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: emcess »

jak się zaczynal hajp na inne kosmetyki niz z rosmanna to byl

ale po co to kupowac jak jest reuzel, i to tanszy w dodatku
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10179
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ART »

wodniak od uppercuta>czerwony i niebieski reuzel
ale za to zielony uppercut to gowno najgorsze jakie mialem

piekny byl to okres gdy ruszyla maszyna hajpu i kazdy i jego stary mial matt claya uppercuta
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
wueste
Posty: 177
Rejestracja: 07 kwie 2021, 22:15

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: wueste »

Co jest na topie jeśli chodzi o olejki i balsamy do brody?
Konesermuzyki
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2022, 20:03

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Konesermuzyki »

NaturA
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10026
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: lygrys »

Szukałem inspiracji w zarostach z 2002 roku, bo chciałem coś zrobić z moją 16mm pełną brodą i z tego co widziałem 20 lat temu oprócz okolonej twarzy na zero, królowały różne wariacje na temat koziej bródki (goatee), raczej w krótkich wersjach, ewentualnie jakieś krótkie full beard, ale mocno cieniowane.

Ostatecznie zredukowałem zarost do 7mm goatee w stylu DJ Shadow'a
Spoiler
Obrazek
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 9:42 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ