Perfumy

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Perfumy

Post autor: zuperhero »

w alternatywie do Hermes Voyage d’Hermes Edt możesz sprawdzić bardzo podobne- Cartier Declaration, notabene jeden z moich ulubionych zapachów, z b. dobrą trwałością lub Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir który niestety, na mnie, miał z tego co pamiętam, słabszą trwałość niż ww. Hermes ale może na tobie będzie lepiej leżał ;)
conrado
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:15

Re: Perfumy

Post autor: conrado »

@kr0pka w takim razie sprawdż Montale Red Vetyver - Terre z lepszymi parametrami
jak widzę spodobał Ci się klimat wetywerii - sprawdź w takim razie Tom Ford Frey Vetiver - piękna elegancka wetyweria z cytrusami, daje dużo frajdy z noszenia
oraz The Diffrent Company - Sel de Vetiver - posolna wetyweria, uwielbiam, kojarzy mi się z morzem
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Perfumy

Post autor: kr0pka »

@conrado kurczę właśnie to nie chodzi chyba o tę wetywerię a bardziej o cytrusy z otwarć. Chociaż ten Montale wygląda świetnie a znam trwałości tej firmy z Intense Peppera <3 i wiem, że to są bardzo mocne parametry.

Narcisio nie do końca mi odpowiada ale Cartier mnie zaciekawił i wbijam na perfuforum właśnie poszukać tych dwóch odlewek :).
nic na potem
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 626
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: Perfumy

Post autor: KamilNO »

@kr0pka to polecam w takim razie Rasasi Fattan, taniutki bijący na głowę parametrami Hermesa a jeśli chodzi Ci właśnie o takie cytrusy to powinno siąść
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Perfumy

Post autor: kr0pka »

Udało się, u mojego vendora dostępny był ten Montale, Cartiera polecanego nie było ale wziąłem dwie podobne próbki:
Cartier Declaration Cologne
Cartier Declaration Fraiche

Rasasi Fattan również wygląda ciekawie ale muszę u kogoś innego na niego zapolować. Rasasi ogólnie też z turbo trwałością i projekcją mi się kojarzą.
nic na potem
conrado
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:15

Re: Perfumy

Post autor: conrado »

Miałem Fattana, ale go sprzedałem, nie dogadaliśmy się. To coś pomiędzy zwykłym Terre, a Intense Vetiver. Bardzo pieprzne otwarcie.
Co do parametrów to nie znam jego obecnych wypostów, ale mój był kozakiem, ogromna projekcja. W ogóle wszystkie hity od Rasasi podobno mocno straciły na parametrach (Fattan, Hawas, Daarej, La Yuqawam). Miałem to szczęście, że załapałem się na ostanie "dobre" rzuty.
Jeżeli chodzi o cytrusy to polecam niebieską linie Acqua di Parma. W dużych butlach (150 ml) cena za ml jest śmieszna ~1,5 zł. Piękne ujęcia różnych składników, tak powinny pachnieć zapachy cytusowe. Najbardziej polecam Fico di Amalfi, Bergamotto di Calabria i Arancia di Capri.
Musisz się jednak liczyć z tym, że tutaj trwałość nie jest najlepsza - 6h to max co z nich wyciągniesz. To zapachy do typowego oversprayingu, sam zobaczysz. Pomimo tej wady warto się nimi zainteresować. Zapach wszystko rekompensuje.
Kolejną marką wartą sprawdzenia jest Atelier Cologne - Orange Sanguine, Clementine California i Pomelo Paradise. Zwłaszcza pomarańcza jest warta powąchania. Udało im się utrzymać długo tę nutę, a nie jak w wielu zapach, gdzie cytrusy trwają godzinę i zapach przechodzi do bazy.
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Perfumy

Post autor: kr0pka »

Śliczne dzięki za te polecenia. Po zakończeniu testów obecnych zapachów, przejdę do kolejnych cytrusków <3. W takim razie - wiosno napierdalaj.
nic na potem
conrado
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:15

Re: Perfumy

Post autor: conrado »

Proszę bardzo. Wiosna to bardzo wdzięczna pora roku, jeżeli chodzi o perfumy, dla mnie najlepsza. Ja we wiosnę raczej używam drzewnych i lawendowych zapachów, ale cytrusy też dobrze zagrają. Miłego testowania =)
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

Aktualnie Daarej ma tragiczne parametry.
Nie polecam.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Perfumy

Post autor: samir »

jakieś wyjebane perfumy długo utrzymujące się na ciele do 200 na prezent dla typa?
tylko nie w MONKowskim sznycie że jak chcesz wyjebane to wydaj 1000 tylko no wyjebane w swojej jakości do ceny tak do 200/250
jakie was nigdy nie zawiodły, co
ksiazenieporzadek

Re: Perfumy

Post autor: ksiazenieporzadek »

ch 212 vip men, ale na notino widze ze 239 są (jak kupowałem z 1,5 roku temu to byly za 180)
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Perfumy

Post autor: samir »

no i spoko, jak to pachnie tak słowami dla laika ksiaze nieporzadek, (ja mam kurwa erosy i mi to wystarcza ;d)
widzialem ze ktos jeszcze jakies zebry polecal mocno fajna buteleczka tym też bym się sugerował wariaty
ksiazenieporzadek

Re: Perfumy

Post autor: ksiazenieporzadek »

świeży, długo trzymajacy się nie wiem nie potrafie opisac bardziej

ja go uzywałem jak wychodziłem wieczorami gdzies, do pracy codziennie to raczej nie pasuje

Dodano po 38 sekundach:
ogółem zawsze propsy słyszałem zarówno od mezczyzn jak i od kobiet
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Perfumy

Post autor: samir »

pierwszy strzal dobry będzie dziekóweczka mordziaty
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Perfumy

Post autor: kr0pka »

Ta Carolina Cherrera to taka dyskotekówa typowa moim zdaniem, raczej uniwersalny zapach. Ja polecam Lalique Encre Noire - to jest klasyk wetywerii, dosyć poważny zapach wieczorowy https://www.fragrantica.pl/perfumy/Lali ... -1834.html Kiedyś dostałem go właśnie jako prezent i sobie używam czasem. Ewentualnie łagodniejsza opcja sportowa https://www.fragrantica.pl/perfumy/Lali ... 21369.html
nic na potem
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Perfumy

Post autor: zuperhero »

kr0pka pisze: 18 lut 2021, 13:29 Udało się, u mojego vendora dostępny był ten Montale, Cartiera polecanego nie było ale wziąłem dwie podobne próbki:
Cartier Declaration Cologne
Cartier Declaration Fraiche
i jak ta dwójka? bo patrząc na nuty na fragantice to wydają się kompletnie inne niż klasyczne Declaration, więc trochę się zdziwiłem że powinąłeś :P
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Perfumy

Post autor: kr0pka »

@zuperhero sztosik powiem ci. Cartier Declaration Cologne pięknie wchodzi w ładną pogodę i orzeźwia <3. Niestety trwałość podobna do Hermesa czyli niska. Zapach jednak totalnie w moim klimacie. Lekki, odświeżający, niebanalny.
nic na potem
Awatar użytkownika
kelsohmm
Posty: 802
Rejestracja: 18 kwie 2019, 6:36

Re: Perfumy

Post autor: kelsohmm »

nie perfumy, ale nowe zapachy do domu (te z patyczkami) z Zara Home to takie rozpierdole że bym się tym mógł psikać :bowdown:
konkretnie maja jakas nowa linie 3 zapachow, Amber Myth, Vetiver Suede i jeszcze jeden, i wszystkie 3 zapach klasa Tom Forda. Ja powinalem Amber Myth (chodź decyzja latwa nia byla) i mi pachnie w chacie jak u szejka w dubaju, polecanko full :bowdown:
możesz mi mówić daquan
emdeer
Posty: 293
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Perfumy

Post autor: emdeer »

kr0pka pisze: 08 mar 2021, 18:35 @zuperhero sztosik powiem ci. Cartier Declaration Cologne pięknie wchodzi w ładną pogodę i orzeźwia <3. Niestety trwałość podobna do Hermesa czyli niska. Zapach jednak totalnie w moim klimacie. Lekki, odświeżający, niebanalny.
hmm dziwne
bo mam i Carteira Cologne i Hermesa i oba siędzą na mnie >8h
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4377
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Perfumy

Post autor: kr0pka »

Może na mojej skórze tak się zachowują :dunno: albo mi się wydaje, że nie czuć, bo ja nie czuję. Ogólnie rzecz biorąc jednak ze względu na specyfikę tego zapachu ciężko mi sobie wyobrazić, że będzie go czuć powyżej 5h.
nic na potem
ODPOWIEDZ