Perfumy

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

[mention]suedehead[/mention]

Ja na przykład zakupiłem Nautice w zeszłym roku (?), jak kosztowała jakieś śmieszne pieniądze... może 30zł? I jeśli chodzi o produkt w takiej cenie, to naprawdę nie mogłem narzekać. Zwykły letniak, bez szału. Możesz coś powiedzieć o Lalique Encre Noire Sport? Szukam czegoś na tą pogode (zamówiłem Mercedes Benz Cologne, który będzie u mnie jutro, ale był to zakup w ciemno i nie mam pewności czy mi podpasuje), a cena tego Noire jest dość kusząca.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
suedehead
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:28

Re: Perfumy

Post autor: suedehead »

Co do Voyage, to ogólnie nie jestem fanem zapachów "morskich". Nie trawię tego ogórkowego swądu rodem z Bi esa. EN Sport klasa, wiadomo. Bardziej przystępna wersja EN, świeża, bardziej kompromisowa, z uroczą nutą pomarańczki. Po aplikacji zwykłego EN pachniesz jak wampir wychodzący po tysiącu lat z trumny zakopanej gdzieś w podmokłym lesie (i bardzo dobrze!), natomiast EN Sport to ten sam wampir, ale już wesoło hasający po sadzie pełnym dojrzałych owoców, które zbiera do koszyczka z uśmiechem. Jeśli nie warto kupić go w takiej cenie, to już nic w życiu nie warto.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Perfumy

Post autor: Ablazir »

[mention]suedehead[/mention] opisz tak jak te koszmarki te zapach, które propsujesz
ja se pewnie w czerwcu w końcu kupię rasasi hawas, bo potrzebny mi jakiś letniak inny od versace blue jeans, którego dwa flakony kiedyś kupiłem jako opcję budżetową
Obrazek
Awatar użytkownika
suedehead
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:28

Re: Perfumy

Post autor: suedehead »

Później może coś tam naskrobię i edytuje. Zastrzegam, że jest tutaj kilku bardziej "owąchanych" i obytych w temacie użytkowników i oni zapewne są lepszym źródłem informacji, bo ja tam sobie coś powąchiwuje i kupuję od roku z kawałkiem.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

Ablazir pisze: 21 maja 2020, 13:19 bo potrzebny mi jakiś letniak inny od versace blue jeans,
versace blue jeans to letniak? :cry:

dla mnie ten zapach był strasznie ciężki i całe szczęście, że nie zamówiłem go w jakimś dużym flakonie. imo zdecydowanie nie są to perfumy na lato.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Perfumy

Post autor: Ablazir »

imo też tak se na lato, choć ja brałem go w takim celu, bo jest reklamowany na cieplejsze dni i kupiłem go w ciemno, ogólnie myślę, że zły za swoją cenę nie jest (choć faktycznie nie na upały), przed wyjściem na zakupy, czy coś to git, wziąłem nawet drugi flakon w tamtym roku
oprócz tego mam hugo bossa boss bottled, którego też uważam za zapach bardziej na inne pory roku niż lato, więc teraz właśnie w końcu muszę zakupić prawdziwego letniaka, myślę, że ten hawas będzie git
wodniak+owoce, wodne i drzewne mi z kolei nie siedzą do końca
Obrazek
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

myślę, że bezpieczniejszą opcją będzie wyposażyć się chociażby w pour homme od issay miyake (https://www.fragrantica.pl/perfumy/Isse ... e-721.html), mocno chwalony letniak za śmieszne pieniądze.

jak hugo boss ci się sprawuje? miałem kiedyś wersje night, ale kurwa trwałość na 30 minut, szkoda hajsu moim zdaniem.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Perfumy

Post autor: Ablazir »

nie jest taka zła imo, miałem moment, że mnie irytowała, ale zrobiłem sobie przerwę od niego i okazało się, że byłem po prostu już za mocno przyzwyczajony do zapachu :lol:
szczególnie blisko skóry jest spoko, zdarzyło mi się dostać propsy za niego jak się żegnałem ze znajomą pod koniec imprezy, czyli na pewno 6h+ odkąd się psikałem
chyba taki średniak po prostu w tej kwestii
a pour homme od issay miyake jest też drzewne, a latałem swego czasu po galeriach wąchać+obadałem jakieś próbki od ziomka wkręconego w temat i nic w tych klimatach mi nie siadało wtedy jakoś bardzo
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Perfumy

Post autor: Wiewior »

Z takich niedrogich letniaczków oprócz wspomnianego już isseya mogę polecić Versace Man eau fraiche, masaki matsushima aqua mat, może cartier declaration. Może też Kenzo ph z tym że na mega upały chyba jednak za ciężki.
Awatar użytkownika
suedehead
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:28

Re: Perfumy

Post autor: suedehead »

Szczerze, to nie kojarzę żadnego zapachu od nazi-krawca, bo to są tego typu dzieła, że powąchasz i: no ok, w sumie nie śmierdzi nawet trochę pachnie - zapominasz. W lidlu jest bottled za 15 zł tak w ogóle :rotfl:

https://perfumomania.wordpress.com/2015 ... o-bottled/
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: Perfumy

Post autor: Iszji »

tak zwana krótka piłka, pomóżcie plox
https://www.fragrantica.com/perfume/Joh ... 46623.html
czy
https://www.fragrantica.com/perfume/Pra ... 39029.html

23 lata, corpo office, raczej classic menswear.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: Perfumy

Post autor: TheGreatestGolota »

krótka piłka to bierz pradę.
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Perfumy

Post autor: peterkurten »

Mi dziś doszła Prada Luna Rossa sport i cudowny jest ten zapach, a otwarcie :oops:

Co do budżetowych letniakow to zobaczcie sobie w Rossmanie Shade of Lagoon, ja jakiś czas temu za swój dalem 50zl? A teraz jak widziałem na wyprzedażach to za 25-35pln chodzi.

[mention]Iszji[/mention]
Dodaj się do perfumowych świrów i kup 50ml tego i tego albo 10 różnych zapaszkow po 10ml :twisted: osobiście jestem fanem dekanatów i dopiero jak w czymś się zakocham to kupuje flakon ( najczęściej i tak po 20/30ml max)
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Perfumy

Post autor: emcess »

zamówiłem w ciemno lalique encre noire sport, przekonały mnie opinie w necie że to mix encre noire z issey miyake, encre noire to piękna rzecz, jeśli to jest jego bardziej swieza wersja to będzie piękny letniak
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
bania
Posty: 121
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:12
Lokalizacja: Midgar

Re: Perfumy

Post autor: bania »

Jeśli lubisz zapach ogórków kiszonych to spodobają się, są takie opinie, w tym i moja. Sprawdź próbkę wcześniej.
Bo taki los rapera, bracie mój/Nawet jak cipy z nieba lecą, wszystko chuj

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

You hate, you're lame, your loss
motylma
Posty: 31
Rejestracja: 11 maja 2019, 22:00

Re: Perfumy

Post autor: motylma »

Paco Rabana Black XS, co myślicie?
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Perfumy

Post autor: zuperhero »

peterkurten pisze: 21 maja 2020, 20:59 Mi dziś doszła Prada Luna Rossa sport i cudowny jest ten zapach, a otwarcie :oops:
ciekawe co kierowało zespołem perfumowym w pradzie że 'luna rossa' to typowy lekki i świeży letniak, a edycja 'sport' to uniwersalny korzenno-ziołowy zapach na każdą okazje (patrząc na nuty i opinie na fragantice)
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: Perfumy

Post autor: TheGreatestGolota »

motylma pisze: 22 maja 2020, 10:45 Paco Rabana Black XS, co myślicie?
2018 nie znam, ale starsza wersja mnie troche zachwyciła, fajniutki, cena- jakość dobry wybór ale typowo zapach na randkę/impreze
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Perfumy

Post autor: elkacpero »

czolem perfumowe swiry, mam pytanko; szukam jakiegos fajnego letniaczka - swiezego, slodkawego, moze troche cytrus. jakies propozycje?
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Perfumy

Post autor: Wiewior »

Masz ekolego wyżej trochę propozycji. No i w sumie rolę gra też budżet.
ODPOWIEDZ