Perfumy

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

peterkurten
Posty: 875
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Perfumy

Post autor: peterkurten »

W Rossmanie ponoć promka 2+2 i z kartą jeszcze dodatkowe -20%. Trzeba iść zobaczyć czy prawda i zrobić ewentualny zapas
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9769
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Perfumy

Post autor: jajca »

szok pisze: 22 lip 2020, 22:50 wszystko poza encre noire będzie fajne, w ogóle samo noszenie encre noire na imprezy masowe powinno być zabronione

ja wziąłbym hermesa, spokojnie wytrzyma imprezę i otoczenie go lubi
co Ty gościu, Encre Noire nieironicznie top 1 na pogrzeby
Hermes imo dobry trop, świeży i orzeźwiający (przez co pasuje każdemu) ale zarazem dostatecznie elegancki, plus dobra trwałośći projekcja.

co do przypierdółek, trochę jakby ktoś spytał jak się ubrać na ślub albo rozmowę kwalifikacyjną, a jeden z drugim pisali "ja pierdolę ubierz się jak lubisz", niby wiadomo, że trzeba się czuć wygodnie i swobodnie no ale są jakieś granice i jednak nie wbijesz na jakiś bankiet czy koronację w stylówie Lygrysa
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Perfumy

Post autor: elpe »

Dzisiaj przyszedł do mnie flakon missoni parfum pour homme. Czytałem w necie, że zapach podobny do bleu de chanel edp i po teście nadgarstkowym zrobionym kilka godzin temu muszę przyznać, że czuć podobne DNA obu zapachów, ale klonem bym go nie nazwał. Moim zdaniem ciekawy zapach, który sprawdzi się w codziennych sytuacjach i w cenie ~80 zł za 100 ml można śmiało brać w ciemno.
ozzie4
Posty: 100
Rejestracja: 04 lip 2020, 14:29
Lokalizacja: 022

Re: Perfumy

Post autor: ozzie4 »

flaconi.pl = legit?
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Perfumy

Post autor: elpe »

@ozzie4 tak
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
peterkurten
Posty: 875
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Perfumy

Post autor: peterkurten »

Na promce w Rossmanie
CK - obsession for men 15zl 30ml
Replay - #tank 15zl 50ml
CK jeszcze jako tako ujdzie, a ten replay po 20min już praktycznie niewyczuwalny :lol:
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 944
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Perfumy

Post autor: pietrax »

jakies propozycje dla lepszej połówki?
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Perfumy

Post autor: elpe »

moja ma narciso rodriguez for her edt i zadowolona
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 944
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Perfumy

Post autor: pietrax »

Parfems.pl jest legit? Jakaś dziwnie niska cena
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Perfumy

Post autor: elpe »

Z tego co widzę to legit
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 944
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Perfumy

Post autor: pietrax »

elpe pisze: 17 sie 2020, 11:52 moja ma narciso rodriguez for her edt i zadowolona
Kurcze to tez bardzo fajnie wyglada, ale zdecydowałem się na Versace pour femme oud oriental. Nie chciałem sztampowego crystal noir, ale Twoja propozycja wydaje się też być mega fajna, może sprawdzę następnym razem, dziękuję!
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

https://discord.gg/J9TfuR

discord supportowany przez sowe z perfumowych świrów
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: Perfumy

Post autor: elpe »

Dzięki @cloud. Przyda się do pozbycia wypłaty :D
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Perfumy

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Wyczarujcie mi listę 10 próbek jakie zamówić.
Lecę cały czas Encre Noir, ale poszukałbym czegoś innego.
Ostatnio też YSL Opium, ale bez większej fazy, raz mi się ten zapach podoba, raz wydaje mi się, że daje starym dziadem. Natomiast rozpierdala mnie intensywność tego i zastanawiam się czy nie zamówić jakichś męskich próbek z YSL.
Skończył mi się żel pod prysznic i w Biedrze wziałęm pierwszy z brzegu https://www.axe.com/de/products/body-wa ... -wash.html i kozak zapach, zamówiłem sobie "perfum" i gówno straszne, ale może powinienem szukać czegoś z drzewem cedrowym?
wst
Posty: 1692
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Perfumy

Post autor: wst »

No ale jakich próbek, jakichkolwiek?
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Perfumy

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

No chodzi mi o próbki na podstawie tego co używam, YSL i tego drzewa cedrowego
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Perfumy

Post autor: konrad »

Patrząc na wytrawny charakter Encre Noire może spodobać Ci się zapach zasadniczo inny, choć oparty też na drewnie. Bentley for Men Absolute to właśnie suchy cedr, pachnący trochę drwalnią czy ścinkami z ołówka. Lecz nie tylko, bo w zasadzie o prym walczy z drewnem żywica olibanum dodając dymnego (choć nie do końca kadzidlanego w ujęciu liturgicznym) aspektu. W otwarciu suchy pylisty papirus, w bazie delikatnie wędzony agar. Bez słodyczy tak samo jak EN, choć zapachy do siebie niepodobne. Encre Noir to wilgoć, a Bentley to suche opiłki. Kocham bardzo i chyba zrobię flaszkę na zapas póki jest.
Podobne ujęcie wetywerii co w EN jest w Guerlain Vetiver Extreme. Te same dymno-trzewne tony choć podane w trochę innym anturażu. W zapachu Guerlain jest dużo zieloności wynikającej z chaszczów, zielonych dzikich zarośli z abszytową nutą piołunu. Lecz nie tylko jest drzewnie-zielono, dużo też jest dymu i przełamującej wytrawny charakter słodka lukrecja.
Coś trochę innego ale podobnie jak Encre Noire wybitnego pochodzącego od marki Lalique to Hommage a L'Homme. Nie wiem czy lubisz fiołek bo jest go tu sporo ale równocześnie na tyle mało, że potrafi się zagubić (to nie Fahrenheit). Jedni czują wędzoną śliwkę, ja się z tym po części zgadzam choć bardziej czuję tu owszem wędzarnię ale właśnie z dużą dawką fiołka i ciepła wynikającego z migdałowego ujęcia tonki. Hołd dla męskości wg nazwy, ale dziś się moja znajoma w nim zakochała.
Idąc tropem Encre Noire dosyć oczywistym pomysłem jest Ziemia od Hermes. Terre D'Hermes tak samo jak EN na ISO E Super stoi więc podobny jest ogólny wydźwięk choć budowa jest zgoła odmienna. Powtarza się ogólne wrażenie uczestniczenia w czymś eterycznym, głęboko przestrzennym. Wiem, że ISO to glutaminian sodu jeśli chodzi o perfumy ale do mnie trafia ta niejednoznaczność jaką potrafi stworzyć (jak bardzo się Deklaracja Cartiera nie zestarzała to ja nawet nie). Terre to zapach do cna wytrawny, wilgotny, mineralny wg producenta. Jest świeżo w sposób osobliwy - grejpfrut i wetyweria są przetworzone i dalekie od ujęć ich w innych perfumach. Dosyć elegancko może, gdzieś przyjęło się, że to garniturowce do pracy na poziomie Platynowego Egoisty. Wg mnie wersja EDT jest najciekawsza, Perfumy są już klocem gubiącym niuanse i ten aspekt nie oczywistości, a Intense Vetiver to oczko w stronę masowego odbiorcy. Eau Fresh do mnie nie trafia. Jeśli chcesz taniej to sympatycznym kuzynem jest Davidoff Horizon.
Pozostając w mass markecie to wyborem, który może Ci się spodobać może być Loewe 7, w zasadzie możesz przewąchać w Sephorze wszystkie flankery, które łączy delikatnie dymne DNA (np ja najwięcej kadzidła czuję w wersji cytrusowej czyli Natural). Klasyk jest dosyc wytrawnym połączeniem kadzidła z kompotem wigilijnym (jabłko i goździki), ale pachnie bardzo przystępnie.

Pomyślę jeszcze, zwłaszcza z orientem i będę dodawać albo edytować bo teraz mi się nie chce już myśleć xd
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Perfumy

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Dzięki, daj coś więcej z tym drzewem cedrowym, nie musimy tak blisko EN lawirować, ale te próbeczki sobie zamówie co napisałeś. (chociaż patrząc na stronkach to ten cedr już chyba uwzględniłeś)
RzDPH
Posty: 166
Rejestracja: 19 maja 2019, 7:11

Re: Perfumy

Post autor: RzDPH »

Perfumowe świry skąd najlepiej zamawiać/kupować se próbki perfum? Wybrałem sobie z kilkanaście na jesień/zimę, ale może oprócz wchodzenia na notino i zamawiania, ktoś ma jakieś lepsze tipy.
ODPOWIEDZ