Typer Premier League 2019/20 [Superbru] KOD Ligi: clogmega

Kategoria poświęcona rozgrywkom typerskim.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
KedaR87
Posty: 56
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:16

Typer Premier League 2019/20 [Superbru] KOD Ligi: clogmega

Post autor: KedaR87 »

Nowy sezon aktywowany:
Join Typer - Premiership 2018/2019, my Premier League Predictor league on @Superbru! You can find my pool here:

https://www.superbru.com/premierleague_ ... p=12086110

or by downloading the Superbru app and searching for the pool with code:

clogmega
O zasadach (chyba nic się nie zmieniło):
Superbru ma swoje zasady, w które (w darmowej opcji bodajże) nie można ingerować, mianowicie:
0 pkt - typ zły
1 pkt - typ dobry
1,5 pkt - typ bliski dokładnego (różnica 1 bramki przy prawidłowym typie, "sąsiadujący" remis)
3 pkt - typ dokładnego wyniku

Przy równej ilości punktów, o pozycji decyduje suma prawidłowych typów (za 1, 1,5 i 3 punkty łącznie), kto ma ich więcej, jest wyżej. Jeżeli ilość dobrych typów też jest taka sama, decyduje ilość dokładnych typów (za 3 pkt), jeśli i tutaj jest remis, decyduje ilość tych za 1,5 pkt.

W każdej rundzie (prawdopodobnie będzie to ligowa kolejka) zostanie wyłoniony najlepszy gracz i przez kolejny tydzień przy swojej ksywce będzie mógł oglądać Żółtą Czapkę, za to osiągnięcie.

Proponuję, żeby była jasność, przy rejestracji na Superbru, użyć ksywki z Forum. Dla tych którzy już są użytkownikami Superbru - w każdej chwili można dokonać zmiany ksywki w ustawieniach.


Wyniki typerka z poprzednich sezonów:
sezon 2010-11 1. wleklas, 2. anioł, 3. KedaR87
sezon 2011-12 1. K-Mart, 2. Street Dreamer, 3. crl i mfn
sezon 2012-13 1. Sencik, 2. vinsanity, 3. Kali
sezon 2013-14 1. Kali, 2. KedaR87, 3. TheOne
sezon 2014-15 1. chybatak, 2. KedaR87, 3. guncio
sezon 2015-16 1. Gnabry, 2. suitup, 3. Griffin71
sezon 2016-17 1. Flowrider, 2. instinct, 3. Masełko
sezon 2017-18 1. instinct, 2. suitup, 3. fizyk123
sezon 2018-19 1. Patiszon, 2. Jose, 3. Extensive Taste
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, 9:39 przez KedaR87, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

typer Premier League [superbru]

Post autor: Jose »

Nigdzie nie idziesz.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2609
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

typer Premier League [superbru]

Post autor: Sidd »

Cieszę się, że jestem w środku stawki, bałem się że jak zawsze spadnę gdzieś pod koniec. Widzę że walka o laury zacięta w juhc
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

typer Premier League [superbru]

Post autor: Jose »

Pisałem już na superbru, ale szkoda, że Raikkonen odpuścił, w pewnym momencie ładnie odskoczył.

Zaproście go tutaj, jak macie kontakt, tak btw.
Awatar użytkownika
Kali
Posty: 1198
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:36

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Kali »

Też w pewnym momencie odpuściłem po tym jak zapomniałem parę razy obstawić, w przyszłym sezonie wracam i powtarzam 13/14, wierze
Awatar użytkownika
KedaR87
Posty: 56
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:16

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: KedaR87 »

Nawet mnie się zdarzało zapomnieć :( Mimo, że Superbru jest tak świetną opcją, żeby tego nie robić.

Też bym chciał powtórzyć 13/14, to była dobra walka :) A tegoroczna zapowiada się chyba najlepiej w historii, trójka lekko z przodu, kolejna trójka czyha za plecami. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2609
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Sidd »

Ja bym chciał się tłumaczyć że zapomniałem, dlatego mam wynik w środku stawki. Ale chyba nie ominąłem ani jednego typu póki co
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: instinkt »

chciałbym się załapać w 3jce, bo na top1 straciłem szanse po najgorszej kolejce w życiu
miałem obstawione na jakieś 15+ a wyszło z tego 2.5 bo tak pozmieniałem :lol:
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Jose »

instinct pisze: 28 kwie 2019, 19:54
instinct pisze: 27 kwie 2019, 18:42 jutro Arsenal w plecy
i Chelsea - United remis
to było zbyt oczywiste
trzeba było domy stawiać
:D

Patiszon super kolejka (jest na slizgawce w ogole?), mi też w końcu jakieś trójki siadły. Będę się jarał pudłem w debiutanckim sezonie tutaj, ale jeszcze odpukuję i tak jestem dumny z siebie, że tylko ze dwa razy zapomniałem obstawić jakieś pojedyncze mecze.
Awatar użytkownika
Patiszon
Mistrz typera EPL
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:13

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Patiszon »

Jestem, jestem! Sama się zdziwiłam, że tak dobrze mi poszło w poprzedniej kolejce. Może ostatecznie załapię się na podium. Superbru jest świetne :)
Patrycja.
UlicaRzadzi
Posty: 514
Rejestracja: 30 kwie 2019, 1:03

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: UlicaRzadzi »

Grając w poprzednim roku na forumowym formacie, coś tam zapomniałem ale udało mi się być gdzieś na początku, byłem 7 i brakowało 7 pkt do 3 miejsca ex aequo. Tutaj przez brak wpisywania (kopiowania meczów i wpisywania od razu wyników), to stwierdzałem, że warto poczekać bliżej do meczu i wtedy stawiać to zacząłem zapominać. Raz z 3 meczów, raz z 2 i to osrałem w sumie. Za dużo punktów się zdobywa i później to są takie odległości, że nie ma sensu obstawiać. Od nowego sezonu, wyjebane stawiam od razu bo zapomnę. W tamtym roku nawet z 5 razy pod rząd udało mi się najlepiej zapunktować. Fantasy też osrałem, znowu mi się nie udało do końca dotrwać. Trzeba mieć motywację i silną wolę, ja chyba nie mam. Bo tu się coś zapomni raz, drugi i się już odechciewa. Gra ktoś w fantasy i ma dość wysokie miejsce na świecie, tutaj z forumowiczów ?
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: instinkt »

mi "granie" w fantasy spierdoliło typerka, tak sądze

niby nadal mam szanse na podium ale totalnie nie jestem zadowolony z tego sezonu
wcześniej nie ogarniałem fantasy i mam wrażenie że podejmowałem lepsze decyzje

sam ten system punktowy też mi się średnio podoba i wolałem ten klasyczny który był używany wcześniej
no ale cóż można poradzić
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Jose »

Większość głosów oddawałem zastanawiając się max. 5 sekund nad wynikiem, więc nie wiem, czy rozmyślanie nad wynikami zawsze się sprawdza, to jednak tylko typer. ;)
UlicaRzadzi
Posty: 514
Rejestracja: 30 kwie 2019, 1:03

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: UlicaRzadzi »

Według mnie, ale to tylko moje zdanie. Nie warto łączyć fantasy z typerem. Zmieniać czegoś biorąc pod uwagę, że jest sprzeczne np. masz Harry'ego K. w drużynie i przez to stawiać na totki. Dla mnie typer to takie lekkie przeczucie co może się zdarzyć, biorąc pod uwagę, że np. drużyna jakaś grała w europejskich pucharach czy coś w tym stylu. Taki mój jeden grajek z fantasy to był Ake, wziąłem go w poprzednim sezonie i teraz go miałem, wydaje mi się, że przyzwoity grajek, czasami coś strzelił tak jak bodajże dziś z totkami. Też wolałem klasyczną punktacje, że tak powiem była bardziej skondensowana. Ogólnie raczej gierki na wyczucie typer jak i fantasy, wiadomo są jakieś podstawy w tym fantasy jak napadziory, którzy raczej są systematyczni w strzelaniu bramek, ale raczej jestem takim casualowym graczem i raczej wszystko spontaniczne, co mi do głowy pierwsze przyjdzie i wydaję mi się najlepsze. Zobaczymy kto wygra typera, powodzenia, to już tylko 1-2 mecze dla poszczególnych drużyn. Fantasy w tamtym i w tym sezonie nie dograłem, ale postaram się w nowym.
e: Teraz ogarnąłem na ślizgu, że dostałem nagrodę Jamiego Vardy'ego, dziękuje z opóźnieniem. Poczułem się wyróżniony, tylko dlaczego Jamiego ?
e2: dobra przepraszam, to chodzi o to, że pobił Van Nisterlooya w serii
Awatar użytkownika
KedaR87
Posty: 56
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:16

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: KedaR87 »

Nie ma co narzekać na ten system poważnie, wystarczy nie zapominać obstawić... Instinct, ty np. masz najwiecej punktów za wyniki close, czyli i bonusów Slam Points, to wszystko się równoważy, a ja nie muszę nic liczyć i jestem chociaż troszkę szczęśliwszy xD.
Polecam obstawiać hurtem miesiąc do przodu, a pozniej edytować, zgodnie z sumieniem, bo przeciez można.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: instinkt »

gratulacje [mention]Patiszon[/mention]
końcówka rozjebana totalnie
Ostatnio zmieniony 12 maja 2019, 18:06 przez instinkt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patiszon
Mistrz typera EPL
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:13

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Patiszon »

Dziękuję [mention]instinct[/mention], sama jestem w szoku, że tak to mi poszło :)

Zobaczymy jak dzisiaj będzie, powodzenia walczącym o podium
Patrycja.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: instinkt »

zobaczyłem skład Arsenalu i pierwszy raz obstawiłem przeciw
i wygrali :lol:
i przez to przejebałem 3 miejsce :rotfl:
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: Jose »

Drugie miejsce w pierwszym sezonie, w którym grałem, piękna sprawa. :)

Gratulacje, [mention]Patiszon[/mention] . :)

Jak to wypadło frekwencyjnie, lepiej, gorzej niż w poprzednich sezonach?
Awatar użytkownika
KedaR87
Posty: 56
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:16

Re: typer Premier League [superbru]

Post autor: KedaR87 »

Porównywalnie, zawsze byl szał w pierwsze kolejki, a sezon kończyła mniej więcej 10, jutro przyjdzie czas na treściwsze podsumowanie.

Graty Patiszon, ranga Mistrza EPL jest na rok Twoja! ;)
ODPOWIEDZ