Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Sancho>Vinicius, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Sancho>Vinicius, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

Wiadomo ocb w temacie.

Po finale LM będę kleił odcinek z podsumowaniem sezonu. Wasze jedenastki biorąc pod uwagę, krajowe podwórka i europejskie puchary? Oczywiście szkic już mam ale czekam na finał bo mam spory dylemat na pozycjach ofensywnych i tam jakiś dublet czy ogólnie wielki mecz może dać odp.

Mniej więcej z tego grona kombinuję, jakbym kogoś pominął piszcie:

BR: Ter Stegen, Alisson, Ederson
OB: Alba, Robertson, Vertonghen, De Ligt, Van Dijk, Pique, TAA, Cancelo
PO: De Jong, Bernardo, Fernandinho, Van den Beek, Kante, Eriksen
S/N: Ronaldo, Mane, Aguero, Aubameyang, Messi, Salah, Sterling, Tadic, Ziyech, Hazard
Ostatnio zmieniony 04 lis 2021, 15:35 przez Bakan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Lowrider »

pewien sympatyczny koreańczyk czuje się pominięty
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

Hmmm, może i racja. Dorzucę choć na pierwszy skład nie ma szans.

Jeszcze Mbappe.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 11:28 przez Bakan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: czardi »

Pierwsze dwa porównania z tytułu jak najbardziej poprawne, programów z polskimi ekspertami nie oglądam, to o trzecim się nie wypowiem, pozdrawiam
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

BR: Ter Stegen, Alisson, Ederson
OB: Alba, Robertson, Vertonghen, De Ligt, Van Dijk, Pique, TAA, Cancelo
PO: De Jong, Bernardo, Fernandinho, Van den Beek, Kante, Eriksen
S/N: Ronaldo, Mane, Aguero, Aubameyang, Messi, Salah, Sterling, Tadic, Ziyech, Hazard, Son, Mbappe

W praniu wyszło mi, że wyróżnię 30 zawodników i z tego skleję 11 + ławkę. Zostało jedno miejsce. Lewy? Benzema? Reus? Griezmann? Może jakiś obrońca?
Awatar użytkownika
Homie
Posty: 185
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:20

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Homie »

Klopp > Guardiola?

Tak sobię myślę, czy to już ten moment, w którym można powiedzieć, że Klopp to lepszy trener niż Guardiola, czy jeszcze za wcześnie.
Klopp z zespołu, który zajął 8 miejsce w 4 lata stworzył ekipe której zabrakło 2pkt do wygrania Premier League, do tego wygrana Ligi Mistrzów.
Przy tym wydając 150mln funtów mniej niż Guardiola. W niebieskiej częsci Manchesteru, minimum top 3 od 2010 roku, oprócz sezonu 15/16 gdy zajeli 4 miejsce. Do tego półfinał LM w ostatnim sezonie Pellegriniego. W kadrze City byli zawodnicy typu Aguero, D. Silva, Yaya, KDB, Sterling. Trzech pierwszych to był top ligi, już od wielu sezonów przed Pepem. Podczasz gdy w Liverpoolu grali goście pokroju Benteke i Sakho, a Suarez poszedł do Barcy.

Gdy Guardiola chciał lewego obrońce, to wział Mendyego z Monaco za prawie 60 mln funtów, który pechowo i tak się połamał i Laporte grał na lewej stronie. Klopp gdy szukał obrońcy w 2017, wziął ze Stoke Robertsona za 9mln, który okazał sie kozakiem.
Można powiedzieć, ze Liverpool zaczął wydawać konkretne sumy dopiero w 2018 roku na Alissona, VVD, Fabinho.
Ogólnie kadra City jest, jak na ten moment dużo lepsza. Wypadł KDB, a City nadal wygrywało seriami, gdyby w Liverpoolu wypadł np. VVD, to słabo widzę drużynę Kloppa.

City, 198 pkt w lidze w dwa sezony, do tego puchary krajowe. Liverpool jedno trofeum przez 4 lata, ale jednak to LM.
Po tym sezonie, wszystko wskazuję na to, że przewaga City nad Liverpoolem będzie szybko się kurczyć. W przyszłym sezonie Pep dostaję maila od nadciągającej kupy, że spotkanie jest w spodniach.

Zapraszam do dyskusji, na temat najlepszego trenera.

Jakby co to nie jestem fanem Liverpoolu, ani nie hejtuje Guardioli, bo ten post może się wydawać trochę stronniczy, pozdro!
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2006
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: imo »

Pomijając idiotyczne głosy, że Guardiola przejmuje tylko samograje i w ogóle, to trzeba przyznać, że Klopp robi z dobrych średniaków jebane maszyny, a ze zwykłych kopaczy.. w sumie też maszyny. Różnica kadrowa (konkretnie głębia składu) to coś, co jest jednak decydujące w grze na wielu frontach i stąd Pep ma już tyle trofeów, a Klopp 1 :< Nie wiem, dla mnie mimo wszystko Jurgen > Guardiola, też za atmosferę jaką tworzy zarówno wokół swojej osoby jak i w drużynie ogólnie, jak i mental który wprowadza (patrz: comebacki). Mam nadzieje, ze przyszły sezon sprawi, że będzie za tym przemawiał tytuł PL.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

Będę robił na Ale Brama! klasyfikacje piłkarzy na danych pozycjach jeśli chodzi o sezon 18/19. Mam mega problem na LO i PO.

PO:
1. TAA
2. Cancelo
3. Kimmich

brakuje jeszcze dwóch a pomysłów brak, jakieś sugestie?

LO:
1. Alba
2. Robertson
3. Alex Sandro
4. Alaba

i tu też problem, Tagliafico, Grimaldo, Telles, ktoś inny?
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: TheGreatestGolota »

Jak nie wspomnisz o Regullonie i
Mendym to w sumie nie obejrzę.
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: TheGreatestGolota »

Trzeba też przyznać że hakimi to też melodia przyszłości
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

Uważasz, że Regullion był aż tak dobry, żeby znaleźć się w top5 lewych obrońców?
krul
Posty: 460
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:19

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: krul »

na PO Dani Alves za Copa America
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: TheGreatestGolota »

Bakan pisze: 22 lip 2019, 11:29 Uważasz, że Regullion był aż tak dobry, żeby znaleźć się w top5 lewych obrońców?
Był na tyle dobry że wypierdolilbym Marcelo do emiratow.
Na pewno możesz go dodać jako gwiazdkę a nawet umieścić w tej 5 bo to wcale nie jest kontrowersyjny wybor
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: azar »

niezłe podsumowanie sezonu jak nie jesteś w stanie wymienić 5 prawych obrońców. Mówi Ci coś w ogóle nazwisko Youcef Atai? Oglądałeś w ogóle cokolwiek poza Liverpoolem w lidze i LM? Nie lepiej zająć się czymś o czym masz pojęcie?
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Graf
Posty: 139
Rejestracja: 28 kwie 2019, 9:11

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Graf »

Nie „atai”, tylko atal. Odezwał sie purysta futbolowy, od Ligue 1/PNA
frontkick pisze: cały kraj sie jara poza jedna jedyna wioska nieugietych galów sluchajacych belmondziarza i sentino
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

azar pisze: 22 lip 2019, 13:33 niezłe podsumowanie sezonu jak nie jesteś w stanie wymienić 5 prawych obrońców. Mówi Ci coś w ogóle nazwisko Youcef Atai? Oglądałeś w ogóle cokolwiek poza Liverpoolem w lidze i LM? Nie lepiej zająć się czymś o czym masz pojęcie?
Jestem w stanie wymienić ich nawet 100 ale uważam, że tylko 3, maksymalnie 4 osiągnęło poziom „klasa światowa” i zastanawiam się czy po prostu ktoś nie wypadł mi z głowy bo czasem tak bywa z rzeczami najbardziej oczywistymi. Tak akurat jest w obecnej piłce, że skrzydłowych czy środkowych obrońców na najwyższym poziomie jest całe grono ale już na bokach bywa różnie tym bardziej, że dotychczasowi pewniacy jak Carvajal czy Marcelo obniżyli loty.

Druga sprawa, że tu nie chodzi o hipsterstwo i wymienianie Atala czy innego Dumfriesa tylko sklasyfikowanie ścisłego topu i nie ukrywam, że pewną przewagę mają ci którzy grają w silnych zespołach w europejskich pucharach bo to ma być top5 a nie top20+ talenty z FMa.

Ps: jak coś to tutaj moja 11 sezonu:

https://youtu.be/SRRQUTYmHsA

Ps2. Obszerny ranking również gotowy https://www.facebook.com/77347436303875 ... 16&sfns=mo
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

FIFA podała listę 10 najlepszych w 18/19. Jak zwykle kilka głupot więc postanowiłem o tym napisać: https://www.facebook.com/77347436303875 ... 16&sfns=mo

Wbijać, lajkować, kłócić się ze mną.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

I co, komu ta Złota Piłka? Moim zdaniem mimo wszystko Messi bo to co wyczyniał w tamtym sezonie to czapki z głów, w tym po powrocie z kontuzji też błyszczy. Van Dijk minimalnie obniżył loty a szkoda bo kibicowałem mocno. Lewy oczywiście obiektywnie bez szas ale fajnie jakby się do top3 załapał. Imo:

1. Messi
2. Van Dijk
3. Lewy

A i jeszcze jedno, jak Ronaldo będzie w top3 to ta śmieszna nagroda powinna polecieć na śmietnik. Juve z nim w składzie rozegrało najgorszy sezon od kilku lat, pisałem o tym jakiś czas temu: https://www.facebook.com/77347436303875 ... =n&sfns=mo

+

Złota Piłka? Tylko ślepy patriotyzm i krótka pamięć sprawia, że stawiamy Lewego ponad Messim i Van Dijkiem. Mój felieton, zapraszam:
https://www.facebook.com/77347436303875 ... =n&sfns=mo
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: czardi »

Kolejność jak Bakan, Messi ewenement jak zawsze, najlepsze liczby mimo kontuzji i ciągnięcie tej smutnej jak pizda Barcy kolejny sezon, Van Dijk za LM dla Live i Lewy za jesień.

Klopp Kloppem, ale gościu potrafił po 17. kolejkach Bundesligi zajmować ostatnie miejsce Borussią Dortmund. Consistency Pepowi odmówić nie można jak żadnemu innemu trenerowi.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: badi »

tylko leo messi no kurwa dopóki ten kurdupel będzie biegał po boiskach to nie będzie lepszego piłkarza niż on i tu nie ma nawet co pierdolić więc
d o ż y w o t n i a złota piłka dla tego pana
ODPOWIEDZ