Formuła 1 / motorsport

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

2022 Formula 1 World Champion

Verstappen
21
47%
Hamilton
4
9%
Leclerc
14
31%
Perez
1
2%
Russell
1
2%
Sainz
1
2%
?
3
7%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Rozpierdalator »

No to niezły rozpierdol w Renault będzie. Nie wierzę, że to może się udać.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: crbn »

Jutro z rana kolejny gruby news ma wjechać. Stawiam, że coś związanego z Mercedesem/Aston Martinem, może Wolff przechodzi do tego drugiego, skoro już ma akcje tam kupione?
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11709
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: FLoo »

co to znaczy ma wjechać? Kto tak twierdzi?
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: kuszmen »

Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: crbn »

Spoiler
Ten sam gość jako pierwszy informował o odejściu Vettela z Ferrari.
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11709
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: FLoo »



ja się nie jaram, ale co kto lubi. i tak nic z tego nie wyjdzie, tak jak nie wyszło w McL
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3938
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: wrubel »

now we can fight
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

*can't XD

Ocon R.I.P. Nando nie bierze jeńców :lol:
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9067
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: genocidegeneral »

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... Ixdct.html
Grand Prix Toskanii: Mugello - 11-13 września
Grand Prix Rosji: Soczi 25-27 września
Obrazek
Awatar użytkownika
f0rsaken
Posty: 704
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:39
Lokalizacja: wm

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: f0rsaken »

mogę gdzieś znaleźć całe nagrania z weekendów F1?

generalnie chodzi mi o obejrzenie w całości dzisiejszych kwali, które ominąłem XD
6
Obrazek
lygrys pisze: 04 lis 2023, 14:29zawszę piszę tak by nie było przypału.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9682
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: potter »

http://allgoals.info/index.php?/forum/988-sezon-2020/

Tutaj koleś wszystko wrzuca, więc i kwale pewnie wlecą.
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: crbn »

FIA uznała protest Renault, jak dzięki temu Racing Point będzie musiało bolid sprzed roku przywrócić to :bowdown: :bowdown: .
Obrazek
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Oprotestowane zostały tylko niektóre elementy, a nie cały bolid. Dokładnie chodzi o kanały hamulcowe które zostały wzięte od RP i Mercedesa do analizy FIA.

Wyścig ciekawy, Ferrari G R A N D E, Lando znowu błyszczy, Max niestety nie dał rady ale za jazdę do samego końca bok w bok z Bottasem :bowdown: się należy. Hamiltoniarz bije kolejne rekordy, daje ładnie w kwali i w wyścigu. Stroll do pieca :bag:


e: gdyby Renault ogarnęło team order na rzecz Daniela to możliwe że Australijczyk skończyłby wyżej
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: crbn »

Akurat Ricciardo nie potrafił wyminąć Ocona przez kilkanaście kółek, mimo że miał DRS co okrążenie na nim. Wcale tam się nie wydawało, żeby Daniel był dużo szybszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

To że Daniel nie wyprzedził go na jednym czy dwóch kółkach nie znaczy że był wolniejszy. Był szybszy natomiast nie mógł zbudować na tyle dużej prędkości by wyprzedzić go od razu co wynika z wielu czynników, z punktu widzenia zespołu jest to blokowanie szybszego kolegi. Gdyby wleciał team order to Ricciardo miałby szansę zbliżyć się do zawodników przed Oconem, przyoszczędziłby również opony co finalnie mogło się przełożyć na wyższe punkty.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: crbn »

Ale Daniel za nim nie jechał przez dwa kółka, wydaje mi się, że przez 10-15 raczej. Rozumiem, że w takiej sytuacji ciężko się wyprzedza kolegę z teamu, bo może się zdarzyć jak w przypadku Ferrari, ale tu nie było widać, że by Ricciardo był dużo szybszy po prostu.
Obrazek
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Był szybszy co było widać i było wiadome że w końcu Australijczyk wyprzedzi, sama różnica między Midami, a Softami to jakieś 0.5 sekundy - dosyć dużo, a mimo tego Ricciardo siedział Francuzowi na ogonie. Gdy go wyprzedził to za chwilę odjechał czym tylko potwierdził że miał lepsze tempo bo nie było już kontry ze strony Ocona bo brakowało prędkości, zespół widzi to znacznie wcześniej na telemetrii, po czasach i mógł ingerować.

Dla porównania McLaren doskonale zrozumiał sytuację jaka stała się pod koniec wyścigu. Carlos stracił tempo (lewe tylne koło było powodem) i poszedł team order bo Lando dysponował znacznie szybszym tempem. Gdyby Hiszpan się bronił i tak pewnie zostałby wyprzedzony - podobna sytuacja co z Oconem, dzięki temu że zespół zaingerował, to Lando nie stracił czasu na walkę z kolegą, zaoszczędził opony i mógł cisnąć dzięki czemu udało się dogonić Daniela, Lance'a, Serchio i jeszcze ich wyprzedzić.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
bsergio
Posty: 413
Rejestracja: 10 maja 2019, 0:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: bsergio »

crbn pisze: 12 lip 2020, 21:44 FIA uznała protest Renault, jak dzięki temu Racing Point będzie musiało bolid sprzed roku przywrócić to :bowdown: :bowdown: .
Ciekawe to będzie. Tzn uznała w sensie "zaakceptowała go jako formalnie prawidłowy i przekazała do dalszego procedowania", czyli jeszcze żadne decyzje nie zapadły, poproszono Merca o dostarczenie czesci z 2019 do porównania, ale podoba mi się taktyka - znaleźć części, których nie widać na zdjęciach szpiegowskich z 2019, podważyć ich legalność i niech RP udowadniają że sami to zaprojektowali. Jak się okaże, że część jest przypadkiem taka sama jak w Mercedesie to może być problem :)
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: crbn »

I dobrze, przypominam, że RP sprzedało się na bodaj Renault sezon temu, przez co obaj kierowcy zespołu zostali zdyskwalifikowani. Snitches get stitches. :joint:
Obrazek
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Łąsą »

myślę, że toto wolff i lawrence stroll nie są na tyle głupi, żeby nie zabezpieczyć się na tę ewentualność
jakaś recepta mordo tej?
ODPOWIEDZ