Formuła 1 / motorsport

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

2022 Formula 1 World Champion

Verstappen
21
47%
Hamilton
4
9%
Leclerc
14
31%
Perez
1
2%
Russell
1
2%
Sainz
1
2%
?
3
7%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 897
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Sergiusz »

jaktosieslizga oczywiście rzuci rękawice liczę na tak emocjonujący sezon jak poprzedni
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Rozpierdalator »

De besta kwalifikacje :bowdown:
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: koxefer »

Wow bottas 6 w alfie
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1787
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: the badman »

Ja jebie, jak lubię F1 to nigdy nie skumam tej zasady o SC. Dziś się fajnie oglądało do momentu aż wjechał safety car. Masz taktykę, budujesz przewagę i kurwa jakiś lamus z 18 pozycji się rozjebie i zaczynasz wyścig praktycznie od nowa. To jakby w meczu pilkarskim było 4-0 i wbiegłby kibic albo by była długa kontuzja i po tym by zaczynali od 1-0 albo i 0-0. No niemiłosniernie mnie to wkurwia i się odechciewa oglądać, mogliby to jakoś rozwiązać a tak to losowość gorsza niż w skokach.

A jeszcze jak jest SC to se legalnie wymieniasz opony a dublowani wracają +1 do okrążenia, w chuj logika. To na chuj ta taktyka
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Rozpierdalator »

Ty to jest Civic?
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: strandmon »

dla mnie to jeden z fajnieszych aspektow tego sportu, wydajesz miliardy na milisekundy a potem i tak dostajesz na jazwe od losu
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: moxxi »

Rozpierdalator pisze: 20 mar 2022, 18:03 Ty to jest Civic?
Chuja tam, silnik z civica (v-tec ofc) nigdy by czegoś takiego nie zrobił
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11685
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: FLoo »

Vettel nie pojedzie znowu
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: genocidegeneral »

jacyś tutsi i hutu szczelają rakietami w zakłady aramco niedaleko toru
Obrazek
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Rozpierdalator »

Obrazek :huh:
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
f0rsaken
Posty: 704
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:39
Lokalizacja: wm

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: f0rsaken »

GP Mariupola, czekamy
6
Obrazek
lygrys pisze: 04 lis 2023, 14:29zawszę piszę tak by nie było przypału.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6876
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4802
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: badi »

no fajnie się zapowiada wizualnie, ciekawe jak sam wyścig czy przypadkiem nie będzie to procesja
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1588
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

ale nudny ten tor będzie, nitka jak dla mnie kompletnie nieciekawa
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4802
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: badi »

a oglądacie i lubicie cezarego gutowskiego? bo ja oglądam i bardzo lubię
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1588
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

to ten co ma kompleks roberta? XD
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9667
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: potter »

badi pisze: 31 mar 2022, 15:58 a oglądacie i lubicie cezarego gutowskiego? bo ja oglądam i bardzo lubię
ja vloga nie, ale w Pol Position wypada świetnie, zresztą Aldona też daje radę, jeno Pol mnie wkurwia i ciągłe pytania od jego multikont
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1521
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: insane »

na yt lubie wlaczyc jermakowa, a aldona kiepsko prowadzi dyskusje w studiu elevenf1 i wkuriwa mnie jej glos oraz aparycja
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1588
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Kanały YT i social media związane z F1 warte śledzenia:

YT:
>Budnik i Pokrzywiński - najpopularniejszy podcast o F1, regularne podsumowania wyścigów, kwali, nowinek. Do tego retro podcasty, gdzie chłopaki opowiadają o aferach takich jak crash gate, indy gate, o sezonach np. 2009, o postaciach np. Bernie Ecclestone, o zespołach np. RBR - gratka dla osób które nie oglądały F1 wtedy.

>Echa Padoku - krótki format prowadzony przez Daniela Białego, najczęściej podsumowuje kwalifikacje, wyścigi, bardziej istotne zmiany techniczne. Czasem trafiają się filmy dotyczące omówienia jak działa np. kierownica w bolidzie.

>Maciej Jermakow - w zasadzie to co wyżej, z tych trzech kanałów każdy trochę inne podejście ma do F1, więc te materiały nie zawsze się powtarzają, padają różne komentarze dotyczące tej samej sytuacji.

>Chain Bear - anglojęzyczny kanał, traktujący o nowinkach technicznych F1, można znaleźć tam filmy tłumaczące jak działa np. undercut, DRS, SC, VSC itd. nawet jak ktoś jest słaby w angielski to filmy mają często animacje i napisy więc idzie ogarnąć.

>>Winning Engineering - polski kanał dotyczący technicznej strony F1, quality content, niestety filmy wrzuca rzadko, mimo wszystko warte śledzenia jeśli kogoś interesuje strona techniczna F1.

Strony:
>ParcFer.me - założycielami są wspomniany Budnik i Pokrzywiński, strona dotycząca głównie F1, ale można tam znaleźć też artykuły dotyczące juniorskich serii F2 i F3, oraz Formuły E i wyścigów długodystansowych takich jak WEC czy ELMS. Ta strona to nie tylko newsy czy podsumowania wyścigów i kwalifikacji, trafiają się artykuły traktujące o nowinkach technicznych np. zasada działania zawieszenia pull i push rod w bolidach, czy artykuły o historiach kierowców, walce o tytuł w 2010 roku, historie dotyczące grand prix i wiele więcej.

>Cyrk F1 - blog o F1, są tam newsy ale również statystyki, artykuły dot. uzyskania superlicencji, charakterystyki torów, analizy kwalifikacji itd.

Twitter, czyli najlepsze źródło gdy nie wiesz co się dzieje na torze:
>Budnik, Pokrzywiński, Jermakow, Echa padoku, Karol Cyrk F1 - profile wyżej wymienionych, często można trafić na jakiś krótki komentarz dot. tego co się dzieje lub działo podczas wyścigu. Do tego jeszcze Mikołaj Sokół.

>Patryk Sokołowski - Polski inżynier pracujący dla McLarena, czasem wrzuci jakiś komentarz dotyczący technicznych rzeczy.

>F1_Passion&job - Polak, prawdopodobnie pracujący dla HPP Mercedesa, ma dużo informacji dotyczących właśnie tego zespołu, oraz to on pod koniec zeszłego sezonu pisał jako jeden z pierwszych na temat odkręcania manetki w silnikach Merca,

>Aleksander Ginter - autor piszący artykuły dla ParcFer.me, na TT również wrzuca swoje techniczne analizy, które nie zawsze kończą jako artykuł.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1421
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: ffeee »

To ja jeszcze podrzucę kanał KYLE.ENGINEERS, koleś jest byłym inżynierem aerodynamiki w Mercedesie i wyjaśnia jak działa aero poszczególnych bolidów w tym roku
ODPOWIEDZ