Formuła 1 / motorsport

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

2022 Formula 1 World Champion

Verstappen
21
47%
Hamilton
4
9%
Leclerc
14
31%
Perez
1
2%
Russell
1
2%
Sainz
1
2%
?
3
7%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »

Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 14:23 przez instinkt, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Formuła 1

Post autor: ketiovv »

Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Formuła 1

Post autor: gogi »

pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Formuła 1

Post autor: ketiovv »

Spoiler
gogi pisze: 18 kwie 2019, 13:23
zaśmiane, mogli jeszcze to wstawić na końcu
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Formuła 1

Post autor: cukier »

Proszę o opinie ekspertów na temat występów Kubicy. Nie do końca jestem zainteresowany formułą, aczkolwiek widziałem masę memów.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Formuła 1

Post autor: Sidd »

Na nic szczere chęci, z gówna batu nie ukręcisz. Kubica jedzie autem, które jest wręcz z innej, niższej klasy wyścigowej. Gdyby jechał w drużynie typu Renault czy Alfa Romeo spokojnie liczyłby się w wyścigach. Tak przynajmniej czytałem, nie jestem ekspertem
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Formuła 1

Post autor: cukier »

Czyli w sumie dużo się nie zmieniło w mojej wiedzy bo o słabszym aucie czytałem. Myślałem, że pojazdy są zbliżone do siebie i głównie liczą się umiejętności kierowcy. Człowiek uczy się całe życie.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Formuła 1

Post autor: Sidd »

Powiedzmy że są zbliżone, poza tymi od Williams F1, w którym jeździ Robert
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11613
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1

Post autor: FLoo »

Ponad to jego kolega z teamu ma lepszy bolid niż on :)
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1

Post autor: instinkt »

wyścig w Chinach był słaby, ale ta akcja :bowdown:
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Formuła 1

Post autor: Artazz »

cukier pisze: 18 kwie 2019, 13:33 Proszę o opinie ekspertów na temat występów Kubicy. Nie do końca jestem zainteresowany formułą, aczkolwiek widziałem masę memów.
Póki co popełnił jeden ewidentny błąd - w trakcie swojego najszybszego okrążenia kwalifikacji w Australii na wyjściu z zakrętu dotknął ścianę i złapał gumę. Jeśli jego bolid jest faktycznie wolniejszy niż ten Russella, to poza wspomnianym incydentem nie ma się do czego dojebać, kończy wyścigi bez żadnych przypałowych akcji na koncie, zaliczył bardzo dobry start w drugim wyścigu sezonu, a kwale w Bahrajnie i Chinach z kolegą z zespołu przegrał zupełnie minimalnie, o cztery i dwie setne sekundy, co w obliczu posiadania gorszego sprzętu można by było uznać jako plus.

Całkiem chyba szanowany dziennikarz - Mark Hughes - po GP Chin napisał, że na piątek w Chinach zamienili się pewnymi częściami i od razu poskutkowało to lepszymi czasami Kubicy od Russella. Tutaj jego artykuł z dosyć dokładną analizą sytuacji Roberta na początku sezonu (z tym, że został on napisany jeszcze przed ostatnim weekendem wyścigowym).

Problem jest taki, że jeżdżąc tą taczką, to nawet jeśli jest relatywnie szybki, nie ma szans, żeby dostał się do lepszego teamu, tym bardziej jeśli Williams nie dostarczy obu kierowcom jednakowej konstrukcji już niebawem.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1

Post autor: instinkt »

wyścigi z rana jak śmietana
Super Formula to seria najbardziej zbliżona do F1
ściga się tu paru gości którzy mieli już okazje jeździć w F1 jak Kobayashi czy Nakajima
paru aspirujących jak Ticktum, Markelov czy młody Newey (syn głównego projektanta Red Bulla)
oraz masa kozackich japońców w tym Naoki Yamamoto - 30 latek, zeszłoroczny zwycięzca tej serii oraz serii GT500 (w parze z Jensonem Buttonem), czyli 2 najbardziej prestiżowych japońskich serii wyścigowych (bardzo możliwe że chłop dostanie testy w Toro Rosso pod koniec sezonu i jak dalej będzie taka chujnia z kierowcami w szeregach redbyków to wbije na jeden z foteli bo jest kozakiem no i Honda by chciała mieć swojego chociaż jednego)
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: instinkt »

onboard z symulatora przedstawiający pętle toru w Wietnamie który zadebiutuje w przyszłym roku
troche taki średni, ta prosta to :lol:
chociaż ta ostatnia sekcja nie najgorsza
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: gogi »

Dziesięć minut po starcie sesji George Russell najechał na pokrywę studzienki zmierzając w kierunku trzeciego zakrętu. Poluzowana osłona doprowadziła do poważnych uszkodzeń podłogi bolidu. Potwierdziła to później w rozmowie z telewizją Sky wiceszefowa Williamsa - Claire Williams.

Porządkowi oraz FIA przystąpili do inspekcji studzienek. Początkowo informowano o tym, że restart sesji zostanie znacznie opóźniony. Szybko okazało się jednak, że trening nie zostanie wznowiony.

Podczas powrotu do alei serwisowej laweta przewożąca bolid Russella laweta zahaczyła dźwigiem o przebiegający nad torem tymczasowy most, uszkadzając układ hydrauliczny wysięgnika. Zaczął z niego wyciekać olej, który spadał wprost na osłonę silnika konstrukcji Williamsa.






płaczę ze śmiechu, to będzie cudowny weekend
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: Sidd »

Już myślałem, że zabrakło mu paliwa...
...w Baku
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: LeeSu »

Nic już mnie nie zdziwi
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: Sidd »

Niech Instinct zrobi ankietę, co jeszcze przytrafi się Williamsowi w tym sezonie
Wykończenie silników @1,3
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11613
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: FLoo »

Przecież takie akcje na torze ulicznym to normalka, pech ze trafiło na Williamsa
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: crbn »

Że co? xD Niezabezpieczone studzienki to normalka?

Warto dodać, że z tego pojazdu, co przewoził bolid Williamsa i zahaczył o most, zaczął cieknąć olej. Tak, na bolid. :lol:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11613
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / i inne serie wyścigowe

Post autor: FLoo »

Tak, takie rzeczy się zdarzają. W Monaco tez.
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ