Formuła 1 / motorsport

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

2022 Formula 1 World Champion

Verstappen
21
47%
Hamilton
4
9%
Leclerc
14
31%
Perez
1
2%
Russell
1
2%
Sainz
1
2%
?
3
7%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
NSX
Posty: 2683
Rejestracja: 12 lip 2019, 21:23
Lokalizacja: garaż Jasnego

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: NSX »

#23 pisze: 25 kwie 2022, 12:23 Aero to w zasadzie nie jest tak duży problem u Mercedesa, najwięcej stracili mocy przez przejście na nowe mieszanki paliw. Ferrari za to mocno zyskało, widać to po każdym teamie z silnikiem czerwonych, podobnie z resztą u klientów Mercedesa - stracili dużo.

e: Sam wyścig, nuda. Trochę walki na początku i procesja. Bolidy teraz mogą bliżej siebie jechać, ale co z tego. Taki Hamilton miał +0.3 za Gaslym na początku prostej, ale tylko wyjeżdżając ze slip streama tracił tyle, że nie był w stanie wyprzedzić. Imola chujowy tor, może ikoniczny ale nadal nie nadający się do obecnej F1, w zasadzie tylko jedno miejsce do wyprzedzania i tyle. Co do deszczu, to klasyka - będzie za 10 kółek, może się do lipca doczekamy...
z Aero tez maja troche problemow, Russel przeciez urawal linke podczas treningu, ktora trzyma podloge zeby nie falowala i nie wiem czy wlasnie nie podnosza lekko bolidu przez to

a Ham nie mogl wyprzedzic Gaslyego, bo mial DRS caly czas za Albonem albo Oconem, oni sobie caly czas tam jechali we 3 jak pociag :)
oyama pisze: 22 paź 2022, 20:13boli was wielki King Sento
JEŚLI JESTEŚ TAKA PIĘKNA TWOJA DUPA WIELKA
TWERK TWERK SUKO RÓB TWERK
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6880
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

NSX pisze: 25 kwie 2022, 15:56 z Aero tez maja troche problemow, Russel przeciez urawal linke podczas treningu, ktora trzyma podloge zeby nie falowala i nie wiem czy wlasnie nie podnosza lekko bolidu przez to
No mają, ja tego nie neguję, zwracam uwagę że głównym problemem jest w Mercedesie moc, to widać po tym zespole jak i po klientach gdzie każdy zespół z silnikiem Merca stracił. Przede wszystkim muszą uporać się z silnikiem, większa moc = lepszy balans aero.
NSX pisze: 25 kwie 2022, 15:56 a Ham nie mogl wyprzedzic Gaslyego, bo mial DRS caly czas za Albonem albo Oconem, oni sobie caly czas tam jechali we 3 jak pociag
Podałem przykład Hamiltona bo to on miał podwójny slipstream, więc miał największe szanse na wyprzedzenie, jednak w przypadku Gaslyego było dokładnie tak samo. Gdy tylko zabierał się za Albona i wyjeżdżał ze strugi to tracił. Nadal jest ciężko wyprzedzać gdy nie masz dużego zapasu mocy. Nowa koncepcja aero pozwala na jechanie bliżej siebie ale nadal silnik ma większe znaczenie, a takie tory jak Imola jeszcze bardziej uwypuklają ten problem.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: koxefer »

większa moc = lepszy balans aero
no zwiekszenie mocy im chyba za bardzo nie pomoze?
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Wcale XD
Wszystkie zespoły z silnikiem Mercedesa odstają, sam Mercedes mówił o tym, że przejście na nowe mieszanki paliwa są problematyczne i stąd deficyt mocy. Moc nie rozwiąże wszystkich problemów, ale otwiera furtkę do lepszego wyważenia bolidu. Wystarczy sobie popatrzeć na zeszły sezon jak Hamiltonowi odkręcili manetkę w Brazylii na torze gdzie aero ma duże znaczenie, zwiększyli moc i mogli dorzucić większy docisk co przełożyło się na szybkość na prostych i w zakrętach.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: koxefer »

No tak, zwieksza docisk i beda musieli jeszcze bardziej zwalniac w zakretach przez wibracje
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Te wibracje są związane z porpoisingiem, a ten wynika bezpośrednio z niskiego prześwitu samochodu. Można podnieść nieco samochód i dorzucić więcej docisku na skrzydła, żeby zniwelować efekt wibracji i jednocześnie nie tracić aż tyle docisku. Z resztą Mercedes już to próbował robić na testach, ale nie przez podnoszenie samochodu, a wycinanie części podłogi, co też zmniejsza docisk i podskakiwanie.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: koxefer »

Patrzac na gps z quali w Imoli Hamilton stracil 90%+ czasu do Verstappena na zakretach. Wedlug mnie wlasnie nie sa w stanie zniwelowac morświniowania (xd) bez rozwalania osiagów do konca, bo gdyby mogli to juz by to zrobili.

Ktos z Ferrari normalnie przyznal, ze rozwijali aero w tym samym kierunku co Mercedes, ale ogarneli w czasie, ze to nie bedzie dzialac.
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11712
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: FLoo »

Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: badi »

zajebisty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11712
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: FLoo »

Alonso to najbardziej przehajpowany kierowca ever, taka opinia. Typ zdobył SZESNAŚCIE lat temu majstra i to by było na tyle.
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9069
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: genocidegeneral »

Leclerc x Monaco
Spoiler
Obrazek
nowe, nie znałem
Obrazek
Awatar użytkownika
happening
Posty: 64
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:45

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: happening »

Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: koxefer »

no to wracamy do team orders
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6359
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: zemsta1camzata »

pies na łańcuchu
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3947
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: wrubel »

bardzo dobrze, uspokoili meksykanina kontraktem i teraz HAHA YES BOIZ gładko po drugiego majstra pozdrawiam
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

W zasadzie to dobrze i nie chodzi tutaj o Mercedesa, a o bezpieczeństwo kierowców. Kiedy siedzisz w samochodzie, nisko, przypięty pasami, a zawieszenie jest cholernie twarde to porpoising oddziałuje również na ciało kierowcy, to objawia się później bólami pleców, karku, mięśni, ale przede wszystkim może prowadzić do CTE (nie musisz się lać po mordzie by w późniejszym swoim życiu mieć objawy tej choroby), sporty takie jak NFL, czy saneczkarstwo to dowody na to, że problem może występować. Choć F1 jest pełna przeciążeń, od wypadków, przez hamowania, do przyspieszania - które też generalnie nie są zbyt zdrowe, to w przeciwieństwie do innych sportów, ma narzędzia by minimalizować ryzyko i zwiększać bezpieczeństwo kierowców. Dobrze, że FIA zaczęła coś działać w tym kierunku. Pytanie tylko jakie będą wnioski i czy dojdzie do zakazania ustawiania bolidów w taki sposób jak robi to Ferrari i Mercedes, czy może będzie od górne systemowe rozwiązanie.

e:


Czyli będzie parc ferme po FP3, Red Bull już wygrał WCC i WDC, można się rozejść.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9069
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: genocidegeneral »

juri vips canceled, na strimie rzucił n-wordem, a kolor różowy nazwał pedalskim
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6880
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »


:lol:
ODPOWIEDZ