Małysz vs Stoch

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

za kim jesteś

Małysz
73
63%
Stoch
42
37%
 
Liczba głosów: 115

oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Małysz vs Stoch

Post autor: oyche »

super sprawa, że mamy wśród rodaków dwie niekwestionowane legendy dyscypliny, niby nie powinno się robić takich zestawień przed końcem kariery, ale z drugiej strony pierwszego stycznia stoch zaliczył 349. konkurs w pucharze świata, czyli tyle ile miał małysz jak odchodził na emeryturę, więc pretekst jest

staty z wiki
Małysz
Obrazek
Stoch
Obrazek
staty w pucharze świata
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
ja głosuję na Małysza, miał lepszą konkurencję, absolutnie zdominował swoich wrogów na 3 lata (sic!), no i nie oszukujmy się, nikogo nie obchodzi olimpiada, przynajmniej nie w tej dyscyplinie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: przedszkolanek »



Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
ale stoch fajniejszy chłopak z pyska i ma ładniejszy akcent
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: boixos »

Stoch imo jeszcze ma coś do zrobienia, na zwycięstwa w PŚ pewnie Małysza przegoni, ale brakuje mu smoczych kul i mistrzostw świata
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: czardi »

Nie no Igrzyska najważniejsze jednak dla sportowca, ale Kule Czakry daleko nie są, na trzecim miejscu mam MŚ, a później reszta turniejów. Stoch nadrabia z nawiązką w najważniejszej kategorii, w dwóch kolejnych odstaje i resztę startów ma lepszą (T4S), imo blisko remisu obecnie, ale Kamilek jeszcze ostatniego słowa nie powiedział.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: boixos »

igrzyska to są randomowe 2 konkursy co 4 lata, które może wygrać jakiś lars bystoel, poziom przypadku dyskwalifikuje te zawody
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: czardi »

No to liczy się tylko Puchar Świata i na upartego T4S jak 8 skoków to już wystarczająca ilość, Janek Ahonen GOAT
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10152
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: wujot »

Trudne pytanie, serio. Sercem wiadomo Małysz, strasznie się jarałem za dzieciaka. Rozumem jednak za Stochem, trochę już wygrał ważnych zawodów.
Dla obu panów :bowdown:
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: ebismolarek »

Oczywiście Kamil Stoch
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: serwus »

1. nykanen
2. stoch
3. małysz
4. schlierenzauer
5. weissflog
6. ahonen
7. ammann
8. morgenstern
9. schmitt
10. goldberger / hannawald

tak to wygląda
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: szpilman »

Oczywiście, że fenomen socjologiczny Adam Małysz, warunki treningowe i zaplecze jakim dysponowali polscy skoczkowie w tamtych czasach to nawet nie ma co porównywać do dzisiejszych :lol: zrzutka mieszkańcow na transport dla Małysza by ten djechał na zawody, albo spanie w jednym łożku z engelem w jakimś hoteliku na turnieju. Stoch nawet jak będzie napierdalał jak Noriaki Kasai i przytuli jakieś medale to nie zbliży się do legendy zjadacza bułki z bananem.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: samir »

ja napiszę post po zakończeniu sezonu, ale mam już swój typ
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: jajca »

Małysz to fenomen socjologiczny, człowiek rzetelny, solidny, posłaniec wielkich wiadomości, wielkiej nadziei itd. itp.
Uosobienie polskich cech narodowych, wąsy i kompletna bezpłciowość oraz beztreściowość jego wywiadów.
Nad jego wersami o dwóch równych skokach unosił się duch Kazimierza Górskiego.
Wzniecenie Małyszomanii jako polskiego odpowiednika Beatlemanii. Legendarna bułka z bananem.
Jego wizerunku nie złamała nawet niechęć do kościoła katolickiego i kontrowersyjne określenie się jako luteranin.
Wypromował Apoloniusza Tajnera, który kiedyś zapytany, czemu Małysz przestał dobrze skakać odpowiedział "ja nawet nie wiem, czemu zaczął", a wikipedia określała go jako "polski trener i kombinator"
Spoiler
Obrazek
A Stoch? parę razy daleko skoczył na nartach, pewnie mało kto go poznaje na ulicy.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: mario995 »

Nie da się wybrać, za bardzo szanuję obu, żeby jednego z nich faworyzować :D Na swoje czasy obaj są wielcy
Fakt, że takiego szału jaki wywołał Małysz nie wywołał chyba żaden sportowiec w Polsce po 1989 roku i to jest naprawdę wyjątkowa rzecz. Powiedziałbym nawet, że w dzisiejszych czasach to już praktycznie niemożliwe, żeby powtórzyć coś takiego
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: potter »

Imo na teraz jeszcze Małysz, ale Stoch jeszcze ma parę lat przed sobą i może przebić wąsacza.
Awatar użytkownika
Mizter
Posty: 196
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:46

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: Mizter »

hajpu jak Małysz najpewniej nie będzie miał już żaden sportowiec w Polsce, a czysto sportowo podzieliłbym to w taki sposób:

tier 1 KK + IO
Małysz 4 < Stoch 5

tier 2 TCS + MŚ

Małysz 5 > Stoch 4

pozostałe turnieje, liczba wygranych w Pucharze Świata na prawie równym poziomie, więc minimalnie ale Stoch jest dla mnie wyżej, ale dlatego, że IO i KK są dla mnie ważniejszymi wygranymi. No i Kamil z Zębu jeszcze może coś do tej puli dorzucić. kozak na maksa
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: mario995 »

No właśnie, jak sądzicie, jak długo Kamil jeszcze będzie chciał skakać? Pożegnanie po sezonie olimpijskim 2021/2022?
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: aleksy »

każdy kto zagłosował na stocha niech po prostu usunie konto, ok?
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: oyche »

ci co głosują na stosziego to pewnie ludzie <23 lat i patrzą na małysza jak ja na jakiegoś dejnę
natnael
Posty: 55
Rejestracja: 23 sty 2020, 17:52

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: natnael »

skoki na przelomie er malysz/stoch tak bardzo sie zmienily ze nie ma co rozkminiac sztywno kto byl od kogo lepszy, malysz przez 3 lata bez przerwy rozpierdalal konkurencje (nie byle jaka), a stoch od 10 lat walczy o tytuly na kazdej imprezie i jest stabilniejszy. imo osiagnieciami sa okolo remisu ale jeszcze troche czasu dajmy kamilowi i mysle ze kazdy zgodnie stwierdzi ze gablotka stocha>gablotka malysza, choc oczywiscie chyba juz sie nie powtorzy zeby jakikolwiek sportowiec tak polaczyl polakow jak legendarny wasacz.
w ogole malysz i stoch sa troche jak maradona i messi w argentynie, jeden wazniejszy z wplywem na kulture narodu choc skillsowo obaj potwory
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: oyche »

dla mnie peak>longevity
ODPOWIEDZ