Małysz vs Stoch

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

za kim jesteś

Małysz
73
63%
Stoch
42
37%
 
Liczba głosów: 115

Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: Denar »

Za Adasia żyłem życiem zastępczym. Sukcesy Stocha cieszą, jednak nie mają tego ładunku emocjonalnego który powodował że Małysz stał się największym z Polaków, zaraz za JP2. To były zupełnie inne skoki narciarskie, podobnie jak aktualna F1 vs ta za czasów Kubicy.
Nawet jeśli Stoch we wszystkich liczbach przegoni Adama to i tak sercem pozostaję #teamMałysz
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4656
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: scam_sakawa »

czardi pisze: 09 sty 2021, 22:51 Nie no te pojedyncze zawody to w chuju wszyscy mają, dlatego Polacy olali Puchar Świata w Rosji, by się lepiej przygotować do jakichś lotów w Planicy o prestiżu dwa razy mniejszym od MŚ i cztery razy mniejszym od Olimpiady, która jest raz na cztery lata, a nie co dwa jak MŚ, masz wieczną chwałę, bo to najważniejsza impreza i marzenie każdego sportowca, no i emeryturkę olimpijską xd

Ale ogólne założenie rozumiem i się zgadzam po części, dla mnie długowieczność w sporcie najważniejsza i zarówno Stoch, jak i Małysz to jedni z najlepszych w tym fachu, ale Kamil, który wygrywał konkurs przez 11 lat z rzędu, no i idzie po dziesiąte TOP10 z ostatnich jedenastu sezonów, to ewenement (tutaj szapoba Pan Ahonen, szef :bowdown: ), jednak Adaś miał trochę gorsze sezony za sobą w międzyczasie. Wiadomo, że Stochowi brakuje tej jednej Kuli (no i 4>>2 i nawet z tym nie handluję), co by już bez żadnych wątpliwości był brany do TOP3 ever, ale właśnie idzie po szóste TOP3 przy pięciu Małysza, TC4 3vs1, złota olimpijskie wiadomix, dlatego dla mnie jak już wcześniej wspominałem, koło remisu między tymi dwoma legendami, ale Kamilek jeszcze rucha Granulaty i skacze po 140, także piłka po jego stronie.
+1
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: Shpaner »

Zasadnicze pytanie jakie trzeba sobie postawić czy oceniamy tylko sukcesy sportowe czy całokształt i to że Adam wywołał kurcze movement.
Awatar użytkownika
Mizter
Posty: 196
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:46

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: Mizter »

jeśli mielibyśmy oceniać całokszałt to Małysza nie przebije nikt nigdy, 14mln ludzi przed telewizorami w 2002 roku to jakaś abstrakcja, więc sądze ze z założenia oceniamy osiągnięcia sportowe, które według mnie są delikatnie na korzyść Stocha. Z poziomu fotela można przeceniać wartość jednego konkursu na olimpiadzie, ale oczywiście jest to top tier impreza pod która ustawiasz cały cykl treningowy. Sezon trwa, Kamil ma przed sobą MŚ, walka o KK nadal trwa także wierze ze tu się jeszcze coś zmieni
slkt
Posty: 557
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:09

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: slkt »

czardi pisze: 09 sty 2021, 22:51 Nie no te pojedyncze zawody to w chuju wszyscy mają, dlatego Polacy olali Puchar Świata w Rosji, by się lepiej przygotować do jakichś lotów w Planicy o prestiżu dwa razy mniejszym od MŚ i cztery razy mniejszym od Olimpiady, która jest raz na cztery lata, a nie co dwa jak MŚ, masz wieczną chwałę, bo to najważniejsza impreza i marzenie każdego sportowca, no i emeryturkę olimpijską xd
Ale ja nie odbieram Olimpiadzie prestiżu. Totalnie uważam, że to zajebista impreza, ale nie jest żadną formą weryfikacji jakości i poziomu zawodnika w tak L-O-S-O-W-E-J dyscyplinie sportu jak skoki narciarskie.

Olimpiada jest dobrą formą weryfikacji poziomu w normalnych dyscyplinach, a nie tej jebanej loterii na śniegu. Dajmy na to mamy normalną dyscyplinę typu np bieg na 100m i mamy rok 2010. Może się zdarzyć tak, że Bolt nie wygra zawodów, ale wówczas wygra Tyson Gay, a jak nawet nie wygra on, to wygra Asafa Powell. W skokach może się zdarzyć tak, że nie wygra Stoch, ani Prevc, ani Schlierenzauer, ani jebana pierwsza pięćdziesiątka poprzedniego sezonu, tylko wygra Krzysztof Biegun(rel 2013).

Można by też policzyć odchylenie standardowe zajmowanych pozycji przez dowolnego skoczka z czołówki typu Stoch, ale mi się nie chce. Gość jest najlepszym skoczkiem ostatnich lat, a jednak zdarzało mu się zająć miejsce 38., 36., 27. i od chuja miejsce poza pierwszą dziesiątką w ciągu 5 ostatnich sezonów. A czy on w którymkolwiek z tamtych momentów był poza najlepszą 10. skoczków? No nie sądzę. Dość powiedzieć, że będący w życiowej formie Stoch w sezonie 2017/18 po wygraniu 4 konkursów TCS w następnych dwóch zajął miejsce 21. i 38. Niby odpuścił te konkursy(38. miejsce to Zakopane)? Nie odpuścił, tak się po prostu zdarzyło, bo ten sport jest L-O-S-O-W-Y i skrajną głupotą jest wyciąganie wniosków na podstawie pojedynczych zawodów, a nie ma różnicy między konkursem PŚ, a konkursem Olimpijskim - oba są tak samo losowe. MŚ w Seefeld w 2020 też dobra weryfikacja xD

No i idąc dalej statystyką z podstawówki czy tam gimnazjum, jak coś jest losowe, albo ma spore odchylenie standardowe, to co robimy? Wyciągamy średnią, medianę, kurwa cokolwiek.

Ja wiem, że Olimpiada niesie ze sobą potężny bagaż emocjonalny i utarło się, że Złoto olimpijskie to Święty Gral czy inny artefakt, ale wyciąganie wniosków na podstawie ich wyników jest tak samo mądre jak wyciąganie wniosków na podstawie dowolnego innego konkursu.

I to nie chodzi o to, że bronię Małysza za wszelką cenę, bo nawet on powiedział, że wymieniłby wszystkie swoje medale z IO na 1 złoty. Gadajmy po prostu o konkretach, a nie o pierdołach.

Tak jeszcze z ciekawości policzyłem sobie stosunek punktów na zawody Pucharu Świata:
Adam: 37,45 pkt/konkurs
Kamil: 33,64 pkt/konkurs (stan na dziś)

I generalnie to ciężko wyciągnąć wnioski bez szerszego spojrzenia na tą statystykę, ale dobrze różnicę poziomów obrazuje fakt, że nawet jak Stoch dołoży 10 zwycięstw w 10 następnych konkursach dojdzie zaledwie do 35pkt/konkurs.

Bardziej miarodajne byłoby wziąć dane z 8 najlepszych sezonów
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: elkacpero »

do dzisiejszego konkursu miałem jeszcze pewne wątpliwości no ale kurwa, szanujmy się
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... sW_v5T167E


Kamil chlopaku coś Ty odjebal
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: oyche »

malysz=bohater romantyczny
stoch=bohater pozytywistyczny
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: deska »

oyche pisze: 13 sty 2021, 17:50malysz=bohater
poprawiłem
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: serwus »

panowie, ja wam powiem jedną rzecz. adam małysz to polski roberto baggio. albo baggio to włoski małysz, jak kto woli

co ich łączy:
- uwielbienie całego narodu ponad podziałami kibicowskimi/społecznymi
- niewiarygodny talent, czysto naturalny potencjał do uprawianego sportu (baggio - technika / małysz - siła wybicia)
- długowieczność, powtarzalność sukcesów przez lata, przez dekady
- charakterystyczny element wizerunku (kucyk / wąsik)
- nietypowe wyznanie w tradycyjnie rzymskokatolickim kraju (buddyzm / luteranizm)
- udział w żenujących reklamach (baggio - johnnie walker / małysz - winiary, czekolada)
- szalona popularność pomimo całkowitego braku charyzmy i medialnej przebojowości (tzw. skromność)
- niezbyt imponujące warunki fizyczne, co chwyta za serce (taki chudziutki, a jak se radzi!)
- niespełnienie w kluczowym momencie (baggio na mś 1994, małysz na io 2002)
- pechowe okoliczności najważniejszej porażki (baggio z urazem przed finałem mś, małysz wpadający w słynną dziurę po kasaim)
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4339
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: Kalom »

:bowdown:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: mateko »

Ukłony
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: demon »

Ładne porównanie. To co ich różni to kontuzje, które zniszczyły Baggio. Adaś nie miał większych problemów ze zdrowiem. No i Włoch w sumie nie wygrał żadnego z najważniejszych trofeów - LM, MŚ i ME, na tym polu jest mocno niespełniony.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: oyche »

samir pisze: 07 sty 2021, 10:47 ja napiszę post po zakończeniu sezonu, ale mam już swój typ
nadal czekamy na twoją fachową opinię ://
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Małysz vs Stoch

Post autor: benzoabuser »

mnie zawsze rozwala, że w tym konkursie ostatnim małysza w zakopanem przeszło takie przekazanie pałezczki i wtedy stoch wygrał swój pierwszy konkurs skoczniaków i z średniaka-cieniasa stał się koxem, normalnie taki dzień próby, zstąpienie boga na stocha

Dodano po 34 sekundach:
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
ODPOWIEDZ