Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
4
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
0
Brak głosów
Legia Warszawa
5
4%
ŁKS Łódź
14
10%
Piast Gliwice
1
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
27%
Radomiak Radom
5
4%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
12
9%
Stal Mielec
15
11%
Śląsk Wrocław
14
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ekstraklasa

Post autor: Jasek »

Gdzieś widziałem jakąś dyskusję, że zamiast kazać grać młodzieżowcami tym, którzy ich nie mają - lepiej będzie nagradzać tych, którzy grają. I to rozwiązanie brzmi kosior
cztery żubry i dwie kurwy
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Ekstraklasa

Post autor: pardon »

wciaz mowimy o lidze ktora nie ma zadnych limitow dla graczy spoza ue
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6146
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Ekstraklasa

Post autor: zemsta1camzata »

to nie ma znaczenia przecież, jak limit był to hurtowo pociągi ze słowacji były po prostu
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Negatyv
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:18

Re: Ekstraklasa

Post autor: Negatyv »

Jasek pisze: 24 maja 2022, 14:49 Gdzieś widziałem jakąś dyskusję, że zamiast kazać grać młodzieżowcami tym, którzy ich nie mają - lepiej będzie nagradzać tych, którzy grają. I to rozwiązanie brzmi kosior
A potem będą takie kwiatki jak Zagłębie Sosnowiec i Polonia Środa Wielkopolska, żeby nastukać kasy w Pro Junior System.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ekstraklasa

Post autor: Jasek »

No to se spadną, Wisła w tym sezonie w pjs była druga, a za spadek 50% dostała hajsiwa, ja bym to jakoś z punktami łączył wywalczonymi
cztery żubry i dwie kurwy
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Ekstraklasa

Post autor: pardon »

a propos
Spoiler
liczba minut pilkarzy u21 w eredivsie, zeby to uplastycznic - 3000 minut z okladem to caly sezon od deski do deski jednego gracza.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

dzięki za szybką interwencję widzowie
mas pisze: 24 maja 2022, 14:20
joey pisze: 24 maja 2022, 13:56 skąd lament o ten przepis
bo jest niepotrzebny, stwarza wiele problemów i sumarycznie raczej szkodzi niż pomaga rozwojowi piłkarzy
źle się wyraziłem, chodziło mi o aktualną sytuację i bieżący smród w sprawie zmiany przepisów

ja mam dysonans - z jednej strony mam wrażenie, że rozwijając jednego piłkarza, marnuje się trzech czy czterech zmienników i to niestety ssie kutasa, a z drugiej - rewolucja wymaga ofiar i może jednak trzeba poświęcić kilka roczników, żeby wykształcić w klubach nawyk stawiania na młodzież i popchnąć rozwój tej ligi do przodu

piękny Igorze Strzałku, po młodzieżowca roku
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3093
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: VBSW »

Nie no, akurat Woytek to nie jest jakiś pierwszy lepszy gościu z forumki, tylko działa dla legioniści.com, jest przy treningach i tak dalej.
On jako pierwszy dał info, że Luqi wypierdala i takie tam.
Jeśli info z Malarzem się sprawdzi to :joint: Aczkolwiek tutaj hipokryzja siwego chuja da się we znaki, bo m.in. dlatego wypierdolił go bo był "człowiekiem Leśnego".
Ofoe też się zakochał w Warszawie, ale wypierdalał. Generalnie to ma rok kontraktu, więc nie wierzę, że Miodek się uprze i zostaje. Gdybyśmy zajęli miejsce na podium czy grali w Europie to zapewne by został, a tak to... Jeszcze całej ofensywy jak się pozbędą to XD Pekhart (aczkolwiek nie miał ofc pożegnania, a nasi to tylko umieją w zdjęcia na socialach - dziękujemy), Wszołek, jeśli Josue to od nowa twórzmy offensive.

CIEKAWE CZY KUCHY WRÓCI, SKORO KOSTA JEST.

Dodano po 9 minutach 21 sekundach:
I OFICJALNIE PAN BRAMKARZ MALARZ WRACA, BĘDZIE ASYSTENTEM PANA TRENERA DOWHANIA.
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3065
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: Ekstraklasa

Post autor: mas »

jajca pisze: 24 maja 2022, 14:45 odwazna teza, rozwinalbys? czesto sie mowi, ze demoralizuje to mlodziezowca, ktory ma pewny plac i nie musi sie starac, ale tu chyba chodzi o szersze spojrzenie niz rozwoj pojedynczych pilkarzy - czyli o pchniecie klubow do inwestowania w szkolenie
czy odważna to nie wiem ale jasne napiszę coś więcej
1) Przepis wymaga posiadania jednego młodzieżowca na murawie, to oznacza że w składzie trzeba mieć ich min 4 jak nie więcej co daje w skali ligi 72 piłkarzy. Czyli rok w rok kraj ten jest w stanie wyprodukować piłkarzy na takim poziomie? Wątpliwe, zatem wiadomo że część z nich będzie zapchaj dziurami na końcu ławki w razie czego zamiast ogrywać się na wypożyczeniach. Ba, nawet posiadając więcej niż jednego zawodnika na odpowiednim poziomie kluby zapewne nie wystawiałby ich obu a co najwyżej grali by na zakładkę.
2) Przepłacenie zawodników o którym wspomniałeś, wynikające z niedostatecznego popytu.
3) Odcięcie zawodnika od dalszego rozwoju po przekroczeniu wieku młodzieżowca - teoretycznie zawodnicy będący na granicy umiejętności zostaną wyparci z ekstraklasy przez następne roczniki na co widziałem gdzieś statystyki - przepis ten nie wypiera zagranicznego szrotu czy innych słowaków o właśnie 22-3 latków, co najśmieszniejsze największy % obcokrajowców grał w pierwszym sezonie wprowadzeniu tego przepisu a obecnie nie jest mniejszy niż przed wprowadzeniem tego przepisu
4) Zawodnicy którzy dzięki temu przepisowi zaistnieli to wyjątki (Karbownik?), natomiast nikt nie liczy jak wiele karier zostało spalonych właśnie przez przesiedzenie lub rzut na zbyt głęboką wodę. Jeśli zawodnik ma odpowiednie umiejętności lub chociaż aspirtuje do takiego to się obroni, a klub będzie w niego i tak inwestował gdyż rynek jest taki że stawianie na młodzież się po prostu opłaca bo jest z tego konkretny kwit, przede wszystkim z transferów ale i z PSJ


Zatem podsumowując: Talent się zawsze obroni i będzie grał niezależnie od przepisu, natomiast dla wielu chłopaków po skończeniu wieku młodzieżowca kluby z Ekstraklasy już więcej nawet nie spojrzą nie mówiąc już o poważnym graniu i epizod w Ekstraklasie będzie równią pochyła w karierze, natomiast zawodnicy obecnie ciągnięci za uszy którzy dadzą radę jestem przekonany że i tak by tam dotarli, być może nawet jako lepsi zawodnicy dzięki zrównoważonemu rozwojowi.

Osobiście jeśli już mamy działać systemowo (choć uważam że rynek już wyraźnie weryfikuje iż opłaca się stawiać na młodzież) to byłaby to metoda marchewki a nie kija, która zachęcałaby do grania młodzieżowcami a nie generowała problemy, osłabiała poziom ligi i napędzała zbędne koszty.
joey pisze: 24 maja 2022, 18:06 ja mam dysonans - z jednej strony mam wrażenie, że rozwijając jednego piłkarza, marnuje się trzech czy czterech zmienników i to niestety ssie kutasa, a z drugiej - rewolucja wymaga ofiar i może jednak trzeba poświęcić kilka roczników, żeby wykształcić w klubach nawyk stawiania na młodzież i popchnąć rozwój tej ligi do przodu
Forsowanie nastolatka by biegał przez 90 min, nawet będąc pod formą to nie pomysł na rozwój polskiej piłki i tak jak pisałem - zdecydowana większość zawodników którzy zaistnieli jako młodzieżowcy w tej lidze i tak by w niej zaistnieli.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ekstraklasa

Post autor: Prez »

lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

ja wiem, kim jest Woytek, ale wiem też na jakiej podstawie była napisana ta wzmianka i dlatego podchodzę z dystansem xd
VBSW pisze: 24 maja 2022, 18:30
Jeśli info z Malarzem się sprawdzi to :joint: Aczkolwiek tutaj hipokryzja siwego chuja da się we znaki, bo m.in. dlatego wypierdolił go bo był "człowiekiem Leśnego".
a to akurat jest być może dobry znak i faktycznie jest tak, że Pandarek przestanie się wpierdalać


a za Tworka rzekomo Brosz, który niedawno podpisał kontrakt z PZPN. niezła czopka

Dodano po 6 godzinach 57 minutach 41 sekundach:
dobra, trzeba trochę poddymić
pojawiają się gdzieniegdzie strzępki informacji, że fundusz inwestycyjny, który uczestniczył w przejęciu Newcastle, ma zainwestować w Polsce. o jaki klub chodzi? :lol:
podpowiem: nie jest to Legia, mimo okazyjnego przyjęciakloca na klatę od arabskiego szejka przez potężnego właściciela klubu współpracy z Arabią Saudyjską
Ostatnio zmieniony 25 maja 2022, 20:03 przez joey, łącznie zmieniany 1 raz.
trójkąt bermudzki wola mokotów
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Wisełka :lol: ?
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Ekstraklasa

Post autor: wst »

Nie zdziwię się, jak będzie to Lechia, powiązane z rafinerią.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Ekstraklasa

Post autor: trez »

Dworzec, Wrocław PDK
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ekstraklasa

Post autor: kapec »

Wisła Płock przedłużyła kontrakt z Tomasikiem, ogłoszenie w stylu GTA vol. 2
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Odpadła Nieciecza, Łęczna i Kraków a i tak lider :joint:

Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Ekstraklasa

Post autor: ebismolarek »

Djurdjevic trenerem Śląska
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2051
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Ekstraklasa

Post autor: sztyc »

szybko go wyjebią i będą musieli płacić trzem byłym trenerom
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Ekstraklasa

Post autor: jajca »

chuj tam, miasto dolozy, wiadomo ze publiczny hajs to jak papier toaletowy, mozna sobie nim dupe podcierac ile wlezie bo niczyje przeciez
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Ekstraklasa

Post autor: ebismolarek »

Szejkowie z Newcastle kupią to będą spłacać a w zamian przyjdzie Eddie Chuj budować potęgę we Wrocławiu
ODPOWIEDZ