Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
4
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
0
Brak głosów
Legia Warszawa
5
4%
ŁKS Łódź
14
10%
Piast Gliwice
1
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
27%
Radomiak Radom
5
4%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
12
9%
Stal Mielec
15
11%
Śląsk Wrocław
14
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Ekstraklasa

Post autor: mql »

Przedstawiac nie trzeba.

Matúš Putnocký, Jasmin Burić, Nikola Vujadinović, Maciej Gajos oraz Łukasz Trałka odchodzą z Lecha. Poznański klub nie przedłuży z nimi wygasających 30 czerwca kontraktów.

Po okresie wypożyczenia do swoich macierzystych klubów wrócą Rafał Janicki, Vernon De Marco oraz Dimítris Goútas.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymał natomiast Mihai Răduț.

Lech się pozbywa 10 piłkarzy latem, fajnie rzucony ochłap przez rutkowskiego, żeby tylko w końcu ludzie przestali się jego czepiać. Niestety, dla dziedzica z rodu magnatów sprzętów agd, teraz już nie jest w stanie zrzucić z siebie odpowiedzialnosci i fanbejs jest zirytowany nim równie mocno, co kopaczami. Będą latały mikrofalówki
Ostatnio zmieniony 14 lip 2023, 11:31 przez mql, łącznie zmieniany 3 razy.
ksiazenieporzadek

Ekstraklasa

Post autor: ksiazenieporzadek »

nie wiem czy jest sens tworzyć osobny temat o kibicowaniu bo raczej pokrywają się, więc piszę tutaj

Paweł M. "Misiek" od wczoraj jest małym świadkiem koronnym i to dzięki niemu doszło do licznych zatrzymań między innymi byłego wiceprezesa Wisły Damiana D. A jeszcze pół roku były transparenty na Wiśle "Misiek trzymaj się bracie PDW"

jebać 60, jazda z kurwami
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

Lech długo nie wyjdzie z tych problemów.
Wracaj Gajos do Rakowa.

Bardzo ciekawie będzie wyglądała walka o spadek. Kogo typujecie? Ja mam obawy, że do Sosnowca dołączy Śląsk... :(
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Ekstraklasa

Post autor: mql »

dokądkolwiek Gajos by nie poszedł - będzie wyróżniajacą sie postacią, jestem tego dziwnie pewien. tak samo można by zresztą powiedzieć o reszcie - Putnocky pewnie z 2/3 lata pogra na poziomie w dajmy, na to, Jagiellonii, Trałka będzie trzymał w ryzach inną pomoc jak kiedyś Murawski, tylko biedny Vujadinović spadnie ze schodów i ze swoją koordynacją ruchową złamie kark

nie obraziłbym się, wrocławianie to najnudniejsza drużyna w lidze, ale wolałbym ich bądź też Wisłę Płock niż Górnika
Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35
Lokalizacja: PYRLANDIA

Ekstraklasa

Post autor: Aquila »

Ciekawe kiedy młody Rutek zostanie odsunięty od spraw sportowych ? u mnie bojkot meczy domowych trwa...
Miasto w ryzach nas trzyma, miasto, które ma klimat
Plus styl i klasa, kasa, miasto zaprasza!
Suki też pierwsza klasa tak jak siostry Williams w deblu
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Ekstraklasa

Post autor: Cuba L1br3 »

Jaki kierunek teraz obierze Lech? Wielkie transfery z trzecich lig europejskich, powroty Polaków do ekstraklasy czy młodzi utalentowani z ligi i akademii?
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2609
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Ekstraklasa

Post autor: Sidd »

Imo dostanie się do grupy mistrzowskiej to dla Lecha gorsze rozwiązanie, bo nieco zamydla problemy
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Ekstraklasa

Post autor: mql »

[mention]Cuba L1br3[/mention] - cholera ich wie, chcą sie niby skupić na akademii trochę, ale średnio jest tam w czym wybierać, jeśli jedne z najjaśniejszych punktów to super skrzydłowi Jóźwiak i Klupś, którzy są w sumie szybcy.
A słyszałem, ze z akademia jest coraz gorzej, co lepsi gracze są podbierani do Lubina, czy do Szczecina, tak wiec trudno się opierać na tak przetrzebionej instytucji.

Wybitny scouting pewnie znajdize iluś typków, ktoś tam sie sprawdzi, wiekszość będzie do odjebania, a ja kupię bilecik i znowu posrednio opłace jakiegoś pierdolonego vujadinovicia
Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35
Lokalizacja: PYRLANDIA

Ekstraklasa

Post autor: Aquila »

kkslech.com pisze:Lech liczy, że zawodnicy, którzy obecnie są przeciętni, na wypożyczeniach w I-lidze prezentują się średnio, notują kiepskie liczby nagle tutaj w Lechu odpalą niczym Jan Bednarek, który w Łęcznej też się nie wyróżniał.
Sam jestem za dograniem tego sezonu młodymi, ale to też tak jak piszą droga donikąd, z tym Szczecinem też słyszałem, mój człowiek stamtąd bardzo propsuje ich akademie, zawsze mnie też rozpierdalał ten mityczny dział skautingu i "komitet transferowy" z Piotrkiem na czele :bowdown:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2019, 18:23 przez Aquila, łącznie zmieniany 3 razy.
Miasto w ryzach nas trzyma, miasto, które ma klimat
Plus styl i klasa, kasa, miasto zaprasza!
Suki też pierwsza klasa tak jak siostry Williams w deblu
ksiazenieporzadek

Ekstraklasa

Post autor: ksiazenieporzadek »

nie byłem na ani jednym meczu w tym sezonie i nie zamierzam tego zmieniać

pierwszą decyzją powinno być odejscie piotrusia pana z zarządu

podobno teraz w mistrzowskiej ma grać sama młodzież, ale kto wie jak to będzie
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Ekstraklasa

Post autor: mql »

chuj wie w sumie co lepsze, teraz w mistrzowskiej jakiekolwiek punkty będą sukcesem, a w spadkowej mogliby zakończyć sezon z przytupem i mniej byloby chęci do zmiany. Lech jak Antygona - w piździe
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Ekstraklasa

Post autor: Megidox »

Pany w Śląsku standardowa strategia walki o premie za nie spadniecie, przeciez to jest klasyk jak przez wiele lat levele Mara
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

Siedem lat chudych, razy trzy - dwadzieścia jeden. Tyle lat nie było Rakowa w Ekstraklasie. Dziś na Kaszubach pierwszy match point. Co kibice niezwiązane emo jonalnie z drużyną z Częstochowy sądzą o ekipie Papszuna? Organizacyjnie (poza stadionem) i kadrowo będzie spokój, kasa jest też na uzupełnienie drużyny.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

Bardzo się cieszę na awans Rakowa, serio. Dawno nie było ekipy, która zrobiłaby aż taką furorę w I lidze. Sensowny właściciel, obiecujący trener i niezła ekipa. Chociaż z tego tria do kadry mam chyba najchłodniejszy stosunek, braki w ofensywie, czy Gliwa na bramce – wiem, ze jest w świetnej formie, ale to znany wszystkim Michał Gliwa. Personalia się nie zmieniły, mentalność chyba tez nie.

Full mi się podoba wykorzystanie przez Papszuna materiału ludzkiego - nietypowa taktyka, ktora działa idealnie. Wymienność w kwestii odpowiedzialności za drużynę - nie ma jednego czy dwóch filarów, ktorych ewentualne wyjecie spowoduje, że Raków będzie w dupie (nwm, moze poza Petraskiem i Niewulisem).

Jedyny mankament jaki widzę – to stadion. Oby zbudowali go jak najszybciej, absolutnie nie mam nic przeciwko temu, by podążyli droga Niecieczy. W Częstochowie nie ma chyba aż tak potężnego piłkarskiego fanbejsu, by kręcić nosem na, nie wiem, sześcio- czy ośmiotysięcznik.
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

Na pewno stadion do 10 tysięcy wystarczy. Ważne, żeby dobudować infrastrukturę Akademii, bo ta rozwija się przednio. Co do stadionu jednak brak jest politycznej zgody, więc pewnie Sosnowiec będzie grany. W mieście niby dużo ludzi deklaruje przywiązanie do barw, ale na stadion chodzi garstka. Powodem w mojej ocenie jest brak nawyku chodzenia na piłkę związany z długim rozbratem z najwyższą klasa rozrywkową i mało ludzi w średnim wieku (pikników i piłkawkowców). https://radiofon.fm/rada-miasta-poparla ... -niepewna/
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

A jednym z powodów nie jest to, ze Częstochowa to miasto żużla i siatkówki, traktujące piłkę jako zlo konieczne? A przynajmniej kiedys się spotkałem z taką opinią, ciekawi mnie czy jest prawdziwa.

Swoją droga ciesze sie tez z kolejnego beniaminka - bo wybór zwiera się raczej w duecie ŁKS - Stal Mielec. Duże historycznie firmy, stabilne i z w miare ogarniętą infrastrukturą (ŁKS z Gornikiem mogliby wszystko), do tego także pochodzą z obszarów, gdzie ostatnio była ekstraklasowa posucha.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2609
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Ekstraklasa

Post autor: Sidd »

Ja bardzo trzymam kciuki za ŁKS, nie tylko ze względu na to, że jestem z BDG. Wypracowali ten powrót jak mało kto.
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

mql pisze: 18 kwie 2019, 13:05 A jednym z powodów nie jest to, ze Częstochowa to miasto żużla i siatkówki, traktujące piłkę jako zlo konieczne? A przynajmniej kiedys się spotkałem z taką opinią, ciekawi mnie czy jest prawdziwa.

Swoją droga ciesze sie tez z kolejnego beniaminka - bo wybór zwiera się raczej w duecie ŁKS - Stal Mielec. Duże historycznie firmy, stabilne i z w miare ogarniętą infrastrukturą (ŁKS z Gornikiem mogliby wszystko), do tego także pochodzą z obszarów, gdzie ostatnio była ekstraklasowa posucha.
Zgadza się. Obecnie już siatkówka odeszła w cień, ale finansowe i polityczne wsparcie zawsze szło w zdecydowanej części w stronę Włókniarza, a osoby związane z RKS zawsze miały nie po drodze z sldowską władzą. Aktualnie to się trochę poprawia, bo jest sukces sportowy i kibice "zwykli", "niezależni" też zaczęli się interesować piłka. W obecnej sytuacji zatem władze Rakowa i miasta muszą jakoś się porozumieć, ale do końca nie wierzę w deklaracje prezydenta. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ekstraklasa

Post autor: Piters »

Dawid Janczyk wywalony z Odry Wodzisław, gdyż nie stawił się od poniedziałku w klubie po powrocie na chate. W sumie jak zwykle, wyglądało to że się prostuje i się zjebało. Tyle, że tym razem serio to jakoś lepiej wyglądało, no ale coż. Szkoda typa tak po prostu
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
stanky
Posty: 284
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:15

Re: Ekstraklasa

Post autor: stanky »

To już nie pierwszy raz jak odrzuca pomoc innych, każdy sam dokonuje wyborów
ODPOWIEDZ