Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
4
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
0
Brak głosów
Legia Warszawa
5
4%
ŁKS Łódź
14
10%
Piast Gliwice
1
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
27%
Radomiak Radom
5
4%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
12
9%
Stal Mielec
15
11%
Śląsk Wrocław
14
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 139

MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

I nie jesteś sam, chociaż na tym forum na pewno jesteś w mniejszości.

Ja mam identycznie, na pierwszy mecz Pogoni zabrał mnie tata w 2003 roku, samodzielnie chodzę od czasów odbudowy klubu w B-Klasie i rok później w IV lidze aż po dziś dzień, co rundę mam karnet i jestem na stadionie co dwa tygodnie, sporadycznie też śmigam na wyjazdy jak się uda czas ogarnąć. Też nigdy jakoś nie potrafiłem się zajarać tymi ligami z TOP 5, wiadomo ligę mistrzów się obejrzy, czasami w weekend odpali się jakiś Bayern czy Liverpool, ale nie jara mnie to tak żeby tu siedzieć na livescorze i się spuszczać pod Spurs. Poziom ekstraklasy tak jak mówisz jest tragiczny, ale oglądając spotkanie na żywo czuć emocje i całkiem fajnie się to ogląda.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Ekstraklasa

Post autor: ebismolarek »

No nie ma co porównywać, na żywo to są emocje i nawet taka chujnie się ogląda, chociaż oglądanie eklasy w tv to mój mały guilty pleasure

Najlepiej wspominam jak byłem na meczu Lechia 4-4 Ruch, piękny wesoły futbol, dwie bramki w doliczonym czasie gry a na dodatek dla Lechii szpilnal Grzesiu Rasiak, działo się :cool:
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

Ale się Lech dziś po Rakowie przejechał ostatecznie, chociaż gdyby nie ten słuszny karny, to może zerko zerko byłoby wyrwane. Mam nadzieję, że taka forma została wysterowana na zgrupowaniu i wjadą z wytrzymałością od meczu z Arką xd. Dziwne zmiany Papszuna dziś, ale z trybun było widać, że w zespole względny spokój (od strony sportowej, bo Papsuzn znów pokazał charakter) , pewnie zero pkt z 2xL wkalkulowane. Szumski niech sobie już odpocznie. Props Lech za młodzież. Dziś siedmiu zagrało.


Jóźwiak za Grosika, wuja proszę.

PS. Zdelegalizowac Zivulica i Exposito.
Sha6e
Posty: 167
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:30

Re: Ekstraklasa

Post autor: Sha6e »

W piątek zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej jednogłośnie podjął uchwałę dotyczącą formatu rozgrywek Ekstraklasy od sezonu 2021/2022 - w lidze będzie występowało 18 drużyn, które rozegrają 34 kolejki.
http://www.90minut.pl/news/302/news3025 ... -2022.html
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

Kandydat na prezesa pzpnu, Marek Koźmiński, powiedział, że dyrektorami sportowymi powinni być tylko byli pilķarze i trenerzy. :wall:

Oczywiscie i reformę trzeba było spierdolić, teraz spadają trzy zespoły żeby za sezon spadał jeden - co do kurwy? Boniek argumentuje to tym, że nie można robic zamieszania w I lidze :wall: x2

Zwiazki sportowe w Polsce to jebany rak, nie ma ani jednego ktory by nie szkodzil sportowi.
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bryx Fenrir »

Siemanko Kurde. Ruszyłem z nowym chujostwem, jak ktoś chce to niech lajkuje, bo prowadzić to gówno zamierzam

https://www.facebook.com/Bryx-lu%C5%BAn ... _todo_tour
Awatar użytkownika
TruthTeller
Posty: 190
Rejestracja: 12 cze 2019, 17:24
Lokalizacja: Wro

Re: Ekstraklasa

Post autor: TruthTeller »


Słuchając tego swojego czasu wybitnego aktora i reżysera, pchnęła mnie ambicja by poruszyć ten temat trochę głębiej. Od razu uprzedzam, że traktuje to pod kątem felietonu pisanego na kolanie więc wybaczcie błędy.
Problem polskiej piłki nie leży w nakazach czy zakazach tylko w mentalności polskiej klasy ponad robotniczej.
Olaf poruszył tu temat, że super jest, że kluby są zmuszone graniem młodzieżowym zawodnikiem i optowałby za tym, aby więcej takowych grało w kadrze i wymuszać to na klubach.
Moim zdaniem to można zrobić z tego młodzieżowe mistrzostwa Polski i mieć super fun z tego, że Polak strzela bramkę.
Problem polega na tym, że władza rządzi Polską piłką. Nie mam na myśli władzy jako kraj, PZPN, czy władzy jako prezesa klubu. Tylko władzy i chęć wyższości w tym jakże egoistycznym a zarazem nepotycznym środowisku.
Rozwijając temat, jak prowadzi prezes klub i ten klub dołuje to jest on za niego odpowiedzialny. Nie urząd miasta, nie manager, nie piłkarze. Dalej lecąc, jeżeli piłkarze chujowo grają, to jest za nich odpowiedzialny manager (tak samo jak ludzi, których bierze do siebie). Jeżeli piłkarze chujowo grają to powinni zostać oddaleni i zmuszeni/zmotywowani do lepszego wysiłku, który da im jak i klubowi korzyści.
Jeżeli poprzeczką dla piłkarza jest ekstraklasa i 20k/msc z myślą czy się stoi czy się leży, jeżeli dla trenera nie jest ambicją by polepszyć swój warsztat trenerski i polepszyć swoje taktyki, jeżeli dla prezesa nie jest ważne by jego klub osiągał jak najlepsze wyniki, bo ma klub i ma na niego wyjebane, a prowadzi przedsiębiorstwa milionowe, to co jest ważne?
Kołem ratunkowym prezesa Bońka jest zmuszanie klubów do wystawiania młodzieżowca.
Patrząc na klub to jest katastrofa, trzeba mieć przynajmniej 3 młodzieżowców, którzy będą w stanie zawsze wystąpić. Co sprawia, że winduje się cene gracza z Polski do granic możliwości, bo każdy klub musi takowego mieć. Nawet trzeci piłkarz, tak samo jak trzeci bramkarz, w przypadku 2 kontuzji musi być w klubie, właśnie w przypadku dwóch głupich kontuzji. Mogliby Ci gracze przecież grać w 1 lidze itp. A będą trzymani na ławce w razie W.
Z drugiej strony popatrzmy na Pana Piłkarza. 18 lat, potrafi kopnąć piłkę, czasem kiwnie, dośrodkuje itp. Klub mógłby sprzedać krnąbrnego byczka za granice, za to sfinansować 10 trzydziestoletnich słowaków lub podrasować skauting, wesprzeć pracę klubu itp. Młody nie poczuje, że ma szanse na lepszą karierę, a przynajmniej nie taką jaką mógłby otrzymać bez tego "bońkowego". Teraz to on dyktuje warunki. Umiem kopnąć piłkę, trener się nie boi na mnie postawić. Dawać podwyżkę chuje, bo muszę zabrać klasę po maturze na kremówki i dziwki, bo melanż po ciężkiej nauce nadchodzi.
Teraz już szala władzy dodała wagi na młodzież. Wbijamy w przepychanie się władzy, a nie na współdziałanie. Nie zmieni tego przepis 3 wychowanków, 6 Polaków, trener tylko z Polski itp.
Nastawienie zmieni tylko podejście na to, że to jest gra drużynowa. Tylko tyle, nic więcej.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

http://www.90minut.pl/news/302/news3026 ... ejscu.html
nie mogę sie doczekać tych nowych rozgrywek
poniżej mapka z kim odpadaliśmy, a z kim nie od sezonu 09/10 (kolor biały=0 spotkań)
Spoiler
Obrazek
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Ekstraklasa

Post autor: kid »

mogliby utworzyć jeszcze ze dwa niższe szczeble takich rozgrywek a polskie kluby i tak odpadną w kwalifikacjach z jakąś levadią
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekstraklasa

Post autor: rakieta_rakieta »

Lech Poznań będzie mistrzem Polski a bramka Marchewy da awans do grupowej LM. Róbcie skriny
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

umrę wtedy z radość i umrę szczęśliwy
Spoiler
spokojna głowa, wpierdolimy z Jagą, na koniec 4/5 miejsce, no i przegramy finał Pucharu Polski
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekstraklasa

Post autor: rakieta_rakieta »

Dziś z Jaga na spokoju różnica dwóch, banda Żurawia jest zajebista, ostatnio tak jarałem się Lechem nie za champione, a za ekipy z Tyrajskim na bramce w I lidze jak grali kurwa z Tłokami Gorzyce i Pogonią w Pucharze, mega ekipa, szanhhe mocno
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Ekstraklasa

Post autor: gogi »

widzę że ostatnio na forumku co drugi użytkownik bawi się w jakiejś dziwnej jakości prowokacje
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: Ekstraklasa

Post autor: pociejyo »

Na gytkjerze do mistrzostwa
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

ja tam szanuję tę dziecięcą wiarę kibiców Lecha, po tylu latach ciemiężenia przez tych dwóch osrańców w zarządzie mi by było ciężko o jakikolwiek optymizm, a tutaj dwa mecze do przodu i jedziemy do Europy na plecach Puszkina i syna kurwa Gumnego
trójkąt bermudzki wola mokotów
pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: Ekstraklasa

Post autor: pociejyo »

Ja tam trochę im zazdroszczę bo mają dobry skład oparty na wychowankach z dwoma doświadczonymi obcokrajowcami którzy robią różnicę, widać jakiś zamysł w tym w przeciwieństwie do mojej Lechii. No ale jak się ma gytkjera w ataku to skończą gdzieś pewnie na 6-7 miejscu.
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ekstraklasa

Post autor: Mko21 »

Lecę na meczyk Wisły, już trochę nie byłem, a w zeszłym sezonie chodziłem nałogowo. Ale szczerze mówiąc mecze LM z moim klubem i tak bardziej mnie grzeją niż ekstraklasa ze stadionu, puchary ze stadionu to co innego no ale to :dunno:
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bartuz »

Mko21 pisze: 29 lut 2020, 14:18 Lecę na meczyk Wisły, już trochę nie byłem, a w zeszłym sezonie chodziłem nałogowo. Ale szczerze mówiąc mecze LM z moim klubem i tak bardziej mnie grzeją niż ekstraklasa ze stadionu, puchary ze stadionu to co innego no ale to :dunno:
Serio mecz z perspektywy młyna/kotła/czy jak tam nazywacie ten sektor gorszy niż oglądanie w TV? Chyba, że siedzisz na miejscu dla "pikników" to sie nie dziwię.
Awatar użytkownika
darmody
Posty: 280
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Ekstraklasa

Post autor: darmody »

No jeśli ktoś się przyzwyczaił do tego co Wisła prezentowała praktycznie do czasów Maaskanta to nie ma co się dziwić koledze, że walka o przetrwanie z Janickim na stoperze powoduje u niego odruchy wymiotne. To przecież tak jakby jakiś Real nagle zbankrutował i bił się o utrzymanie w La Liga, może i spoko emocje ale pamiętając, że wygrywało się LM 3 razy z rzędu a teraz dostajesz w dupe z Eibarem można dostać pierdolca
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Ekstraklasa

Post autor: kid »

No można, skąd ten sędzia wyjął te 5 doliczonych minut to ja kurwa nie wiem
ODPOWIEDZ