Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
5
3%
Korona Kielce
12
8%
Lech Poznań
1
1%
Legia Warszawa
5
3%
ŁKS Łódź
17
11%
Piast Gliwice
2
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
26%
Radomiak Radom
5
3%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
14
9%
Stal Mielec
15
10%
Śląsk Wrocław
15
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 149

Awatar użytkownika
potter
Posty: 9695
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: potter »

Korona utrzymanie, Wisła Kraków spadek i każdy by był szczęśliwy.
Bisclavret
Posty: 3379
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bisclavret »

Ale wiecie że jak Wisła spadnie to może zbankrutować :( :( ?

ALE BY BYŁO SZKODA :rotfl: :lol:
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2840
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

I bardzo dobrze, niech spierdala kurewski
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Bartuz
Posty: 457
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bartuz »

Bisclavret pisze: 01 cze 2020, 14:31
sZp pisze: 30 maja 2020, 11:28 bardziej, ze monotonia mnie dosc dawno dopadła na trybunach
Mi się wydaję, że to powszechne zjawisko w Polsce. Bardzo dużo moich znajomych (i ja sam) daje sobie spokój z aktywnym kibicowaniem w okolicach 28-30 lat, dopingować mi się kompletnie nie chce, a już tym bardziej jechać na wyjazd :rotfl: . Zostałem bywalcem trybuny dla emerytów kibicowskich i w sumie w chuj dobrze mi z tym.
W sumie nie dziwię sie, ekstraklasa kibicowsko jest strasznie nudna, ile razy można jechać na Cracovie, Wisłe lub Korone (trochę hipokryzja, bo te wyjazdy głównie zaliczam), co rok to samo, a w dodatku coraz częściej sypią sie zakazy wyjazdowe za byle co (wiadomo, że bez kibiców gości to gówno, a nie mecz). Jakby tego było mało to notorycznie z I ligi awansują ekipy, które na wyjazdach notują jakieś śmieszne liczby i kibicowsko nawet u siebie nie powalają jak Miedź, Sandecja(oprócz ŁKS i Zagłębia Sosnowiec) albo w ogóle nie istnieją jak Termalica i Podbeskidzie (jeszcze jak awansuje Warta to już w ogóle będzie strasznie).
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Ekstraklasa

Post autor: gogi »

z dwojga złego wolę Wisłę w Ekstraklapie gdyż jest to zespół jakiś

braku Korony nikt by nie zauważył poza randomowym Sracko Okurvencem z NK Jebiga bo odpadnie mu jeden kierunek transferowy
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2840
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9695
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: potter »

RIP :/

Lubiłem tego walczaka. I jego cieszynki po golach w Odrze.
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

W temacie licencji na nowy sezon
edit: Dodana licencja na europejskie puchary dla Pogoni
Spoiler
Komisja podjęła następujące decyzje:

Ad. 1

Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin


– przyznać licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;
– przyznać licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.

Lechia Gdańsk

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;
– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA;
– zobowiązać Klub do zapłaty kwoty 10.000 zł w związku z niekompletną dokumentacją finansową z zakresu kryterium F.05 (prognoza finansowa);
– zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

ŁKS Łódź

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin


– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy z nadzorem infrastrukturalnym.

Raków Częstochowa

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 1 z nadzorem infrastrukturalnym;
– zobowiązać Klub do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30.000 PLN za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Wisła Kraków


– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;
– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Klubowych UEFA;
– zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Ad.2

Bruk – Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, GKS Tychy

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy.

Warta Poznań

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim z nadzorem infrastrukturalnym.

GKS 1962 Jastrzębie

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryterium I.16 Podręcznika (brak podgrzewanej murawy).

FKS Stal Mielec

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika.
Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta oraz nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Stomil Olsztyn

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika.
Klub nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Olimpia Grudziądz

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.02, F.03 oraz F.04 Podręcznika.
Klub nie przedstawił śródrocznego sprawozdania finansowego na dzień 31 grudnia 2019 roku wraz z raportem biegłego rewidenta z przeglądu tego sprawozdania, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Radomiak Radom

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03, F.04, F.05 oraz licznych kryteriów Infrastrukturalnych Podręcznika.
Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ekstraklasa

Post autor: kapec »

Bartuz pisze: 29 maja 2020, 11:56Od 19 czerwca wracają kibice na trybuny, do 25% pojemności stadionu.
W ramach ciekawostki

Nazwa drużyny: 25% pojemności stadionu / średnia frekwencja w obecnym sezonie [dane za EkstraStats]:

Arka Gdynia: 3785/7037,
Cracovia: 3752/9069,
Górnik Zabrze: 6141/13167,
Jagiellonia: 5594/9230,
Korona Kielce: 3888/5295,
Lech Poznań: 10402/ 14941,
Lechia Gdańsk: 10317/10703,
Legia Warszawa: 7465/17617,
ŁKS: 1498/5166,
Piast Gliwice: 2478/4394,
Pogoń Szczecin: (stadion w przebudowie): 1125/3699,
Śląsk Wrocław: 10918/14561,
Raków Częstochowa: 1250/2974,
Wisła Kraków: 8283/15871,
Wisła Płock: 2438/4522,
Zagłębie Lubin: 4008/4117.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2840
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »


piątek
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

O super, bardzo mi się podoba ten stadion w Lublinie.
Bisclavret
Posty: 3379
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bisclavret »

O, no to patrząc po możliwych konfiguracjach finału będzie u nas wesoło. Sam nie wiem czy lepiej Lechia czy lepiej Lech :D.
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 407
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Ekstraklasa

Post autor: wojtas »

Ciekawe jak to zrobią żeby Motor zagrał w finale
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Pani minister wylosuje, na tym poziomie mają w tym doświadczenie.

Igor Łasicki i Marcel Wędrychowski z Pogoni z zerwanymi więzadłami. Niech tez sezon się już kończy.

Ps. Wejdźcie tu i poczytajcie komentarze jaki jest u nas burdel i zakłamanie.
http://pogonsportnet.pl/news/mroczek-dl ... ym-sezonie
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3138
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: VBSW »

"1. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN przedstawił Cracovii zarzut korupcji, który to dotyczy spotkań z sezonu 2003/2004. „Pasy” mogą zostać ukarane odjęciem ligowych punktów."
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Ekstraklasa

Post autor: cloud »

MalinowyJogurt pisze: 02 cze 2020, 21:17 Pani minister wylosuje, na tym poziomie mają w tym doświadczenie.

Igor Łasicki i Marcel Wędrychowski z Pogoni z zerwanymi więzadłami. Niech tez sezon się już kończy.

Ps. Wejdźcie tu i poczytajcie komentarze jaki jest u nas burdel i zakłamanie.
http://pogonsportnet.pl/news/mroczek-dl ... ym-sezonie
dopiero teraz oficjalnie potwierdzili zerwane więzadła u Marcela, śmiech na sali :lol:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Jak w ciągu kilku dni więzadła zrywają dwaj młodzi perspektywiczni gracze a wcześniej to samo działo się z Drygasem i Malcem no to coś tu jest nie tak. Do tego wyprzedano 3 zawodników, którzy strzelili 16 z 27 bramek a na szpicy straszymy Frączczakiem, który już dawno powinien kopać w Chojniczance a nie w ekstraklasie. Mamy ponoć wspaniałą akademię i fantastyczne warunki dla dzieciaków (to akurat prawda) a dalej kopiemy się po czołach z jakimiś Maniasami.

http://pogonsportnet.pl/news/kozulj-pre ... oim-klubie
@cloud obczaj wywiad
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ekstraklasa

Post autor: kapec »

Czytam teraz o tych przyznanych/nieprzyznanych licencjach i przypomniały mi się słowa Rudego od zaznaczonego komentu jakoś do 22:30, co ja cię będe przekonywał, nie wierzysz to nie wierzysz :lol:


e: przy okazji, ostatnio słuchałem paru starych stanów futbolu, i wypowiedź Zibiego na temat wprowadzenia varu w eklasie. W życiu, a kto będzie za to płacił, minęła chwila i chodzi dumny z systemu, piękny człowiek
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3138
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: VBSW »

Toć słów Rudzielca nie można brać na poważnie :rotfl:
Jeszcze można by miliony rzeczy wykopać ze starych wywiadów i jego twittów, które okazały się pierdoleniem. :D
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
vipdavid
Posty: 406
Rejestracja: 08 wrz 2019, 13:25

Re: Ekstraklasa

Post autor: vipdavid »

Eh powiem wam Ślizgery, że ciężka jest sytuacja.

Beznadziejnie ogląda się mecze z pustymi trybunami.

Poza tym
Nie wiem czy mnie słuch nie myli,ale chyba słyszałem doping z taśmy podczas oglądania.

To prawda ,czy miałem majaki :razz: ?
ODPOWIEDZ