Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
5
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
1
1%
Legia Warszawa
5
3%
ŁKS Łódź
16
11%
Piast Gliwice
2
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
26%
Radomiak Radom
5
3%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
13
9%
Stal Mielec
15
10%
Śląsk Wrocław
15
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 146

Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4465
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Ekstraklasa

Post autor: kr0pka »

Wielki Kolejorz. Życzę Lechowi wygranej ligi a Legii wygranej LE i będzie elegancko ;).
nic na potem
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3683
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ekstraklasa

Post autor: Prez »

Bezbarwna Legia, przeslabo wyglądają te boki defensywy
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

joey pisze: 17 paź 2021, 20:35 gratki @mql, lepsi byliscie
dzięki, dziwaczne uczucie nie dostać gonga w ostatnich minutach (chociaż Czesław zrobił wszystko co w jego mocy - wysłał do boju Kacpra Kostorza)
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9664
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: potter »

co ciekawe w naszym typerku Ekstraklasy tylko 3 osoby dały innego mistrza niż Legia [2 x Lech i 1 x Pogoń, szok że Raków 0 ], a wygląda na to że no nie obronią tego mistrzostwa czy wy widzicie jeszcze taką szansę?
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9744
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Ekstraklasa

Post autor: jajca »

Oczywiście ze jest szansa, jeśli wygrają zaległe mecze to tylko 9 pkt straty a to raptem 3 gwizdki stefanskiego
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

ja bym Legii nie skreślał, chociaż trudno będzie, bo prawdopodobnie będzie trzeba gonić nie jednego uciekniera, a kilka ekip (póki co takie wrażenie sprawiają Lech, Raków i Lechia, Pogoń też może w końcu się rozhulać). no ale z drugiej strony to ekstraklasa i Lech czy Lechia mogą zaraz odpalić serię trzech porażek z rzędu z ogórami i za miesiąc dziennikarze będą się rozpisywać nad szansami będącej w super formie Jagiellonii :dunno:

super meczysko w Mielcu wczoraj. wydawało mi się, ze Stal poleci (jako ex aequo wyraźnie najsłabsza ekipa sprzed orku, średnio wzmocniona, do tego z raczej anonimowym trenerem bez osiągnięć), a oni krok po kroku zbierają punkciki, props
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

mql pisze: 19 paź 2021, 9:21 Pogoń też może w końcu się rozhulać
To już nawet my w to nie wierzymy, niestety od ponad roku gramy padakę, której nie da się oglądać, zero polotu, zero akcji ofensywnych, napastnicy w ogóle nie strzelają bramek, naprawdę ciężko jest patrzeć na grę tego zespołu. Rok temu się udało wbić na podium, bo mieliśmy żelazną defensywę i Stipica w bramce wyrabiał rzeczy nieprawdopodobne, ale już na koniec sezonu było wyraźne osłabienie i zjazd formy, a jakby liga trwała parę kolejek dłużej to pewnie łyknęłaby nas Warta na sam koniec. W tym sezonie defensywa i bramkarz dalej grają bardzo dobrze, ale wiadomo nie można ciągle grać na zero i jak przeciwnik strzeli to nie umiemy wygrać, piłkarze chcą, nie można im zarzucić braku ambicji, ale coś się posypało, oni sami nie wiedzą co mają grać, mamy nazwiska, mamy ludzi, którzy już coś wygrali i umieją radzić sobie z presją a podczas meczu nie wiedzą co mają zrobić. Grosicki, Kucharczyk, Dąbrowski, Drygas, Stipica, Zech, Mata, Kozłowski przecież to prawie każda ekipa w kraju by chciała mieć u siebie te nazwiska a jednak jest lipa, a mimo to i tak dalej trzymamy się blisko czołówki. Podoba mi się bardzo ten sezon, wreszcie będą emocje, Legia zawsze potrafiła nadgonić, ale teraz jest LE, PP i są zaległe mecze, ciężko będzie im wygrywać wszystko co się da i jeszcze nie raz punkty pogubią, jak Lech nie złapie spadku formy, a może tak być na wiosnę z pięknym Maciejem to idzie na mistrza
Bisclavret
Posty: 3361
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bisclavret »

Przydałby się polskiej piłce pucharowicz w LK z wysokim współczynnikiem i jednocześnie ktoś sensowny piłkarsko z niskim w ścieżce mistrzowskiej, to daje realną szansę na dwie drużyny w grupie. Dlatego kciuki trzymam za Raków i Lecha w kwestii mistrzostwa i oczywiście Legię w pucharach.

Oczywiście przy założeniu że nie wypierdola się na litwinach czy innej potędze.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3683
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ekstraklasa

Post autor: Prez »

zastanawiałem się właśnie ostatnio nad tym o czym piszesz @MalinowyJogurt - myślisz, że Kosta nie ma pomysłu na ten zespół w obecnym skladzie, czy problem leży gdzieś indziej?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

@Prez Wydaje mi się, jak również większości kibiców, że Kosta sam nie wie co ma robić, on bardzo by chciał coś wygrać, w kontrakcie ma nawet klauzulę, która pozwala mu odejść jak dostanie ofertę z Bundesligi, chce się wypromować, ale ostatnio wydaje się być kompletnie odklejony, ciągle asekuracyjne teksty, że każdy przeciwnik jest mocny, że Lubin czy Płock to trudne terenyXD, że moglibyśmy grać lepiej i musi popracować z zespołem, no i to się już ciągnie i ciągnie a poprawy gry nie widać, kolejny raz gra zaczyna się sypać jak odchodzi asystent trenera, wcześniej Dietmar Brehmer do Opola teraz Kaczmarek do Lechii Gdańsk.

Z resztą tu nie ma co się rozpisywać, kliknij w link i zjedź na dół do sekcji komentarzy, akurat nie pisze to żadna banda frustratów, tylko ludzie, którzy jeszcze niedawno bronili tego zespołu jak tylko się da, klik http://pogonsportnet.pl/news/pomeczowe- ... enerow-178
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3683
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ekstraklasa

Post autor: Prez »

dzięki za nakreślenie sytuacji, szkoda mi Pogoni, bo po poprzednim dobrym sezonie liczyłem, że mocno powalczą o mistrza w tym roku. nie mówię, ze juz jest po chuju i na pewno tego nie zrobią, ale z tego co zerkam na ich mecze czasami + to co napisałeś + sytuacja i wypowiedzi Kosty, no nie napawa to optymizmem
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5678
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

o ile pozaboiskowo jest z 500 argumentów dlaczego Legia może jeszcze powalczyć (bo to Lech, bo to Skorża, bo to Ekstraklasa itd), tak niestety gra w lidze nie daje nadziei na mistrza i jest to przykre, bo kadrowo to może być najmocniejszy zespół od sezonu 15/16, ale mecz z Napoli może obalić kilka pomników i wcale się nie zdziwię, jak dobry wynik (czytaj jakikolwiek punkt albo nawet satysfakcjonująca postawa) poskutkuje zwolnieniem Michniewicza.

trzeba było sobie inne hobby wybrać widzowie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6221
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Ekstraklasa

Post autor: FruitOffTheWall »

Bartosz śpiączka do pogoni i jazda jazda klubowicze bo ten parzyszek to sie może rozhula w styczniu, w gliwicach miał pierwsze pół rocze do dupy a w drugim ładował POTĘŻNE osiem goli i tak było przez kilka sezonów


ja w tym roku kibicuje stali mielec, sensowne transfery i chłopaki fajnie walczą. Super jakby się utrzymali
Ostatnio zmieniony 19 paź 2021, 19:33 przez FruitOffTheWall, łącznie zmieniany 1 raz.
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9664
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: potter »

moim zdaniem to nie kwestia napastnika tylko tego, że Pogoń mało kreuje dla tego napastnika, przecież wcale nie jest tak że Parzyszek marnuje na potęgę [ok Zahovic sporo marnował ale on też daleko od bramki często niepotrzebnie grał]. Bardziej to co pisze MalinowyJogurt, ale to nie jest w lidze tylko problem Pogoni że nie potrafią grać ataku pozycyjnego.
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

No i chłop wyjaśnił piękny fragment
http://pogonsportnet.pl/news/podstawski ... fizycznego
Szesnastoletni portugalski zawodnik już to wie, zwłaszcza jeśli występuje na poziomie reprezentacji narodowej. Jest o wiele lepszy niż szesnastoletni czy siedemnastoletni polski piłkarz, który posiada duże umiejętności indywidualne, potrafi strzelać, dośrodkowywać, dobrze operuje piłką, ale potem nie wie, jak ustawić się na boisku, nie umie czytać gry.
No to nie kwestia napastnika jak @potter mówi, jedyni, którzy strzelali sporo bramek u nas to Robak jako król strzelców i z tych nowszych czasów to Adam Buksa, a tak to Ciftci, Rasmussen, Manias, Parzyszek, Zahovic - no każdy z nich strzelać umie a skończy się tak, że żaden nie strzela a Manias skończył wręcz z ujemnym bilansem bramkowym po strzeleniu samobója. Rok temu był fart, teraz nie licząc spotkań ze słabą Łęczną i Mielcem to wygrywaliśmy bo piłka się odbiła akurat pod nogi.
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Ekstraklasa

Post autor: PeterStillNinety's »

@MalinowyJogurt Ogladasz ? Jak Pogoń z Wielką Jagą ? Póki co widzę 2:1
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

@PeterStillNinety's No byłem na meczu, na domowych jestem na każdym więc oglądam :D Powiem tak, dawno nie widziałem tak dobrze grającej Pogoni, zupełne przeciwieństwo tego co ostatnio pisałem, a wystarczyło, że zaczęli iść do przodu zamiast kółeczek i zagrań do tyłu, najgorszy od wielu spotkań Kowalczyk, który notorycznie dostawał zjeby, że gra tylko do tyłu a ma warunki do dryblingu w końcu postanowił zaryzykować i od razu prawie man of the match. Zobaczymy czy złapali w końcu rytm czy to tylko wypadek przy pracy, ale patrząc na to jak Kosta darł na nich mordę, że mają iść do przodu od początku meczu może sam zauważył, że asekuracyjne granie na 1:0 już się skończyło
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Ekstraklasa

Post autor: PeterStillNinety's »

No 4:1 to deklasacja Rzeczywiście taka różnica w grze czy po prostu dobrze wchodziło na nogę?
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Różnica w grze zdecydowanie, tym razem faktycznie ta gra się układała, z drugiej strony Jaga grała fatalnie w obronie i była bardzo bardzo wolna, zero doskoku do piłki
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9664
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: potter »

Jagiellonia typowa ekipa Ekstraklasy: bilans 4-4-4 i chuj, weź tu obstawiaj ich mecze. Pogoń ma skład taki obecnie, że powinna takich obijać co kolejkę jeśli rzeczywiście skończą taką asekuracyjną grę.
ODPOWIEDZ