Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
100
57%
Split
49
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 174

sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

@zuperhero Na pewno niczego nie należy traktować jako magic pill, bo czegoś takiego po prostu nie ma. Szczególnie w przypadku kontuzji. Tutaj najlepiej zadziała odpowiednio szybka reakcja typu:
dobry spec->diagnostyka->wdrożenie rehabu, a potem mądre trenowanie.
Co do badań, to wątpię, żeby kiedykolwiek wyszło jakieś reprezentatywne w tej kwestii.
Myślę, że dużo więcej może powiedzieć Ci ciężarowiec, czy inny strongman, który na co dzień dzwiga nie mało i widzi realnie, że komfort treningowy mu się zwiększa. Można nie znać mechanizmów działania itd. ale odczuć się nie oszuka. I jeśli jest to potwierdzone przez X osób, to myślę że warto zainteresować się tematem, ale z chłodną głową, a nie na zasadzie "dobra, to mnie wyleczy". Traktować jako ciekawostkę, poeksperymentować. Może akurat podpasuje i jakąś cegiełkę do całego procesu rehabu dołoży.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Siłownia

Post autor: KILLIE »

JA JADLEM TE bpc Z AKTUALNIE OURA LABS, nie POMOGLO MI NA ROZJEBANY BARK ALE SPOKO NA JELITA, INNY POZIOM TRAWIENIA, USTALY MI JAKIES CHUJOWE KOLKI, WZDECIA, ZGAGI i inne, teraz chce kupic te z biolabu bo wychodze opor taniej
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6792
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

sven22 pisze: 10 lut 2021, 18:30
jAg pisze: 09 lut 2021, 11:37 Ogarniał ktoś z was licencję zawodnika pro? Okazało się, że na mojej siłce potrzebuję takowej licencji, by móc ćwiczyć. Jak to ogarnąć?
To wykupienie licencji, żeby iść poćwiczyć to jeszcze nie ruchanie na hajs?

Ps. We Wrocku u Jusiela możesz stacjonarnie wykupić taką licencję
Sklej już te pizde bezbeku, jednorazowo 50 zl =/= 150 zl miesięcznie. Widać u ciebie podstawowe braki z matmy, więc wykurwiaj.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3952
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Siłownia

Post autor: wrubel »

Deyker pisze: 10 lut 2021, 18:13 Kurde to chyba grubo lecisz z wagą w dół co? Ile razy w tygodniu trening? Siłowy czy jakieś kardio?

Ja schodzę z 98(obecnie jestem w okolicy Twoich 95) przy 194cm i mam 2600, a leci w dół całkiem git.
zero cardio, na wiosnę rower wlatuje a teraz nie mam chęci na bieganie

ja mam jakiś spierdolony metabolizm, na 2500kcal, 4,5 treningach siłowych w tygodniu i 10k kroków dziennie potrafiłem zrzucić raptem 0,7-1kg na 20 dni, dopiero jak teraz jem 2300-2100kcal to waga leci normalnie, problem mam tylko z makrosami, jem 190g białka i tylko 40-50g tłuszczu co wydaje mi się troche zbyt małą liczbą
sifuentes
Zbanowany
Posty: 127
Rejestracja: 10 sty 2021, 13:40

Re: Siłownia

Post autor: sifuentes »

Mordeczki jak pracujecie nad sobą to życze wam powodzenia bo sam napierdalałem grubo przez ostatni rok a teraz relaks
Nie zatrzymujcie się bo efekty dają dużą satysfakcję
z wielkim fartem mordy
BOR4LIFE
zuperhero
Posty: 1683
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

sven22 pisze: 10 lut 2021, 22:43 @zuperhero Na pewno niczego nie należy traktować jako magic pill, bo czegoś takiego po prostu nie ma. Szczególnie w przypadku kontuzji. Tutaj najlepiej zadziała odpowiednio szybka reakcja typu:
dobry spec->diagnostyka->wdrożenie rehabu, a potem mądre trenowanie.
Co do badań, to wątpię, żeby kiedykolwiek wyszło jakieś reprezentatywne w tej kwestii.
Myślę, że dużo więcej może powiedzieć Ci ciężarowiec, czy inny strongman, który na co dzień dzwiga nie mało i widzi realnie, że komfort treningowy mu się zwiększa. Można nie znać mechanizmów działania itd. ale odczuć się nie oszuka. I jeśli jest to potwierdzone przez X osób, to myślę że warto zainteresować się tematem, ale z chłodną głową, a nie na zasadzie "dobra, to mnie wyleczy". Traktować jako ciekawostkę, poeksperymentować. Może akurat podpasuje i jakąś cegiełkę do całego procesu rehabu dołoży.
no z tym słuchaniem wyczynowców to się zgodzę, tylko mnie wkurwia zawsze jak taki rekomendujacy idzie tokiem wnioskowania: miałem kontuzje -> wziąłem bpc -> wykurowałem się w x tygodni -> bpc działa bo jestem zdrowy; zupełnie zapominając że naturalną właściwością organizmu jest samo-leczenie / regeneracja i tak kontuzja tak czy srak by się zaleczyła sama z siebie. Osobiście myślę że jak dla kogoś te kilkaset złotych na zestaw zdrowotny to żadne pieniądze to warto pobrać, w najgorszym razie zadziała efekt placebo (no chyba że środek był zanieczyszczony hehe) a przynajmniej w głowie zostanie pewność że się zawalczyło z urazem jak się mogło najlepiej
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

jAg pisze: 11 lut 2021, 0:49
sven22 pisze: 10 lut 2021, 18:30
jAg pisze: 09 lut 2021, 11:37 Ogarniał ktoś z was licencję zawodnika pro? Okazało się, że na mojej siłce potrzebuję takowej licencji, by móc ćwiczyć. Jak to ogarnąć?
To wykupienie licencji, żeby iść poćwiczyć to jeszcze nie ruchanie na hajs?

Ps. We Wrocku u Jusiela możesz stacjonarnie wykupić taką licencję
Sklej już te pizde bezbeku, jednorazowo 50 zl =/= 150 zl miesięcznie. Widać u ciebie podstawowe braki z matmy, więc wykurwiaj.
Leć tam piesku po tę licencję. Powroty bywają ciężkie, ale wierzę, że dasz radę.
Mateusz
Posty: 420
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Siłownia

Post autor: Mateusz »

Spotkałem się kiedyś z opinią, że najlepiej przy budowie mięśni bardzo powoli zwiększać sobie obciążenia. Tzn. dopiero gdy dane obciążenie nie będzie stanowiło dla nas problemu to zwiększyć o jakąś tam minimalną liczbę kg. Chodzi o to, żeby mieć przez jak najdłuższy czas nowe bodźce, co o tym myślicie, ma to sens czy "brać na klatę" zawsze ile wlezie?
Tak samo zastanawiam się czy kupić sobie zestaw białko+kreatyna+bcaa czy np. poczekać z tym na jakąś ścianę w treningu, kiedy nie będę widział efektów tak jak teraz, co sądzicie?
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

No najlepiej tak żebyś w serii zrobił 6-8 powtórzeń i miał w zapasie 1-2. Nie kumam o co ci chodzi ze stopniowym dokładaniem, ale zaczynajac właśnie tak z 80% maxa z czasem bedziesz dokładał to się nazywa progres.
A co co suplementów kreatynę możesz sobie kupić i stosować 5g dziennie nawet już. Białko jak czujesz, że masz za mało w diecie te możesz brać. Najlepiej licz kalorie i wtedy się zorientujesz czy faktycznie jest potrzebne. A bcaa nie kupuj każdy dietetyczny świr ci to powie i to prawda.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Polecam HMB 16kg mięsa w ciągu 3 tygodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Mateusz
Posty: 420
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Siłownia

Post autor: Mateusz »

MalkoNTENT pisze: 12 lut 2021, 12:34 No najlepiej tak żebyś w serii zrobił 6-8 powtórzeń i miał w zapasie 1-2. Nie kumam o co ci chodzi ze stopniowym dokładaniem, ale zaczynajac właśnie tak z 80% maxa z czasem bedziesz dokładał to się nazywa progres.
A co co suplementów kreatynę możesz sobie kupić i stosować 5g dziennie nawet już. Białko jak czujesz, że masz za mało w diecie te możesz brać. Najlepiej licz kalorie i wtedy się zorientujesz czy faktycznie jest potrzebne. A bcaa nie kupuj każdy dietetyczny świr ci to powie i to prawda.
No właśnie cos mi się kojarzyło, że odchodzi się od bcaa, dzięki za potwierdzenie.
Ja jestem raczej zwolennikiem 12 powtórzeń, 6-8 to chyba bardziej ukierunkowane w stronę zwiększania siły jeśli się nie mylę?
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: Siłownia

Post autor: Balaclava »

MalkoNTENT pisze: 12 lut 2021, 12:34 A bcaa nie kupuj każdy dietetyczny świr ci to powie i to prawda.
Możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

powyzej 3 powtorzen to juz cardio
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4493
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Siłownia

Post autor: kr0pka »

Balaclava pisze: 12 lut 2021, 13:12
MalkoNTENT pisze: 12 lut 2021, 12:34 A bcaa nie kupuj każdy dietetyczny świr ci to powie i to prawda.
Możesz rozwinąć?
https://dietetykanienazarty.pl/b/dlacze ... nie-dziala
nic na potem
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: Siłownia

Post autor: Balaclava »

@kr0pka dzięki
Awatar użytkownika
AlPaCiNo
Posty: 160
Rejestracja: 19 sie 2020, 15:56

Re: Siłownia

Post autor: AlPaCiNo »

Elo jak szamie coś co ma w sobie kukurydzę(sałatki, gyros) , a ona wychodzi ze mnie w całości wiecie ocb to kalorie normalnie się nabijają? Na jakiej zasadzie? I wtedy te ziarna są pozbawione już wartości czy teoretycznie można je wpierdalac na okrągło? Taka kminka mnie załapa
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

normalnie opłukujesz z gówna i jesz znowu
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4493
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Siłownia

Post autor: kr0pka »

:what:
Jakie produkty polecacie do najadania się przy niskiej kaloryczności? Wyliczyłem sobie ok. 2400kcal teraz na redukcji (~15% deficytu), lecę z tym od czterech dni (jem ok. ~2300 bo w weekend sobie pofolgowałem i chciałbym troszkę to odrobić xD) i bywają momenty, że czuję głód, co wiadomo nie sprzyja racjonalnemu odżywianiu. Jak sobie zrobiłem sos pomidorowy z różnymi warzywami i mięsem mielonym, to przy podaniu tego z spaghetti mogę się tym dobrze najeść przy niskiej kaloryczności. Szukam więcej takich pomysłów. Ponoć ziemniaki też dobrze sycą i kurczak też ma mało kalorii. Oczywiście wchodzi skyr również. Co jecie na redukcji?
nic na potem
zuperhero
Posty: 1683
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

dużo warzyw do wszystkiego + źródła białka z niską zawartością tłuszczu
a z konkretnych produktów to polecam, mrożone owoce, wrzucasz 300/400g do blendera, z woda i słodzikiem i masz cały dzban sorbetu 100-150 kcal
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4493
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Siłownia

Post autor: kr0pka »

Wiadomka, warzywa mało kalorii mają i tym się można najeść. Problem jest w tym, że ciężko mi wchodzi większość sałatek/warzyw bez jakiegoś dressingu na oliwie. Erytrytol pozwolił mi zrzucić dotychczasowe 6-7kg w dużej mierze więc doceniam siłę słodzików również. Dodam, że dotychczas jadłem intuicyjnie i te 6-7kg zrobiłem od lipca do grudnia gdzieś ale od tego czasu waga stoi w miejscu i postanowiłem poważniej podejść do tematu, dalej zostało mi jakieś 8-6kg do zrzucenia (zależy jak będę wyglądał, teraz robię również treningi oporowe, mam wysoką podaż białka więc biorę pod uwagę, że tłuszcz spada a waga stoi w miejscu).
nic na potem
ODPOWIEDZ