Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1163
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Siłownia

Post autor: qualite_de_schizoide »

no niesamowicie się cieszę stary, jeszcze półtora miesiąca temu byłem totalnie załamany i nie widziałem zbytnio wyjścia
Wydaje mi się że mam taki dosyć holistyczny plan. Dwójeczki mocno czuję po przysiadzie ze sztangą, przysiadzie bułgarskim, wykrokach. Przy okazji na koniec treningu zawsze robię jakiś wariant spaceru farmera, dzięki czemu mocno pracują mięśnie odpowiadające za prawidłową postawę, właśnie pupa, brzucho i okolice:D Efekty są super, siłowe, wizualne no i przede wszystkim te zdrowotne :D
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

qualite_de_schizoide pisze: 30 cze 2021, 17:35 @sven22 3 rezonanse magnetyczne w ogóle miałem + 1 rentgen
U mnie było tak, że całe życie uprawiałem sport - od 6-7 roku trenowałem piłkę nożną w klubie, w międzyczasie 3 lata pływałem, w wieku 17 lat nagle zaczęło mi promieniować do pośladka. Terlecki pokręcił mną trochę na tym stole do masażu i powiedział, że możliwe że już nie będę grać w piłkę, mam coś z kręgosłupem nie tak. Zrobiłem badania i faktycznie. Każde następne granie w piłkę to bardzo duży ból 4-5 dni. No i musiałem zawiesić korki na kołku. W dodatku w życiu codziennym ten kręgosłup też mi dokuczał.

Można powiedzieć, że wpadłem w "depresję" (cudzysłów bo nigdy się nie zdiagnozowałem) i bardzo brakowało mi sportu. W związku z tym biegałem trochę i raz w tygodniu chodziłem na basen pływać kraulem i grzbietem. Ale z moimi plecami przez te lata chujowo było. Bez biegania źle, z bieganiem identycznie. A nie wyobrażam sobie życia bez uprawiania sportu, czuję się wtedy nieprawdopodobnie źle. Chyba jestem uzależniony od aktywności, grając w piłkę miałem jobla na punkcie trenowania.

A ta siłownia to wyszła tak, że po tamtej rehabilitacji u Lewandowskiego w 2020 roku czułem się trochę bardziej sprawny i pomyślałem, że może spróbuję potrenować siłowo i zobaczyć jak będzie. Kiedyś na przykład poszedłem na trening boksu i musiałem zrezygnować w ten sam dzień, pewnych rzeczy nie mogę robić ale próbuję różnych aktywności. Ułożyłem sobie sam trening z naciskiem na wolne ciężary i podstawowe ćwiczenia treningu siłowego. Pierwsze tygodnie to była totalnie nauka techniki oglądając non stop filmiki na youtube z ćwiczeniamI:D. No i zatrybiło. W tamtym roku chodziłem 4 miechy na siłownie dopóki mi jej nie zamknęli i czułem się wtedy całkiem nieźle, rzadko mnie dosyć plecy bolały ale nie wiedziałem, że siłownia jest zasługą tej sytuacji. Z tym, że siłownie zamknęli w październiku i okres październik-28 maj był tragiczny. Na wiosnę tego roku miałem takie pogorszenie, że myślałem, że bez operacji się nie obejdzie ale po cichu liczyłem na to, że gdy otworzą siłkę to może będzie jakaś poprawa.

No i mija już miesiąc odkąd znów chodzę i trenuję i jest niesamowita poprawa. Aż żyć się chcę. Kocham trenować i w siłowni znalazłem zastępstwo piłki nożnej (częściowe bo jednak nic nie równa się graniu w piłkę, co kochałem i poświęciłem się temu całkowicie, ale jednak zastępstwo). Objawy problemów z kręgosłupem zmniejszyły się bardzo mocno, dzięki czemu normalne życie znów wydaje się możliwe.
mega kozak ziomek, jako ktoś komu też kręgosłup czesto daje się we znaki (chociaż nie aż tak mocno jak Tobie) to radzę tylko żeby zawsze, ale to kurwa zawsze mieć zapas na MC/Przysiadach, zwłaszcza jak już się otrzaskasz z techniką, zaczniesz coś tam podnosić i uznasz że mozna spróbować maksów. Niby oczywiste zupełnie, ale ja sobie z kilka razy załatwiłem 2-3 tygodnie przerwy od funkcjonowania bo uznałem że A DOŁOŻĘ JESZCZE Z 5 KG ZOBACZYMY. powodzenia byku, może jak się wzmocnisz to do piłeczki rekracyjnej też się uda wrócić, polecam spotkanie z jakimś fizjo ogarniętym jesli to w zasiegu możliwości finansowych
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Deload fajna sprawa, na początku tygodnia jarałem się, że czeka mnie lekki tydzień a teraz już w sumie nie mogę doczekać się poniedziałku i dorzucenia do pieca, bo już relaksacyjne machanie się nudzi. No i jest zastrzyk satysfakcji, kiedy lekki trening wykonuję takimi samymi ciężarami, które 3 tygodnie temu nie były takie lekkie.
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1163
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Siłownia

Post autor: qualite_de_schizoide »

@Rossi dzięki stary
masz całkowitą słuszność, sam działam identycznie jakoś instynktownie, nie sprawdzam full siły na jednym powtórzeniu, a robię sobie spokojnie tak z 8 powtórzeń mniejszym ciężarem żeby się nie połamać i jest git
obecnie nie mam szmalu na fizjo, ale może w przyszłości jeszcze gdzieś się udam jak poprawię swoją sytuację finansową (która też w sumie leży przez ten kręgosłup ale wszystko w swoim czasie)
a co do załatwienia się na jakiś czas przez przeszarżowanie, to rzeczywiście czasem trudno się powstrzymać i zostaje tylko plucie w brodę, bo nie ma mowy o treningu przez jakiś czas :D
dużo zdrowia pozdro
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

qualite_de_schizoide pisze: 01 lip 2021, 12:25 ale może w przyszłości jeszcze gdzieś się udam
Podbij na priv jak będziesz chciał gdzieś jechać. Oszczędzę ci wycieczek do "specjalistów"
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

Ja dochodze do siebie po urazie TFCC w nadgarstku i dlugiej przerwie. Idzie mi fatalnie. Pozdrawiam sportowych swirow, nie zrobcie sobie niczego.
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

bieganie albo głodówka, to są dwie opcje do redukcji. Wiadomo, że dieta też jest ważna, ale uważam, że bieganie jest najlepsze. Jesli masz czas na club fitness to bieżnia pod skosem robi duży spadek kalorii. Głodówka wiadomo, krótka. Dużo wtedy musisz ćwiczyć, 2 razy więcej, albo i 3, żeby mięsnie się utrzymały, sport też uważam za coś dobrego równemu bieganiu, Nie ma nic lepszego jak wypocic się na swoim hobby np. piłka nożna/ sztukiwalkii itp. Ja zacząłem redukcję do 82 z 88, ale na T3 pod okiem lekarza, żeby sobie tarczycy nie spierdolić no i głodówka, która u mnie wygląda tak, że jeden duży obiad i na tym koniec, gorzej z tym że lubie często się piwa napić:/. Co do samego IF wariant jedzenia co drugi dzień wchodzi u mnie dopiero jak po głodówce, którą opisałem powyżej jak najszybciej pozbyć się zbędnych kg. Potem co dwa dni bo efekt jojo to kurwa.
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

To nawet koło chujowej pasty nie stało
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

Taa? A jakoś jestem zadowolony ze swojego wyglądu, a Ty nie udawaj jakiegoś znawcy, bo tacy to mnie najbardziej wkurwiaja a przychodzi co do czego na strzała lecą.
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

Z czym do ludzi, ćpunie. Chyba głodówka za mocno wjechała i pierdolisz od rzeczy.
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

Niee pierdole od rzeczy, często wagę zbijałem do walki, więc wiem ocb. Co tak mocno do mnie od razu? Jeśli w czymś się mylę, nie można mnie po prostu poprawić tylko od razu do mnie ćpunie. To mi na pewno przeszkadza, ale to nie znaczy, że to jest mi obcy temat. Można też być na zerze metabolicznym do momentu aż będzie można lekko obcinać kalorie, oprócz tego ćwiczenia na wolnych ciężarach. Okna żywieniowe np 8 godzin jedzenie czyli wyrabianie kalorii i 16 niejedzenia. Ja tak schodziłem z wagi na różne sposoby..
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

Najpierw piszesz
msh pisze: 03 lip 2021, 21:25 a Ty nie udawaj jakiegoś znawcy, bo tacy to mnie najbardziej wkurwiaja a przychodzi co do czego na strzała lecą.
a potem
msh pisze: 04 lip 2021, 0:57 nie można mnie po prostu poprawić
a jeszcze wcześniej
msh pisze: 04 lip 2021, 0:57wiem ocb
No to co ja Cie mam wyprowadzać z błędu? Przecież wszystko wiesz :dunno:

Najważniejsze że jesteś
msh pisze: 03 lip 2021, 21:25 zadowolony ze swojego wyglądu
patyq
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2021, 19:57

Re: Siłownia

Post autor: patyq »

Które wybrać dla totalnego laika?
Spoiler
Obrazek
czy
Spoiler
Obrazek
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

Bierz normalnie te wysokie, więcej rzeczy na nich porobisz, a pompki możesz cisnąć normalnie na płaskim podłożu bez żadnych uchwytów, jak zadbasz o mobilność nadgarstków i przedramion to żadnego dyskomfortu w pozycji zwykłej pompki nie będzie, pozdro
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

sven22 pisze: 04 lip 2021, 10:25 Najpierw piszesz
msh pisze: 03 lip 2021, 21:25 a Ty nie udawaj jakiegoś znawcy, bo tacy to mnie najbardziej wkurwiaja a przychodzi co do czego na strzała lecą.
a potem
msh pisze: 04 lip 2021, 0:57 nie można mnie po prostu poprawić
a jeszcze wcześniej
msh pisze: 04 lip 2021, 0:57wiem ocb
No to co ja Cie mam wyprowadzać z błędu? Przecież wszystko wiesz :dunno:

Najważniejsze że jesteś
msh pisze: 03 lip 2021, 21:25 zadowolony ze swojego wyglądu
Tutaj chodzi o to że ja Cie nie wyzywałem pierwszy, a tym bardziej śmiać się z kogoś choroby, czyli przekreślać osobę która jest narkomanem, a nie wiesz nawet co taka osoba przeżyła I może dlatego zaczęła ćpać. Napisałem że wiem ocb, ale wystarczyło mnie grzecznie poprawić a może akurat bym sam posłuchał twojej rady, a odpaliłem się za tego ćpuna. Ćpun, czyli silowni nie może być taa? Na walki oczywiście nic nie biorę, mam uzależnienie fizyczne ale brak opio odzywa się po 24 godzinach więc daje rade. A jeśli chodzi o znawców to właśnie tacy, którzy zamiast kogoś poprawić dać mu radę, każą mu wypierdalać, bo tworzą swoje zamknięte koło,. Taki w sumie kij w dupie.
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

msh pisze: 05 lip 2021, 15:33 Tutaj chodzi o to że ja Cie nie wyzywałem pierwszy
A może ja Cię gdzieś wyzwałem? Napisałem, że chujowa pasta, bo serio myślałem że wkleiłeś pastę xd
Już nie bądź taki przewrażliwiony, że ten ćpun tak Cię obruszył.
msh pisze: 05 lip 2021, 15:33 śmiać się z kogoś choroby
Wskaż post, w którym to robię, to Cię przeproszę.
msh pisze: 05 lip 2021, 15:33 przekreślać osobę która jest narkomanem, a nie wiesz nawet co taka osoba przeżyła I może dlatego zaczęła ćpać
Kibicuje Ci najmocniej, nikogo nie przekreślam.
Ale może zamiast kolejnych wpisów w temacie uzywki zacząłbyś się leczyć, skoro masz taki problem?
msh pisze: 05 lip 2021, 15:33 Ćpun, czyli silowni nie może być taa?
Strzelam, że gdyby nie ta siłownia to było by z Tobą gorzej, także oby jak najdłużej jakakolwiek aktywność...
Makomako
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 17:47

Re: Siłownia

Post autor: Makomako »

Jakie macie ulubione kanały, najlepiej anglojęzyczne, o tematyce sportowej? Niekoniecznie stricte siłownia, ale np. crossfit itp.
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

Stronger By Science - https://www.youtube.com/channel/UC_9Sjs ... aZkEqNuHBA

Kiedys Jeff Nippard & JN podcast https://www.youtube.com/user/icecream4PRs, https://www.youtube.com/channel/UCjTp-n ... mqmVeBPwYw. On szczegolnie podstawy - sr zaw. tlumaczy. W kwestii podstaw jeszcze Alan Thrall, Jeremy Ethier, jakis Scott Herman na kiju.
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

Squat University, FitnessFAQs
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Polecam wszystkim książkę "Zacznij od siły", tłumaczy 3 główne boje i kilka ćwiczeń pomocniczych, ale jak tłumaczy! Przy każdym ćwiczeniu autor zagłębia się nie tylko w technikę, ale też w anatomię, fizykę, itd, co daje nam kompletny pogląd na sens, przyczyny i skutki danych ćwiczeń. Nie wiem jak to jasno opisać - po prostu u mnie zmieniła spojrzenie na trening, może ktoś doświadczył tego X lat temu zdobywając wiedzę w inny sposób, no ale u mnie ta ksiązka jest triggerem. Poczułem się dumny kiedy doszło do mnie, że uniesienie sztangi, to w sumie wytworzenie w mięśniach energii, która ma być silniejsza od siły grawitacji działającej na sztangę, i przekazanie tej siły przez układ mięśniowy/kostny do sztangi, która w efekcie unosi się. EEEEEEEEEEEESSA
ODPOWIEDZ