Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Siłownia

Post autor: BENGAL »

JastrzabHBO pisze: 22 kwie 2021, 2:31 Panowie (może nawet użytkownik BENGAL, specjalnie nie oznaczam nie chce drażnić takiego kota) mam mały problem. Kurwa chciałbym zrobić ta formę życia żeby za jakiś czas ładnie wyglądać na plaży tylko jestem typowy skiny fat, nie jakiś spaślak ulaniec bo 80kg na 183 wzrostu ale kurwa chciałbym ten wymarzony 6pack. Nienawidzę jednak kurwa sportu, zdrowego odżywiania, z alkoholu mogę zrezygnować ale szlugi cieżko(5szt na dzień to maks na co mogę zejść). Rozpocząłem od spacerów żeby wgl zacząć się ruszać ale po nawet 5km codziennie napierdala mnie kostka i tutaj pierwsze pytanie do kogo z ta kostka pójść, fizjo? Jak kurwa zmienić ten pojebany Mind że jednak sport to zdrowie i fajna zajawka a nie pedałówa? Myślicie że rower to może być dobry pomysł na start, jeżeli tak to jaki?
ziomutek odpal se googla grafika wklep fat % obadaj temat i zapusc zurawia na lustro zebysmy wiedzieli co nazywasz skiny fat bo dla mnie skiny fat to chuda wita w zestawie z plaska klata zakonczona zwisajacymi wentylami i kabzonem tlusym
co chcesz miec za forme zycia?? chcesz byc silny?? duzy szybki wytrzymaly?? chcesz wygladac jak kulturysta czy chcesz wygladac jak atleta czy chcesz wygladac jak sportowiec?? bo zeby sie wjebac na plazowke musisz miec w bani wizje czy chcesz wygladac jak ricz piana usain bolt czy janek blachowicz
jak cie giry bola po 5km to zacznij od podstaw sprawdz czy nie masz platfusa i czy ci to stawu skokowego nie rozpierdala jak ta to zaczynasz w domu od zestawu cwiczen na platfusa przy konsultacji chociaz jednej z fizjosem ale jak cie serio giry nakurwiaja przy 5km lazenia to oglnie musisz byc cielakiem co zamulil pizde kilka lat wiec z gory watpie ze cos kopane z chlopakami jest meczyki oldbojow czwartkowe ani rzucane na obrecz co sobote
rowery to kurwa grubasy sobie upierdolily do bani ze jest latwo i nie maja sily tras nimi robic nawet stacjonarki robia na odpierdol na lekkim biegu na prawde na rower to musisz miec w bani dyscypline i chociaz 50km zajebac zeby to mialo sens a na to trzeba tez czas i sobie dzien poukladac

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
jak nie masz zajawki fikusnej na silke to po prostu pierdol te dziwganie talerzy na kiju i idz sie wpierdol na trening sportow walki jakis mma szalone zapasy w stylu wolnym albo klasyki moze jakis bjj albo kickboxing box tam masz duzo ogolnorozwojowki po pol roku cwiczen w huj roznice poczujesz wydolnosciowa i sylwetkowa i mentalna bo bedziesz palil sadlo i budowal miesnie i po prostu napedzisz tez metabolke wypocisz tluszcz i wzmocnisz korpus ze ci wyjebie 6paka
jezeli chcesz sie zabrac za prawdziwe efekty i forme to musisz dopasowac sobie diete nauczyc sie po prostu odzywiac i nawadniac odpowiednio zeby ci sie zgadzaly bialka wegle tluszcze

Dodano po 16 minutach 17 sekundach:
nigdyniebralemkoksu pisze: 22 kwie 2021, 22:07 Jaka ilość serii na FBW była dla was najlepsza dla budowania masy?
Od roku próbuję się wziąć za siłkę na poważnie (wcześniej miałem przez parę lat takie zrywy po 3 miesiące, potem wracałem do biegania albo niczego).
Lockdowny to utrudniają, bo wyjdzie mi po roku, że przećwiczone było 7 miesięcy. Jednak na początku progres był z treningu na trening, a jak wprowadzali lockdown, zamykali siłkę jak byłem w okolicy swoich maksów. Teraz po jakiejś przerwie wracam w ciągu 2 tyg. na swoje maksy i stoję, więc zastanawiam się co mogę poprawić.
Plan bardzo prosty:
klata,
wiosłowanie
wyciskanie nad głowę
przysiad/martwy
bic
tric
(wariant A i B)
Ćwiczone 3, czasami 3,5 raza w tygodniu.

Długi czas robiłem serię rozgrzewki i 4 właściwe. Jak się zatrzymałem zmniejszyłem właściwe do 3 i siła ruszyła trochę do przodu. Teraz czytam, że na masę to lepiej 6 właściwych (https://outlift.com/hypertrophy-training-volume), więc zacząłem robić chociaż 5 (1 rozgrzewkowa).
Zacząłem googlać i znalazłem program 5x5, który zawsze myślałem, że oznacza 5 właściwych serii, a czytam, że oznacza 1. serie na 60%, drugą na 80% a potem 3 na 100%.
Stąd pytanie czy walić 6 czy 3 czy jak?
(Nie sądziłem, że to pytanie będzie tak długie)

2 cześć, jaka progresja ciężaru z serii na serie? Jakiś czas temu zacząłem robić coś jak odwróconą piramidę. 1 seria rozgrzewki, 2 najtrudniejsza, a potem schodzę z ciężarem jeśli nie jestem w stanie zrobić 8. Wydaje mi się logiczne, że lepiej zrobić duży ciężar gdy mięśnie są najmniej zmęczone, ale może to schodzenie potem to za duże dobijanie? (staram się trzymać zapas 1 rep do upadku, ale czasem przesadzę).
Np. klata dzisiaj 50*15,82*7,80*7,75*9,70*8,8
Nie wiem czy to za dużo, czy za mało, czy może robić jak w 5x5?

Sorki za długie pytanie
ziomus jezeli skupiasz sie na silowce i chcesz sie poprawic maxy to musisz robic rampe tylko wtedy trzeba znac swoje maxy
stanrardowo rampa sklada sie na 5-6 serii ktore sa ulozone ciezarowo i objetosciowo tak zebys z kazda kolejna seria progresowal ciezarem praktycznie do granic mozliwosci a do tego wazna jest pauza pomiedzy seriami od 2 do 4 min
zalozmy ze walisz 120kg max na 1 powtorzenie
60kg x4
80kg x 3
95kg x 3
105kg x 2-1
115kg x 1
tak wyglada rampa rozpisana na wycisk pod 120kg w 6 seriach jezeli chcesz progresowac to musisz rozkladac ciezar tak zeby cie nie zgniotl
rampy sa pod przysiady pod martwe pod lawe takze mozesz sobie dopasowac i w oparciu o maksy rozpisywac i z czasem zwiekszac ciezar by progresowac

nigdy nie nakurwialem rozgrzewki jak ty ze robilem 5 serii na ciezarze zeby sie dogrzac bo u mnie to wyglada tak ze robie rozgrzewke klasyczna sportowa czyli ruchy okrezne stawow potem rozciaganie i kilka minut biezni zeby sie dogrzac i wtedy jezeli w dany dzien atakuje ciezary to zawsze 1 serie macham 10-20 powtorzen samym gryfem bez obciazania
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

cisnę sobie redukcję i chciałbym zmienić trening(domatora) z bardziej kulturystycznego na obwodowy, bo ten pierwszy delikatnie mi się przejadł. I teraz pytanie, czy zmiana z klasycznego fbw: 3-5 serii w danym wzorcu ruchowym; 6-15 powtórzeń; dłuższe przerwy pomiędzy seriami, na powiedzmy: 3/4 obwody-10 stacji(ćwiczeń)-30sekund pracy, kilka minut przerwy pomiędzy obwodami, pozwoli mi na zachowanie mięśni. Czy jednak jest to nieodpowiedni bodziec dla organizmu, żeby zachować masę mięśniową w czasie niedoboru kalorii i zostać przy starym systemie?
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

Moim zdaniem wyjdzie z tego typowe cardio i trening wytrzymałościowy.
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

@zuperhero to zależy jakim sprzętem dysponujesz. Możesz też nie zmieniając ćwiczeń i ogólnej koncepcji Twojego planu pobawić się parametrami treningowymi. Serie łączone typu agonista, antagonista, rest pauzy, emom. A jak chcesz obwody to pod koniec treningu jakąś metaboliczną jednostkę możesz wrzucić.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

moim zdaniem trening nieważne jaki, byle siłowy, pozwala zachować muskulaturę w takim samym stopniu
jakaś recepta mordo tej?
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

No jasne- dwa treningi siłowe week wystarczą na podtrzymanie. Tylko aby michę trzymać na optymalnym poziomie (białko).
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4647
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Siłownia

Post autor: scam_sakawa »

JastrzabHBO pisze: 22 kwie 2021, 2:31 Rozpocząłem od spacerów żeby wgl zacząć się ruszać ale po nawet 5km codziennie napierdala mnie kostka i tutaj pierwsze pytanie do kogo z ta kostka pójść, fizjo?
Polecam się udać, jak Ci nie mija ból to lepiej, żeby popatrzył na to ktoś ogarnięty w temacie.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

Polecam tiromel czyli t3 na spadek wagi z 89 na 80 przy wzroście 180 idealnie. No i teść a poza tym 2 godziny siłka codziennie i wszystko się zgadza, dieta oddl dietetyka.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Siłownia

Post autor: Luxair »

Co byście dorzucili do poniższego zestawu ćwiczeń z kettle'ami dla początkujących? Halosy wokół bioder np.?
Mam kettle 12kg + 16kg, te łatwiejsze ćwiczenia (np. swingi) robię szesnastką, resztę na razie dwunastką.
Spoiler
Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Robisz to serie/powtorzenia czy czas?
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Siłownia

Post autor: Luxair »

No na razie robię jak na obrazku każą, 3x całość od obrazka 1 do 6 (codziennie), choć w sumie mógłbym więcej serii bo nie jest to jakoś strasznie męczące.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

na dwójki tam nic nie masz, daj Single Leg Romanian Deadlift
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:55 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

masz ochotę to idź i se poćwicz :dunno:
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:55 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

po secie czystej ćwiczy się nawet lepiej, sprawdzone i potwierdzone
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

hayanawama pisze: 01 maja 2021, 22:29 tu sie poważny trening na poważną masę i rzeźbę odbywa a nie jakieś "masz ochote to se pocwicz" gościu
no taki poważny, że dzień przed treningiem idziesz się nastukać, a potem pytasz na forum czy jest sens ćwiczyć xd
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

On chyba pisze o treningu w dniu spozywania a nie dzień przed
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

no to tym bardziej :D
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: Mko21 »

2 godziny na silce na polu, pierwszy raz pogoda na tyle dobra, że trening bez koszulki zrobiony i się można było opalić jeszcze. Swoją drogą dzięki kwarantannie mega polubiłem treningi na zewnątrz, a mam blisko 2 fajne silki na zewnątrz gdzie można zrobić porządny trening na wszystko, więc póki będzie pogoda nawet nie mam zamiaru wracać na halę (chyba że nadmierne upały)
sven22 pisze: 03 maja 2021, 12:48 no to tym bardziej :D
ale co, że po wypiciu jednego piwka nie opłaca się ćwiczyć? imho to jest głupota powtarzana tysiące razy. Chlejąc codziennie po parę piw i 1-2 razy w tygodniu sięgając po twarde zacząłem ćwiczyć bo jak zeszłem z bardzo częstego zażywania twardych do weekendowego to z mega chudego typa gdzie w różnych okresach przy 183cm ważyłem 55-60kilo, to przy wadze 72 zrobiłem się mega chudy na rękach(nie miałem nawet 30 w łapie/nogach) ale zacząłem mieć już brzuszek (imho najgorszy wygląd dla mnie) no i wtedy to prawie 10 lat temu poszedłem na siłke pierwszy raz, oczywiście używek nie rzuciłem i wielokrotnie słyszałem, że będą zerowe efekty, na 1raz to chyba nawet 40 kilo nie byłem w stanie podnieść na klate. Wielokrotnie byłem na siłce po piwku-2 czy czymś innym, ale wziąłem się za te treningi i efekty były, po roku dobiłem 90 klate i ponad 38 w łapie przy praktycznie tej samej wadze, poprawiłem trochę odżywanie, ale tylko pod względem kontroli białka dziennie i liczenia kalori na oko i forma była na prawdę spoko, 0 zwisającego brzucha, mega poprawa w łapach, zarysowanie klaty i bardzo popawna sylwetka przy tej samej wadze wyglądałem zupełnie inaczej i znacznie lepiej, a mówię tu o okresie gdzie leciałem z browarkami dzień w dzień (minimum 5 razy w tygodniu), a i twardych nie brakowało. Poza tym zabranie się za ćwiczenia i chodzenie po górach (które nadal są moimi największymi zajawkami) mega pomogło mi zredukować w dłuższym czasie ilość używek i ogarnąć się, wiadomo, że formy na mr olympia się takim trybem nie zrobi, ale można się bardzo poprawić i dla wielu osób zrobić zadowalająca formę. Generalnie uważam, że mówienie osobom które mają problem z alko czy innymi używkami (ale głównie alko bo to jednak kalorie), że nie ma sensu ćwiczyć bo się nie zrobi żadnych efektów to największa głupota, bo da się zrobić całkiem spoko formę do tego wielu osobom łatwiej poradzić sobie z nałogiem jak się zacznie działać w trakcie niego i znajdzie zajawy na sport niż rzucić wszystko z miejsca
ODPOWIEDZ