Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
100
57%
Split
49
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 174

Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Siłownia

Post autor: Luxair »

Jest jakaś przewaga kettla nad zwykłym hantlem? W sensie, można kettlem ćwiczyć partie mieśni których nie da się hantlami? (laikiem jestem)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

jeśli myślisz o treningu w domu, to w 95% ćwiczeń, kettla po prostu wygodniej się trzyma, co w sumie nie brzmi jak zajebisty argument za kettlem ale właśnie takim jest :P
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Siłownia

Post autor: Luxair »

A da się kettlem wykonywać jakieś ćwiczenia mniej obciążające kręgosłup?
Bo np. hantlami można sobie machać na leżąco czy siedząco...

EDIT

To jaką wagę na początek wziąć? 16 kg? (Jestem mniej-więcej wzrostu i postury Lygrysa, nie łaziłem na siłkę)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

benqacz pisze: 26 mar 2021, 23:47 No wiadomo tak samo synthol przecież też sobie można wstrzykiwać hehe. Zapraszam do dyskusji, a może chwili refleksji.
Porównujesz synthol do clena albo testa? Ja nie zapraszam do dyskusji, bo najwyraźniej nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Zresztą, ja też nie mam takiej wiedzy na temat środków dopingujących, bo średnio mnie to interesuje, ale na tyle, żeby zarzucić Ci pisanie głupot, to akurat mam :D
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

Luxair pisze: 27 mar 2021, 19:05 A da się kettlem wykonywać jakieś ćwiczenia mniej obciążające kręgosłup?
Da, te same co hantlem, tylko pewnie mniej. Jak masz problem z plecami, to glowne zalety kettli odpadaja. Ale np. mozesz biceps normalnie katowac, tak samo jak hantlem.
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

Luxair pisze: 27 mar 2021, 14:46 można kettlem ćwiczyć partie mieśni których nie da się hantlami?
zarówno kettlem jak i hantlem zrobisz przetrenujesz wszystkie partie mięśniowe.
Luxair pisze: 27 mar 2021, 19:05 jakieś ćwiczenia mniej obciążające kręgosłup?
Znajdą się i takie.

Nie wiem z czym się zmagasz jak chodzi o kręgosłup, ale zapewniam, że większości przypadków praca z dobry fizjo załatwia problemy z plecami. Chyba, że kwalifikujesz się na operację i odkładasz w czasie.
Tutaj trochę zmieniłbym podejście u Ciebie, nie odciążać kręgosłup jak wspomniałeś, ale wzmacniać, stosując regresje ćw. i powoli do przodu.
Ale to najpierw diagnoza i dalsze działania, bez tego to wróżenie z fusów.

Jak zalety kettli odpadają? Nie jeden swingami się wyleczył : )
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Siłownia

Post autor: phobos »

o kettlach się nie wypowiem, ale 16 kg to może być na rozruch za dużo, trudno ocenić, sam mam 8, 12 i 16 i po przerwie bym tą 16tką nie dał rady

istnieje jakaś metoda stabilizacji kciuka/dłoni podczas ćwiczeń (tak, by się dało)? miałem uraz kciuka prawie 2 lata temu, wydawał się wyleczony, ale wczoraj zrobiłem pompki na uchwytach i trochę mnie w tym rejonie "ciśnie", myślę nad jakimś stabilizatorem podczas ćwiczeń

typowych objawów zespołów cieśni/innych opisywanych zespołów tej części brak, ortopeda też nic nie zdiagnozował, po prostu przeciążony kciuk, prawdopodobnie od myszki o złym kształcie (obły zamiast wklęśniętej powierzchni dla kciuka) wyleczyłem zimnymi okładami i odpoczynkiem
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Siłownia

Post autor: benzoabuser »

pamiętajcie żeby połykać

znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

odklejka connora jedna z ciekawszych rzeczy ostatnimi laty na yt
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

@phobos Metoda jako taka to raczej nie, bardziej ćwiczenia celowane pod twoje dolegliwości. Bez diagnozy co Ci tam dolega ciężko jest cokolwiek pisać. Może wzmocnić chwyt w różnych płaszczyznach, albo praca izometryczna? Możesz np. w samych palcach trzymać coś ciężkiego na czas, albo ściskać coś z całej siły. A jak chcesz robić koniecznie te pompki, to poszukaj ustawienia, w którym dłonie nie będą bolały- pewnie się takie znajdzie.

Stabilizator, jeśli pomoże, to na chwilę. To rozwiązanie na zasadzie przyklejania plastra na złamaną rękę.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Siłownia

Post autor: benzoabuser »

@ART o chuj chodzi z tym chłopem? Czym jest spowodowane te odklejenie, które doprowadziło go do picia szejków spermowo proteinowych?
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

opieranie swojej osobowosci na porownywaniu sie do mniejszych/kreceniu narcystycznych filmikow na yt bedac fake naturalem i zasuplementowanie tego zbyt duza dawka psychodelikow
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Siłownia

Post autor: BENGAL »

benzoabuser pisze: 29 mar 2021, 21:33 @ART o chuj chodzi z tym chłopem? Czym jest spowodowane te odklejenie, które doprowadziło go do picia szejków spermowo proteinowych?
ziomus mu odjebalo na glowe depresyjnie bo odstawil temat a byl na silnych srodkach ktore powodowaly uwalnianie dht ze zaczelo mu wlosy wypierdalac i by skonczyl z fryzura na franciszkanina wiec byl podwojnie zdolowany plus branza rozkminila ze jego forma to walek a on udawal naturala wiec grunt mu sie podpalil pod nogami jakby sie wpierdolil teraz na islandie pod wulkan
w huj mozna sie poryc jak sie bije temat kilka lat i sie robi offa bo sie odrazu inaczej mysli inne rozkminy sa na bani nie czujesz sie niezniszczalny juz jestes zmeczony przyjebany moze ci estro wyjebac i prolaktyne jak jestes debilem i wogole masz hujnie
on chlopina zrobil krok w przepasc i zaczal wpierdalac jakies halucyny i sie odkleil jak polski miliarder robert gryn ktory kurwa stwierdzil ze pieniadze szczescia nie daja odkad poznal kobitke 30 letnia ktora medytuje i jest biedna no zakrecila frajera rozchwianego emocjonalnie i teraz kobitka ma sponsora dozywotniego na jezdzenie po swiecie i medytacje ale dzisiaj nie o tym kurwa fifarafie
chlopaczek po prostu nie widzi swiata jaki jest widzi swiat taki jaki on chce go widziec ze mu odjebalo na banie to jest wiadome bo on wpierdala jakies grzyby kwasiory plus zwienczeniem jego drogi medytacji jest to ze ajalaske nawet opierdolil a jak ktos siega po czange to znaczy ze na jakis czas mu sie odklei grubasnie
sa 2 opcje albo sie skumal z dobrym menago prowcem ktory z jego hujowej kariery chce wykrecic teraz na fake kontrowersji gruby hajc albo mu zwyczajnie ogrzybilo sie na bani z tych kwasow i zostal trans czlowiekiem lasu
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Siłownia

Post autor: Luxair »

Dobra, nabyłem

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Czajniki zawsze spoko w treningu szczegolnie teraz jak kolejne miejscówki są palone przez rząd. #wstawanietureckie
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Siłownia

Post autor: Luxair »

Używacie jakichś rękawiczek do machania żelastwem? Bo przy swingowaniu kettle'ami trochę się obcierają... a może talk sypać?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
zizu
Posty: 83
Rejestracja: 26 lut 2021, 7:13
Lokalizacja: +48

Re: Siłownia

Post autor: zizu »

Ja używam skorzanych rekawiczek, takie bez palców, jak do jazdy na rowerze.
:dunno:
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

cipe tez golicie?
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:32 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

lubie nówki sztuki nieśmigane
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
ODPOWIEDZ