Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

najlepszy atlas do anatomii to radziecki sinielnikowa @con shonery
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Siłownia

Post autor: LeeSu »

Jeśli chcesz to mam sinielnikova, którego poleca łąsą w PDF, niestety po angielsku
A jeśli wolisz po polsku, to mam sobotte i też jest spoko, używałem dużo na 1 roku
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Dzięki! Poprosze PDFa :cool: Z angielskim nie mam problemów, tak tylko sobie wybrzydzałem, zresztą tak nauczę się więcej słów, co przyda się przy uzupełnianiu wiedzy w necie.
Awatar użytkownika
benqacz
#freesentino
Posty: 443
Rejestracja: 08 paź 2019, 23:27

Re: Siłownia

Post autor: benqacz »

Poproszę ten atlas na pw. Z moich atlasów polecam Prometeusza. Z dodatkowych przydatnych rzeczy atlas anatomia 3d Complete Anatomy (z tym że jest płatny jednorazowo kosztuje 50e).

@Łąsą jakie źródła wiedzy polecasz dla nauki wyszukiwanie badań naukowych, statystyki, metodologię etc.

@qualite_de_schizoide spróbuj popracować przy tych ćwiczeniach z podciąganiem miednicy(tylopochylenie) bo dużo osób pogłębia przy takim ułożeniu lordozę w lędźwiowym.
Jak masz tylko uczucie spięcia w czasie około treningowym a w inne dni jest ok to ja bym Ci proponował po treningu sobie zrobić parę mobilizacji kręgosłupa typu Cat~Camel, siad na piętach z rolowanie kręgosłupa itd. Przerolowanie sobie kilka minut prostowników kręgosłupa w leżeniu na plecach na 2 piłeczkach tenisowych zawiązanych w skarpecie / foam rollerze. Co do samego treningu skupiłbym się na złotych ćwiczeniach Martwe, siady, OHP, ławka, Podciąganie, wiosło, na średnich ciężarach i trochę wolniejszym tempie żebyś mógł technikę szlifować zapisania się na fb na grupę Barbell medicine i tam możesz wrzucić filmik do oceny.
Weź pod uwagę też że odczucie bólu sa często wieloczynnikowe (struktura, jakość /długość snu, czynniki chemiczne>odzywanie, zarządzenie stresem, twój stan emocjonalny i psychiczny>obawy przed ruchem pogłębiającym kontuzje) nie tylko czysto mechaniczne.
#free2rzyn
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1163
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Siłownia

Post autor: qualite_de_schizoide »

@benqacz Dzięki za ten post, właśnie dobrze trafiłeś z tą pracą miednicy, a o pozostałych rzeczach o których wspominałeś, również poczytam. Co do złotych ćwiczeń to właśnie robię tak jak piszesz, akurat świetnie trafiłem, bo w tych godzinach w których akurat jestem na siłowni często jest pewien gość z dużym stażem, który pomaga mi z techniką. Obciążenie dobieram niewielkie (choć i tak dostarcza mi to sporo wysiłku i niesamowitą frajdę i "MOC" xd).

Ostatnio pisałem, o bólu w mięśniach pleców przy wyciskaniu sztangi brzuchem do dołu na ławce skośnej. Udało mi się to zniwelować, przez bardzo mocne napięcie brzucha i pośladów podczas wykonywania tego ćwiczenia. Zacząłem robić przysiady ze sztangą i pierwszy ruch, który jest z biodra pomału wchodzi mi w krew. Na co dzień zaczynam go używać przy schylaniu się i czuję, że jest okej. Chciałbym teraz z martwym podziałać. Obciążenie oczywiście jak najmniejsze i dorzucę stepery, podbić sobie wysokość i nauczyć się techniki z jak najmniejszym obciążeniem. Wciąż przy niektórych ćwiczeniach czuję ciągniecie w plecach (ale ważne jest to, że nie w kręgosłupie, tylko po prostu w mięśniach) ale dzień po nie jest źle i nie czuję bym miał mocno przeciążone plecy. Dodam, że przykładowa gra w piłkę powodowała u mnie 3-4 dni ciągniecie do pośladka, plecy spięte na amen i generalnie przeciążony cały system, poruszanie w takim stanie nie jest takie proste. Więc ogólnie nie jest źle - mam spore problemy z psychą, więc zajawka w postaci siłowni, od tych dwóch tygodni, dała mi mocnego kopa do życia, co najbardziej mnie cieszy :oops:
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
jayy
Posty: 298
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:00

Re: Siłownia

Post autor: jayy »

@con shonery ja osobiście polecam filmiki AnatomyZone na yt, większość ma napisy, więc łatwo to ogarnąć, a powiem ci że mi jako studentowi fizjoterapii nic nie pomogło w takim stopniu, jak ten kanał. wcześniej się uczyłem z atlasu, coś tam ogarniałem, ale to była bardzo pamięciówa, a dzięki tym filmikom wszystko stało się dla mnie jasne, także uważam że warto sprawdzić, fajnie gość tłumaczy
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Siłownia

Post autor: zemsta1kadluba »

LeeSu pisze: 15 cze 2020, 21:20 Jeśli chcesz to mam sinielnikova, którego poleca łąsą w PDF, niestety po angielsku
A jeśli wolisz po polsku, to mam sobotte i też jest spoko, używałem dużo na 1 roku
wysłał byś mi oba?
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

@jayy super sprawa, dzięki. Szczególnie pomocne przy uczeniu się za jakie ruchy odpowiedzialny jest dany mięsień, wizualizacja lepiej działa niż opis. Własnie obejrzałem o naramiennych i macam się po nich, czując deltoidka mojego malutkiego. Będziesz duży byczku, wytrwałości.

Byłem dziś na treningu z ziomem, który uczył mnie jak poprawnie wykonywać przysiady. No i po wskazówkach byłem zmuszony wrócić do pustej sztangi i dzień nóg przestał być najlżejszym dniem - tyle robiłem źle. Mimo tego, czy raczej dzięki temu czuję się potężniejszy, ale będą dopierdolone zakwasy, czekam na nie z otwartymi ramionami.

Z przyjemnych efektów ubocznych: tracę kilogram na tydzień, samopoczucie mam jak kozak na pigułach, czuję się bogatszy o nowe, rozwijające hobby, mam mniej czasu na głupoty i jasno wyznaczone granice, no oby tak dalej.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Byki byczunie, wczoraj dojebałem te nóżki na treningu, następny razem robię nogi za 4 dni, a dziś chce mi się wyjść na rower (tak z 30-40km max, o ile dam radę z zakwasami). Przeszkodzi to w regeneracji mięśni i lepiej sobie to dziś odpuścić, czy bez przypału?
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Siłownia

Post autor: cloud »

ja tam się nie znam, ale no raczej nie robisz 128412848912 treningów w tygodniu, aby się przejmowac takimi rzeczami. :oops: śmigaj na rower i zdrówka życzę


btw zgłaszam cię za double post dziękuje
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

No własnie robię 6 w tygodniu :oops: 3 dni push-pull-legs x dzień przerwy. Własnie ja też się nie znam ale czas na regenerację chyba jest ważny na każdym etapie stażu, pytanie czy na poziomie biologicznym taki rower może mi przeszkodzić, jak nogi są zakwaszone.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Siłownia

Post autor: Wtn »

Regeneracje każdy ma inną,warto o tym pamiętać,ja normalnie robiłem po 4 razy w tygodniu fbw przy 3 ćwiczeniach na partie i nie odczuwałem braku regeneracji
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

Da się jakoś wykonać samemu testy funkcjonalne na staw ramienny? Od 3 miesięcy zmagam się z bólami, wizyty u dwóch fizjo nie pomogły, sam podejrzewam problemy z rotatorami.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Siłownia

Post autor: zemsta1kadluba »

ROTATORY?! A PAMIĘTAŁEŚ O FACE PULLSACH?
Spoiler
Obrazek
mołpy są kozackie
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

Wiewior pisze: 22 cze 2020, 22:11 Da się jakoś wykonać samemu testy funkcjonalne na staw ramienny? Od 3 miesięcy zmagam się z bólami, wizyty u dwóch fizjo nie pomogły, sam podejrzewam problemy z rotatorami.
spróbuj rolować piłeczką górną część mięśnia piersiowego (startując na wysokości obojczyka, schodząc kilka cm) na całej szerokości, możesz wjechać na przód barku, potem shrugsy z gumą zaczepioną o stopy i odwrotne shrugsy (gumę zaczepiasz na drążku do podciągania czy jakimś uchwycie umiejscowionym pod sufitem, łapiesz gumę w dłonie->guma ciągnie cię w górę, więc startujesz z pozycji podciągniętych barków, w sensie jakbyś zrobił zwykłego shrugsa i zatrzymał na górzę-> pchasz ręce w dół pracując w opozycji do ściągającej cię w górę gumy) każde ćwiczenie 3x 30 sekund pracy, rób codziennie lub co dwa dni. Po tygodniu, max dwóch pomaga na 80% problemów ze stawem ramiennym
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

zemsta1kadluba pisze: 22 cze 2020, 22:20 ROTATORY?! A PAMIĘTAŁEŚ O FACE PULLSACH?
Spoiler
Obrazek
:rotfl:
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

@zuperhero dzięki kolego, spróbuję na pewno

O face pullach właśnie zapomnialem :( na nadgrzebieniowy robiłem wznosy bokiem, nad pozostałymi pracowałem na wyciągu ale bez progresji więc domyślam się, że w pewnym momencie stały się za słabe i mi wszystko pierdolnęło.
befree
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2020, 17:49

Re: Siłownia

Post autor: befree »

Macie jakieś sposoby na pykanie w stawach nadgarstkowych? Tęsknię za młotkami ale to uczucie pykania trochę mnie wkurwia
Awatar użytkownika
benqacz
#freesentino
Posty: 443
Rejestracja: 08 paź 2019, 23:27

Re: Siłownia

Post autor: benqacz »

Be free spróbuj te ćwiczenia https://www.instagram.com/p/CB0bOLWBJJS ... zgqg58xok8
możesz pomyśleć nad powerballem (nsd 280 Hz oryginalny z Irlandii, inne firmy nie są tak dobre)
Przypatrz się gdzie trzymasz sztangę w dłoni, przy bojach jak wyciskanie może pomocny być bulldog grup i usztywniacze
#free2rzyn
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Siłownia

Post autor: sZp »

ODPOWIEDZ