Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
101
57%
Split
50
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 176

jefecito
Posty: 842
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: jefecito »

no tak RDL na poprawę fazy oderwania idealny w MC, łopatek nawet nie komentuje XD

deficyt będzie spoko opcją, może czwórka jest za słaba (ale mało prawdopodobne jeśli siad jest ok ciężarowo), więcej ciężko powiedzieć bo problem może też tkwić w złej pozycji wyjściowej i utracie napięcia podczas oderwania.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

nikt nie pomyślał, że po prostu kolega jest za słaby na dany ciężar?
jakieś rozkminy, że to słabe czworogłowe czy coś innego to oczywista nieprawda
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6808
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Mam okrutną bekę z tych "trenerów personalnych" w silowniach-sieciowkach. Jeden przesciguje drugiego w wymyślaniu bardziej pojebanych cwiczen dla swoich podopiecznych.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »


jefecito pisze:no tak RDL na poprawę fazy oderwania idealny w MC, łopatek nawet nie komentuje XD
formaszczytu pisze:Rumun na 80% mi pomagał, no i wiadomo, pilnuj łopatek.
Czytanie ze zrozumieniem, a nie dopowiadanie, ziomeczku.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
jefecito
Posty: 842
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: jefecito »

Łąsą pisze: 17 lut 2020, 3:42 nikt nie pomyślał, że po prostu kolega jest za słaby na dany ciężar?
jakieś rozkminy, że to słabe czworogłowe czy coś innego to oczywista nieprawda
Mam rozumieć, że dla ciebie czworogłowe uda nie grają żadnej roli w martwym? Napisałem że jest to mało prawdopodobne, ale występuje kiedy ktoś robi sam martwy i olewa przysiady (albo inne ćwiczenia na czwórki) co się zdarza na siłowniach.

Może być za słaby, ale wtedy sticking point powinien występować w połowie ruchu przed kolanem co jest normalne w martwym ciągu klasycznym, że tam właśnie palisz lift. Tutaj wyraźnie kolega pisze problemem jest faza oderwania i tu można doszukać się słabego punktu w boju którego poprawa przełoży się na wynik i po to trzeba dobrać dobre ćwiczenia akcesoryjne.

formaszczytu, rumun pomógł ci z oderwaniem? Bo o tym tu teraz rozmawiamy, oczywiście że RDL przekłada się na martwy (po to w końcu są te ćwiczenia akcesoryjne), ale nie jest optymalnym narzędziem do rozwiązania problemu słabego oderwania sztangi od ziemi i inne lepsze ćwiczenia jak np. wspomniany martwy z deficytu lepiej przełożą się na poprawę wyniku w tym konkretnym przypadku.
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

Łąsą pisze: 17 lut 2020, 3:42 nikt nie pomyślał, że po prostu kolega jest za słaby na dany ciężar?
jakieś rozkminy, że to słabe czworogłowe czy coś innego to oczywista nieprawda
no wiadomo że jak będzie ciskał klasyczne martwe to będzie progresował, co nie zmienia faktu że w którymś miejscu występuje 'sticking point ' i na pewno nie jest to sprawa uniwersalna dla wszystkich (nie znam się specjalnie na trójboju, więc nie wiem w którym momencie występuje standardowo), w taki zaawansowany ruch jak mc zaangażowane jest cały 'łańcuch' mięśni i jeśli któreś ogniwo odstaje to po prostu blokuje twój wynik i dlatego warto ćwiczyć w taki sposób żeby uderzać właśnie w nie. Oczywiście to są takie rozkminy trójbojowe kiedy walczysz o ilość kilogramów, bo sam nie widze sensu takiej analizy
e:zostałem wyprzedzony
formaszczytu pisze: 17 lut 2020, 10:19
jefecito pisze:no tak RDL na poprawę fazy oderwania idealny w MC, łopatek nawet nie komentuje XD
formaszczytu pisze:Rumun na 80% mi pomagał, no i wiadomo, pilnuj łopatek.
Czytanie ze zrozumieniem, a nie dopowiadanie, ziomeczku.
ej ja dalej nie rozumiem, weź wytłumacz ocb
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

jefecito pisze: 17 lut 2020, 12:02 Może być za słaby, ale wtedy sticking point powinien występować w połowie ruchu przed kolanem co jest normalne w martwym ciągu klasycznym
najwięcej siły potrzeba w początkowej fazie, wraz z postępem ruchu trzeba jej coraz mniej
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

jefecito pisze:formaszczytu, rumun pomógł ci z oderwaniem? Bo o tym tu teraz rozmawiamy, oczywiście że RDL przekłada się na martwy (po to w końcu są te ćwiczenia akcesoryjne), ale nie jest optymalnym narzędziem do rozwiązania problemu słabego oderwania sztangi od ziemi i inne lepsze ćwiczenia jak np. wspomniany martwy z deficytu lepiej przełożą się na poprawę wyniku w tym konkretnym przypadku.
Piszę co mi pomogło i był to rumun na 80% ciężaru ze stepów do połowy łydki i podwyższenia z dwóch talerzy 25 na zmianę żeby wydłużyć ruch. Oprócz tego musiałam dużo poświęcić na biodra, a konkretniej aktywację poślada i zginacze. Podpowiadam co mi pomogło, ale ja nie mam budowy do dźwigania ciężarów bo mam dysproporcję w biodrach (prawe jest wyżej o 3-4 cm i lekarze nie mogą wyczaić co z nim jest, być może zwapnienie), płaskostopie poprzeczne i hiperlordozę także wiadomo że nie u każdego to zadziała.

Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

Łąsą pisze: 17 lut 2020, 14:04
jefecito pisze: 17 lut 2020, 12:02 Może być za słaby, ale wtedy sticking point powinien występować w połowie ruchu przed kolanem co jest normalne w martwym ciągu klasycznym
najwięcej siły potrzeba w początkowej fazie, wraz z postępem ruchu trzeba jej coraz mniej
najwięcej siły nie równa się najtrudniejszy moment ruchu

[mention]formaszczytu[/mention] tobie pomogło nie konkretne ćwiczenie, a po prostu ćwiczenie w ogóle
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

Wątpię bo MC robię już grubo ponad 3 lata i technikę mam doszlifowaną.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
jefecito
Posty: 842
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: jefecito »

Łąsą pisze: 17 lut 2020, 14:04
jefecito pisze: 17 lut 2020, 12:02 Może być za słaby, ale wtedy sticking point powinien występować w połowie ruchu przed kolanem co jest normalne w martwym ciągu klasycznym
najwięcej siły potrzeba w początkowej fazie, wraz z postępem ruchu trzeba jej coraz mniej
Jednak najbardziej niekorzystna pozycja występuje w połowie piszczeli, pod kolanem z punktu biomechaniki, sztanga zdecydowanie wtedy zwalnia i jest to najcięższy moment ruchu. To nie jest tajemna wiedza, wystarczy sobie odpalić zawody z trójboju i zobaczyć trzecie podejścia w martwym ciągu które są robione w okolicach 100%CM. Jeśli zawodnik nie oderwał nawet sztangi od podłoża to ciężar był dużo większy niż jego 1RM w większości przypadków (co nijak ma się do sytuacji o której tutaj rozmawiamy).
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Siłownia

Post autor: Wtn »

Kurnia wczoraj se poszedłem pierwszy raz na siłownie i już se coś naciągnąłem w łapie,elegancko :wall: :nonono:
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

formaszczytu pisze: 17 lut 2020, 14:21
jefecito pisze:formaszczytu, rumun pomógł ci z oderwaniem? Bo o tym tu teraz rozmawiamy, oczywiście że RDL przekłada się na martwy (po to w końcu są te ćwiczenia akcesoryjne), ale nie jest optymalnym narzędziem do rozwiązania problemu słabego oderwania sztangi od ziemi i inne lepsze ćwiczenia jak np. wspomniany martwy z deficytu lepiej przełożą się na poprawę wyniku w tym konkretnym przypadku.
Piszę co mi pomogło i był to rumun na 80% ciężaru ze stepów do połowy łydki i podwyższenia z dwóch talerzy 25 na zmianę żeby wydłużyć ruch. Oprócz tego musiałam dużo poświęcić na biodra, a konkretniej aktywację poślada i zginacze. Podpowiadam co mi pomogło, ale ja nie mam budowy do dźwigania ciężarów bo mam dysproporcję w biodrach (prawe jest wyżej o 3-4 cm i lekarze nie mogą wyczaić co z nim jest, być może zwapnienie), płaskostopie poprzeczne i hiperlordozę także wiadomo że nie u każdego to zadziała.
czekaj ty piszesz coś o czytaniu ze XD
pytanie jest o start ruchu gdzie nie ciągniesz jeszcze ruchem zawiasowym w biodrze ale bardziej pchasz nogami, a ty piszesz że pomógł ci rdl gdzie masz właśnie wyizolowaną samą górną fazę tj. ruch zawiasowy
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Siłownia

Post autor: Mystair »

Wtn pisze: 19 lut 2020, 16:13 Kurnia wczoraj se poszedłem pierwszy raz na siłownie i już se coś naciągnąłem w łapie,elegancko :wall: :nonono:
nie poddawaj się mrdk, przejdzie za kilka dni i jak się wkręcisz będzie kozacko, zwłaszcza jak z czasem będziesz widział efekty to już potem nie chcesz przestać cisnąć, żeby było jeszcze lepiej, przynajmniej ja tak mam
MOB
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Siłownia

Post autor: Wtn »

Nie no nie poddaje się ale ból jest przejebany xD
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Siłownia

Post autor: Opieronie »

Może to nie naciągnięcie, tylko zwykłe zakwasy? :lol:
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Siłownia

Post autor: KILLIE »

Kurwa nie mogę się zmotywować do treningów, już 2 tyg bez siłki, wkurwiam się bo nie czuję się, żeby trenować po pracy bo wtedy jest w chuj ludzi na siłce a jak pójdę o 23-24 to mam wolne tylko później mam wystrzał i nie mogę zasnąć, nawet 5mg melatoniny mi nie pomaga bo ja po dobrym treningu mógłbym latać do rana a trzeba wstać do pracy na 8, jak żyć
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

U mnie też w godzinach 16-21 jest pełno, ja sobie chodzę jakoś tak na 20 i w miarę treningu zaczyna się robić coraz luźniej. Plus jest taki że jednak większość ludzi na siłce (sieciówka) idzie sobie na cardio i maszyny, przez co do ławeczek czy innych takich nie ma aż tak wielkich kolejek.
Może spróbuj chodzić na rano, przed pracą, polecam też treningi w weekendy bo jest zauważalnie mniej ludzi.
A no i melatonina nie jest lekiem na bezsenność, regeneracja jest bardzo ważna, zarówno dla ćwiczących jak i nie, a 8h snu to jest minimum żeby być zdrowym i żeby w przyszłości nie mieć problemów. Notoryczne spanie po 6h postarza o 10 lat jeśli chodzi o poziom testosteronu.
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6808
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Ja chodzę od poniedzialku do piatku na 6, ale czasami brakuje mi pary podczas treningu.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
lolok
Posty: 79
Rejestracja: 21 paź 2019, 23:22

Re: Siłownia

Post autor: lolok »

jAg pisze:Ja chodzę od poniedzialku do piatku na 6, ale czasami brakuje mi pary podczas treningu.
Spróbuj zmniejszyć do 3, albo zrób z tydzień przerwy - w moim przypadku zrobiło różnicę

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ