Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:32 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6722
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Jak można kurwa ćwiczyć w rękawiczkach? XD
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

Przypomniało mi sie, jak słuchałem Elliotta Hulse we wcześniej młodości, dobry świr - wtedy jeszcze zamiast Trumpa czytał Emersona i byl transcendentnie wolnosciowy - koks silowniany.
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:37 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

Do lepszego chwytu polecam wzmocnić chwyt. Zazwyczaj pomaga...
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9942
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

plus magnezja
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:37 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

no to kolega ci wyżej napisał- magnezja.
Awatar użytkownika
Gawka
Posty: 426
Rejestracja: 01 lis 2019, 20:37

Re: Siłownia

Post autor: Gawka »

Żadnych rękawiczek, ostatnio próbowałem po raz pierwszy raz snatche to lewa dłoń zdarta do krwi, ale kurwa, rękawiczki to nie rozwiązanie, chwyt się wzmocni, skóra się wzmocni.
To proste - jak pójdę leżeć to w końcu odpocznę
Wiem jak to się kończy, nie jestem głupcem
Będę bogaty w kurwę! lub martwy, okaże się wkrótce
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

rękawiczki ogrodowe, takie gumowane na powierzchni chwytnej, są sztosem do ćwiczeń, nie trzeba się z magnezją pierdolić, a poprawa chwytu taka sama
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Siłownia

Post autor: BENGAL »

ziomus jak chcesz wzmonic chwyt to musisz dopierdolic przedramie polecam zwisy na drazku ogolnie samo w sobie zajebiste potem zwisy one handy tez wogole kurwa jak juz padl jak pomnik lenina temat zwisow do zwisy na stopach na drazku do gory nogami i dekompresja to jest kot przeokrutny dla plegarow zeby mialy odpoczynek i wogole stawow i kregoslupa i kosci ale wracamy na murawe 45 minuta sedzia gwizda na start musisz sie podciagac wiecej to pomaga zeby isc o krok dalej to sobie robisz sesje raz w tyg chociaz taka na przedramie 4 cwiczenia np i tutaj wjezdzaja zestawy nie rolad serowych ale kurwa no co do glowy przychodzi czyli klasycznie na chwyt mocny lapiesz se w chawirce kija od miotly na samym koncu i go unosisz pionowo 4x12 samym nadgarstkiem w rotacji i potem nakurwiasz sobie poziomo 4x12 i z czasem mozesz se nwm probowac to robisz hantlem 1kg 2kg albo katlem jakims to masz dwa dobre cwiczonka do tego proponuje np spacer farmera zajebiste cwiczenie tez cztery serie nie przesadzaj z obciazeniem ale skup sie na objetosci na poczatku by wzmonic wogole ten chwyt i przedramiona a po takim okresie adaptacyjnym 2-4 tyg mozesz progresowac ciezarowo bo to jednak izolacja mimo ze przy wielostawach je nakurwiasz wiec mamy 3 cwiczenia do tego np bierzesz sobie talerze 20kg 25kg i chwytasz je nie za uchwyt normalnie ale jak ludzik lego i np robisz 4 sesje po 1 min moze po 2 min zalezy ile wytrzymasz i wyrabiasz ten chwyt na daser sa dwie opcje zawieszasz recznik przez drazek chwytasz i sie podciagasz bo zaciskasz lapy i to idzie i takie wariacje rozkminiasz sobie bo mozesz kurwa rozkminic ze se przywiazesz do mocnej liny takie kurwa paleczki widzialem typa jak tak nakurwial ze wlasnie mial sznur i dwa takie kijki na koncu co wisialy pionowo w dol i on to obwiazywal drazek i sie lapal i podciagal lub zwisywal zwyczajnie wiec nakurwiasz sobie 4 sesje w zwisie
jak chcesz sobie pomoc na sliskie lapy bo sie pocisz jakbys zarl 8 tabsow clenu dziennie to magnejza w huj dobrze robi albo chwyt zamkowy tzw hook grip ale kurwa to moze byc bolesne i adaptacja ci zajmie z 2 tyg treningow zanim sie przywyczaisz to cie kciukol bedzie napierdalal rowno a do takich kurwa wynalazkow ostatnia opcja to paski ale rwania sztangi z tym nie odpierdolisz dobrze i to opcja na martwe ciagi
pamietaj tez ze sa granice genetyczno biologiczne kurwa ze jak dupy nie wkujesz to nie wykrzesasz z siebie wiecej

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
youtube.com/watch?v=3thLKbkNvsI&ab_channel=GrzegorzWałgaWagon
tu wagonik nawija jak ten zamkowy chwyt nakurwiac tylko to w martywch sie jedynie uzywa i jakis wioslowaniach
JastrzabHBO
Posty: 533
Rejestracja: 24 maja 2019, 12:33

Re: Siłownia

Post autor: JastrzabHBO »

Panowie (może nawet użytkownik BENGAL, specjalnie nie oznaczam nie chce drażnić takiego kota) mam mały problem. Kurwa chciałbym zrobić ta formę życia żeby za jakiś czas ładnie wyglądać na plaży tylko jestem typowy skiny fat, nie jakiś spaślak ulaniec bo 80kg na 183 wzrostu ale kurwa chciałbym ten wymarzony 6pack. Nienawidzę jednak kurwa sportu, zdrowego odżywiania, z alkoholu mogę zrezygnować ale szlugi cieżko(5szt na dzień to maks na co mogę zejść). Rozpocząłem od spacerów żeby wgl zacząć się ruszać ale po nawet 5km codziennie napierdala mnie kostka i tutaj pierwsze pytanie do kogo z ta kostka pójść, fizjo? Jak kurwa zmienić ten pojebany Mind że jednak sport to zdrowie i fajna zajawka a nie pedałówa? Myślicie że rower to może być dobry pomysł na start, jeżeli tak to jaki?
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

jak dla ciebie aktywność jest problemem, to jedz mniej niż potrzebujesz i za kilka miesięcy będziesz miał 6pak. Tylko, że przy tym będziesz wyglądał jak gówno.
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:48 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

najlepiej żebyś sobie potestował różne aktywności, jak będziesz przed każdym treningiem walczył ze sobą i zmuszał się do odhaczenia go z to-do listy, to determinacji starczy ci na maks kilka tygodni, a później rzucisz to w pizdu i wrócisz do starego życia. Może dodanie audio-book'a do jazdy na rowerze lub przesłuchiwanie nowych albumów do truchtania zwiększy 'atrakcyjność' aktywności tak że będziesz to robił dla zajawki, możesz też przejść się na kilka treningów lokalnej sekcji różynch sportów i sprawdzić czy może się czymś zajarasz- tak sobie myślę że sporty walki najlepiej dadzą radę, bo raz że są indywidualne(w sensie nie-drużynowe), dwa- w klubach sw masz mnóstwo osób dopiero zaczynających, więc można na luzaku dołączyć w jakiejkolwiek formie jesteś. Plus jeszcze może masz jakiś ziomków co pykają w gałę czy kosza co łikend, to też sympatyczna opcja i nie tylko że sport ale socjalnie się spocić z kolegami zawsze fajnie
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Jak chodzi o rower stacjonarny to najlepszy protip jaki spotkalem to netflix/audiobooki jako tlo do krecenia homoseksualistami.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Sao
Posty: 58
Rejestracja: 30 paź 2020, 16:10

Re: Siłownia

Post autor: Sao »

Polski związek przeciągania liny legitna stronka do wyrobienia karty ?
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Siłownia

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Jaka ilość serii na FBW była dla was najlepsza dla budowania masy?
Od roku próbuję się wziąć za siłkę na poważnie (wcześniej miałem przez parę lat takie zrywy po 3 miesiące, potem wracałem do biegania albo niczego).
Lockdowny to utrudniają, bo wyjdzie mi po roku, że przećwiczone było 7 miesięcy. Jednak na początku progres był z treningu na trening, a jak wprowadzali lockdown, zamykali siłkę jak byłem w okolicy swoich maksów. Teraz po jakiejś przerwie wracam w ciągu 2 tyg. na swoje maksy i stoję, więc zastanawiam się co mogę poprawić.
Plan bardzo prosty:
klata,
wiosłowanie
wyciskanie nad głowę
przysiad/martwy
bic
tric
(wariant A i B)
Ćwiczone 3, czasami 3,5 raza w tygodniu.

Długi czas robiłem serię rozgrzewki i 4 właściwe. Jak się zatrzymałem zmniejszyłem właściwe do 3 i siła ruszyła trochę do przodu. Teraz czytam, że na masę to lepiej 6 właściwych (https://outlift.com/hypertrophy-training-volume), więc zacząłem robić chociaż 5 (1 rozgrzewkowa).
Zacząłem googlać i znalazłem program 5x5, który zawsze myślałem, że oznacza 5 właściwych serii, a czytam, że oznacza 1. serie na 60%, drugą na 80% a potem 3 na 100%.
Stąd pytanie czy walić 6 czy 3 czy jak?
(Nie sądziłem, że to pytanie będzie tak długie)

2 cześć, jaka progresja ciężaru z serii na serie? Jakiś czas temu zacząłem robić coś jak odwróconą piramidę. 1 seria rozgrzewki, 2 najtrudniejsza, a potem schodzę z ciężarem jeśli nie jestem w stanie zrobić 8. Wydaje mi się logiczne, że lepiej zrobić duży ciężar gdy mięśnie są najmniej zmęczone, ale może to schodzenie potem to za duże dobijanie? (staram się trzymać zapas 1 rep do upadku, ale czasem przesadzę).
Np. klata dzisiaj 50*15,82*7,80*7,75*9,70*8,8
Nie wiem czy to za dużo, czy za mało, czy może robić jak w 5x5?

Sorki za długie pytanie
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

dużo by pisać, a wszystko czego potrzebujesz powinieneś znaleźć tutaj:



śmiało te metody o których mówi viking można zaadaptować do treningu kulturystycznego.
Zresztą, jesteś początkujący. Cokolwiek nie zrobisz, będziesz progresował.
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

Dużo pisania, ale tip ode mnie to zmniejsz ilość ciężkich wielostawów w ciągu treningu. Wyciskanie leżąc, potem wiosło, potem wyciskanie stojąc, a potem jeszcze martwy to przesada.

Ode mnie jeszcze taki link
https://youtu.be/v_wuOG2Q8OI
ODPOWIEDZ