Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

Tak: sprinty, przysiady pełne, przysiady ze sztangami, uginanie podudzia leżąc..to tylko kilka ćwiczeń, ale balans nogami to w pewnym stopniu coś jak w piłce nożnej np dobra kiwka, czyli ma się to, albo się tego nie ma. Zauważ, że wielu bokserów nie jest dobrymi technikami np taki Wilder, ale za to ma cios że ma 42 win, 41 KO. Na punkty co Szpilka z nim walczył, a jest lepszym technikiem, ładnie pracuję nogami. 3 pierwsze rundy wygrywał z nim na punkty.
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

Jakby mi sie noga wyleczyła, to chyba wracam do boksu, bo miło wspominam lata treningów na tej zapleśniałej Legii. Bedą mieli kolejnego ex zawodnika za granica;d
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Kurka mam jakąś kontuzję w dłoni, pojawiła się po dość intensywnym dniu na rowerze. Ból przypomina mi taki, który czułem kiedyś w stopie po parokilometrowym spacerze na bosaka po piasku. Wtedy zdiagnozowałem u siebie złamanie zmęczeniowe, nie wiem na ile jest to sensowne, ale mój chłopski rozum podpowiada mi, że to to. Na początku tygodnia było słabo odczuwalne, zrobiłem bez problemu trening dołu, później przy robieniu góry i większym obciążeniu dłoni zacząłem odczuwać go silniej a dziś i przy nogach bolało, kiedy podpierałem się lub coś chwytałem. Całe szczęście mam deload więc mniej obciążyłem niż zwykle, jutrzejszy trening góry odpuszczam i mam nadzieję, że niebawem się zagoi. Mieliście coś podobnego? Kojarzy mi się, że stopa bolała mnie ponad tydzień, może dwa, mam nadzieje, że dłoń szybciej dojdzie do siebie.

Druga sprawa, to macie sprawdzone porady do treningu na czczo? Nie chodzi mi o jakieś lepsze spalanie czy inne dyrdymały, tak mi po prostu najwygodniej, o co warto zadbać? Czasem ziewam na treningach i nie jest to raczej kwestia niewyspania, może jakieś suple są wskazane albo np. chociaż przekąska z węglami, typu żelki (mogę pisać głupotę, nie wiem). Jeden z pierwszych wyników z google polecał BCAA, ale artykuł chyba był w sklepie z suplami, no i wolę zasięgnąć dodatkowo waszej opinii, jest tu parę głów kumatych.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9941
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

con shonery pisze: 16 wrz 2021, 23:10 jutrzejszy trening góry odpuszczam
ee kurwa
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
hwjsk
Posty: 4806
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:52 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Siłownia

Post autor: phobos »

miałem to samo co ty i fizjo stwierdził, że to napięcia w odcinku szyjnym promieniują na nadgarstek, od terapii manualnej i jak robię zalecane ćwiczenia to mi przeszło
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Wnętrze dłoni, mniej-więcej tutaj
Obrazek
Zwykłym dotykiem czy naciskiem drugą ręka nie aktywuję bólu, dopiero jak zagnę nadgarstek do tyłu i oprę się ciałem/sztangą, to czuję napięcie przechodzące w ból w tym miejscu, jakby w kości czy ścięgnie prowadzącym z nadgarstka do środkowego palca.

cholibka, to może i mi przydałoby się wybrać do fizjo
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9941
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

czekam na raport z jutrzejszego treningu góry
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Fajnie by było, po przebudzeniu czułem tą dłoń, delikatne mrowienie i jakby ociężałość(ciężko to określić, nie ból, czuję jakby nieco więcej ważyła, opuchlizny nie widać), może spałem jeszcze na niej czy coś, ech kurka a mialo być lepiej
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

con shonery pisze: 16 wrz 2021, 23:10 Czasem ziewam na treningach i nie jest to raczej kwestia niewyspania
Ziewamy nie tylko dlatego, że się nie wyspaliśmy, albo wieczorem dlatego, że przygotowujemy się do snu i jesteśmy zmęczeni po całym dniu.
Ziewanie to również efekt niedotlenienia. Prawdopodobnie źle oddychasz na treningu. Sam zresztą to przerabiałem. Do zgłębienia tematu polecam książkę "Tlenowa przewaga. Trenuj efektywnie, popraw wydolność, wzmocnij zdrowie."
con shonery pisze: 16 wrz 2021, 23:10 Druga sprawa, to macie sprawdzone porady do treningu na czczo?
Moja porada jet taka, że jeśli to tylko preferencja, a nie przymus wynikający np. z braku czasu to nawet bym się nie zastanawiał,tylko chodził na treningi po posiłku. Zauważ, że trening siłowy to głównie przemiany beztlenowe, które opierają się na glikolizie i lepiej mieć jej zapas, który pozwoli na większą pracę. Po drugie zapas glikogenu pozwoli zmniejszać efekty kortyzolu wyrzuconego na skutek samego treningu. Tym bardziej, że na czczo poziom kortyzolu jest wyższy, więc tym samym efekty treningu będą niższe, wolniejsze przyrosty itd.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Na bank źle oddycham, słyszałem o tym jak to jest ważne np. w podcastach podsztangą.pl ale jakoś nie zgłębiłem tematu, książka widzę na dodatek taniutka, więc nie zastanawiam się i wlatuje do koszyka, dzięki.

Co do jedzenia, to tak jakby pół na pół kwestia preferencji i przymusu - lubię chodzić na treningi przed pracą, wstaję o 5, ogarniam się i zaczynam o 6 - teoretycznie mógłbym coś w tym czasie zjeść na szybko, pytanie czy jedzenie bezpośrednio przed treningiem to dobry pomysł i ewentualnie co zalecałbyś zarzucić tak z rana?

Zastanawiałem się też nad zmianą trybu na zimę i przerzuceniem siłowni na koniec dnia, wtedy też kwestię żarcia byłoby łatwiej rozwiązać, będę musiał jeszcze tylko sprawdzić jak będzie mi się zasypiało po treningu np. od 21:00 do 23. Kiedyś jak biegałem przed snem, to ciężko było mi zasnąć ale nie wiem czy trening siłowy będzie działał na mnie podobnie.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2021, 11:14 przez con shonery, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Siłownia

Post autor: elkacpero »

Zauważ, że trening siłowy to głównie przemiany beztlenowe
???
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

con shonery pisze: 18 wrz 2021, 11:09 ewentualnie co zalecałbyś zarzucić tak z rana?
wpc + banan będzie git
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Dzięki, to bardzo spoko, takie coś wcisnę w siebie na pewno. Teraz tylko niech mi ta kontuzja przejdzie ;<
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

A z tym urazem to nie czekaj za długo. Jak nie przejdzie za kilka dni to idź do fizjo niech Ci coś doradzi.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Dziś już jest jakby lepiej, ale tak czy siak wypadałoby odwiedzić fizjoterapeutę, bo coraz poważniej podchodzę do treningów, do tego pracuje przed kompem, no i mam już swoje lata, na pewno coś trzeba mi podregulować :D Ziomek polecił mi gabinet więc chyba ustawię się w tygodniu.
Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: Siłownia

Post autor: Shpaner »

Wszystko zależy od tego kiedy wieczorem w dniu poprzedzającym trening zjadłeś i ile. Wtedy będziesz miał siłę na trening na czczo. Ja zawsze tak trenuje tylko mój ostatni posiłek to jest 21:30 i potem o 7 trening.
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Siłownia

Post autor: elkacpero »



ale chłop odjechał
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

i co dalej chcecie faszerować się białkiem serwatkowym i kreatyną?
Bart
Posty: 120
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: Siłownia

Post autor: Bart »

Szkoda prezesa- pogubił się fest. Wygląda i zachowuje się jak homosexualista na mocnych psychotropach /innych środkach.
ODPOWIEDZ