Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

o, to by się zgadzało
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

kr0pka spróbuj rozpuszczać kreatynę w lekko podgrzanej wodzie z kwaskiem cytrynowym
i daj znać jak efekty
jakaś recepta mordo tej?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Siłownia

Post autor: oyche »

jakie cwiczenia na nogi zeby nie obciazac kolan?
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Siłownia

Post autor: elkacpero »

zalezy co rozumiesz przez 'nogi' ale tak z pierwszych ktore mi przychodza do glowy to odwodzenie nog do tylu/boku, hip thrust czy tam glute bridge, zakroki, wspiecia na palce z obciazeniem

ogolnie rzecz biorac to lepiej w pierwszej kolejnosci wyleczyc te kolana jesli celem jest dojebanie masy, to na tyle specyficzna grupa miesniowa, ze hipertrofia miesniowa ma miejsce na niskich zakresach powtorzen co wiaze sie z koniecznoscia dokurwienia ciezaru (pomijajac lydki)
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

według "zacznij od siły" przysiady są najlepsze, bo odpowiednio wykonywane nie obciążają kolan i wzmacniają wszystko naokoło, ale lepiej niech ktoś potwierdzi
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

Na takie ogólnikowe pytanie ciężko jest odpowiedzieć, ale jakbym miał, to sprawdzaj i rób te ćwiczenia, które nie dają objawów bólowych. Proste i skuteczne. A obciążenie kolan to pojęcie względne i dla jednego fronty będą okej, a inny będzie robił low bar z dużym angażem biodra i kolana będą boleć :dunno:
Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1466
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: Siłownia

Post autor: rozklad_gaussa »

najbardziej obciazajace dla kolan jest bieganie i skakanie wiec normalnie przysiady trzaskaj
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Siłownia

Post autor: KILLIE »

przysiady, wyprosty nog, uginanie podudzi, suwnica, wykroki z hantlami/kettlami/sandbagiem, no ogolnie nie ma cwiczen obciazajacych, sa zle wykonywane, uwazam, ze lepiej miec cwiczenia z wolnym ciezarem, niz te izolowane na maszynach bo niektore maja chujowa regulacje i twoja sylwetka sie tam nie wpasuje i nie ulozysz sie dobrze :razz:
no ja od siebie polecam dobra rozgrzewke, odkad robie ja konkretnie przed siadami tosiadam na vanisha do samej ziemi i wstaje izi a kiedys rzucalo mnie do przodu i podrywalem piety :lol: :bag:
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

Ja polecam od siebie copenhagen adduction, plank clamshell, reverse nordic i sliding hamstring curl
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: Mko21 »

Zszedłem z teścia i o dziwo zejście przebiegło bardzo łagodnie (stosowałem równo rok), oczywiście bardzo duży spadek siły i mocno wkurwiam się na siłce, ale teraz inne cele, głównie bieganie, tempo, ostre zrzucanie kilogramów (z 83 zbijam do 70, narazie 75), może przed wakacjami zajebie jeszcze jakiś krótki ale intensywny cykl
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
raz
Posty: 190
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:23

Re: Siłownia

Post autor: raz »

Ile teścia ładowałeś?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Siłownia

Post autor: oyche »

dzieki kumple
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siłownia

Post autor: demon »

Mko21 pisze: 26 lis 2021, 13:35 Zszedłem z teścia i o dziwo zejście przebiegło bardzo łagodnie (stosowałem równo rok), oczywiście bardzo duży spadek siły i mocno wkurwiam się na siłce, ale teraz inne cele, głównie bieganie, tempo, ostre zrzucanie kilogramów (z 83 zbijam do 70, narazie 75), może przed wakacjami zajebie jeszcze jakiś krótki ale intensywny cykl
Jakie dawki leciałeś? Biłeś coś poza teściem?

Ja ponad miesiąc temu wszedłem po raz pierwszy na bombę, niecałe 500 mg teścia tygodniowo. Tyle że ja nie zamierzam schodzić, będę leciał tzw. blast and cruise, czyli okresowo większe dawki przez 3-6 miesięcy, a potem zejście na TRT. Oczywiście, jeśli wszystkie badania będą w porządku.
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Siłownia

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:31 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: Mko21 »

Najpierw polecialem cykl 2miesiące na 400/tydzień i dorzucałem clen i jeszcze tam jakiegoś spartana z warrior labz, później tylko TRT 130-150 na tydzień enanu było bite i nic więcej
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2006
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Siłownia

Post autor: imo »

elkacpero pisze: 16 lis 2021, 20:18 zakroki, wspiecia na palce z obciazeniem
con shonery pisze: 17 lis 2021, 9:17 przysiady są najlepsze, bo odpowiednio wykonywane nie obciążają kolan i wzmacniają wszystko naokoło
KILLIE pisze: 25 lis 2021, 22:10 przysiady, wyprosty nog, uginanie podudzi, suwnica, wykroki z hantlami/kettlami/sandbagiem, no ogolnie nie ma cwiczen obciazajacych, sa zle wykonywane
rozklad_gaussa pisze: 17 lis 2021, 11:01 najbardziej obciazajace dla kolan jest bieganie i skakanie wiec normalnie przysiady trzaskaj
co za kurwa bzdury
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Siłownia

Post autor: elkacpero »

bo?


znaki
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Też mnie ciekawi, bo jak pisałem - czytałem o tym i prosiłem o potwierdzenie/zaprzeczenie, ale "kurwa bzdury" nie zaspokaja mojej ciekawości.
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2006
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Siłownia

Post autor: imo »

Bo abstrahując od przyczyny bólu kolan, głównym założeniem powinno być przerzucenie obciążenia na tylną taśmę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość ćwiczących siłowo boryka się (nieświadomie) z dominacją czwórek i prostowników nad dwójkami i pośladkami.
Wyżej wymienione ćwiczenia (poza niektórymi tylko wariancjami przysiadów) jeszcze bardziej pogłębia tą dominację, a zakroki o ile są w porządku to po pierwsze nie zakładam, że zawodnik oyche wykona je poprawnie, skoro pytanie "jak odciążyć kolana" zadaje na ślizgawke, a po drugie w momencie wyjścia z tylnej nogi kolano niestety będzie dostawać po dupie.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Siłownia

Post autor: elkacpero »

chłopaku co Ty jebiesz o kolanie dostajacym po dupie przy zakrokach,

btw przy zakrokach pracują pośladkowe i dwugłowy, przy wspieciach tez angażujesz tylna taśmę jbc
ODPOWIEDZ