Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

wczoraj nie byłem, ale ogólnie źle się czułem
dzisiaj uderzam
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Siłownia

Post autor: trez »

Jakieś domowe ćwiczenia na czas zamknięcia siłki?
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Siłownia

Post autor: Beny »

teraz wszystkie fitnesiaki wrzucają na yt zestawy ćwiczeń domowych także obczaj temat
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Siłownia

Post autor: zemsta1kadluba »

ja polecam generalnie tego typa, wrzuca dużo przydatnych infografik i w bio masz link do paru przykładowych zestawów ćwiczeń
https://www.instagram.com/pheasyque/
taką infografikę mam też jeszcze z dawna
Spoiler
Obrazek
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

Co sądzicie o świeżej aferze na polskim fit YouTubie? Paczłyk2703 znany także jako mitoman2703 ostro w ostatnich filmach atakuje ajthepolishamerican posądzając go o ostrą bombę, chociaż w ostatnim filmie KFD ten pokazał i omówił wraz z koleżkami wyniki swoich badań. Oczywiście Patryk Barański, postać kolorowa, znana na mieście to największy baran w polskiej branży fitness, ma jednak dziwną przypadłość do zjednywania sobie świeżych adeptów siłowni, oczywiście wyjaśniony został tryliony razy, wiedzy ma tyle co przeciętny zjadacz metanabolu i ogólnie przestrzegam mocno przed oglądaniem jego jakichkolwiek materiałów.
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siłownia

Post autor: demon »

To on jeszcze nagrywa? Ktoś ogląda te jego wysrywy? Typowi się całkiem we łbie pomieszało od trenbolonu.
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1465
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: Siłownia

Post autor: rozklad_gaussa »

o wlasnie pojawil mi sie film na yt goscia, ktoremu ufam w sprawach silowni
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

.....
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 16:27 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

Poprzedni trening z wykorzystaniem matki, psa i kota. Dzisiaj rozładowałam dostawę, łącznie z 500 kg biegając do piwnicy. Ehhhh, trudny ten trening w czasach zarazy.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

No siemanko sportowe świry jak tam idą treningi domatora? Na początku byłem trochę wkurwiony, że zamkneli mi siłownię ale teraz muszę przyznać że całkiem się jaram tym co sobie zorganizowałem,no i takim kreatywnym rozkmninianiem jak z ograniczonym sprzętem wykonać konkretny wzorzec ruchowy), jakbym miał drążek do podciągania to właściwie nie musiałbym korzystać z siłki. Z klubu bjj wziąłem sobie 4 maty-puzzle, kettla i hantle, od niećwiczącego koleżki koleżki kolejne 2 kettle, poza tym miałem różne gumy, slajdery, skakankę i jakieś drobne akcesoria. Szczególny props idzie dla ćwiczeń unilateralnych z masą ciała(skater squat <3)-super wchodzą jeśli chodzi o koordynację, czy mięśnie stabilizujące przez co bardzo pozytywnie wpływają na ogólną sportową sprawność, dodatkowo specjalne wyróżnienie dla power banda- szok że zwykła guma może tak odmienić zwykłe ćwiczenia, w sensie krzywą siły, zupełnie inna mechanika ruchu, tak z dynamitem trzeba robić. Aktualnie ćwicze sobie 3x w tygodniu każdy trening podzielony na 3 super serie, każda po 3 ćwiczenia, robię to tak że cisne po kolei, bez przerwy te 3 ćwiczenia potem łapie oddech z 2 minuty i z powrotem, w sumie każdą super serie lecę 4 obwody i przechodzę do kolejnej, zakres powtórzeń to pomiędzy 5 i 20 w zależności od ćwiczenia, zatrzymuje się od 3 do 0 od załamania .

Takim planem cisnę:
Spoiler
A
cossack squat
wiosło 1-rącz kettlem 20kg szeroko(kąt 90o między ręką a tułowiem)
zgięcia tułowia w bok, stojąc z kettlem 20kg

rdl z kettlami 2x20kg + power bandem
pompki z nogami na krześle
wyjścia na szyję

odwodzenie nogi w bok w leżeniu
mostek z przytrzymaniem 3sek
plank 45sek

B
skater squat
floor press 2x20kg kettle
dead bug

1-leg hipthurst
wiosło 1-rącz kettlem 20kg wąsko (ręka prowadzona przy tułowiu)
ohp kettlem 20kg

side plank 40sek
wznosy w opadzie hantle 5kg
2-głowe na sliderach

C
przysiad z kettlami 2x20kg + power bandem
wiosłowanie power bandem
brzuszki z hantlami

swing z kettlem 20kg
wyciskanie na klatkę power bandem
pozycja pompki -> 'klepanie się' dłonią w przeciwległy bark

przenoszenie nad głową z kettlem 20kg
monster walk z mini bandem
plank z głową opartą na krześle
A tak wygląda domowa siłownia mojej konstrukcji + w bonusie akurat dwie fajne suki wpadły cośtam pomachać jak cykałem foty:
Spoiler
Obrazek
Obrazek
A jak tam u was, coś ćwiczycie, jak to sobie zorganizowaliście, a może w inna mańkę i napierdalacie kardio czy tam plyometrię?
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

Właściwie brakuje mi tylko fajnego racka, gum i jeszcze z dwustu kilogramów obciążenia, więc jak na razie nogi tylko przy użyciu gobletow, Bułgarów i jakichś prostych wykrokow. No ale resztę partii da się w domu zrobić nawet i lepiej niż na zwykłej pakerni
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Siłownia

Post autor: zemsta1kadluba »

Jakbym miał choć trochę obciążenia i sztangę to bym robił sobie racka, nie jest to aż tak skomplikowane ani kosztowne jak się wydaje
Spoiler
Problem małej ilości obciążenia można rozwiązać zmianą systemu treningowe na taki który jest low intensity high volume- czyli jakieś 10x10 FBW, z odpowiednio rozplanowaną progresją falową i deloadem
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4383
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Siłownia

Post autor: kr0pka »

Z kettlami na chacie można zrobić prawie wszystko.
Jak macie jakiś fajny sprawdzony trening cardio to wrzucajcie. Ja robiłem ostatnio z tą dupeczką (nie jest to jakaś wyjebka ale fajnie się spociłem): https://youtu.be/6NB19Q3fNMs
nic na potem
emdeer
Posty: 294
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Siłownia

Post autor: emdeer »

A jak myslicie kiedy realny. Termi otwarcia silowni znow?

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siłownia

Post autor: demon »

Wydaje mi się, że co najmniej do czerwca siłownie będą zamknięte. Nie byłbym zaskoczony, gdyby otworzyli je dopiero jesienią.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Siłownia

Post autor: oldschool »

Spoiler
Fazi robi pompki :lol:
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Siłownia

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

https://www.abcfitness.pl/fitness-i-sil ... aign=ceneo
To spoko cena i brać czy ktoś coś poleci tańszego? Na Decathlonie są jakieś, ale nie online
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Siłownia

Post autor: jajca »

Dobrze widzę, 3 stówki za 20kg obciążenia +2 krótkie gryfy? Wydaje mi się, że to w chuj drogo. Może ceny są podbite przez kwarantannę, ale proponuję zerknąć na olx i allegro. Jeśli chcesz zejść z ceny, to możesz lukac na obciążenia bitumiczne, które są sporo tańsze - wada, że mają ciut większą objętość i mogą się rozjebac po dłużyszym czasie eksploatacji, a żeliwo jest trwalsze. Nie wiem też, czy masz takie potrzeby, ale kiedyś na allegro chodziły w dobrych cenach zestawy - gryf prosty, łamany, krótkie gryfy i trochę kg obciazen.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

Kilka lat temu kupowałem w decathlonie 2 gryfy krótkie po 2kg i do każdego 8kg obciążenia żeliwnego za 120zł.
ODPOWIEDZ