Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

MalinowyJogurt

Re: Rowery

Post autor: MalinowyJogurt »

A chuj tam zapłacone, ale pod kolor roweru więc się dopasuje. Jeszcze mam jedno pytanie, bo jestem całkowitym laikiem rowerowym i fizycznymXD, warto brać pompke z manometrem czy nie? W sensie jak pompuje oponę na maksa to wtedy jest najwyższe ciśnienie tak? Czy jak zrobić tak żeby osiągnąć więcej barów?

A no i wentyl presta jebać prądem i maczetami
SLAFF
Posty: 349
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:25

Re: Rowery

Post autor: SLAFF »

Każda opona ma zaznaczony optymalny zakres cisnienia i w tych widełkach powinno się miescić, więc manometr zawsze spoko. A co do łapania kapci to polecam opony z wkładką antyprzebiciową, ja od prawie trzech lat mam Schwalbe Land Cruiser Plus i zero problemów przez ponad 5000 km.
MalinowyJogurt

Re: Rowery

Post autor: MalinowyJogurt »

Ja chyba miałem jakąś jebniętą oponę, bo tylko na tylnej łapałem kapcie i to tak, że dzień po zmianie dętki już ulatywało powietrze, obojętnie czy to ja zmieniałem czy serwis a wymieniałem z 4-5 razy w przeciągu miesiąca. Teraz wymieniłem opony i jest gitara, ale wolę mieć jakieś zabezpieczenie.
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:24 przez hwjsk, łącznie zmieniany 2 razy.
MalinowyJogurt

Re: Rowery

Post autor: MalinowyJogurt »

Dzięki za rady, będę wiedział na przyszłość :) No, ale jak mam np podaną wartość od 2-4 dla opony i nie mam manometru, to im ona jest mocniej napompowana tym wyższa wartość tak? Czy to tak nie działa @hayanawama?
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:24 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
MalinowyJogurt

Re: Rowery

Post autor: MalinowyJogurt »

Nie no luz ja dobrze o tym wiem :D
MarekZBE
Posty: 15
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:54

Re: Rowery

Post autor: MarekZBE »

Jeśli chodzi o ciśnienie w oponie, to na jej boku jest oznaczone minimum i maksimum. Możesz założyć, że pompujesz minimum ważąc 50-60 kilo i maksimum 100 kilo. No i ciśnienie ustal sobie proporcjonalnie do masy ciała, a potem można robić jakieś kombinacje +/- 15% w zależności od nawierzchni, mokro/sucho (na mokro można trochę obniżyć ciśnienie, zwłaszcza na asfalt) i innych własnych preferencji.
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Rowery

Post autor: Beny »

KILLIE pisze: 27 lut 2021, 18:08 Czy gravel to wymysl tego swiata czy sprawdzilby sie spoko do opisu, ktory podalem? Np romet aspre 1/huragan 4/ boreas
Imo trochę wymysł. Niektóre gravele wydają się git, niektóre zaś maja geometrię jak damki z barankiem (np merida silex), a mam wrażenie, że dopisek gravel daje +500 do ceny. Ogólnie gravel będzie fajny dla kogoś, kto lubi jeździć długo i dużo i przewiduje bikepacking. Natomiast jeśli śmigasz szosowo i chcesz wlecieć czasem do lasu albo na szuter, to lepiej kupić cyclocrossa albo jakaś szosę endurance z możliwością wrzucenia szerszych opon tak do 35c np.
Awatar użytkownika
cmaz
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:00

Re: Rowery

Post autor: cmaz »

Pomocy rowerowe świry :)

Szukam roweru bo ostatnie lata to krótkie przejażdżki na starym rowerze marki Giant, który dostałem chyba z 10 lat temu. Kompletnie nie ogarniam tematu, nigdy nie interesowałem się rowerami i od tygodnia błądzę po forach rowerowych i grupach na fb i w sumie sporo można się dowiedzieć, ale co z tego skoro połowa rowerów które by mnie interesowały nie są dostępne (no i ceny podwyższone - wiadomo, jak pisaliście wyżej, pandemia i brak części).

Już bylem zdecydowany na LAZARO X-FORCE V3 ale przeszukałem jeszcze używki z mojego województwa żebym mógł podjechać, przymierzyć i obejrzeć na miejscu. Wpadł mi w oko KTM LIFE SPRINT. Mało info o nim można znaleźć, jest ktoś w stanie ocenić czy to uczciwa cena (wiem, że przy używanym ciężko po zdjęciach, a opis może nie być zgodny z prawdą)?

Cena ta sama - celować w używkę czy brać tego Lazaro, ktoś kto ma jakieś pojecie o rowerach coś doradzi?
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:27 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Rowery

Post autor: Groszek »

Założyłem nową kasetę 32/11, a miałem 34 i teraz na 2 większych zębatkach z przodu mi przeskakuje cały czas, łańcuch też nowy i za chuj nie mogę ustawić tego ustawić z H i L. Jakieś pomysły?
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:59 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Rowery

Post autor: Groszek »

Dobra Nvm wymienię przednia kasetę jak mówisz bo pooglądałem ją i :bowdown: :lol:

Jest sens przesiadaniansie z octalink na hollowtech? Bo robie rocznie jakieś 4tys km mniej więcej jest różnica w jeździe?
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:01 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

co bardziej się liczy przy serwisie amortyzatora powietrznego, czas od ostatniego serwisu czy przebieg? kupiłem w maju zeszłego roku, jeździłem może z 10x, bo kurwa szkoda mi jeszcze tego roweru w chujowych warunkach pogodowych orać xD

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski ... mc=8558253

taki rower tylko starsza seria, ale minimalne zmiany, amor ten sam
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:03 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

no czy jak rower stał z rok mało używany, to trzeba się przejmować serwisem amora powietrznego
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:03 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

thx, ostatni rower kupowałem w 2009 i się trochę od tamtej pory pozmieniało w sprzęcie
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ