Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1027
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Rowery

Post autor: elkacpero »

a ja trochę odbiję od tematu sprzętu i pytanie z dziedziny bike packingu. na przełomie czerwca/lipca planuje z ziomami tripa trasą Eurovelo 6 z Passau do Bratysławy przez Wiedeń. dotychczas moje najdłuższe wycieczki były jednodniowe, a tutaj zakładamy na spokojnie trzy dni jazdy. ma ktoś z Was doświadczenie w dłuższych tripach i mógłby coś doradzić jeśli chodzi o takie gadżety must have etc? każda uwaga mile widziana :)
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Rowery

Post autor: Bunnymen77 »

Dobra, 6k za używkę to jednak nie dla mnie, odpuszczam, dzięki za odp.
MalinowyJogurt

Re: Rowery

Post autor: MalinowyJogurt »

hayanawama pisze: 12 maja 2022, 9:27 Co? Przecież ta używana koga co wysłał deklasuje te nówki a jest w tej samej cenie. Napisałem jaka jest rzeczywistość, jest to najtańszy osprzęt i tyle, i nie bez powodu jest najtańszy a są 10x droższe rzeczy, jeśli odbierasz to jako obelge to Twój problem. Ja się nie teleportowałem od razu na poziom Deore XT i fulle za 10k, też te 10 lat temu jeździłem na najtańszym szrocie.
A to nawet nie było personalnie do Ciebie, tak po prostu sobie żartuję, oglądając ostatnio filmy i czytając fora to dochodzę do wniosku, że bez 10k w kieszeni to nigdzie nie pojeździsz.
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:16 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Rowery

Post autor: Bunnymen77 »

ja nawet myslalem czy nie wybrac sie moim, ma tam niby jakis amortyzator, w sensie jest pokretelko i się "ugina" :lol:
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:16 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Rowery

Post autor: Drmz »

Też czytałem fora i dochodziłem do wniosku, że bez 10 koła na dwa koła po lesie sobie nie pojeżdżę. Dostałem do tego czytania bólu głowy, wyłożyłem na to lachę i kupiłem jakiegoś hardtaila Kellys za dwa czy trzy koła i już drugi rok radośnie zapierdalam po korzeniach i jest gituwa. Czasem się przerzutka trochę rozreguluje czy coś, ale jeździć można easy jak 40 minut. Pozdrawiam wszystkich leśnych świrów
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
Kebo
Posty: 141
Rejestracja: 05 maja 2022, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rowery

Post autor: Kebo »

Piona,

Panowie od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu roweru, głównie z myślą o weekendowych wycieczkach po mieście lub okolicy. Wiem, że nie będę go nadmiernie eksploatował i chciałbym się zamknąć w kwocie 1,5 k PLN. Wiem, że za tą cenę nie ma co oczekiwać cudów, ale na początek nie chce wydawać za dużo.

Jeśli chodzi o rodzaj roweru to trochę poczytałem, pooglądałem na YT itd. i wybór padł na rower crossowy. Po zapoznaniu się z kilkoma artykułami itd. mam swoje dwa typy:

1. https://allegro.pl/oferta/rower-crossow ... 2f56a5ba21

2. https://allegro.pl/oferta/rower-28-kand ... 1517798385

Wiem, że to opcje zbliżone osprzętowo, ale co byście wybrali lub doradzili w moim skromnym budżecie dla niedzielnego użytkownika ?
https://linktr.ee/don_kebo

Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki juventino, liczę swoje palce.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Do 1,5 tysiąca powinieneś wyrwać Lazaro na troszkę lepszym osprzęcie np. alivio.

A sorry lazaro v3 chodzi już po 2 tysiące :huh: . Wersja V1 z altusem tylko w tej cenie.
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:15 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kebo
Posty: 141
Rejestracja: 05 maja 2022, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rowery

Post autor: Kebo »

hayanawama pisze: 12 maja 2022, 15:47 Taki typ postu to powinien być już jakiś mem
Zamiast odpowiedzieć jak człowiek albo przejść obojętnie to typowo jakiś dzban musi się w ten sposób odezwać :lol:
https://linktr.ee/don_kebo

Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki juventino, liczę swoje palce.
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Rowery

Post autor: ketiovv »

mam stary rower, dokładnie ten model https://www.youtube.com/watch?v=Ia1qdYCQbIY
śmigam sobie na nim raz tydzień-dwa i wykorzystuję go w 95% na asfalcie
pora wymienić opony, które są od nowości i biorąc pod uwagę powyższe okoliczności myślę, czy nie wrzucić czegoś gładkiego
ma to w ogóle sens?
https://www.centrumrowerowe.pl/opona-sc ... _Id=138026
jeśli spoko, to takie coś będzie git?
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Rowery

Post autor: koxefer »

Jak jezdzisz regularnie to pewnie wzialbym cos z chociaz minimalnym bieznikiem, bo nawet z waska opona w kolarzowce zdarza sie troche "podplynac" jak jest woda na ulicy. Z takim duzym plackiem pewnie jeszcze latwiej.
Spoiler
Obrazek
Chyba pora zaczac wkurwiac kierowcow, bo pierwsza sytuacje juz kilka razy mialem i z perspektywy rowerzysty straszne w chuj tak sie full speed wbic w wyjezdzajacy w samochod.
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Rowery

Post autor: Bunnymen77 »

Byłem w poniedziałek z ziomeczkiem na rowerze, mieliśmy pojeździć po lesie, a wyszło tak, że wjechaliśmy mocno pod górę i będąc wyżej trafiliśmy na trasę MTB. Moja szosówka się kompletnie do takiego jeżdzenia nie nadaje, co chwilę traciłem przyczepność, koło do góry, ślizgałem się, ziomek z Rometem za 1500, ale szerokimi kołami, elegancko śmigał, w porównaniu do mnie - jak czołg. Póki (czyli zapewne nigdy) nie kupię lepszego sprzętu i choćby kasku to takie trasy muszę odpuścić, pozostają szutrówki i ścieżki leśne.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Rowery

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 8:45 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
tehlocust
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar 2021, 15:17

Re: Rowery

Post autor: tehlocust »

Jesli tylko do miasta to jakis singlespeed sprawdzi sie spoko, cos w stylu fuji feather na przyklad. Zerowy maintenance, latwo to utrzymac w czystosci, wyglada fajnie klasycznie

Ja 2 lata temu zamienilem singla na gravela, troche niefortunnie bo jesli chodzi o rozmiar ramy kierowalem sie tabelka producenta no i okazal sie za duzy. Co bym nie zrobil zawsze bylo jakos niewygodnie przy dluzszej jezdzie. Ostatnio zmienilem go na treka domane al 2 i mimo gorszego osprzetu jezdzi sie w opor lepiej. Caly czas tesknie za singlem no ale trasy 100+ bylyby mordega
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

Kurwa wstyd, zaraz minie rok odkąd kupuje rower i pora coś wybrać do dnia dziecka bo jest ekipa i zajawa na jeżdżenie. Mam 193cm i 110kg co może ograniczać wybór rowerów, żeby go nie zajechać, rozpierdolic po paru dniach. Szukalem i dalej szukam mtb bo nie chce sie ograniczac do asfaltu/szosy. Raczej bliżej 3k niz 4k, zeby cos znaleźć. Wybralem pare rowerów ale nie nie znam sie na bebechach, zeby ocenic czy sa warte ceny czy nie. Po moim researchu moge zapomniec o rowerze z dwoma amorami bo jedyny w tej cenie to jakis rockrider 530s i nie wiem czy wytrzyma.

Ja upatrzylem cos w stylu:
orbea mx40
cube aim ex
cube aim race
specialized rockhopper
giant talon 2-ge
romet mustang m1/m5

wiec typowy mtb 27.5/29"

co warto wziąć? Raczej wolalbym go sprawdzic przed zakupem niz brac w ciemno z neta


e: Jestem z Wrocławia i mysle, ze chwilowa jazda przez miasto, pozniej przez waly czy typowo przez las to najlepszy wybor to wlasnie mtb
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1437
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Rowery

Post autor: Fleming »

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski- ... 2109688032
Taki rower się nada na jakieś 30-70km trasy? Da się do tego zamontować bagażnik jakiś czy raczej problem będzie (bo tak trochę wnioskuje po budowie tej ramy)? I czy wgl warto się nim interesować
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:38 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

KILLIE pisze: 29 maja 2022, 10:28 e: Jestem z Wrocławia i mysle, ze chwilowa jazda przez miasto, pozniej przez waly czy typowo przez las to najlepszy wybor to wlasnie mtb
no raczej, najlepiej mi się jeździ na mtb 29, tylko opony semi slick założyłem, po ulicach nie jeżdzę prawie wcale bo to nie ma sensu we wrocławiu i tych trasach
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ