Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

rolka
Posty: 127
Rejestracja: 01 maja 2019, 0:52

Re: Rowery

Post autor: rolka »

Panowie, potrzebuję coś taniego na miasto dla kobiety.
Myślę o typowej damce, minimum trzybiegowej, ale poza tym nie liczę na żadne fajerwerki - po prostu ma to przeżyć kilka sezonów i służyć w jeździe po płaskim mieście.
Nie za bardzo chcę się bawić w olx, bo nie czuję się pewny w temacie zużycia roweru, więc dajcie znać czy w budżecie do 600/700 można znaleźć coś fajnego. Wiem że to mało i np. Decathlon w tym zakresie się nie łapie, ale może poniżej decathlonu też można znaleźć coś odpowiedniego. Kojarzę ze starego slg jakiś fajny temat właśnie o takich tanich rowerach, ale zgubiłem link :D gdyby ktoś miał link, albo inny artykuł na ten temat to dajcie znać. Jak trzeba po prostu zwiększyć budżet to tak samo, ale nie chcę tego robić a priori.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:30 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
rolka
Posty: 127
Rejestracja: 01 maja 2019, 0:52

Re: Rowery

Post autor: rolka »

Hmm ja na razie wytrzasnąłem jakąś niby polską markę vellberg, która będąc trochę powyżej tej kwoty, w miarę spełnia wymagania. Ja jestem trochę zrażony do olx, bo kupiłem tam kilka lat temu holenderkę, w której pękła rama po roku, mimo że z zewnątrz nie widziałem śladów rdzy ani spawu...
Ale w sumie trochę mnie przekonałeś żeby jeszcze popatrzeć po olxach itp. Tylko właśnie pytanie czy nic się nie psuje, czy nic się nie psuje ale tylko do czasu. Jakbyś to ogarnął? Wykluczał vintage rowery (w tym sprowadzane z Niemiec i Holandii)? Czy po prostu raczej miałem pecha i warto przymknąć na to oko?
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:30 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

hayanawama pisze: 10 kwie 2021, 23:45 @KILLIE kupując używany rower górski do 3.5k, musiałbyś pewnie celować w modele do 2018 roku, żeby to miało sens i żeby były faktycznie na lepszym osprzęcie od nówek.

Tylko sęk w tym, że w ostatnich latach w rowerach górskich następują duże zmiany, są inaczej budowane - w lesie na nowszych rowerach się jeździ dużo lepiej niż na starszych modelach.
Przykładowo, ten sam model, Kross Level 4.0

rocznik 2015
Spoiler
Obrazek
rocznik 2021
Spoiler
Obrazek
Widzisz w nowszym modelu amortyzator oraz rura podsiodłowa (to ta pionowa) trochę pod innym kątem (minimalnie), trochę krótsza górna rura - dzięki temu można przyjemniej zapierdalać w dół i ma się lepszą kontrolę nad rowerem.
Dodatkowo w najnowszym modelu masz tylko jeden bieg z przodu (brak przerzutki przedniej) i więcej, bardziej zróżniocowanych biegów z tyłu - w terenie ma to same plusy, wciąż masz różne przełożenia a nie musisz w ogóle machać dodatkowo lewą manetką, wszystko masz pod jedną ręką.

W tym sporcie non stop następuje ewolucja, najpierw z kół 26" wszyscy przenieśli się na 29" (czy tam 27.5" w cięższych odmianach kolarstwa górskiego), teraz zmienia się geometria ram, wraz z jej zmianami można montować amortyzatory o większym skoku. Ludzie przenieśli się na napędy jednorzędowe etc.
Wszystko to są zmiany które powodują, że jeździ się po prostu lepiej i jakbym miał obecnie wybierać, czy kupić używkę budowaną "po staremu" na lepszym osprzęcie czy nowy rower na słabszym osprzęcie to wybrałbym nowy rower.

tl; dr - kupując używkę miał byś pewnie lepszej klasy osprzęt, ale czy fun z jazdy byłby lepszy niż na nowszych, inaczej zbudowanych rowerach? Wątpię.

Dodatkowo z tego co piszesz, to nie znasz się na tym za bardzo - ja bym na Twoim miejscu kupił nówkę ze sklepu (hardtail MTB na kołach 29") i miał spokój, naprzykład tego krossa co wysłałem. W rowerach górskich można się wpieprzyć w bagno kupując starszy, zakatowany rower.


p.s
pozdrawiam slizgawka.eu nie ma to jak wieczorne majsterkowanie z browarkiem
Spoiler
Obrazek

A moge do takiego roweru wstawić rogi? uwielbiam kurwa jezdzic na lezaco, wczoraj karnalem sie jakims mtb ziomka i bylo mi w chuj nie wygodnie ale on mial raczej mala rame i dlatego bylo mi zle
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

możesz dokupić dokręcane rogi, ale nie wiem jak na MTB miałbyś osiągnąć leżącą pozycję, musisz kupić szosę albo jakiś przewymiarowany jak na ciebie MTB i dołożyć dłuższy mostek, ale to nie ma sensu
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

no ja pierwsze co zrobiłem to wyjebałem tę kierownicę
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

jakby tak było, to bym sobie ją z powrotem przykręcił
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

tak tak bo wszystko w przemyśle rowerowym jest tworzone pod optymalne warunki jazdy, nie siedzi tam marketing co wymyśla jak by tu zrobić, by sprzedać nowy rocznik, jak komuś wygodniej trzymać krótszą kierownicę to będzie na takiej stabilniej jeździł
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

kurwa ale bym lał takich ekspertów po łbie kierownicą 720 mm z dokręconymi rogami, komuś wygodniej trzymać krótszą kierownicę to chuj, niech jeździ na dłuższej wkurwiony że niewygodnie
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

chuj w twoje próby wykreowania się na specjalistę skoro nie widzisz, że sprzęt dobiera się pod swoje własne warunki
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Rowery

Post autor: phobos »

ja się nie chwalę, tylko stwierdzam, że dla mnie taka kierownica jest niewygodna i ją po prostu wymieniłem na wygodną i każdemu radzę to samo jeśli ma taką potrzebę, po huj się męczyć
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

https://kross.eu/pl/rowery/junior/junio ... KwEALw_wcB



wydaje mi sie, ze to musi byc taki wygodny skurwysyn
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:32 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ