Liga Mistrzów i Liga Europy

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: Cz4rny1337 »

Temat o rozgrywkach europejskich, WIELKI AJAX, dodatkowo dość zabawy throwback do postu Ev'a zakładającego ten temat w 2005 roku
Ev pisze:Według mnie puchary wygrają obydwa zespoły Abramowicza Lige wygra Chelsea Londyn nie widze dla niej przeciwnika . . . Milan może jeszcze powalczyć no i Juventus a Puchar Uefa wygra CKSA Moskwa wg mnie widać po wynikach 4-0 z Auxerre a oni wyeliminowali Ajax .

A co do Abramowicza to ma chłop jaja spodobała mu się piłka nożna to sobie kupił klub połowe europy wykupił i teraz sobie ogląda jak jak jego dróżyna goli wszystkich spokoo koleś z niego :D

to byli czasy
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, 13:39 przez Cz4rny1337, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Jose »

Chciałbym pozdrowić usera etrus.
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Dzonson »

Czekam mocno na przyjazd Coutinho na Anfield za kilka tygodni
Obrazek
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: mql »

ja bym jednak szedł w temat o Lidze Mistrzów solo i osobny dla Ligi Europy (nie europejskiej jkbc)
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: szpilman »

barcelona liverpool - ten mecz nie może zawieźć, oby ta parka.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: mql »

Jaranko: piękne półfinały, z jednej strony szansa na spektakl, z drugiej Ajax na dzień dobry dostaje Tottenham bez Kane'a i Sona, zresztą - Ajaxowi w tej edycji pomagać nie trzeba, pięknie grajaca ekipa. Bez kompleksów, sensownie i z Dusanem Tadiciem w składzie, miło żyć w 2019 i oglądac tych kopaczy.
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: ketiovv »

z tym ajaxem to piękna historia, w świecie gdzie piłka jest zdominowana przez kilka klubów i hajs hajs hajs goście wchodzą z buta do półfinału wyrzucając real i juve, czyli zeszłorocznego zwycięzce i chyba największego pretendenta w tym roku. z totkami już chyba nikt nie odważy się ich skreślić
chyba najpiękniejsza historia w futbolu od czasu mistrzostwa leicester
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Groszek »

Nie wiem mnie trochę Ajax wkurwia mimo że ładnie dają bo sezon się nie skończył a oni juz sprzedali zawodnikow like wtf. Ten klub nie ma żadnej ambicji czy co.
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Lowrider »

:bowdown: :bowdown:

Niezależnie od wyników w półfinale w Madrycie będę kibicował żydowskiej stronie drabinki, piękna sprawa. Wierzę oczywiście że Tottenhamowi uda się ten Ajax ograć i odjebią finał LM w sezonie, w którym nikogo nie kupili. W finale LFC/Barca i tak będzie faworytem, no ale wtedy to już jest tylko jeden mecz i wszystko się może zdarzyć.

I oczywiście szkoda że Ajax zaraz będize rozkupiony, ale sam bym takiego Zyiecha przygarnął, nie wspominając o De Ligcie
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: mql »

ciekawe swoją drogą, gdzie Erik ten Hag wyląduje, raptem półtora roku temu siedział jeszcze przy Bułgarskiej i dawal powód do dumy Nenadowi Bjelicy, a teraz architekt polfinału Ligi Mistrzów, najs
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Sidd »

Z jednej strony, utarcie przez Ajax nosa całej Europie byłoby piękne, z drugiej jeśli Totki wygrałyby finał, to zawsze się można tłumaczyć że City poległo z mistrzem. Znając życie i tak wszystko zgarnie Barca
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2006
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: imo »

Właśnie też się wkurwiłem że Ajax już sprzedaje, drugie Monaco. Mimo wszystko wciąż kibicuję mocno, myślę, że odjebią totki.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: bukaj »

ketiovv pisze: 18 kwie 2019, 9:19 chyba najpiękniejsza historia w futbolu od czasu mistrzostwa leicester
jeszcze Monaco rok później

szkoda, że we wczorajszym szalonym meczu jednak udało się Tottenhamowi prześliznąć, ale po tym jak się do tej pory zaprezentował Ajax, stawiałbym na awans Holendrów, co byłoby świetnym przedłużeniem tej historii
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Mutley »

Nie wiem, czy wiecie, ale hajp na Ajax jest taki, że wyprzedali wszystkie koszulki na ten sezon (na Adidas i ich stronie już nic nie zostało, prócz dziecięcych rozmiarów) :bowdown:
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: crbn »

Różnica między Ajaxem a Monaco jest ogromna i nie porównywałbym tutaj tych dwóch przypadków. Ci pierwsi jednak mają o niebo lepszą akademię, która co roku wypuszcza nowe talenty i wpycha je do pierwszej drużyny. I robią to na taką skalę, że Ajax może sprzedawać swoje gwiazdy, a i tak nie ucierpią, bo na ich ich miejsce ma nowe. Ostatniego lata był to Kluivert, rok wcześniej Davinson Sanchez, jeszcze wcześniej Milik. Co okienko odchodzą od nich piłkarze stanowiący o sile zespołu. I tu kolejna różnica między Monaco a Ajaxem - między Ligue 1 a Eredivisie jest jednak spory dystans i Ajax swoją akademią walczyłby pewnie o wysokie miejsca w lidze, a co dopiero, gdy dodadzą do tego jakieś młode talenty sprowadzone za małą cenę.
Wiadomo, że teraz trafił im się też świetny rocznik i De Ligt oraz de Jong to talenty, które zrobią wielką karierę, ale zaraz ktoś wskoczy na ich miejsce. Tym bardziej, że Ajax polubił ostatnio branie do siebie młodych zawodników z Ameryki Południowej, a jak z nich wycisną soki, to dopiero będzie zachwyt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Groszek »

No tak ale jednak wolałbym żeby tych najlepszych zostawili u siebie a nie ich odpierdalali jak leci żeby mogli walczyc co roku o coś poważnego a nie tylko ligę holenderska, przecie tych młodych co tera maja przetrzymali z 3 lata to by mogli budować jakąś tam potęgę, a tak to za sezon pewnie znów wrócą na swoje miejsce i się będę bić o wyjscie z grupy lm aż znowu im się trafia lepsi gracze
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Mutley »

Ja słyszałem, że Ajax sprzeda maksymalnie 5 podstawowych zawodników. Moim zdaniem odejdą De Ligt, De Jong (obaj do Barcy), Tagliafico, Neres/Ziyech, Mazraoui. Zainkasują pewnie z ponad 200 mln euro (patrząc, że bracia DeDe to 150 mln euro). Moim zdaniem przy budowaniu nowego zespołu poradzą sobie lepiej niż swego czasu Monaco. Mają już następce De Jonga i De Ligta kupionego. Pewnie znowu będą chcieli wziąć kogoś z doświadczeniem do siebie i postawią sobie w przyszłym sezonie na cel ligę. Wszystko pod batutą Erika Ten Haga oczywiście, który moim zdaniem jeszcze sobie tam trochę potrenuje. Potem pewnie zgarnie go jakiś większy klub - Barca, Bayern?

Apetyty rosną w miarę jedzenia. Ajax może marzyć o wygraniu Ligi Mistrzów, ale po wyeliminowaniu Juve i Realu, kiedy grają w półfinale jako faworyt, presja jest znacznie większa. Poza tym do tej pory najlepsze wyniki robili na wyjazdach, a rewanż grają u siebie. Bez wątpienia grają piękny futbol.

Barca-Liverpool? Trudno cokolwiek przewidzieć. The Reds mogą w ciągu 20 minut wykorzystać wszystkie błędy Barcy i prowadzić 0:3, a może stać się tak, że Van Dijk obsra zbroję przed Leo, a Salah przejdzie obok meczu. Myślę, że nie bez znaczenia będzie tutaj sytuacja obu zespołów w lidze. Barca może sobie pozwolić na odpuszczanie meczów, Liverpool niezbyt, bo walczy o upragnioną od lat ligę z City i potrzebuje trzech punktów już w każdym spotkaniu.
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: serwus »

mourinho w realu madryt
la liga: wicemistrzostwo, mistrzostwo, wicemistrzostwo
liga mistrzów: półfinał, półfinał, półfinał
Spoiler
Obrazek
guardiola w manchesterze city
premier league: trzecie miejsce, mistrzostwo, (wice)mistrzostwo
liga mistrzów: 1/8 finału, ćwierćfinał, ćwierćfinał
Spoiler
Obrazek
może guardiola też już się pomalutku wypala? z perspektywy czasu wszyscy postrzegają pobyt mourinho w madrycie jako rozczarowanie (z czym się nie do końca zgadzam, ta paka z sezonu 11/12 była niezwykła i doprawdy nie wiem, jakim cudem nie wygrała lm) i początek końca portugalczyka, tymczasem city w lidze mistrzów znaczy jeszcze mniej i odpada z innymi angielskimi zespołami na etapie ćwierćfinału. pechowo czy nie, apetyty były dużo większe w obu przypadkach

aż chciałoby się strącić guardiolę z piedestału i poszukać innego managera numer jeden na świecie, ale jakoś nie ma kogo wskazać. chyba że dublet zrobi klopp, to wtedy klopp
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: pardon »

Mutley pisze: 18 kwie 2019, 12:19 Ja słyszałem, że Ajax sprzeda maksymalnie 5 podstawowych zawodników. Moim zdaniem odejdą De Ligt, De Jong (obaj do Barcy), Tagliafico, Neres/Ziyech, Mazraoui. Zainkasują pewnie z ponad 200 mln euro (patrząc, że bracia DeDe to 150 mln euro). Moim zdaniem przy budowaniu nowego zespołu poradzą sobie lepiej niż swego czasu Monaco. Mają już następce De Jonga i De Ligta kupionego. Pewnie znowu będą chcieli wziąć kogoś z doświadczeniem do siebie i postawią sobie w przyszłym sezonie na cel ligę. Wszystko pod batutą Erika Ten Haga oczywiście, który moim zdaniem jeszcze sobie tam trochę potrenuje. Potem pewnie zgarnie go jakiś większy klub - Barca, Bayern?
o ten Hagu krążą legendy jakoby za sukcesem obecnego Ajaxu stał w dużej mierze jego asystent (który nomen omen obejmuje od lipca Hoffenheim).

tak naprawdę to sianko z nadchodzącego okna nakręci całą ligę, nakręci PSV i Feye, zmuszając oba projekty do bardziej ekspensywnej polityki transferowej. w teorii to wszystko składa się w silniejszą Eredivisie, ale papier przyjmie wszystko.
Awatar użytkownika
Morales.
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:21

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Morales. »

Chciałbym finał Ajax Liverpool, a jak już to się sprawdzi to niech się dzieje co chce
ODPOWIEDZ