Żużel

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Żużel

Post autor: Cz4rny1337 »

Zakładam temat o żużlu, co prawda mało mnie już interesuje, ale jestem z Częstochowy więc posiadam jako-taką legitymacje

Miłych dyskusji motorowe świry
Obrazek
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Żużel

Post autor: kalahar »

Nie przypuszczałem, że do połowy kwietnia będziemy mieli już tyle żużlowych inb.
Dziś do listy dopisać możemy finał Złotego Kasku w Pile.
Skandalem zakończył się finał Złotego Kasku w Pile. Sobotnie zawody zostały odwołane z powodu fatalnego stanu toru. Żużlowcy zwracali uwagę m.in. na wystające krawężniki oraz braki w nawierzchni.
- Jest nam bardzo przykro. Wielu z nas przyjechało tutaj wiele kilometrów. Niestety, tor nie został regulaminowo przygotowany. Nie chodzi o nawierzchnię, ale o bandy i krawężniki, co jest bardzo niebezpieczne. Mamy sporą prędkość, gdy jedziemy. Podjęliśmy wszyscy taką, a nie inną decyzję. Przepraszamy kibiców, przykro nam bardzo - powiedział w wywiadzie dla Polsatu Sport Piotr Pawlicki, który przekazał informację, że zawodnicy nie zgadzają się na jazdę.
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
To jest kurwa dramat co się dzieje w dyscyplinie.

I dziś rozumiem zawodników. Władze, szczególnie PGEE, narzucają coraz więcej, coraz głupszych obowiązków w imię rzekomej profesjonalizacji sportu, więc żużlowcy zaczynają wymagać od żużlowych włodarzy tego samego. Sam jestem oczywiście za tym, żeby tory były bardziej przyczepne, nierównane tak często, ogólnie za męską walką, ale ten tor w Pile, do którego są zarzuty już kilka lat, powinien zostać pozbawiony licencji. Dziś współorganizatorem był PZMot - beka.
Skandalicznych wypowiedzi drugiego organizatora - M. Polnego nie będę przytaczał, bo dorównywał poziomowi Dołomisiewicza - "kiedyś to jeździli w błocie, nie było dmuchanych band, strajkują zamiast jeździć, boją się własnego zdania wyrazić".


Z innej beczki, polecam zapoznać się z propozycjami na przyszły rok w GP - tutaj do poczytania. Proponuję fotoradar na prostych. Niektórzy mówią, że próg wejścia w żużel jest za wysoki, więc obniżają standardy na MŚ - beka.

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... y-czy-nie/

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/81715 ... rc01=b289a
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Żużel

Post autor: kalahar »

Kolejny dzień, kolejna afera, jakby kompromitacje w Rzeszowie i Pile nie wystarczyły. Obecnie władze GKSŻ i PGEE mają mocno kadłubowe/ubeckie metody działania. Odbije im się to czkawką, bo w porę nie zwrócili uwagi, że zawodnicy mogą się dogadać i pokazywać rogi. Oczywiście terminy na podanie zawodników do imprez międzynarodowych gonią, ale krw losować zawodników.. :roll:
Co do Janowskiego (też i Taia), to tajemnicą poliszynela jest to, że idą w otwartą wojnę z włodarzami i specjalnie się tym nie przejmują.
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Żużel

Post autor: jabolsdz »

w ndz jestem na meczu we Wro, Tai ostatnio rozpierdolił system, mam nadzieję, że będzie powtóreczka.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Żużel

Post autor: piernikowyskoczek »

18:00
Częstochowa - Lublin
ciekawe czy Lublin znowu postraszy, czy jednak Miesiąc ze starym Lampartem jednak nie zrobią trzech punktów

20:30
Zielona Góra - Grudziądz
Artiom Łaguta wraca, a juniorzy Falubazu chujnia, może być ciekawie


oba na eleven sports

ogólnie w niedzielę lepsze mecze się zapowiadają, ale może będą jakieś niespodzianki
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Żużel

Post autor: oyche »

wtf i love pawel miesiac now

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Żużel

Post autor: jabolsdz »

gdzie w ogóle śledzicie jakieś newsy, arty o tym sporcie, bo jestem zielony?

albo jakiś ciekawych twitterowiczów?
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Żużel

Post autor: kalahar »

Jak ktoś zacznie swoją przygodę od czytania syfów i PS, to dołączy do elitarnego grona zuzlofanow z grupki polish speedway. Oczywiście ww. to największa baza newsów, ale również masa bzdurnych opinii i pisania nieprawdy.
Dla niedzielnych kibiców (we Wrocławiu jest ich ogromną większość odkąd powstał "nowy" Olimpijski), polecałbym najpierw pochodzić na mecze, pooglądać zawody sprzed lat, śledzić profile zawodników i klubów, zapoznać się z techniczna strona sportu i samemu zacząć powoli oceniać sytuację :)
Tej dyscyplinie brakuje fajnego portalu, ale to też sport gdzie rządzą ogromne emocje i trudno o wyważone opinie (komentarze na SF poziomem zbliżone do artykułów Ostafinskiego).
W miarę okej jest portal https://po-bandzie.com.pl, Po Kredzie, http://gurustats.pl

Mecz w Częstochowie pokazał, że nadal mamy duże problemy z torem (jest bardzo twardo) i prędkością, ale z trybun nie było czuć strachu przed wynikiem, choć 14 punktów to kiepska zaliczka przed rewanżem. Widać, że Motor zrobił fajny ruch rezygnując z Grega i dosprzętowiajac druga linie, która robi mega robotę.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2019, 15:08 przez kalahar, łącznie zmieniany 2 razy.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Żużel

Post autor: oyche »

gurgurewicz na twitterze wrzuca ciekawe, nieoczywiste staty
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Żużel

Post autor: oyche »

ależ ulga dla uszu pan tomasz dryła po tej piątkowej chujni komentatorskiej z 11
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Żużel

Post autor: oyche »

we wrocławiu 30 stopni a oni mecz odwołali, już mnie to zaczyna wkurwiać a was?
ksiazenieporzadek

Re: Żużel

Post autor: ksiazenieporzadek »

to co Wrocław robi to parodia - specjalnie nie połozyli blachy, żeby odwołać mecz

termin rezerwowy dla dzisiejszej daty to 17.05 a tymczasem oni przełożyli na któregoś tam czerwca, żeby tylko Janowski zdążył wrócić

żenada
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Żużel

Post autor: piernikowyskoczek »

mnie to nie dziwi, Wrocław kombinatorzy w białych rękawiczkach od zawsze
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Żużel

Post autor: jabolsdz »

no ale 19.05 jest przełożony już poprzedni mecz, to co kurwa

poza tym jest chujowa pogoda, drugi dzień pada, to że przez chwilę w słońcu było cieplej to nie znaczy, że można jechać. i bardzo dobrze, że Magic wróci, przynajmniej można pojechać w uczciwej walce.
ksiazenieporzadek

Re: Żużel

Post autor: ksiazenieporzadek »

zamienili się i 17.05 jadą w Gorzowie, a 30.06 jadą we Wrocławiu xDD
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Żużel

Post autor: piernikowyskoczek »

Vaclav Milik 12 punktów w Gorzowie confirmed
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Żużel

Post autor: kalahar »

jabolsdz pisze: 10 maja 2019, 16:07 no ale 19.05 jest przełożony już poprzedni mecz, to co kurwa

poza tym jest chujowa pogoda, drugi dzień pada, to że przez chwilę w słońcu było cieplej to nie znaczy, że można jechać. i bardzo dobrze, że Magic wróci, przynajmniej można pojechać w uczciwej walce.
Chłopie, o ile dobrze pamiętam, to nigdy nie byłeś na żużlu, tak że mógłbyś ochłonąć, zamian zaczniesz pisać takie bzdury.
Obecny sezon to codzienna kompromitacja władz polskiego speedwaya. Przełożenie meczu w Częstochowie również zła decyzja. Włodarze są związani beznadziejnymi zapisami regulaminu, który sami stworzyli.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Żużel

Post autor: piernikowyskoczek »

nie są związani zapisami, klub wysyła wniosek o odwołanie meczu, centrala może odmówić
ODPOWIEDZ