Premier League - liga angielska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Arsenal
54
17%
Aston Villa
16
5%
Bournemouth
3
1%
Brentford
2
1%
Brighton & Hove Albion
16
5%
Burnley
2
1%
Chelsea
26
8%
Crystal Palace
0
Brak głosów
Everton
1
0%
Fulham
1
0%
Liverpool
44
14%
Luton Town
3
1%
Manchester City
53
17%
Manchester United
34
11%
Newcastle United
39
12%
Nottingham Forest
3
1%
Sheffield United
2
1%
Tottenham Hotspur
17
5%
West Ham United
3
1%
Wolverhampton Wanderers
1
0%
 
Liczba głosów: 320

Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11738
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: FLoo »

the athletic
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9747
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Spoiler
Obrazek
Plus Mendy 16 i Rice 41 jak w obecnych klubach?
Czyli na pewno nie będzie Sarra, Miazgi, Baby, Zappacosty, Mosesa, Drinkwatera i Bakayoko, a pewnie jeszcze odejdą Tomori czy Bats.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Mój felieton, w którym wyjaśniam dlaczego City lub LFC, tym razem nie zdominują rozgrywek.

https://futbolowarebelia.com/2020/09/11 ... ktos-inny/
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2020
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: imo »

Nie wyjaśniasz, tylko pytasz.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

W sensie?
piotrus
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Radom/Łódź

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: piotrus »

W sensie jak możesz wyjaśnić coś, co sie nie wydarzyło?
Przewidujesz jedynie
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Dobra mordy, skrót myślowy.

WYJAŚNIAM DLACZEGO SĄDZĘ, ŻE

No dajcie spokój.
piotrus
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Radom/Łódź

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: piotrus »

No, będę spokojniejszy. A tak w temacie, to przewiduję obronę mistrzostwa
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bolo »



kurwa, piekny jest ten jebany kanał, co te ziomki robią za rzetelną robotę to ja nie wiem.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: oyche »

dajcie nową ankiete bo musze zagłosowac na leeds
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4391
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Piters »

Ale Tottenham był dzisiaj gównem niesamowitym, oglądałem wszystkie mecze oprócz West Hamu z Newcastle i chyba tylko beniaminkowie poza Leeds dotrzymywali tego poziomu
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Damian »

Tottenham Mourinho to wlasnie takie jedno wielkie gowno. Gdybym byl postronnym kibicem, to wolalbym zrobic cokolwiek innego, niz obejrzec 90 minut gry Tottenhamu. Mourinho lata sukcesow ma juz za soba. Czlowiek sie ludzil, ze to tylko takie glupie gadanie, ze pilka dawno temu mu odjechala, w koncu wygrywal trofea z najslabszym od wielu lat Manchesterem, ale niestety to prawda. Zero swiezego spojrzenia, brak planu B, jedyne co to bronic, puscic lage do przodu i niech sie dzieje. I tak z kazdym, nie wazne czy przychodzi grac z liderem czy ostatnim zespolem w tabeli. Kreatywnosc nie istnieje. Ostatki takowych zawodnikow albo siedza na lawce, albo jak w przypadku Lo Celso przesuwa sie ich z 10 na pozycje DM. Zaraz minie rok odkad Mou objal stery w Spurs, a na dzis dzien nie ma zawodnika, ktory by sie przy nim rozwinal. Stylu jak nie bylo tak nie ma i nie bedzie, natomiast jezeli nie pojda za tym jakies wyniki, to ciekaw jestem czy dogra ten sezon do konca. Ja po pierwszym meczu tego sezonu stracilem wiare w to, ze JM ugra cokolwiek. Kalendarz nie klamie, mamy 2020, a nie 2010. Pilka poszla mocno do przodu, zespoly ultra ofensywne nauczyly sie grac z murujacymi. Ciesze sie, ze to tylko Everton, bo taki Manchester City wpakowalby dzisiaj z 5 bramek.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1259
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: gambler »

A pierwsza połowa jak wyglądała (komentatorzy z c+ twierdzili ze znacznie lepiej)?

Ta druga to faktycznie katastrofa, tottki były U SIEBIE drużyna bez żadnego planu i pomysłu na atak. Wychodzili wysoko i zakładali prowizoryczny pressing, a everton jednym podaniem mijał cała linię pomocy i ataku, rozgrywając sobie na otwarte skrzydła.
Jak z dziećmi, nie trzeba tu było Manchesteru city do wbicia 5 goli, wystarczyłby ktoś skuteczniejszy od richarlisona.

Co do meczu, Everton, jestem fanem. Piękne niebieskie koszulki, piękny James rodriguez, calvert lewin, doucure, piąstkujący pickford i wpierdalający tortellini ancelotti. Będę kibicował, tottkom tez dobrze życzę walki o champions-le, chociaż w tym meczu leeds by ich spuściło w kiblu.
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Damian »

Dla kogos kto nie kibicuje Spurs mecze tej druzyny byly fajne do ogladania, ale kilka lat wstecz za kadencji Pochettino. Szkoda, ze nie udalo mu sie wygrac czegokolwiek, bo to byl fajny projekt, druzyna grajaca mega pilke i po ludzku przykro, ze nie zwienczyl tego jakims trofeum. Tottenhamu Mourinho nie da sie ogladac. Jedno wielkie gowno. Jezeli jakims cudem uda mu sie cos ugrac, to to bedzie profanacja tej dyscypliny. Styl gry zespolu to jest poziom drewnianego Stoke sprzed dekady. Moze i obecny Tottenham to nie jest taka paka jak kilka lat wstecz z Eriksenem i Dembele w formie, ale nie chce mi sie wierzyc, ze az taki zjazd jakosciowy zanotowal caly zespol. Za wspomniana dwojke przyli Lo Celso i Ndombele, a kompletnie nie widac, zeby Mou mial na nich jakikolwiek pomysl.

Dla Evertonu imo najwiekszym sprawdzianem bedzie ciulanie punktow z druga polowa tabeli. Jezeli beda w tym konsekwentni, to moga pokusic sie o europejskie puchary. Mocniejszym rywalom na spokojnie pourywaja troche punktow. Paka jest ciekawa, ale to wlasnie mecze z teoretycznie slabszymi zespolami zweryfikuja ich pozycje.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

No elo, nowa ankieta, tym razem wszystkie drużyny w lidze wymienione bo czemu niby nie,

co myślicie o osobnym temacie (bo nie da się zrobić dwóch ankiet) w którym byłaby tylko ankieta dot. 3 spadkowiczów? (Pytanie czy da się zamknąć temat ale zostawić ankietę????? @SWN)

Wyniki ankiety z sezonu 19/20
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1259
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: gambler »

@Damian a jak wyglądają finanse klubu i potencjalne zakusy transferowe?

potrzeba impulsu, a z ławki wchodzi sissoko, ndombele i Bergwijn. Ostatnie 10 minut Everton spokojnie się cofa i czeka, a w kluczowych dla kreacji strefach boiskach z piłką wywija Hojbjerg :lol:

może należało przeczekać kryzys z pochem, nie wiem, dla mnie od początku mourinho nie fitował do tottków. dzisiaj tryumfują teorię, że to trener wypalony i archaiczny. ja bym poczekał z opiniami, kadrowo to jest nadal silny zespół, ale nie na top 3
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Damian »

Kasa jest choc w sporej czesci idzie na splate zobowiazan za nowo wybudowany stadion. Nie jest jednak tak, ze klubu nie stac na transfery. Raczej jest to kwestia prowadzonej od wielu lat polityki transferowej, gdzie sporadycznie wywala sie duze kwoty na pojedynczych zawodnikow, a glownie rownowazy sie wydatki poprzez sprzedaz niepotrzebnych zawodnikow. Pod tym wzgledem Levego mozna chwalic, bo dla przykladu za Eriksena z polrocznym kontraktem potrafil wyciagnac 20m. Biorac pod uwage jego obecna forme, to nie wiem czy ktos nawet z waznym 5 letnim kontraktem wylozylby za niego taka kase. Odstepstwem bylo okienko z poprzedniego roku, tak to zazwyczaj Spurs wychodza na zero.

Kadrowo moze i jest silny zespol, ale widac, ze albo czesc najlepsze lata ma juz za soba (Alderweireld), czesc stoi w miejscu (Dier, Son, Kane), czesc nie przeskoczy juz pewnego poziomu (Davies, Sissoko, Winks), a jeszcze inni zaliczaja ogromny zjazd w dol (Dele Alli). Dodac do tego mozna jeszcze nabytki z poprzedniego sezonu na ktore Mourinho nie ma kompletnie zadnego pomyslu, a na papierze sa to zawodnicy, ktorzy powinni wniesc duza jakosc: Ndombele, Lo Celso, Sessegnon, Gedson Fernandes.

Imo nalezalo przeczekac ten kryzys i dac Pochowi dograc sezon do konca. Wiosna okazaloby sie czy jest jakis pomysl i mozna to kontynuowac czy na spokojnie poszukac kogos kto pasowalby stylem pod zastana kadre. Mou to gosc ktory zupelnie tutaj nie pasuje. Tottenham Pochettino charakteryzowal sie duzym posiadaniem pilki, pressingiem, duza wymiennoscia podac. Mourinho jest zupelnym przeciwienstwiem tego wszystkiego. Moze gdyby dac mu ze 300 baniek i wolna reke, to poukladalby sobie to wszystko pod siebie, ale tutaj nikt mu takiego siana nie wylozy, a stylowo zdaje sie, ze nigdy nie wycisnie z tej kadry tego, czego by oczekiwal. Na boisku to wszystko wyglada komicznie, zlepek zupelnie niepasujacych do siebie elementow.

Te zmiany zupelnie obrazuja to jak bardzo Mou nie ogarnia ani tego zespolu, ani tych zawodnikow, ani tego jak wyglada dzisiejsza pilka. Pierwsze co trzeba bylo zrobic, to przywrocic kreatywnosc i na dzien dobry wpuscic Ndombele/Lamele, a najlepiej oby dwoch. Pozniej oczywiscie mogl byc Bergwijn, ale do cholery nie za jakiegos srodkowego pomocnika tylko zgaszonego Lucasa. Przeciez w pewnym momencie na boisku bylo 4 ultra ofensywnych zawodnikow (Kane, Son, Lucas, Bergwijn), a za nimi trojka def pom bez zadnego rozgrywajacego :lol: Przeciez to jest jakis kabaret i absurd. Kto tak dzisiaj gra? :wall:
Awatar użytkownika
Domperinion
Posty: 203
Rejestracja: 09 maja 2020, 12:49

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Domperinion »

:sleep:
Otrzymałem order przedszkolaka za zajebanie 100 postów w pierwszy dzień na forum
Deal with it :cool: :joint:
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

No i co to kurwa za post jest

Dodano po 3 godzinach 10 minutach 20 sekundach:
Wielki umysł taktyczny Fronk iq200



Niby miało to pomoc Havertzowi w wejściu do tej mitycznej fizycznej Premier League
Obrazek
Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: 40 minut easy »

zapewne Frąk powiedział Niemcowi "stój tak pomiędzy skrzydłem a środkiem ciut za kante", nie to że się pałętał i nie wiedział co ze sobą zrobić :dunno:
trochę poczytałem komentarzy na grupach i nie da się nie znaleźć wspólnego mianownika z mitycznym ustawieniem Ziela w reprezentacji, z którego kisnę od pierwszego przeczytania :lol:
chyba nikt nie ma do Havertza pretensji o złe ustawienie. bardziej o bezjajeczność, brak zaangażowania (pomijając akcję w której dziecinnie łatwo stracił piłkę i gonił przeciwnika przez całe boisko celem jej odbioru), człapanie po boisku, asekuranctwo i ogólnie brak jakości - wyglądał jakby ktoś mu kazał grać z kolegami z innej klasy, którzy go przezywają na przerwie a on w ramach odwetu będzie cały mecz pokazywał jak bardzo jest niezadowolony
no ale kurwa, to był pierwszy mecz, beka z wyciągania jakichś górnolotnych wniosków. po prostu fani czelsi nadmuchali balonik
a co do Żiru, to szkoda, że wyjeżdża z Anglii. tak sobie myślałem ostatnio, że fajnie byłoby go zobaczyć w jakimś składzie PL mającym problemy z napastnikiem typu SUFC czy Brighton
ODPOWIEDZ